ارتودنسی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان❤️【سال1403】⚡️

ارتودنسی یکی از روش های درمانی در علم دندانپزشکی است که به منظم کردن دندان ها کمک می کند. همه افراد به داشتن دندان های مرتب و زیبا علاقه مند هستند که به لطف دندانپزشکان این حوزه امری ممکن شده است. با شناخت مزایا و معایب انجام ارتودنسی زیباجویان می توانند تصمیم خود را مبنی بر داشتن دندان ها منظم بگیرند. البته باید در انتخاب دندانپزشک حرفه ای بسیار دقت داشت تا در مسیر درست درمان قرار گرفت. رعایت توصیه های بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان به بهبود وضعیت ظاهری افراد و رضایت آن ها از درمان می انجامد. با دندانپزشکا همراه باشید.

ارتودنسی و انواع آن

ارتودنسی یکی از خدمات پرطرفدار دندانپزشکی است که در چند ساله اخیر بسیار مورد توجه واقع شده است. برخی از افراد جامعه دندان های نامنظم و ناهنجار داشته که ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ارتودنتیست با نصب براکت ها روی هر دندان و اتصال آن ها به یک دیگر به قرارگیری دندان در جای درست خود در لثه کمک می کند. ارتودنسی پروسه طولانی داشته و کسانی که در جریان درمان قرار می گیرند باید از طول درمان و دوره نقاهت آن مطلع باشند.

امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی ارتودنسی تنها با براکت های فلزی و سیم کشی ها انجام نمی شود؛ بلکه انواع گوناگونی دارد که بر اساس ویژگی های فرد انتخاب می شود. یکی از مهم ترین تذکرات بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان این است که فرد بین 9 تا 14 سالگی برای دریافت نتایج بهتر، نسبت به نصب براکت ها اقدام نماید. البته در روش ارتودنسی نامرئی احتیاجی به نصب براکت و سیم کشی وجود ندارد.

ارتودنسی ها به لحاظ حرکتی به دو نوع ثابت و متحرک دسته بندی می شوند. ارتودنسی ثابت یا متحرک با روش ویژه ای به کار رفته و از براکت های متنوعی با ویژگی های منحصر به فرد استفاده می شود. رایج ترین روش هایی که بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان برای مراجعین خود به کار می گیرد؛ روش مینی اسکرو، ارتودنسی سنتی و ارتودنسی به روش دیمون می باشد.

ارتودنسی و انواع آن

بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان کیست؟

یک ارتودنتیست حرفه ای باید دارای سوابق و تحصیلات خوبی باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان به واسطه دانشی که در زمینه دندانپزشکی دارد در میان مراجعین خود شهرت می یابد. بنابراین داشتن حسن شهرت برای یک ارتودنتیست از واجبات است. ارتودنسی روش های زیادی دارد که باید با وضعیت بیمار تطابق داده شده و مناسب ترین روش برای وی انتخاب گردد. از این رو یک دندانپزشک خوب باید توانایی تشخیص راه درمان قطعی برای بیمار خود را داشته باشد.

ارتودنسی نیازمند دقت و تخصص است. کوچک ترین بی توجهی در نصب براکت ها می تواند مسیر درمان را منحرف کند. توجه به وضعیت دندان ها، شناخت اصول و تکنیک ها، ریزبینی و تمرکز از صفات بارز یک ارتودنتیست موفق است. بی دقتی در نصب براکت ها چینش دندان ها را بهم زده و درمان را با شکست مواجه می کند. بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در زنجان که در زمینه فعالیت خود خبره باشد باید دارای موفقیت های درمانی زیادی در رزومه اش باشد.

دسته ای اقدامات باید قبل و بعد از انجام ارتودنسی صورت بگیرد و فراموشی آن ها خروجی قابل قبولی را برای بیمار نخواهد داشت. دکتر ارتودنسی در فواصل منظم باید وضعیت بیمار را بررسی کرده و پیشرفت درمانی را کنترل کند. این کار به دندانپزشک کمک می کند تا در صورت بروز خطا آن را برطرف کند. صبر و شکیبایی دو ویژگی فردی اردتونتیست ها بوده که آن ها را در کارشان یاری می دهد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان را بشناسید!

دکتر آذین نوریان

دکتر آذین نوریان

دکتر نوریان متخصص ارتودنسی بوده و سال ها پیش موفق به کسب پروانه طبابت به شماره 133650 شده است. ایشان به صورت اینترنتی و تلفنی خدمات مشاوره ارائه می دهد. خانم نوریان در درمان ناهنجاری های دندانی تبحر بالایی داشته و با شکیبایی جزئیات را دنبال کرده تا مراجعه کننده از خدمات دریافتی نهایت رضایت را داشته باشد. دکتر آذین نوریان اصول بهداشتی را رعایت کرده و از به روزترین سیستم های استریلیزه برای ضدعفونی محیط مطب استفاده می کند. ایشان در مطب شخصی خود بیمه ای را نمی پذیرند و تعرفه های مناسبی دارند.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • لمینت ونیر
 • ارتودنسی
 • جراحی لثه
 • روکش و تاج

آدرس: زنجان، سعدی وسط، رو به روی بانک پاسارگاد، نبش کوچه شهید باقری، طبقه بالای آزمایشگاه رازی (موقعیت مکانی مطب)

دکتر آرش فرزان

دکتر آرش فرزان

ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان است که از سابقه کاری بالایی برخوردار بوده و در درمان بیماران خود از تجارب ارزنده شان بهره می گیرند. دکتر آرش فرزان در دانشگاه های معتبر کشور تحصیل کرده اند. بیش از 80 درصد مراجعین این دندانپزشک از نحوه ویزیت و کار ایشان ابراز رضایت کرده و نتایج مطلوبی را مشاهده نموده اند. گرایش تحصیلی و شغلی دکتر فرزان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشد.

خدمات:

 • ارتودنسی لینگوال
 • روکش و جرم گیری دندان
 • لمینت، بلیچینگ و کامپوزیت

آدرس: زنجان، کوچمشکی، چهارراه اول جنوبی، نبش خیابان سلیم آبادی، ساختمان ایران، (موقعیت مکانی مطب)

دکتر محمد جولایی

دکتر محمد جولایی

یک مطب مجهز و امروزی باعث راحتی مراجعین و مجموعه درمانی می باشد. دکتر جولایی نیز به همین خاطر مطب خود را به انواع سیستم ها و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و نوین تجهیز کرده است. زیباجویان می تواند به دو صورت اینترنتی و حضوری نوبت دریافت کرده و توسط آقای محمد جولایی معاینه شوند. ایشان همچنین ارائه دهنده خدمات مشاوره دندانپزشکی پیشگیری و مراقبتی بوده و با احترام با مراجعین خود ارتباط می گیرد. خونسردی و مدیریت جو مطب از ویژگی های بارز دکتر محمد جولایی به شمار می رود.

خدمات:

 • ترمیم و عصب کشی دندان
 • ارتودنسی به روش دیمون
 • روکش سرامیکی و کامپوزیت
 • درمان عفونت و آبسه لثه

آدرس: زنجان، سعدی شمالی، رو به روی اداره برق، ساختمان تجاری دیاموند، (موقعیت مکانی مطب)

دکتر نسیم تلخ آبی

دکتر نسیم تلخ آبی

سرکار خانم تلخ آبی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و سطح علمی بالایی دارند. ایشان در مطب شخصی خود پذیرا مراجعه کنندگان بوده و درمان را آغاز می کنند. مجموعه درمانی دکتر تلخ آبی متشکل از افراد خبره و خوش برخورد است که برای تعامل با مراجعین از اصول روانشناختی استفاده می کنند. کلیه امکانات و ابزارهای مورد استفاده در این مطب استریلیزه شده و به صورت کاملا بهداشتی به کار گرفته می شود.

خدمات:

 • ارتودنسی متحرک
 • کاشت پروتز دندان
 • باندینگ و ترمیم دندان ها
 • جراحی لثه و درمان آبسه

آدرس: زنجان، خیابان سعدی وسط، رو به روی بانک تجارت، ساختمان بهبود، طبقه 2، (موقعیت مکانی مطب)

دکتر ایل ناز احرامی

دکتر ایل ناز احرامی

سرکار خانم احرامی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری فک و صورت بوده و با عنوان بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان شناخته می شوند. ایشان بورد تخصصی داشته و در مطب مجهز خود مشغول به کار می باشند. دکتر ایل ناز احرامی ناقرینگی های فک در کودکان و بزرگسالان برطرف کرده و به رشد و جای گیری صحیح دندان ها کمک می کنند. استفاده از فناوری های نوین در مجموعه دندانپزشکی ایشان به چشم می خورد. دکتر احرامی از تکنیک های روز دنیا برای ترمیم و اصلاح وضعیت دندان ها استفاده می کنند.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی نامرئی
 • ترمیم و پروتز دندانی

آدرس: زنجان، سعدی وسط،  کوچه قلعه غربی، رو به روی آزمایشگاه بهار، ساختمان جالینوس، (موقعیت مکانی مطب)

دکتر حافظ آریامنش

دکتر حافظ آریامنش

ارتودنسی جزو آن دسته از درمان هایی است که نیازمند جزئی نگری دندانپزشک می باشد. دکتر آریامنش باحوصله و دقت براکت ها را نصب کرده و با سیم کشی آن ها را فیکس می نماید. زیباجویان ارتودنسی ایشان از بهداشت و نتیجه درمان خود اعلام رضایت کرده اند. جناب آقای حافظ آریامنش سال ها است که در زمینه ارتودنسی صاحب مهارت و شهرت می باشد. ایشان فارغ التحصیل دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده و افتخارات بسیاری در این مسیر کسب کرده اند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • بروساژ و فیشورسیلانت
 • اصلاح طرح لبخند و لمینت

آدرس: زنجان، پایین تر از فلکه دادگستری، طبقه 3 نوشت افزار گنجینه، (موقعیت مکانی مطب)

دکتر بهزاد فتحی افکاری

دکتر بهزاد فتحی افکاری

جناب آقای فتحی افکاری دوره های آموزشی را با موفقیت پشت سر گذاشته و در لیست بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان قرار دارد. ایشان به بیماران خود اهمیت داده و از متد روز دنیا برای درمان و اصلاح استفاده می کند. مطب دکتر بهزاد فتحی افکاری در محیط آرام و دلنشینی واقع شده و تجهیزات مدرنی دارد. کیفیت مواد و ابزارهای دندانپزشکی این مطب توسط ایشان کنترل شده و برای زیباجویان استفاده می شود. تعرفه دریافتی ایشان از مراجعین شان نشان دهنده منصف بودن آقای فتحی افکاری می باشد.

خدمات:

 • لمینت دندان
 • ارتودنسی شفاف
 • پر کردگی و جرم گیری
 • ایمپلنت و کاشت پروتز

آدرس: زنجان، سعدی وسط، خیابان هفت تیر، ساختمان امین، طبقه 2، واحد 3 (موقعیت مکانی مطب)

توصیه های بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان

زیباجو باید به یک دکتر ارتودنسی متخصص و کاربلد مراجعه کرده تا بتواند نتایج مطلوبی را پس از طول درمان مشاهده کند. بررسی دندان ها، عکس برداری از دندان ها با اشعه ایکس و تحلیل آن، ساختن مدل های گچی، مشخص سازی جایگاه نصب هر براکت و جرم گیری سطح دندان ها از اقداماتی که است که بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان باید انجام دهد. ارتودنتیست ها ارتودنسی های ثابت را به زیباجویان خود توصیه می کنند؛ زیرا طول درمان کوتاه تری داشته و اغلب با موفقیت همراه است.

افرادی که از ارتودنسی های متحرک استفاده می کنند؛ باید از دستورات دندانپزشک خود پیروی کرده و تنها در موقعیت ها و شرایط خاصی ارتودنسی و براکت را از دهان خارج کند. رعایت بهداشت دهان و دندان قبل، عین و بعد از درمان از اهمیت زیادی برخوردار است. بی توجهی به بهداشت منجر به پوسیدگی دندان ها در دراز مدت می شود. استفاده از کش های ارتودنسی، مسواک مخصوص و ابزارهای مراقبتی توسط دندانپزشک شخص توصیه می شود.

زمانی ارتودنسی می تواند چینش دندان ها را بهبود بخشد که زیباجو تمام نکات مراقبتی را رعایت کند. کسانی که ارتودنسی دارند باید به رژیم غذایی خود توجه داشته باشند. نوشابه های گازدار، غذاها و نوشیدنی های اسیدی، آدامس ها، شکلات های چسبنده و سفت، گاز زدن مواد غذایی یا اجسام سفت از جمله موارد پرهیز زیباجویان ارتودنسی است.

توصیه های بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان

مزایا و معایب انجام ارتودنسی

یک مزیت ارتودنسی که همه افراد با آن آشنایی دارند، بهبود ظاهر شخص و وضعیت دندان ها است. متاسفانه بهم ریختگی دندان ها افراد را از تعامل و معاشرت با دیگران بازداشته و روی اعتماد به نفس آن ها تاثیر می گذارد. رفع ناهنجاری های دندان ها در زیبایی افراد نقش مهمی ایفا می کند. ارتودنسی از بروز سایر مشکلات دهان و دندان جلوگیری می کند. همچنین ردیف شدن دندان ها بر عمر و کارایی آن ها افزوده و فرد تا مدت های زیادی می تواند دندان های دائمی خود را حفظ کند. ارتودنسی با بهبود ساختار دندان ها و جای گیری شان احتمال ابتلا به بیماری های لثه را کاهش می دهد.

علاوه بر تمام مزایا گفته شده معایبی هم برای ارتودنسی تعریف می شود. بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان مهم ترین نقص این روش درمانی را پوسیدگی دندان می داند. جرم گیری دندان ها، شیب دار شدن دندان، تحلیل ریشه، آسیب مینای دندان، مشکلات گفتاری، زخم های دهانی و اختلالات گیجگاهی فکی از عوارضی است که درمان شدگان را تهدید می کند. البته با انتخاب دندانپزشک حاذق احتمال بروز این مشکلات بسیار کاهش می یابد.

کلام آخر

ارتودنسی تا پیش از بلوغ استخوان های فک موفقیت بیش تری را شامل می شود. به همین خاطر است که دندانپزشکان سن 9 تا 14 سالگی را برای انجام ارتودنسی مناسب می دانند. مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در زنجان و رعایت تمام اصول مراقبتی می تواند دندان های زیبا و مرتب را به زیباجو هدیه دهد. اهمیت یافتن دکتر ارتودنسی متخصص را نمی توان انکار کرد؛ به جرات می توان گفت انتخاب دندانپزشک خوب نیمی از راه درمان است. دندانپزشکا در این مقاله به معرفی ارتودنتیست های خبره پرداخت. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا