ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

نداشتن دندان های مرتب و یک دست یکی از دغدغه های افراد در هر سنینی می باشد. برخی از کودکان درست از زمان رویش دندان های دائمی با مشکل کجی و نامرتبی دندان مواجه هستند. برخی دیگر نیز به مرور زمان و به دلیل وجود دندان های عقل یا مشکلات دیگر دندان های شان از مسیر خود منحرف شده و دچار بی نظمی می گردند. تنها راه حل موثر وقطعی برای رفع این مشکل، انجام ارتودنسی می باشد. با استفاده از براکت ها و سیم ها دندان ها با گذشت زمانی مشخص به جایگاه خود برمی گردند. در این مقاله ما به این موضوع خواهیم پرداخت و شما را با تعدادی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش نیز آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

علت نامنظمی دندان ها چیست؟

علت به هم ریختگی دندان ها ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش با معاینه اولیه علت آن را می یابد، از جمله این عوامل عبارتند از:

 • ارثی بودن: به هم ریختگی دندان ها ممکن است به علت وراثت از پدر و مادر به فرزندان منتقل شود.
 • فضای کم در دهان: در برخی افراد، فضای کم در دهان می تواند باعث به هم ریختگی دندان ها شود.
 • بیماری های دهان و فک: برخی بیماری های دهان و فک مانند پارادانتوز، برای تغییر شکل دندان ها و فک ها مسئول هستند.
 • خلق و خو: برخی افراد به دلیل خلق و خو و عادت های نادرست مانند جویدن قلم، به هم ریختگی دندان ها مبتلا می شوند.
 • عوامل جانبی: عوامل جانبی مانند ضربه در دهان، سوء تغذیه و استفاده از سیگار و الکل نیز می تواند به هم ریختگی دندان ها منجر شود.
علت نامنظمی دندان ها چیست؟

متخصص ارتودنسی کیست؟

ارتودنسی علمی است که به بررسی و درمان اختلالات دندانی، فکی و صورتی می‌ پردازد. هدف اصلی ارتودنسی، بهبود قابلیت بلعیدن، گفتگو، ظاهر و سلامت دندان‌ها و جفت شدن و رفع عیوب فک‌ ها است که به کال الکلوژن معروف است. درمان ارتودنسی معمولا شامل استفاده از دستگاه‌های ثابت یا متحرک، که با کمک آن‌ها، دندان‌ ها به جایگاه صحیح خود بازمی‌ گردند.

دکتر ارتودنسی یا دندانپزشک ارتودنتیست، پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان اختلالات دندانی، فکی و صورتی فعالیت می‌ کند. این پزشک با استفاده از دستگاه‌های ثابت یا متحرک، به رفع عیوب و بهبود وضعیت فکی و دندانی بیمار می پردازد. بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش طبق آموخته های خود در دوره عمومی و تخصص، باید برای تشخیص و درمان اختلالات دندانی و فکی، از تصاویر رادیوگرافی، مدل‌های سه بعدی دندان‌ها و فک‌ ها و آزمایش‌ های دیگر استفاده کند.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش را بشناسید!

دکتر مسعود پورشاهی

دکتر مسعود پورشاهی

آقای دکتر مسعود پورشاهی با شماره نظام پزشکی 43576 یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش می ‌باشد. ایشان با بیش از 30 سال تجربه و سابقه درخشان در ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی، از جمله دندانپزشکان برجسته و به نام در تهران محسوب می ‌شوند. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ‌ای دندانپزشکی و متخصص ارتودنتیکس می ‌باشند و به انواع روش ‌های ارتودنسی و رفع بی‌ نظمی‌ های دندانی مسلط هستند.

خدمات:

 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • بستن فاصله دندانی

آدرس: تجریش، مریم غربی، پلاک 33ف ساختمان تجاری کویین سنتر، طبقه 1، واحد 102 و 103

دکتر مهدیه خسروی

دکتر مهدیه خسروی

خانم دکتر مهدیه خسروی یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش محسوب می‌ شوند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقطع تخصص و رشته ارتودنسی و ناهنجاری ‌های فک و صورت بوده و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه نیز می‌ باشند. ایشان با شماره نظام پزشکی 114871 و دارا بودن بورد تخصصی با رتبه ای برتر، خدمات دندانپزشکی را به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت ارائه می ‌دهند. دکتر خسروی دارای 17  سال سابقه  مفید و درخشان در حوزه دندانپزشکی می ‌باشد.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی برای کودکان و بزرگسالان
 • جراحی فک
 • جراحی دندان عقل
 • عصب کشی دندان

آدرس: تجریش، خیابان دولت، خیابان نعمتی، پلاک 1، واحد 6

دکتر سید حسین موسوی میبدی

دکتر سید حسین موسوی میبدی

از دیگر دندانپزشکان به نام و حرفه ‌ای در انجام ارتودنسی و رفع بی ‌نظمی‌ ها و ناهنجاری‌ های فک و دندان آقای دکتر سید حسین موسوی می ‌باشند. ایشان متخصص ارتودنسی بوده و دارای مدرک دکترای حرفه ‌ای دندانپزشکی می باشند و با 34 سال تجربه، همواره با دقیق‌ترین تشخیص ها از تحمیل هزینه اضافه به بیمار جلوگیری می‌ کنند. از جمله مزایایی که مراجعه به مطب دکتر موسوی دارد، ویزیت و معاینه رایگان و پرداخت هزینه به صورت اقساط می ‌باشد. دکتر موسوی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش به شمار می‌ رود.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیرانه برای کودکان
 • ارتودنسی بزرگسالان از نوع ثابت
 • ارتودنسی متحرک و لینگوال

آدرس: تجریش، خیابان شهید بهشتی، بعد از میرعماد، روبروی پارکینگ مصلی، ساختمان 312، طبقه 2، واحد 6

دکتر مریم افشاری

دکتر مریم افشاری

یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش، خانم دکتر مریم افشاری می ‌باشد. ایشان با کد نظام پزشکی 137745 در مطب شخصی خود در تهران کلیه خدمات را به صورت قانونی و با مجوزهای لازم ارائه می‌ دهد. دکتر افشاری با مدرک تخصص ارتودنسی و 11 سال تجربه، توانسته است مهارت خوبی را در این حرفه به دست آورد و جزو دندانپزشکان مشهور و  به نام تهران محسوب شود.

خدمات:

 • رفع بی‌ نظمی ‌های دندان بدون ارتودنسی
 • ارتودنسی پیشگیرانه
 • بستن فاصله بین دندان ‌ها
 • انواع ارتودنسی ثابت و متحرک

آدرس: تجریش، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان کیمیا، طبقه 7، واحد 704

دکتر مهران قراگزلو

دکترمهران قره گوزلو

آقای دکتر مهران قراگزلو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش می باشد. ایشان بعد از 6 سال تحصیل برای دریافت مدرک دکترای حرفه ای، جهت ارتقای سطح علمی و جایگاه خود، برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص، گرایش ارتودنسی را انتخاب نمودند و پس از تلاش بسیار به عنوان ارتودنتیکس فارغ التحصیل گردیدند . دکتر قراگزلو علاوه بر طبابت، به دلیل سطح علمی بالا و برخورداری از دانش فراوان و رتبه برتر بورد تخصصی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و رسالت خود را برای انتقال دانسته ها به انجام رسانده اند.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل و دندان نهفته
 • لمینت و کامپوزیت  دندان
 • ایمپلنت و پروتزدندانی
 • لیفت لثه

آدرس:  تجریش، خیابان مقصود بیک، پلاک 156، طبقه دوم، واحد 7

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش

ویژگی های مهم و بارزی که باعث تمایز یک ارتودنتیست حرفه ای از یک دندانپزشک عمومی می شود شامل موارد زیر است:

 • داشتن دانش و تخصص در زمینه ارتودنسی و درمان بیماری های دندانی و فکی.
 • توانایی تشخیص و درمان اختلالات دندانی و فکی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته.
 • توانایی طراحی و اجرای برنامه درمانی مناسب برای هر بیمار با توجه به نیازهای خاص آن ها.
 • توانایی کار با ابزارهای ارتودنسی متنوع و پیشرفته برای بهبود وضعیت دندان ها و فک ها.
 • توانایی ارائه مشاوره های لازم به بیماران در مورد رعایت بهداشت دهان و دندان، نگهداری از ارتودنسی، و مراقبت های پس از درمان.
 • توانایی کار با بیمارانی که نیاز به درمان ارتودنسی خاص دارند، مانند بیماران با نقص های فکی و دندانی سنگین یا بیماران با اختلالات تنفسی خواب. البته برخی از افراد طبق نظر ارتودنتیست نیاز به معاینه توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران دارند تا وضعیت را بررسی کند.
ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش

تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک

ارتودنسی ثابت و متحرک هر دو روش درمانی هستند که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش به کار گرفته می شوند و برای بهبود به هم ریختگی دندان ها هستند، اما با توجه به روش استفاده شده، فرق دارند.

ارتودنسی ثابت: در این روش، برای بهبود به هم ریختگی دندان ها، برای بیمار یک دستگاه ارتودنسی ثابت نصب می شود. این دستگاه شامل بندهای فلزی یا سرامیکی است که بر روی دندان ها قرار می گیرند و با کمک وایرهای فلزی یا پلاستیکی به یکدیگر متصل می شوند. این دستگاه برای مدت زمان طولانی (حدود 2-3 سال) نصب می شود و تغییرات در دندان ها را از طریق فشار و کشیدگی اعمال شده توسط دستگاه ارتودنسی ایجاد می کند.

ارتودنسی متحرک: در این روش، برای رفع بی نظمی دندان ها، یک ارتودنسی متحرک بر روی دندان های بیمار نصب می گردد. این دستگاه شامل محفظه های پلاستیکی است که بر روی دندان ها قرار می گیرند و به کمک پیچ ها و سیم های فلزی به یکدیگر متصل می شوند. این دستگاه برای مدت زمان کوتاه تر (حدود 6-18 ماه) نصب می شود و بهبود در دندان هایی با شدت به هم ریختگی کم تر را ایجاد می کند. ارتودنسی متحرک غالبا برای گسترش کام و یا این که صاف کردن دندان های تکی استفاده می شوند.

بنابراین، اصلی ترین فرق بین این دو روش، نوع دستگاه ارتودنسی استفاده شده و مدت زمان نصب آن هاست.

کلام آخر

ارتودنسی روشی برای رفع به هم ریختگی دندان ها می باشد. با صاف شدن دندان ها علاوه بر بهبود ظاهر و لبخند فرد، ایرادات فکی، بلع و صحبت کردن نیز اصلاح می شود. ما در این مقاله در مورد این موضوع مطالبی را بیان کردیم و لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش را نیز معرفی نمودیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

مدت زمان درمان ارتودنسی چقدر است؟

طول درمان براي هر شخصي متفاوت است، اما به طور کلي مرحله اصلي درمان (که شامل نصب براکت ها و ابزار هاي ديگر مي شود) ممکن است 6 الي30 ماه طول بکشد. پس از آن، نگهدارنده اي براي حداقل چند ماه استفاده مي شود.

اقدام‌های ضروری هفته‌های نخست ارتودنسی چیست؟

بیمار باید تا زمان عادت کردن به براکت غذاهای نرم‌تر میل کند و مهم‌تر این که زمان و دقت بیشتری را به بهداشت و تمیز کردن دندان‌ها و براکت اختصاص دهد.

آیا هنگام استفاده از ارتودنسی می‌توان ورزش کرد؟

بله! با این حال، از محافظ دندان ارتودنسی به منظور محافظت در برابر ضربات استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا