لمینت

بهترین دکتر لمینت در اصفهان【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا  از بهترین دکتر لمینت در اصفهان آشنا کنیم. اگر برای داشتن لبخندی هالیوودی و زیبا و دندان هایی درخشان به دنبال یک دندانپزشک زبده هستید، در ادامه همراه ما باشید. لمینت یکی از روش های زیبایی و ترمیمی نوین است که دندان های با فاصله، ریز و یا بد رنگ را بهبود می بخشد و زیبایی چشم نوازی را به آن می دهد. با وجود هزینه بالاتر لمینت نسبت به کامپوزیت، کیفیت بالاتر و شباهت بیش تر آن به دندان های طبیعی باعث می شود که طرفداران خاص خود را داشته باشد و بسیاری از افراد آن را ترجیح دهند.

لمینت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

لمینت دندان یک روش زیبایی‌ است که برای تغییر شکل، رنگ و اندازه دندان‌ ها توسط بهترین دکتر لمینت در اصفهان استفاده می‌ شود. در این روش، یک لایه نازک از مواد پرسلن یا رزین کامپوزیت بر روی سطح دندان‌ ها قرار می‌ گیرد. این لایه جدید به دندان‌ ها چسبانده می‌ شود و شکل و رنگ دندان‌ ها را به طور دلخواه تغییر می‌دهد.

طبق توصیه بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان که در زمینه لمینت دارای تخصص است، بهتر است لمینت بعد از 18 سالگی و بعد ازشکل گیری کامل دندان ها انجام گیرد. در جلسه مشاوره ای که فرد با دندانپزشک عمومی دارد، در صورت مشاهده موارد زیر به بهترین دکتر لمینت در اصفهان ارجاع داده می شود:

 • شکستگی و آسیب دیدگی دندان
 • برنگ بد دندان ها و کدری آن ها به نحوی که با بروساژ و بلیچینگ قابل رفع نباشد.
 • ترک خوردگی و احتمال شکنندگی
 • کجی و بدشکلی دندان به نحوی که از نظر بهترین دکتر ارتودنسی با لمینت قابل رفع باشد.
لمینت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای انجام لمینت دندان

قطعا لمینت دندان به عنوان یک روش زیبایی مزایایی دارد که باعث شده است به سرعت طرفداران خود را پیدا کند. این مزایا عبارتند از:

 • تغییرات سریع: در مقایسه با سایر روش‌ های تغییر شکل دندان‌ ها مثل ارتودنسی، لمینت دندان به طور سریع تر انجام می‌ شود و نتایج قابل مشاهده‌ ای را فورا به ارمغان می‌آورد. جلسات درمان لمینت از سایر روش های سفید کردن دندان و مرتب کردن دندان ها کوتاه تر است.
 • حفظ سلامت دندان: لمینت دندان با وجود این که نیاز به حذف قسمتی از ساختار دندان دارد، اما به مینای دندان آسیب نمی رساند.
 • طول عمر: دندان‌ ها به کمک لمینت معمولا برای مدت زمان طولانی قابل استفاده هستند و می‌ توانند تا چندین سال دوام داشته باشند.
 • ظاهر طبیعی: لمینت دندان‌ ها به طور کامل به دندان‌ ها می‌چسبند و ظاهر طبیعی دندان‌ ها را حفظ می‌ کنند.
 • مقاومت در برابر لکه‌ ها: لمینت ها معمولا مقاوم در برابر لکه‌ ها هستند و رنگ آن‌ ها تغییر نمی‌ کند.

به طور کلی، لمینت دندان یک روش سریع و مؤثر برای تغییر شکل و رنگ دندان‌ ها است، اما نیاز به تعویض دوره‌ ای و هزینه بالایی دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام آن آگاه بود.

عوارض انجام لمینت

لمینت در کنار خوبی های که دارد می تواند بیمار را شامل مشکلات و عواقبی کند. هدف اصلی انجام لمینت مرتب کردن دندان ها و سفید شدن آن ها است که به شکل های متفاوتی انجام می شود. اگر به دندانپزشک از مهارت و دانش کافی در این امور بهره مند نباشد نه تنها به لمینت بلکه به دندان ها هم آسیب رسیده و دیگر کاربرد سابق را نخواهد داشت. از عوارض لمینت می توان به تغییر رنگ، حساسیت دندان و لثه، شکنندگی دندان ها و شکستن لمینت را اشاره کرد که در ادامه بیش تر به آن می پردازیم.

لمینت ها باید ضخامت استانداری داشته و نه آن قدر نازک باشد که با کوچک ترین فشار شکسته شود و نه آن قدر ضخیم که حالت دندان ها را عوض کرده و شکننده باشد. با توجه به این که لمینت ها از مقاومت دندان ها برخوردار نبوده با اعمال فشاری در حد دندان های دائمی ممکن است که دچار شکستی شود. لب پریدگی یا شکستگی لمینت گاهی اوقات قابل ترمیم بوده اما اگر آسیب دیدگی گسترده باشد این امکان وجود ندارد و باید تعویض شود. نصب مجدد لمینت علاوه بر هزینه های گزاف، استحکام دندان ها را تحت ثاتیر قرار می دهد.

برای این که لمینت ها از مقاومت نسبی برخوردار بوده و از سطح دندان ها جا به جا نشود باید قسمتی از سطح دندان را تراش داده و یک لایه نازک از مینا تراش داد زیرا در صورت ضخیم شدن، دندان ظاهر ناخوشایند و بی کیفیتی خواهد داشت. حال اگر دکتر لمینت نتواند اندازه استاندارد مینا را تراش بدهد، دندان ضعیف شده و حتی ممکن است بشکند. همچنین به علت از بین بردن ضخامت دندان و مینای آن باید دندان ها پیوسته دارای لمینت بوده و زیبایی و کارکرد ابدی داشته باشد.

حساسیت دندان ها یکی دیگر از عارضه های لمینت است. تراش خوردگی دندان ها موجب حساس شدن دندان به دمای سرد یا گرم شده و زیباجو را با حس درد می آزارد. کسانی که دندان های ضعیفی داشته و مینای دندان شان نازک است بهتر است لمینت انجام نداده و در صورت اقدام به بهترین دکتر لمینت در اصفهان مراجعه کنند. عدم رسیدگی به لمینت و بی توجهی به غذاهای پر رنگدانه موجب تغییر رنگ لمینت و ایجاد لکه های زرد و تیره می شود.

عوارض انجام لمینت

ویژگی های بهترین دکتر لمینت در اصفهان

بهترین دکتر لمینت در اصفهان از بین صدها دندانپزشک به عنوان یک دندانپزشک زبده و متخصص شناخته می شود و می تواند بین رقبا مطرح شده و توجه افراد و رضایت مراجعین را جلب نماید. زمانی که افراد برای انجام خدمات زیبایی مثل لمینت به دنبال یک دندانپزشک قابل اعتماد و ایده آل هستند، شروع به تحقیقاتی در این زمینه می نمایند. تحقیقات اغلب به صورت سرچ در اینترنت و پرسیدن از دوستان و آشنایان و یا مراجعه حضوری به مطب دندانپزشک مورد نظر انجام می شود.

متخصص لمینت دندان یک دندانپزشک متخصصی است که در زمینه اصلاح شکل، اندازه، رنگ و ظاهر دندان‌ ها فعالیت می‌ کند. این پزشکان با استفاده از مواد لمینت (کامپوزیت یا پورسلن)، دندان‌ های بیماران را بهبود می‌ بخشند و آن‌ ها را زیبا و جذاب‌ تر می‌ کنند. ویژگی‌ های یک متخصص لمینت دندان شامل داشتن مهارت و تجربه کافی در انجام این فرآیند، داشتن دیده‌ بانی بالینی برای ارزیابی مناسب برای هر بیمار و همچنین برخورداری از توانایی‌ های هنری برای ایجاد یک لبخند زیبا و طبیعی است. از دیگر ویژگی های این متخصصین عبارتند از:

 • تخصص در انجام لمینت دندان با استفاده از مواد با کیفیت و تکنیک‌ های پیشرفته
 • توانایی ارائه مشاوره به بیماران در مورد نحوه مراقبت و نگهداری از لمینت دندان
 • تجربه و مهارت در انجام لمینت دندان با دقت و زیبایی بالا
 • استفاده از تکنولوژی‌ های روز دنیا برای انجام لمینت دندان با کیفیت بالا
 • توانایی ارائه راهکارهای مناسب برای هر بیمار برای بهبود زیبایی و سلامت دندان‌ ها

10 تا از بهترین دکتر لمینت در اصفهان را بشناسید!

دکتر دانیال باقریان نژاد

باقریان

دکتر دانیال باقریان نژاد یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان می باشند. ایشان دارای شماره نظام پزشکی 196506 می باشد، همچنین ایشان در زمینه زیبایی٫ایمپلنت و لمینت و کامپوزیت فعالیت می کنند. شما می توانید در این زمینه به ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره مند شوید.

خدمات

 • ایمپلنت
 • کامپوزیت
 • لمینت
 • دندانپزشک زیبایی
 • بلیچینگ

آدرس مرکز 1:  پل وحید -ابتدا خیابان وحید – نبش اولین کوچه-مجتمع امین-طبقه چهارم واحد سی

آدرس مرکز 2: زرین شهر خیابان شریعتی بعد از خیابان مدیسه ای جنب فروشگاه تعاونی فرهنگیان کلینیک ابوالفضل

شماره تماس

09136099639

اینستاگرام: Drbagheriannejad

دکتر منصوره ابطحی

دکتر منصوره ابطحی به شماره نظام پزشکی ۱۵۰۶۹۲ “متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی” و دارای بورد تخصصی میباشند. ایشان ارائه دهنده بروز ترین درمانهای دندانپزشکی در‌حوزه زیبایی و درمانی می باشند.
ایشان با بکارگیری طراحی لبخند دیجیتال ارائه دهنده بروز ترین درمان های زیبایی و درمانی دندانپزشکی از جمله کامپوزیت ونیر و لمینتهای سرامیکی کم تراش و بدون تراش میباشند و با تیمی دلسوز ‌و همراه از ابتدا تا انتهای پروسه در‌کنار شما، برای فراهم کردن تجربه درمانی آسان و دلپذیر خواهند بود.

خدمات:

 • طراحی لبخند دیجیتال
 • کامپوزیت ونیر
 • لمینیت های سرامیکی کم تراش و بدون تراش
 • انواع روکش های دندانی
 • بلیچینگ
 • خدمات درمانی و ترمیمی نوین دندانپزشکی
 • ارتودنسی شفاف با الاینر

آدرس: دروازه شیراز، ابتدای هزارجریب، بن بست پویان، ساختمان فراز، طبقه ۴ واحد ۲۶

شماره تماس:

09134463394

03136698742

كلينيک بهشت لبخند

كلينيك بهشت لبخند

كلينيک بهشت لبخند با ٤ سال سابقه درخشان در كليه خدمات دندانپزشكی يكی از بهترين مراكز تخصصی در زمينه كامپوزيت ونير- لمينيت و ايمپلنت ميباشد. كه با بهره گيری از برترين پزشكان متخصص زيبايی و ايمپلنت شهر اصفهان
در محيطی مجلل و زيبا و لاكچری و استفاده از بهترين مواد مصرفی اماده خدمت رسانی به همشهريان عزيز ميباشد.
در ضمن كليه خدمات ارائه شده در اين با گارانتی و ضمانت ميباشد .

مثلا كامپوزيت ونير ده سال گارانتی داره با پاليش رايگان و ايمپلنت گارانتی مادام العمر با گارات گارانتی معتبر
يكی از ويژگی های خيلی مهم كه شايان ذكر هست و كلينيک بهشت لبخند رو متمايز ميكنه اينكه (كليه خدمات ) در اين مركز ، چه درمانی چه زيبايی و چه تخصصی، تمام اقساط و بدون پيش پرداخت تا ده ماه اقساط ميشه بدون سود و با شرايط بسيار آسان تا همه اقشار جامعه بتوانند از خدمات استفاده كنند.

{بهشت لبخند حس خوب لبخند}

آدرس : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی كلينيک بهشت لبخند

شماره تلفن:

03132647790

09010047790

09130136100 (واتساپ)

دکتر محمد عاطفت

دکتر محمد عاطفت

دکتر محمد عاطفت دوره دندانپزشکی عمومی را در سال ۱۳۸۸ به پایان رساند و در همان سال وارد دوره تخصصی دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی همدان شد. در سال ۱۳۹۱ دوره تخصصی دندانپزشکی را به اتمام رسانده و موفق به اخذ بورد تخصصی در رشته دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی گردیده است.
همچنین ایشان از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بودند و از سال ۱۳۹۶ تا هم اکنون هم عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان هستند. ایشان بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می باشند و انواع روش های کاشت ایمپلنت دندان از جمله : ایمپلنت فوری ، ایمپلنت پانچ ، ایمپلنت زیرکونیا ، ایمپلنت لیزری ، ایمپلنت کره ای ، ایمپلنت دندان بدون جراحی ، ایمپلنت دیجیتال ، پرداخت ایمپلنت دندان قسطی و ایمپلنت دندان سوئیسی را می توانید در کلینیک این دکتر تجربه کنید .

همچنین ایشان در زمینه اصلاح طراحی لبخند، ونیر کامپوزیت در اصفهان، روکش لومینیرز ، لمینت دندان تخصص دارند.شما عزیزان میتوانید بدون نگرانی کلیه خدمات اصلاح طراحی لبخند خود را به دکتر محمد عاطفت بسپارید.

خدمات:

 • کلیه ی خدمات تخصصی زیبایی و درمانی دندانپزشکی از جمله ؛
 • ایمپلنت
 • لمینیت سرامیکی
 • ونیر کامپوزیت
 • بلیچینگ

آدرس: اصفهان -خ توحید جنوبی٫ساختمان ژیوار٫ واحد۵۰۴

شماره تماس:

۰۳۱۳۱۳۱۲۸۳۴
۰۹۱۳۰۷۷۷۳۰۰

وب سایت: markazlabkhand.com

دکتر زهره سامع

دکتر زهره سامع

خانم دکتر زهره سامع، دانش آموخته رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان و ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی به صورت تخصصی می باشد. یکی از مواردی که خانم سامع به دلیل داشتن تجربه در آن مهارت بالایی دارد، لمینت می باشد و از این رو یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان محسوب می شود.

خدمات:

 • کاشت دندان دائمی به روش ایمپلنت
 • درمان ریشه دندان ها
 • پروتز دندانی
 • بلیچینگ
 • لمینت و کامپوزیت

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، شیخ مفید، روبروی داروخانه دکتر عباسی، ساختمان عقیق، طبقه سوم

دکتر زهره ملکی

دکتر زهره ملکی

خانم دکتر زهره ملکی، فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی ودارنده گواهینامه ترمیم و زیبایی از دانشگاه سوئد و عضو موسسه طراحی لبخند دیجیتال برزیل، یکی دیگر از دندانپزشکانی است که به دلیل مهارت در زیایی بخشیدن به دندان ها، به عنوان یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان محسوب می شود. خانم دکتر ملکی کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی را به همراه کادری مجرب و با بهترین تجهیزات و مواد مصرفی ارائه می دهد.

خدمات:

 • بروساژ دندان های جرم گرفته
 • لمینت سرامیکی
 • اصصلاح طرح لبخند
 • روکش

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش کوچه 22، مجتمع یادبود، طبقه دوم، واحد 202

دکتر مهدی چاوش

دکتر مهدی چاوش

آقای دکتر مهدی چاوش با بیش از 8 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی، یکی از برجسته ترین و کاربلدترین دندانپزشکان در اصفهان به شمار می رود. ایشان علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی دندانپزشکی عمومی، تاکنون دوره های تخصصی بسیاری را در داخل و خارج از کشور گذرانده است و گواهینامه های متعددی را در حوزه دندانپزشکی زیبایی کسب نموده است. در حال حاضر دکتر چاوش نیز یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان محسوب می شوند.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند با تغییر ظاهر دندان ها و لیفت لثه
 • انواع خدمات ترمیمی و زیبایی
 • بلیچینگ دندان
 • لمینت و روکش سرامیکی

آدرس: اصفهان، چهارراه فرایبورگ، ابتدای خیابان مصلی

دکتر علیرضا عابدینی

دکتر علیرضا عابدینی

دکتر علیرضا عابدینی، عضو آکادمی دندانپزشکی  زیبایی آمریکا AACD و با بیش از 20 سالسابقه درخشان در زمینه طراحی لبخند، لمینت و کامپوزیت، جزو برجسته ترین و باتجربه ترین دندانپزشکان در اصفهان می باشد. با توجه به ظرافت و کیفیت لمینت های انجام شده توسط دکتر عابدینی، ایشان یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان به شمار می رود.

در ضمن دکتر عابدینی دارنده گواهی دوره آموزش جامع تئوري و عملي دندانپزشكي زيبايي و ترميمي و سرتیفیکیت از شرکت Ultradent  برای گذراندن  کورس جامع دندانپزشکی زیبایی در سال 2012 می باشد. در سال 2018 نیز دکتر عابدینی دوره طراحی لبخند و لمینت های سرامیکی را در اصفهان گذرانده است.

خدمات:

 • عصب کشی و درمان ریشه دندان
 • ترمیم دندان شکسته و آسیب دیده
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • افزایش طول آج با جراحی

آدرس: اصفهان، نجف آباد، خیابان میرداماد، کوچه شهید احمدی، پلاک 38، طبقه 1، واحد1

دکتر سپیده کاظمی زاده

دکتر سپیده کاظمی زاده

خانم دکتر سپیده کاظمی زاده دارای مدرک تحصیلی دندانپزشکی عمومی و تخصص در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی، یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان است که به صورت ماهرانه و با ظرافت کامل لبخندی زیبا را به زیباجویان می بخشد. ایشان  در کلینیک مجهز خود در محدوده چهارباغ بالا، با همکاران باتجربه و دلسوز خود به بیماران و زیباجویان رسیدگی می نماید.

خدمات:

 • عصب کشی و ترمیم دندن های پوسیده
 • آنله و لینله دندان
 • ونیر کامپوزیت و لمینت
 • درمان ریشه های آسیب دیده

آدرس: اصفهان، چهارباغ بالا، روبروي شركت زمزم، ساختمان پارسيان، طبقه 4 ، واحد 613

دکتر ندا مکانیک

دکتر ندا مکانیک

خانم دکتر ندا مکانیک، متخصص لمینت، ایمپلنت و زیبایی در اصفهان و ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی به بزرگسالان و اطفال می باشد. ایشان دارای Certification ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس، Dio کره و  Zimmer آمریکا و گواهی نامه های ترمیمی و زیبایی می باشد. دکتر مکانیک یکی از بهترین دکتر لمینت در اصفهان نیز به شمار می رود.

خدمات:

 • عصب کشی
 • ایمپلنت
 • بستن فضای بین دندان ها
 • لمینت سرامیکی
 • بلیچینگ
 • جرم گیری
 • درمان بیماری های لثه

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، طبقه بالایی داروخانه دکتر منوچهری، ساختمان نور، طبقه دوم، واحد 4

لمینت دندان شامل چه مراحلی است؟

لمینت دندان از آغاز تا پایان شامل مراحل زیر می باشد:

مشاوره: در اولین مرحله باید به یک متخصص لمینت در اصفهان مراجعه کرد تا از تمامی نکات، عوارض و مزایای لمینت آگاه شد.

برداشت از دندان: در این مرحله، دندانپزشک برای ساخت لمینت دندان، یک برداشت از دندان‌ ها خواهد گرفت. این برداشت به آزمایشگاه فرستاده می‌ شود تا لمینت‌ های مناسب برای دندان‌ ها ساخته شوند.

آزمایش لمینت: پس از دریافت لمینت‌ های ساخته شده از آزمایشگاه، دندانپزشک آن‌ ها را روی دندان‌ ها قرار می‌ دهد تا صحت و اندازه آن‌ ها را بررسی کند. در صورت لزوم، تغییرات لازم را انجام می‌ دهد.

آماده‌ سازی دندان: در این مرحله، دندان‌ ها برای قرارگیری لمینت آماده می‌ شوند. این شامل خراشیدن یک لایه نازک از سطح دندان‌ ها و تمیز کردن آن‌ ها است.

قرار دادن لمینت: لمینت‌ های ساخته شده روی دندان‌ ها قرار داده می‌ شوند و به طور دقیق چسبانده می‌ شوند.

تنظیم و شکل‌ دهی: پس از قرار دادن لمینت‌ ها، دندانپزشک آن‌ ها را تنظیم و شکل می‌دهد تا به شکل طبیعی دندان‌ ها بپیوندند. این شامل تراشیدن و تنظیم لمینت‌ ها به اندازه و شکل مناسب است.

پایان: پس از تنظیم و شکل‌ دهی، دندانپزشک لمینت‌ ها را نهایی می‌ کند و اطمینان حاصل می‌ کند که آن‌ ها به درستی روی دندان‌ ها قرار گرفته‌ اند. سپس، دندان‌ها پولیش می‌ شوند تا لمینت‌ ها براق و زیبا باقی بمانند.

لمینت دندان شامل چه مراحلی است؟

توصیه های مراقبتی از لمینت

 • کمک گرفتن از آتل: اگر از دندان های آسیاب برای جویدن غذا استفاده می کنید باید از آتل یا اسپلینت کمک بگیرید. کسانی که عادت دندان قروچه دارند بهتر است لمینت انجام ندهند اما در صورت لزوم می تواند از اسپلینت ها استفاده کنند. این قطعه از آسیب دیدگی لمینت جلوگیری می کند.
 • عدم استفاده ابزاری از دندان: از دندان ها برای باز کردن بطری ها یا شکستن آجیل به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • پرهیزات تغذیه ای: از خوردن غذاهای سفت و گاز زدن میوه ها پرهیز کنید. زیرا لمینت دندان ها از استحکام دندان ها برخوردار نیستند. از جویدن اجسام سفت نظیر مداد، جویدن ناخن و خرد کردن یخ با دندان ها جلوگیری کنید. از استعمال سیگار، دخانیات و مواد غذایی پر رنگدانه خودداری کنید.
 • مراقبت های حین ورزش: اگر ورزشکار هستید و احتمال ضربه خوردن به صورت در رشته ورزشی تان زیاد است از ضربه گیرهای دهان استفاده کرده تا آسیبی به فک و دندان ها وارد نشود.
 • رعایت بهداشت: برای جلوگیری از ایجاد لکه های روی لمینت و یا تغییر رنگ آن بعد از هر وعده غذایی مسواک زده و هر چند وقت یک بار از دهان شوی ها استفاده کنید.
بهترین دکتر لمینت در اصفهان

هزینه انجام لمینت چقدر است؟

لمینت دندان به طور کلی در سه جلسه قابل انجام است. البته به دلیل وضعیت دندان ها و نحوه عملکرد بهترین دکتر لمینت در اصفهان ممکن است جلسات بیش تری به طول بیانجامد. هزینه انجام لمینت نیز با توحه به پارامترهایی هم چون میزان مهارت و تخصص دندانپزشک مربوطه، محل کلینیک، مواد مصرفی و کیفیت و برند آن و تعداد دندان لمینت شده قابل تغییر است. اما به طور کلی لمینت نسبت به کامپوزیت هزینه بالاتری دارد، زیرا مواد آن و مهارت مورد نیازش با کامپوزیت متفاوت است.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان می تواند در انواع مختلف ارائه شود. تفاوت بین مدل های لمنیت، به کیفیت و جنس مواد سازنده بستگی دارد. بهترین دکتر لمینت در اصفهان در جلسه اولیه در مورد برند مصرفی و مزایا و معایب هر مدل با بیمار صحبت های لازم را انجام می دهد. انواع لمینت دندان عبارتند از:

لمینت دندان کامپوزیت:

این نوع لمینت دندان از مواد کامپوزیت (رزین‌ های پلیمری) ساخته می‌ شود. این مواد به دندان چسبیده و با استفاده از رنگ‌ های خاص، شکل و رنگ دندان را بهبود می‌ بخشند. این نوع لمینت دندان به صورت مستقیم بر روی دندان‌ ها قرار می‌ گیرد و نیاز به سفید کردن دندان ندارد.

لمینت دندان پورسلن:

این نوع لمینت دندان از مواد سرامیکی (پورسلن) ساخته می‌شود. این نوع لمینت دندان به صورت غیر مستقیم تهیه می‌ شود، به این معنی که ابتدا مدل دقیق دندان بیمار تهیه شده و سپس در آزمایشگاه تولید می‌ شود. این نوع لمینت دندان برای دندان‌ های پیشرفته‌ تر یا در صورت نیاز به تغییرات بزرگ تر مناسب است.

لومینیرز

لومینیرز نوع دیگری از لمینت دندان است که جنس سرامیکی داشته و نسبت به مدل های دیگر دارای ضخامت کم تر، قیمت بالاتر و مقاومت بیش تری است. مواد سازنده این نوع لمینت، پرسلین فلدسپاتیک سرینات می باشد. ضخامت آن نیز حدودا 0/2 میلی متر می باشد و از این رو دندان تراشیده نمی شود.

هر یک از این نوع لمینت دندان دارای ویژگی‌ ها و مزایا و معایب خود هستند و بر اساس وضعیت و نیاز دندان بیمار، پزشک تخصصی لمینت دندان مشخص می‌ کند که کدام نوع برای بیمار مناسب است.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند صحبت کردیم. برای ساکنین استان اصفهان نیز 10 تا از بهترین دکتر لمینت در اصفهان را معرفی کردیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاس گزاریم. در سایت دندانپزشکا نظرات و پیشنهادات تان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 19 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا