دندانپزشک عمومی

10 تا از بهترین دندانپزشک کرج✅【سال1402】⚡

در این مقاله شما عزیزان را با بهترین دندانپزشک کرج آشنا می کنیم. جراحی دندان جزو عمل های مهم و حساس به حساب می آید و نمی توان این اقدام درمانی را بی اهمیت دانست. درد دندان بسیار آزاردهنده است و در صورت داشتن دندان درد نمی توان آن را نادیده گرفت، به همین دلیل مراجعه به بهترین دندانپزشک در این مواقع بسیار مهم است و ما برای راحتی حال شما لیستی از بهترین دندانپزشک کرج را تهیه کرده ایم تا به آسودگی به متخصص دندان مراجعه کنید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

جراح دندانپزشک کیست؟

دندانپزشکی عبارت است از علم و هنری که به تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها و مشکلات مرتبط با دندان‌ها، لثه‌ها، فک‌ها و بافت‌های مجاور آن ها می‌پردازد. جراح دندانپزشک یک متخصص در حوزه دندانپزشکی است که مشغول بررسی، تشخیص و درمان مشکلات جراحی دهان و فک و صورت می‌ باشد. این تخصص شامل انجام عمل های جراحی مانند جراحی لثه، جراحی زیبایی دهان و صورت، جراحی ایمپلنت و… نزد بهترین دکتر پروتز فک در کرج است.

بهترین دندانپزشک کرج خدمات مختلفی را ارائه می دهد که برخی از این خدمات عبارتند از:

 • تمیز کردن و جرم گیری دندان ها: این عملیات شامل برداشتن پلاک و جرم های مختلف از روی سطح دندان‌ها است.
 • ایمپلنت دندان: در صورتی که یک دندان را از دست داده‌اید، دندانپزشک ممکن است ایمپلنت دندان را به عنوان جایگزین استفاده کند.
 • روکش دندان: در صورتی که دندان شما تخریب شده باشد و نیاز به ترمیم بیشتری دارد، دندانپزشک ممکن است از روکش دندان استفاده کند.
 • ترمیم زیبایی: برخی از دندانپزشکان خدمات ترمیم زیبایی مانند روکش، بلیچینگ دندان‌ها، کامپوزیت و لمینت دندان‌ها را انجام می دهند.
 • جراحی لثه: این عمل شامل برداشتن بافت لثه بیش از حد، تعویض بافت لثه و رفع عفونت لثه است.
 • جراحی زیبایی دهان و صورت: این عمل‌ها شامل جراحی رفع چین و چروک صورت و جراحی رفع توده‌ها و … است.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک در جدول زیر لیست شده است:

⭐سطح جراحتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
❤️تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
💎مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

مهارت های بهترین دندانپزشک کرج

مدیریت: هر کسی در حیطه کاری خود باید توانایی مدیریت وضعیت و زمان را داشته باشد. یک دندانپزشک حرفه ای باید احساسات، زمان، برنامه ها، نظم و ترتیب مجموعه خود را رهبری کند تا بتواند به موفقیت دست یابد. گاهی اوقات وضعیت بیمار بحرانی بوده و ممکن است که با خطراتی رو به رو باشد؛ از این یک دندانپزشک خوب شرایط را مدیریت کرده و با آرامش دانسته های خود را به کار می بندد. بهترین دندانپزشک کرج در اداره مجموعه خود تنها نیست و چه بسا باید کارکنان خود را رهبری کند.

ارتباط گیری: دندانپزشکان با بیماران و زیباجویان خود در ارتباط بوده و باید برخورد مناسبی از خود نشان دهند. گاهی اوقات لازم است با استفاده از برخی نکات و اصول روانشناسی پزشک با مراجعه کننده خود ارتباط گرفته تا بتواند استرس و اضطراب را از او دور کرده و در شرایط بهتری خدماتش را ارائه دهد. به همین منظور مهارت ارتباط گیری و معاشرت با بیمار از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک در کرج است.

سرعت العمل: از آن جایی که دندانپزشکی شغلی است که با ابزارها و تجهیزات کوچکی سروکار دارد، بهترین دندانپزشک کرج باید مهارت های دستی و سرعت العمل خوبی داشته باشد. هماهنگی میان دست ها و چشم در هنگام کار و سریع کار کردن در حین استاندارد بودن جزو مهارت های ویژه یک دندانپزشک است.

تحلیل و بررسی: هیچ بیماری بدون علت نیست و از جایی سرچشمه می گیرد. دندانپزشک ها با گذراندن دوره های تخصصی و عمومی با انواع بیماری های دهان و دندان آشنا شده و ارتباط میان آن ها را از بر هستند. یک دندانپزشک خوب باید بتواند وضعیت بیمار را تحلیل و بررسی کرده و روش مناسبی را برای درمان وی در پیش بگیرد.

مهارت های بهترین دندانپزشک کرج

امکانات لازم در مطب های دندانپزشکی

بهترین دندانپزشک کرج در مطب خود شرایطی را فراهم می کند تا بیماران و زیباجویان در رفاه کامل از خدمات سلامت بهره مند شوند. به همین دلیل داشتن تجهیزات و امکانات به روز و پیشرفته یکی از خصوصیات اصلی یک مطب شخصی است. در دندانپزشکی ها برخی از لوازم و امکانات واجب و ضروری و برخی دیگر به نوعی آپشن هستند. دیزاین زیبا و آرامش بخش یک مطب از امکانات ضروری نیست ولی در تامین رفاه مراجعین تاثیر دارد.

یک دندانپزشکی مجهز باید دارای سالن انتظار، اتاق مخصوص جراحی و اتاق تصویربرداری باشد. خریداری تجهیزات رادیولوژی دهان و دندان هزینه بالایی داشته و در کم تر مطبی این امکانات مشاهده می شود. صندلی های استاندارد، یونیت های دندانپزشکی، اتوکلاو و تجهیزات ضدعفونی کننده از سایر نیازهای یک دندانپزشکی معتبر می باشد. دستگاه های آمالگاماتور، سنسور RVG و دستگاه جرم گیر تجهیزات ضروری مطب بهترین دندانپزش در کرج می باشد.

اینسترومنت ها، دوربین های داخل دهانی، فورسپس، فرز توربین، شیلد محافظ، ماده های قالب گیری، کمپرسور، لایت کیور، دستگاه بلیچینگ، اولتراسونیک، پیزوسرجری، موتو ایمپلنت، الکترسرجری، اپکس روتاری و انواع اسپاتول ها از دیگر تجهیزات مهم دندانپزشکی هستند. البته برخی از ابزار و تجهیزات مرتبط با حیطه کاری دندانپزشک است به عنوان مثال دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید همه این امکانات را در مطب خود داشته باشد ولی بهتر است همه دندانپزشکان به لحاظ تجهیزاتی مطب خود را تکمیل کنند.

امکانات لازم در مطب های دندانپزشکی

چطوری بهترین دندانپزشک کرج را بیابیم؟

دندانپزشکی به عنوان یک حرفه حاکم بر استانداردهای سخت و سنگین اخلاقی و علمی است و باید از دندانپزشکان مجرب و دارای مجوز استفاده نمود. همچنین، مراقبت منظم از دندان‌ها، لثه‌ها و رعایت بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان‌ها دارد. برای پیدا کردن بهترین جراح فک و صورت در کرج، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1. مشورت با دوستان و خانواده: اگر اشخاصی در خانواده یا دوستانتان تجربه‌ای در این زمینه داشته اند، می‌توانید از نظرات و تجربیات آن ها بهره ببرید و بهترین دندانپزشک کرج را پیدا کنید.

2. مشاوره با دندانپزشکان معمولی: می‌توانید با مراجعه به دندانپزشکان عمومی و مشاوره با آن ها، نظرات و پیشنهادات آن ها را درباره جراح دندانپزشک دریافت کنید.

3. مطالعه نظرات و بازخوردهای مراجعه کنندگان: می‌توانید نظرات و بازخوردهای مراجعه کنندگان به جراح دندانپزشکان مختلف را در سایت‌های اینترنتی یا شبکه‌های اجتماعی بررسی کنید.

4. مشاوره با سازمان‌های حرفه‌ای: می‌توانید با مراجعه به سازمان‌های حرفه‌ای مربوطه مانند اتحادیه دندانپزشکان و یا سازمان نظام پزشکی استان، درخواست راهنمایی و مشاوره کنید.

5. مشاوره با متخصصان دندانپزشکی: با مراجعه به متخصصین دندانپزشک در زمینه جراحی دندانپزشکی، نظرات و پیشنهادات آن ها را درباره بهترین دندانپزشک کرج دریافت کنید.

بعد از پیدا کردن چند جراح دندانپزشک مناسب، می‌توانید با مراجعه به مطب آن ها و مشاوره با خود جراح، توضیحات بیشتری درباره تخصص و تجربه آن فرد کسب کنید و نهایتا تصمیم گیری کنید.

10 تا از بهترین دندانپزشک کرج را بشناسید!

دکتر علی اصغر نادری

دکتر علی اصغر نادری

از جمله سوابق تحصیلی و حرفه ای دکتر علی اصغر نادری می توان به متخصص بیماری های دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست، دکترای حرفه ای دندانپزشکی اشاره کرد. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران هستند و همواره سعی در جلب رضایت بیماران خویش را دارند.

خدمات:

 • تشخیص کیست و تومورهای بزاقی
 • درمان ضایعات و زخم های دهانی
 • کلیه خدمات دندانپزشکی
 • درمان کلیه دردهای فک و صورت

آدرس: کرج، مهرشهر، بلوار ارم، روبروی باغ سیب، بعد از ساختمان سالیان، ساختمان صدف، طبقه اول واحد 2

دکتر وحید خوشکام

دکتر وحید خوشکام

دکتر وحید خوشکام متخصص مجرب در زمینه جراحی ایمپلنت دندان و درمان بیماری های لثه است که در آمریکا تحصیل کرده و مدرک تخصصی خود را دریافت کرده است. ایشان یکی از بهترین دندانپزشک کرج می باشند که مدرک خود را در رشته پریودنتولوژی از دانشگاه معتبر کالیفرنیای جنوبی دریافت کردند. همچنین دکتر خوشکام مقالات معتبر زیادی در زمینه دندانپزشکی در سطح جهان منتشر کرده است.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت
 • کشیدن دندان
 • پیوند استخوان، پیوند لثه
 • جراحی افزایش طول تاج دندان

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار جمهوری، کوچه چهارم (مینا شکری)، جنب بانک پاسارگاد، پلاک31

دکتر نازنین حق شناس

دکتر نازنین حق شناس

دکتر نازنین حق شناس جراح و دندانپزشکی در شهر کرج هستند که تحصیلات عالی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و د ر زمینه تخصصی خود بسیار ماهر می باشند، از این رو ایشان را بهترین دندانپزشک کرج به حساب می آورند.

خدمات:

 • انجام کلیه خدمات دندانپزشک زیبایی
 • انجام کلیه خدمات دندانپزشک ترمیمی

آدرس: کرج، گلشهر، درختی، جنب فروشگاه امیران، ساختمان آتلانتیک، طبقه چهار، واحد 11

دکتر صادق پوراحمدی

دکتر صادق پوراحمدی

دکتر صادق پوراحمدی در هیئت علمی دانشگاه عضو رسمی هستند و جزو بهترین دندانپزشک کرج نیز می باشند. ایشان پس از گذراندن دانشگاه و اخذ مدارک دندانپزشکی، در راستای خدمت رسانی و انجام کلیه خدمات درمانی و زیبایی کوشیدند و جزو بهترین های شهر کرج می باشند.

خدمات:

 • بستن فضای بین دندان
 • پروتزهای فکی صورتی
 • بلیچینگ، لمینیت، ایمپلنت
 • پروتز های دندانی
 • درمان مشکلات مفصلی فکی

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، ساختمان حکیم، طبقه اول، واحد11

دکتر غزل خزاعیان

دکتر غزل خزاعیان

دکتر غزل خزاعیان جراح و دندانپزشک در شهر کرج هستند. ایشان از بهترین دانشگاه علوم پزشکی فارغ التحصیل شده اند و همیشه در راستای افزایش دانش و مهارت خود در تلاش هستند تا رضایت مراجعین را به خود و مهارت خویش جلب کنند.

خدمات:

 • ویزیت
 • کشیدن دندان
 • ترمیم پوسیدگی دندان
 • دندانپزشک زیبایی و ترمیمی دندان
 • سفید کردن و بلیچینگ دندان

آدرس: کرج، فلکه اول گوهر دشت، مجتمع پارمیدا، طبقه7، واحد 704

دکتر رضا واحد

دکتر رضا واحد

دکتر رضا واحدی جراح، ایمپلنتولوژیست و دندانپزشک زیبایی می باشند. ایشان توانستند با رتبه سه رقمی 489 در کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی تبریز شوند و در این مدت چندین مقاله پژوهشی را ثبت و منتشر کردند. پس از فارغ التحصیلی، دوره دو ساله نیروی انسانی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساندند.

همچنین دکتر واحدی توانست فلوشیپ ایمپلنت دندان را از آکادمی بین المللی ایمپلنتولوژی (ICOI) دریافت کند. دکتر واحدی در حال حاضر عضو انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا و انجمن دندانپزشکان ایران می باشد و یکی از بهترین دندانپزشک کرج به شمار می رود.

خدمات: 

 • عصب کشی
 • ایمپلنت و لمینیت
 • بلیچینگ و جرم گیری
 • جراحی دندان عقل
 • روکش های سرامیکی

آدرس: کرج، فلکه اول فردیس، برج نگین البرز، طبقه سوم

دکتر رویا تاجیک

دکتر رویا تاجیک

دکتر رویا تاجیک از جمله بهترین دندانپزشک کرج محسوب می شوند که در زمینه تخصصی خویش بسیار مهارت و تجربه دارند؛ دکتر تاجیک عضو سازمان نظام پزشکی ایران هستند و خدمات بسیاری را ارائه می دهند.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی دندان
 • دندانپزشک زیبایی و ترمیمی دندان
 • لمینت و ایمپلنت، کاشت دندان
 • درمان ریشه تخصصی
 • سفید کردن و بلیچینگ دندان

آدرس: کرج، جهانشهر، میدان مدنی، نبش خیابان هلال احمر

دکتر شهریار جنانی

دکتر شهریار جنانی

دکتر شهریار جنانی در سال 1373 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند. ایشان از کشورهای بسیاری همچون سوئیس، آلمان، آمریکا و … مدارک معتبر بین‌المللی را اخذ نمودند. همچنین دکتر جنانی سوابق کاری بسیاری را در کارنامه عملی خود به ثبت رساندند که از جمله این سوابق شامل تاسیس، مدیریت و سیاست گذاری در چندین کلینیک تخصصی دندانپزشکی و مطب شخصی می‌باشد.

خدمات:

 • کامپوزیت و لمینت
 • بیلیچینگ، ارتودنسی
 • پروتز دندان، جراحی سینوس، ایمپلنت
 • درمان ریشه دندان، جراحی لثه، ترمیم دندان
 • جرم‌گیری دندان، عصب کشی دندان، روکش دندان، دندان درد شبانه

آدرس: کرج، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ابتدای زیرگذر، ساختمان پزشکان پردیس، طبقه سوم

دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی دارای بورد تخصصی اندودنتیکس هستند و به سبب مهارت بالایی که در درمان و ترمیم دندان ها دارند، ایشان را جزو بهترین دندانپزشک کرج به حساب می آورند. دکتر مرسلی خدمات متنوعی را ارائه می دهند که برخی از مهم ترین این خدمات عبارتند از:

خدمات:

 • لمینیت، کامپوزیت
 • سفید کردن و بلیچینگ دندان
 • ترمیم و پر کردن دندان
 • درمان مشکلات ریشه

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین هلال احمر و دارایی ،جنب شهرکتاب مرکزی، ساختمان پزشکان نور، طبقه پنجم، واحد20

دکتر شبنم قاسمی

دکتر شبنم قاسمی

دکتر شبنم قاسمی یکی از بهترین دندانپزشک کرج می باشند که عضو انجمن دندانپزشکان عمومی و عضو سازمان نظام پزشکی ایران هستند. ایشان با شرکت سایپا و ایران خودرو قرارداد دارند.

خدمات:

 • ترمیم دندان
 • ايمپلنت و کاشت دندان
 • عصب كشى و درمان ريشه
 • انواع پروتزهاى ثابت و متحرک
 • جرم گيرى و ارائه انواع خدمات لثه
 • انواع روكش هاى زيبايى و درمانى

آدرس: کرج، عظيميه، 45مترى كاج، نرسيده به نداى جنوبى، پلاک197، ساختمان ساحل چوب، طبقه 3، واحد5

زیر مجموعه های دندانپزشکی

زیر مجموعه های دندانپزشکی به شرح زیر می باشند:

ارتودنسی: به بررسی و بازسازی دندان ها و ناهنجاری های فک پرداخته و به بهبود ظاهری دهان و دندان کمک می کند.

پدودنتیست: دندانپزشکی اطفال با بزرگسالان دارای تفاوت هایی بوده و به همین خاطر دارای زیرشاخه جداگانه می باشد که عارضه های دهان، دندان، لثه و فک کودکان 2 تا 17 ساله را شامل می شود.

پریودنتیست: لثه مهم ترین عاملی است که روی سلامت دندان ها تاثیر دارد. برخی عارضه ها و بیماری ها تنها با جراحی لثه برطرف می شوند که توسط پریودنتیست انجام می شود.

اندودنتیکس: ترمیم دندان های پوسیده و درمان ریشه های دندان در این حوزه از دندانپزشکی صورت می گیرد.

پاتولوژیست دهان و دندان: بهترین دندانپزشک کرج در این شاخه به معاینه و آسیب شناسی دهان، فک و صورت پرداخته و ناهنجاری ها را درمان می کند.

پروستودنتیست: رشته ای است که در آن افراد جای خالی دندان های خود را با ایمپلنت و یا پروتز های دندانی پر می کنند.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی: کلیه خدمات که سلامت دندان ها را به ارمغان آورده و یا منجر به زیبایی و درخشان شدن دندان ها می شود در این شاخه از پزشکی ارائه می گردد.

رادیولوژی دهان، فک و صورت: این شاخه از دندانپزشکی عکس برداری و بررسی وضعیت سلامت دهان و فک را مورد مطالعه قرار می دهد.

زیر مجموعه های دندانپزشکی

موارد مهم در هنگام مراجعه به بهترین دندانپزشک کرج

پیش از هر کاری رزومه دندانپزشک را مطالعه کرده و در صورتی که مورد خاصی در سابقه کاری وی نیافتید برای دریافت نوبت به صورت آنلاین یا تلفنی اقدام کرده و در موعد مقرر شده در مطب حضور یابید. بهداشت و نظافت مطب را بررسی کرده و اگر لوازم و محیط مطب استریلیزه نبود زمان ویزیت خود را کنسل کنید. به تجهیزات و امکاناتی که بهترین دندانپزشک کرج در هنگام کار استفاده کرد توجه نمایید.

سعی کنید بهترین دندانپزشک کرج و مطبی که انتخاب می کنید دارای تجهیزات عکس برداری باشد. برخورد پرسنل و دندانپزشک بسیار مهم است. یک مجموعه حرفه ای با مراجعین خود با احترام ارتباط گرفته و جو آرامش بخش و دوستانه ای دارد. بیماران باید کلیه علائم و مشکلات خود را به دندانپزشک شان انتقال داده و برای طی کردن مراحل درمان با دکتر همکاری داشته باشند. سرعت العمل و دقت دندانپزشک یکی از پارامترهای مهم در انتخاب دکتر شخصی است.

یک دندانپزشک باتجربه به بیماران خود اصول مراقبتی و روش های پیشگیری را آموزش می دهد. تعرفه خدمات دندانپزشکی بسته به سختی کار و سایر عوامل متفاوت است؛ بنابراین پس از مراجعه توانایی مالی خود را در نظر بگیرید. مطب های شخصی معمولا بابیمه ها قرارداد نداشته و به صورت آزاد بیماران خود را ویزیت می کنند.

توصیه های مراقبتی قبل از مراجعه به دندانپزشک

مراقبت های قبل از مراجعه به دندانپزشک شامل موارد زیر است:

 1. تمیز کردن دندان‌ها: قبل از رفتن به دندانپزشک، دندان‌ها را به طور منظم و با استفاده از مسواک و خمیر دندان تمیز کنید.
 2. استفاده از نخ دندان: برای پاک کردن مواد غذایی میان دندان‌ها و درون لثه‌ها، از نخ دندان استفاده کنید.
 3. استفاده از دهانشوی ضد باکتری: قبل از مراجعه به بهترین دندانپزشک کرج، از دهانشوی ضد باکتری استفاده کنید تا باکتری‌ها را کاهش دهید.
 4. جلوگیری از خوردن و نوشیدن قبل از مراجعه: قبل از مراجعه به دندانپزشک، بهتر است حداقل 30 دقیقه قبل از آن هیچ چیزی نخورید تا دندانپزشک بتواند بهتر نگاه کند.
مراقبت های قبل از مراجعه به دندانپزشک

مراقبت های بعد از مراجعه به بهترین دندانپزشک کرج

مراقبت های بعد از مراجعه به بهترین دندانپزشک کرج شامل موارد زیر است:

 1. رعایت توصیه های دندانپزشک: بعد از درمان، دندانپزشک ممکن است توصیه های خاصی برای شما داشته باشد. این شامل مصرف داروها، رعایت غذاهای نرم و سرد، استفاده از دهانشوی ضد باکتری و مراقبت منظم از دندان‌ها و لثه‌ها است. این توصیه ها را به دقت دنبال کنید.
 2. استفاده از دهانشوی ضد باکتری: بعد از درمان، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند از دهانشوی ضد باکتری استفاده کنید تا باکتری‌ها را کاهش دهید.
 3. جلوگیری از خوردن و نوشیدن گرم: بعد از درمان، تا حساسیت دندان‌ها برطرف شود، بهتر است از خوردن و نوشیدن غذاها و نوشیدنی های گرم خودداری کنید.
 4. مراقبت منظم از دندان‌ها و لثه‌ها: بعد از درمان، به مراقبت منظم و دقیق از دندان‌ها و لثه‌ها توجه کنید.

کلام آخر

با در نظر داشتن به این موضوع که جراحی دندان و انجام هرگونه اقدامات مربوط به دهان و دندان نیازمند متخصص ماهر و با سابقه است؛ از این رو نمی توان به هر پزشکی اعتماد نمود و باید پیش از مراجعه به پزشک تحقیقات لازم را انجام داد؛ از این رو در این مقاله ما سعی کردیم لیست بهترین دندانپزشک کرج را جمع آوری کنیم تا با مراجعه به این مقاله سریع تر به دندانپزشک مربوطه مراجعه کنید.

از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید؛ کمال تشکر را داریم و امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شود. همچنین در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا