ارتودنسی

10تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج⭐【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج را برای شما معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات موردنیاز خود بهره مند شوید. ارتودنسی دندان علمی به روز است که مشکلات نامنظمی یا نامرتبی بین فک را حل می کند. اگر شما عزیزان از دندان های نامرتب خود رنج می برید و می خواهید اقدام به ارتودنسی کنید پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید تا در مورد ارتودنسی اطلاعات بیشتری هم کسب نمایید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از زیر مجموعه های دندانپزشکی می باشد که دندان ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار دارند را بهترین دکتر ارتودنسی در کرج اصلاح می کند. دندان هایی که در جای نامناسبی قرار دارند و شکل نامرتبی دارند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی زیادی می شوند و تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر انجام می شود.

کسانی که دندان های نامرتبی دارند در معرض خطر پوسیدگی دندان و همچنین بیماری های پریودنتال قرار می گیرند. در واقع دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند با این وضعیت فشار بیشتری به آن ها وارد می شود که به مرور زمان عوارض مختلفی به جا می گذارد.

در صورتی که بیماران دارای ناهنجاری های فک و دندان ارتودنسی را انجام ندهند با عوارض های گوناگونی مواجه می شوند. مشکلات لثه ای، پوسیدگی دندان ها، خوب جویده نشدن غذا و مشکلات گوارشی از این عوارض محسوب می شوند. علاوه بر این موارد از دیگر عوارض ناهنجاری های فک و دندان و انجام ندادن ارتودنسی می توان به مواردی مانند سر درد، مشکلات TMJ و همچنین احساس درد در گردن، شانه و پشت اشاره کرد.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان مناسب چه کسانی است؟

همانطور که بیان کردیم اغلب افرادی که دچار نامنظمی و عدم هماهنگی دندان ها فک و یا به اصطلاح مال اکلوژن هستند می بایست از ارتودنسی دندان استفاده کنند. در صورتی که فک و دندان به درستی رشد نکنند و وضعیت نرمال و طبیعی قرار نگیرند، موقعیتی به نام مال اکلوژن را به وجود می آورند. در مال اکلوژن دندان ها کج می شوند و وضعیت نامناسبی را به دست می آورند.

اغلب افرادی که با مشکلاتی مانند بیرون زدگی دندان ها و اورجت دندان های جلویی، نامرتب بودن دندان ها و به هم ریختگی، وجود فاصله میان دندان ها، آندر بایت، کراس بایت، وجود دندان نهفته، عدم تقارن دندان ها مواجه هستند نیاز دارند؛ توسط بهترین دکتر ارتودنسی در کرج، ارتودنسی دندان را انجام دهند.

ارتودنسی دندان دارای 2 نوع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می باشد. در ارتودنسی ثابت برای یک مدت طولانی از تجهیزات خاصی به شکل ثابت جهت تراز کردن دندان ها استفاده می شود. این ابزار می بایست در تمام طول درمان داخل دهان قرار داشته باشد و به هیچ وجه خارج نشود مگر این که تحت نظر و توسط پزشک صورت گیرد.

ارتودنسی ثابت که یک روش قدیمی است دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به جنس و نحوه کارکرد به مواردی از جمله ارتودنسی با بریس فلزی، ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی تقسیم می شود. در روش ارتودنسی متحرک هم از ابزار ارتودنسی استفاده می شود که نیاز نیست برای یک مدت طولانی و تا آخر درمان آن ها را در دهان قرار داد.

انواع ارتودنسی

انجام ارتودنسی پس از بررسی های لازم صورت می گیرد و بهترین دکتر ارتودنسی در کرج؛ ارتونسی را طبق اختلال دندانی هر فرد انتخاب می کند. ارتودنسی به روش های مختلفی انجام می شود که مهم ترین انواع ان عبارتند از:

 • ثابت: براکت هایی به دندان ها چسبیده اند و با سیم به یکدیگر متصل می شوند و به منظور اصلاح وضعیت دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • موقت: دستگاه هایی مانند پلاک یا بریس برای اصلاح موقعیت دندان ها در این نوع از ارتودنسی استفاده می شود. این دستگاه ها قابلیت حمل را دارند و برای مدت زمان کوتاهی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • جراحی: جراحی برای اصلاح مشکلات جدی فک و دندان ضروری است و در این روش وضعیت فک و دندان اصلاح می شود.
انواع ارتودنسی

بهترین روش ارتودنسی

ارتودنسی از نظر جنس و روش نصب به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. هر یک از این روش های برای دسته ای از افراد مفید واقع می شود. بهترین دکتر ارتودنسی در کرج با انجام معاینات و بررسی تصاویر رادیولوژی مناسب ترین روش ارتودنسی را به بیمار خود پیشنهاد می دهد اما در این بخش از مقاله می خواهیم متداول ترین روش های ارتودنسی را به شما معرفی کنیم.

ارتودنسی نامرئی: بسیاری از افراد از ظاهر دندان های خود خجالت زده بوده و نصب براکت ها و سیم کشی های ارتودنسی آن ها را بیش از پیش می آزارد. به همین دلیل روش ارتودنسی وجود دارد به نام لینگوال که این مشکل را حل نموده است.

کودکان، نوجوانان و بزرگسالان از این روش ارتودنسی استقبال ویژه ای انجام داده اند. براکت ها و سیم ارتودنسی در روش لینگوال در پشت دندان ها قرار گرفته و از درون نصب می شود این مسئله دیگر باعث جلب توجه اطرافیان نشده و نامرئی می باشد. متاسفانه نصب ارتودنسی لینگوال به خاطر عدم دسترسی آسان با دشوارهایی همراه است. این روش درمانی برای افرادی مناسب است که دندان های بلند دارند و دسترسی به آن ها سهل و آسان است.

ارتودنسی با پلاک شفاف ( الاینر): این روش ارتودنسی نیز در دسته ارتودنسی های نامرئی جای گرفته و برای بزرگسالان بهترین انتخاب است. اینویزیلاین ها پلاک های شفتفی بوده که به حالت قالب دندان ها در آمده و کم تر کسی متوجه وجود آن ها روی دندان می شود.

این ارتودنسی متحرک بوده و هر زمان که فرد تمایل داشته باشد می تواند آن را در بیاورد. کاربرد ارتودنسی الاینر برای کودکان مناسب نبوده و روند درمان را برای آن ها طولانی می کند. از معایب این ارتودنسی می توان به تغییر رنگ پلاک ها، هزینه بالا و طول درمان بیش تر اشاره کرد.

ارتودنسی دیمون: از مدل های ارتودنسی سنتی می توان به ارتودنسی دیمون اشاره کرد. در طراحی این ارتودنسی از مکانیسمی استفاده شده که به ارتودنسی قابلیت جا به جایی و لغزش روی سطح دندان را می دهد و فرد نیازی به مراجعه مکرر به دندانپزشک را ندارد. ارتودنسی دیمون هم به روند درمان سرعت می بخشد و هم به لحاظ رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان بهتر است.

درد این ارتودنسی زیاد نبوده و به مرور زمان باعث شکل گیری دندان ها در جای درست خود می شود. متاسفانه هزینه نصب این مدل از ارتودنسی بسیار بالا بوده و عده کمی از افراد توانایی پرداخت آن را دارند. از معایب این ارتودنسی دیمون مرئی بودن آن و نصب براکت ها و سیم روی دندان انجام می شود.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج را بشناسید!

کلینیک دندانپزشکی موذن

درباره کلینیک دندانپزشکی موذن

کلینیک دندانپزشکی موذن یکی از مجهز ترین کلینیک های دندانپزشکی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی،درمان ریشه، جراحی و ایمپلنت،پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی و اطفال را با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و بالاترین استاندارد های بهداشتی در محیطی آرام و جذاب در اختیار بیماران قرار می دهد. در این مرکز تمامی تلاش ما معطوف به ارائه خدمات به بهترین شکل، بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه می باشد. در مورد هموطنان مقیم خارج از کشور یا بیماران پرمشغله انجام درمان های دندانپزشکی در زمان های خارج از ساعات اداری و در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است.

دندانپزشکان عمومی
دکتر سجاد خدارحمی
دکتر رضا رشیدی
دکتر مریم شمیرانی
دکتر مریم رازقی
دکتر مینا پورحیدری
دکتر محسن تیموری

متخصص ها
دکتر پدرام بخشایی متخصص فک و صورت
دکتر فاطمه سلیمانی متخصص پروتز
دکتر سونیا صادقی متخصص ارتودنسی

آدرس: البرز کرج رجایی شهر بلوار موذن رو به روی در اصلی دانشگاه آزاد پلاک ۵۰ واحد ۳
شماره تلفن:

02634217040
02634217039

شماره ی مشاوره آنلاین تلگرام/واتس اپ

09302262633

وب سایت: moazzendentalclinic.com

دکتر مهناز ارثی

دکتر مهناز ارثی یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت در کرج می باشد.این متخصص مدرک خود را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کرده است.
داشتن مهارت و تبحر بالا ، خوش اخلاقی، تجهیزات به روز و کیفیت بالای خدمات ارائه شده، باعث رضایت بسیار بالای مراجعان از ایشان شده است.

خدمات:
• ارتودنسی ثابت
• ارتودنسی متحرک
• درمان ناهنجاری های فک
• ارتودنسی نامرئی
• ارتودنسی سرامیکی
• جرمگیری دندان
• سفید کردن دندان (بلیچینگ)

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، برج پزشکان آراد، طبقه ۸، واحد ۸۰۲

شماره تماس:

02634990921

09358363832

وب سایت: drersi

دکتر سیامک همت پور

دکتر سیامک همت پور

دکتر سیامک همت پور متولد سال 1354 در تهران می باشد که بهترین دکتر ارتودنسی در کرج می باشند. وی در سال 1378 با رتبه برتر از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شد. دکتر همت پور به دلیل داشتن سهمیه رتبه برتر با شرکت در 3 رشته تخصصی پاتولوژی، رادیولوژی و تشخیص مجاز و در همان سال در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدند. وی پس از انصراف در آزمون ورودی تخصصی شرکت کرد و با رتبه 3 کشوری در رشته ارتودنسی دانشگاه تهران پذیرفته شد.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • درمان ناهنجاری های دندانی
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی رنگی

آدرس: کرج، جهانشهر، خیابان کسری، بعد از بیمارستان کسری، نبش کوچه باشگاه، ساختمان پزشکان جهانشهر

شماره تماس: 02634464167

دکتر فرناز اسدی

دکتر فرناز اسدی

دکتر فرناز اسدی دارای بورد تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و دهان نیز می باشد. وی در طول فعالیت خود به جز کار درمانی در تلاش جهت انجام فعالیت های پژوهشی می باشد و سعی داشته اند در کارنامه خود سابقه تدریس داشته باشند. دکتر فرناز اسدی با توجه به تخصصی که دارد به عنوان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج شناخته می شود.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • کامپوزیت و لمینت
 • جرمگیری دندان
 • جراحی های دندان و لثه
 • سفید کردن دندان (بلیچینگ)

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، برج پزشکان شاه کرم، طبقه 10، واحد 1001

شماره تماس: 02632221003

دکتر محسن رضایی

دکتر محسن رضایی

دکتر محسن رضایی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک می باشد. ایشان مقالات بین المللی زیادی به چاپ رسانده است و با توجه به تجربه و سابقه بالایی که دارد یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج محسوب می شود و از مراجعه کنندگان زیادی برخوردار است. وی در حال حاضر در مطب شخصی خود در کرج مشغول به فعالیت می باشد.

خدمات:

 • دندانپزشکی زیبایی
 • دندانپزشکی کودکان
 • انجام انواع ارتودنسی
 • جراحی لثه
 • عصب کشی
 • بلیچینگ

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، کوچه نسیم، ساختمان کیمیا، پلاک 469

شماره تماس: 0262263847

دکتر حمید گلشاهی

دکتر حمید گلشاهی

دکتر حمید گلشاهی در سال 1385 وارد دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی اصفهان شد و در سال 1391 مدرک دندانپزشکی خود را دریافت کرد و بعد از آن با رتبه 13 آزمون دستیاری، در سال 1395 در تخصص رشته ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شد.

ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج محسوب می شوند که از سال 1396 به عنوان هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی البرز مشفول به فعالیت شد.

خدمات:

 • ترمیم و روکش دندان
 • درمان های زیبایی
 • سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ
 • انجام انوع ارتودنسی

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان کوروش، طبقه 8

شماره تماس: 02632518123

دکتر ستار کبیری

دکتر ستار کبیری

دکتر ستار کبیری متولد سال 1368 می باشد. وی در سال 1386 در کنکور شرکت کرد و در همان سال در رشته دندانپزشکی دانشکده علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد. ایشان در سال 1392 از این دانشگاه فارغ التحصیل شد و بر اساس رتبه برتر آزمون علوم پایه و عضویت در سازمان استعدادهای درخشان به طور مستقیم در امتحان تخصص همان سال شرکت کرد و رتبه 4 کشوری را کسب نمود و سپس وارد رشته ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد. دکتر کبیری پس از 3 سال دوره رزیدنتی و دریافت بورد تخصصی فعالیت خود را در زمینه ارتودنسی در کرج آغاز کرد.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتوپدی فکی
 • ارتوسرجری
 • ارتودنسی نامرئی
 • درمان انواع مشکلات فک و دندان

آدرس: کرج، نرسیده به میدان شهدا، برج نیلوفر، طبقه 8

شماره تماس: 02632244900

دکتر یوسف رفیع

دکتر یوسف رفیع

دکتر یوسف رفیع تحصیلات دانشگاهی خود را در سال 1377 با طی کردن دوره کاردانی پروتزهای دندانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کرد و در سال 1379 پس از اتمام دوره مذکور به کار در زمینه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی پرداخت و با کسب بیش از 8 سال تجربه جهت ادامه تحصیلات آکادمیک خود به دانشگاه Cebu Doctors University پیوست. وی در سال 1387 پس از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی عمومی به ایران بازگشت و در مطب خود مشغول فعالیت شد. لازم به ذکر است؛ ایشان جزو بهترین دکتر ارتودنسی در کرج می باشند.

خدمات:

 • لمینت و کامپوزیت دندان
 • روکش های زیبایی
 • بلیچینگ دندان
 • ترمیم و عصب کشی دندان
 • درمان ریشه
 • پر کردن دندان با آمالگام
 • جراحی دندان عقل
 • افزایش طول تاج دندان

آدرس: کرج، خیابان بهشتی، بین هلال احمر و دارایی، جنب شهر کتاب، مجتمع پزشکان نور، طبقه 1، واحد 4

شماره تماس: 02634498112

دکتر فرزین اصلانی

دکتر فرزین اصلانی

دکتر اصلانی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج به حساب می آیند که پس از پذیرفته شدن در کنکور سراسری وارد دوره دندانپزشکی عمومی در دانشکده دندانپزشکی بابل شد و در این دوره به عنوان دانشجویی فعال، اولین نشریه علمی دانشجویی کشور را بنیان گذاشت و مسئولیت کمیته تحقیقات دانشجویی این دانشکده را به عهده گرفت. ایشان در سال 1388 وارد دوره تخصصی ارتودنسی شد و با موفقیت و با کسب بورد تخصصی این دوره را گذراند.

دکتر اصلانی در سال 94 در دوره فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی قبول شد و پس از به اتمام رساندن این دوره در سال 1396 به تدریس در دانشگاه آزاد تهران مشغول شد.

خدمات:

 • دندانپزشکی زیبایی
 • دندانپزشکی کودکان
 • ترمیم و عصب کشی دندان
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت و کامپوزیت
 • جراحی طول لثه

آدزس: کرج، خیابان شهید بهشتی، حد فاصل هلال احمر و دارایی، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم، واحد 11

شماره تماس: 02634498116

دکتر حمید قاسمی

دکتر حمید قاسمی

دکتر حمید قاسمی پس از پایان دوره دندانپزشکی به منظور تحصیل در دوره تخصصی ارتودنسی در سال 2010 در دانشگاه kanagawa ژاپن پذیرفته و با دریافت نمرات بالا از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. وی در سال 2014 بورد تخصصی ژاپن و آمریکا را دریافت کرد. دکتر قاسمی از معدود متخصصین ارتودنسی در ایران می باشد و به عنوان بهترین دکتر ارتودنسی در کرج شناخته می شود.

خدمات:

 • ترمیم دندان های پوسیده
 • ترمیم دندان های عصب کشی شده
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها
 • پروتز ثابت و متحرک
 • ارتودنسی

آدرس: کرج، جهانشهر، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به خیابان کسری، برج ولیعهدی، طبقه 7، واحد 701

شماره تماس: 02634294454

مزایا ارتودنسی

طبق فرمایشات بهترین دکتر ارتودنسی در کرج؛ ارتودنسی دندان فواید زیادی برای بیماران دارد. در اینجا به مزایای اصلی این درمان اشاره شده است:

بهبود کیفیت خواب و کاهش درد و ناراحتی: درمان ارتودنسی می تواند بهبود کیفیت خواب را تسهیل کند و درد و ناراحتی در دهان و فک را کاهش دهد.

بهبود ظاهر صورت: ارتودنسی دندان می تواند به طور قابل توجهی ظاهر چهره افراد را بهبود بخشد. با تغییر و تنظیم موقعیت دندان ها و فک ها، صورت شکل مناسب و جذاب تری به خود می گیرد. دندان های مرتب و زیبا می تواند به یکی از عوامل افزایش اعتماد به نفس در این افراد باشد.

عملکرد صحیح دهان و فک: اختلال در عملکرد دهان و فک می تواند منجر به مشکلاتی مانند گاز معده، سردرد، درد در عضلات گردن و شانه و سایر علائم ناخوشایند شود. با اصلاح ناهنجاری های دندانی و فک، عملکرد دهان و فک بهبود یافته و این علائم کاهش می یابد.

قدرت تکلم و سخنوری: بسیاری از افراد به دلیل قرارگیری دندان های شان احساس خجالت کرده و نمی توانند به طور واضح صحبت کنند ارتودنسی با قرارگیری دندان ها در جای درست شان به قدرت تکلم و سخنوری افراد کمک می کنند.

بهبود خود ایمنی: ارتودنسی همچنین می تواند خود ایمنی فرد را بهبود بخشد. با تغییر و بهبود ظاهر صورت و اصلاح ناهنجاری های دندانی، افراد اعتماد به نفس پیدا می کنند و خودایمنی آن ها افزایش می یابد.

بهبود مشکلات تنفسی: در برخی موارد، ناهنجاری های دندانی و فک می تواند منجر به مشکلات تنفسی شود. با اصلاح این ناهنجاری ها، مشکلات تنفسی بهبود یافته و تنفس راحت تر می شود.

مزایا ارتودنسی

معایب ارتودنسی

معایب ارتودنسی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مدت زمان طولانی درمان: درمان ارتودنسی ممکن است برای مدت زمان طولانی ادامه یابد، معمولاً بین 1 تا 3 سال. این مدت زمان برای برخی افراد ممکن است طولانی و ناخوشایند به نظر برسد.
 • نیاز به مراقبت و توجه ویژه: در حین درمان ارتودنسی، فرد باید مراقبت و توجه ویژه‌ای به دندان‌ها و دستگاه‌های ارتودنسی خود داشته باشد. این شامل مراقبت دقیق از بهداشت دهان و دندان‌ها، تغذیه مناسب و رعایت دستورات بهترین دکتر ارتودنسی در کرج است.
 • عدم راحتی و درد: هنگامی که دستگاه‌های ارتودنسی نصب می‌شوند، ممکن است درد و عدم راحتی در دندان‌ها و فک‌ها بوجود آید. این مشکلات معمولاً در ابتدای درمان و پس از تنظیم دستگاه‌ها رخ می‌دهد و با گذر زمان کاهش می‌یابد.
 • محدودیت‌های تغذیه: برخی از غذاها و مواد مصرفی ممکن است در حین داشتن دستگاه‌های ارتودنسی منع شوند. این محدودیت‌ها ممکن است باعث محدودیت در تغذیه و لذت بردن از برخی از غذاها شود.
 • هزینه: درمان ارتودنسی معمولاً هزینه‌بر است و نیاز به تعدادی جلسه و تغییرات دستگاه‌های ارتودنسی دارد. هزینه‌های مربوط به درمان ارتودنسی ممکن است برای برخی افراد قابل پرداخت نباشد.
 • اثرات جانبی: برخی از افراد ممکن است به دستگاه‌های ارتودنسی حساسیت نشان دهند و اثرات جانبی مانند التهاب لثه، ترک خوردگی دندان‌ها و تغییر رنگ دندان‌ها را تجربه کنند.

توصیه های بعد از انجام ارتودنسی

برخی از مهم ترین توصیه های مراقبتی بعد از انجام روش ارتودنسی عبارتند از:

 • از مواد غذایی نرم استفاده کنید.
 • از مسواک و خمیر دندان استفاده نمایید.
 • از خوردن مواد غذایی اسیدی پرهیز نمایید.
 • دهان خود را با آب نمک شست و شو دهید.
 • از کمپرس سرد و موم های ارتودنسی استفاده نمایید.
 • بعد از انجام ارتودنسی می بایست هر چند وقت یکبار جهت چکاپ منظم به بهترین دکتر ارتودنسی در کرج مراجعه نمایید.
توصیه های بعد از انجام ارتودنسی

کلام آخر

ارتودنسی یکی از زیرم جموعه های دندانپزشکی می باشد که دندان ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار دارند را اصلاح می کند. دندان هایی که در جای نامناسبی قرار دارند و شکل نامرتبی دارند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی زیادی می شوند و تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر انجام می شود. کسانی که دندان های نامرتبی دارند در معرض خطر پوسیدگی دندان و همچنین بیماری های پریودنتال قرار می گیرند. ارتودنسی دندان دارای 2 نوع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می باشد.

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرج را برای شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز خود استفاده نمایید. سپاس گزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه کردید. در صورت نیاز می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا