دندانپزشک زیباییکامپوزیت

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در ساری❤️【سال1403】⚡️

یکی از روش هایی که در سفیدکردن دندان ها بسیار مؤثر و کاربردی است، کامپوزیت می باشد. کامپوزیت انواع مختلفی دارد که طبق نظر زیباجو و معاینات دندانپزشک به کار گرفته می شود. دندانپزشکا در این مقاله سعی کرده است لیستی از بهترین دکتر کامپوزیت در ساری را برای شما معرفی کند و در موردنحوه کار دکتر کامپوزیت و انواع کامپوزیت برایتان مطالب مفیدی را ارائه دهد و پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چگونگی انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در ساری

انتخاب دکتر حاذق یکی از چالش هایی است که همه زیبا جویان با آن مواجه هستند. متأسفانه نه تنها دکتر کامپوزیت بلکه یافتن دندانپزشکی که در ترمیم یا زیبایی دندان ها تبحر و تخصص داشته باشد کار دشواری است. بهترین دکتر کامپوزیت در ساری نیازی به تبلیغات نداشته و باکیفیت و خروجی که به زیبا جویان ارائه می دهد کار خود را تبلیغ می کند. البته که انجام تبلیغات دلیل بر بی کیفیتی کار یک دندانپزشک نیست.

امروزه کلیه تبلیغات و اقدامات دندانپزشکان در فضای مجازی قابل مشاهده و پیگیری است. با دنبال کردن صفحات مجازی دندانپزشک و بررسی رضایت مراجعین یا نارضایتی آن ها می توان به تخصص و مهارت وی پی برد. همچنین با استعلام شماره نظام پزشکی دندانپزشک می توان به سادگی به رزومه کاری و سوابق تحصیلی ایشان دست پیدا کرد و با سایر فعالان آن حوزه مقایسه کرد.

از طرفی می توان از افرادی که به تازگی از خدمات دندانپزشکی استفاده کرده و رضایت داشته اند کمک گرفته و از خدمات دندانپزشکی وی بهره مند شد. سایت های معتبر زیادی هستند که برای راحتی کار زیبا جویان و کاربران اطلاعات لازم در مورد هر دندانپزشک را در معرض دید قرار می دهند. این کار در هزینه و زمان مراجعین صرفه جویی می کند.

کامپوزیت و انواع آن

کامپوزیت ماده سفید رنگی است که دندانپزشکان برای سفید کردن و مقاوم سازی دندان ها از آن کمک می گیرند. در واقع کامپوزیت خمیر انعطاف پذیری است که توسط دندانپزشک و لابراتوارها قابل شکل دهی می باشد. کامپوزیت ونیرها روکش هایی در جنس و کیفیت های متنوع هستند که روی سطح دندان چسبانده شده و فرم و رنگ آن ها را تغییر می دهند. از جمله مهم ترین ویژگی های کامپوزیت ها این است که احتیاجی به تراشیدن زیاد دندان ها نیست.

نصب این روکش ها روی دندان کار دشواری نبوده و در یک الی دو روز قابل انجام می باشد. بهترین نوع کامپوزیت، از برندهای آلمانی، ژاپنی و آمریکایی می باشند. این کامپوزیت ها شفاف بوده و حالت طبیعی را به دندان ها می دهند. به علاوه مقاومت و دوام بالایی هم دارا هستند که بین 5 تا 10 سال عمر دارد.

به گفته دندانپزشک، کامپوزیت انواع مختلفی دارد. ماکروفیل ها یا درشت دانه، میکروفیل یا ریزدانه، کامپوزیت هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید از انواع کامپوزیت بر اساس مواد تشکیل دهنده آن ها هستند. این مواد در برابر خوردگی، ساییدگی، تابش نور از خود رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. با توجه به موقعیت دندان و و ویژگی های کامپوزیت های نام برده برای قسمت انتهایی دهان و دندان های جلویی کاربرد دارد. 

کامپوزیت و انواع آن

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در ساری را بشناسید!

دکتر حسن کوچکی

دکتر حسن کوچکی

ایشان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در ساری است که بالغ بر 30 سال سابقه کار دارند. این دکتر عضو سازمان نظام پزشکی بوده و با اخذ پروانه طبابت خود سال های زیادی را در زمینه ترمیم و زیبایی دندان ها به همشهریان خود خدمت کرده است. جناب آقای حسن کوچکی مطب مجهز و امروزی داشته و بر خلاف این که سال های زیادی از شروع به کار ایشان می گذرد، از روش های مدرن و امروزی برای درمان و زیباسازی استفاده می کند.

خدمات:

 • ترمیم دندان ها
 • باندینگ و بروساژ
 • لمینت و کامپوزیت
 • ایمپلنت دیجیتال

آدرس: ساری، خیابان فرهنگ، خیابان 15 خرداد، درمانگاه تأمین اجتماعی

دکتر علی زمانیان

دکتر علی زمانیان

سوابق تحصیلی و کاری یک دندانپزشک به عنوان یک شناسنامه برای معرفی او به کار می رود. بهترین دکتر کامپوزیت در ساری باید بتواند ویژگی های لازم یک دندانپزشک را در خود ایجاد کند. دکتر علی زمانیان با شماره نظام پزشکی 40293 در مطب شخصی خود مشغول به کار می باشند. این دندانپزشک باتجربه ابتدا دندان ها را ترمیم کرده سپس با استفاده از مواد کامپوزیت قالب گیری و نصب را انجام می دهد.

خدمات:

 • لمینت
 • عصب کشی
 • جرم گیری دندان ها

آدرس: ساری، خیابان فرهنگ، کوچه سید پور، مجتمع تجاری سینا، طبقه 1

دکتر مریم پرهازه

دکتر مریم پرهازه

بیماران و زیبا جویان باید طبق ویژگی های دندان خود یکی از روش های زیبایی دندان را انتخاب کنند. این کار با استفاده از مشاوره بهترین دکتر کامپوزیت در ساری امکان پذیر است. دکتر مریم پرهازه به صورت حضوری و غیرحضوری به مراجعین خود مشاوره ارائه می دهد. خانم پرهازه با دقت و تمرکزی که دارند کامپوزیت ها را به نحوی حالت می دهند که تفاوتی با دندان های طبیعی ندارند. مطب این دندانپزشک در محله آرام و بی سرو صدایی واقع بوده و کلیه بیماران می توانند به سادگی در مطب حضور یابند.

خدمات:

 • لمینت
 • کامپوزیت ونیر
 • ایمپلنت و کاشت پروتز متحرک
 • ترمیم و جراحی دندان های آسیب دیده

آدرس: ساری، خیابان قارن، رو به روی بانک رفاه، ساختمان پزشکی شفا، طبقه همکف، واحد 100

دکتر اسماعیل محمودی

دکتر اسماعیل محمودی

ایشان دارای مدرک دکترای دندانپزشکی بوده و بیش از 15 سال است که در کلینیک شخصی خود مشغول به کار می باشد. کامپوزیت به روش مدرن و امروزی انجام شده و تنها نصب آن بر عهده دندانپزشک می باشد. دکتر محمودی پیش از آغاز به کار دندان های آسیب دیده و خراب را ترمیم کرده و سپس کامپوزیت ها را روی سطح دندان می چسبانند. منصف بودن این دندانپزشک را می توان از تعرفه هایی که برای خدمات شان قرار داده تشخیص داد.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • لمینت و بلیچینگ
 • تاج گذاری دندان
 • روکش و جرم گیری

آدرس: ساری، بلوار خزر، ساختمان پزشکی اکسیر، طبقه اول، واحد 103

دکتر معصومه قادری

دکتر معصومه قادری

سابقه یکی از مهم ترین عوامل برای انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در ساری است که بیماران باید به آن توجه داشته باشند. خانم معصومه قادری حدود 20 سال سابقه دندانپزشکی حرفه ای دارد. ایشان از تجهیزات و ابزارها به نحوه احسنت استفاده کرده و امکانات رفاهی را برای مراجعین خود در مجموعه فراهم کرده است. خانم قادری به کیفیت مواد کامپوزیت توجه کرده و آن ها را بررسی می کند تا پس از اجرا برای زیبا جو مشکلی به وجود نیاید.

خدمات:

 • مشاوره دندانپزشکی
 • جراحی دندان
 • کشیدن و عصب کشی
 • پرکردگی و باندینگ

آدرس: ساری، خیابان امیر مازندرانی، رو به روی بیمارستان امیر، مجتمع پزشکی صدرا، واحد 10

دکتر فربد رعیت نیا

دکتر فربد رعیت نیا

ایشان ارائه دهنده خدمات زیبایی و ترمیمی می باشند. دکتر رعیت نیا متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده و سابقه چند ساله در این عرصه دارد. همه ابزارها و وسایل دکتر فربد رعیت نیا بعد از هر بار مصرف ضدعفونی شده و از اجسام برنده یک بار مصرف استفاده می شود. پوسیدگی های دندان توسط این دندانپزشک برطرف شده و سپس کامپوزیت اجرا می گردد. مواد کامپوزیت این دکتر از استحکام و ماندگاری خوبی برخوردار است.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • درمان عفونت لثه
 • کامپوزیت و بلیچینگ
 • عصب کشی و درمان ریشه

آدرس: ساری، فرهنگ 13، کوی توکل، ساختمان ساوالان 6، طبقه 4

دکتر عباس مسگرانی

دکتر عباس مسگرانی

آقای مسگرانی روی نظم و ترتیب بسیار حساس بوده و نوبت دهی را به صورت آنلاین انجام می دهند. مجموعه دکتر عباس مسگرانی خوش برخورد و مهربان بوده و با مراجعین به شیوه درستی ارتباط برقرار می کنند. ایشان خود یکی از متخصصان کامپوزیت و زیبایی در استان مازندران می باشد. بیش از 80 درصد از مراجعین این دندانپزشک از نحوه برخورد و دوام کامپوزیت ابراز خرسندی کرده اند. مطب دکتر مسگرانی مدام نظافت شده و محیط استریلیزه ای دارد.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • جرم گیری دندان
 • فیشور سیلانت
 • درمان پوسیدگی
 • پر کردن دندان های آسیب دیده

آدرس: ساری، خیابان فرهنگ، مجتمع شهریار، واحد 507

دکتر نفیسه زارع نژاد دیوکلایی

دکتر نفیسه زارع نژاد دیوکلایی

یک کلینیک دندانپزشکی مجهز باید دارای سیستم های نوین نوبت دهی، ضدعفونی کننده، نورپردازی و رادیوگرافی باشد. خانم دکتر زارع نژاد تا حد توان این امکانات را در اختیار بیماران و زیباجویان خود قرار داده است. ایشان پروانه طبابت خود را به شماره 90393 از سازمان نظام پزشکی اخذ کرده اند. مدیریت زمان و سرعت العمل بالای خانم نفیسه زارع نژاد دیوکلایی منجر به افزایش تعداد مراجعین ایشان شده است.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • بروساژ و عصب کشی
 • روکش و لمینت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر و اصلاح طرح لبخند

آدرس: ساری، خیابان 15 خرداد، کوچه نارنج، ساختمان صدف

نحوه کار بهترین دکتر کامپوزیت در ساری

در تمام روش های زیبایی و سفید کردن دندان، ابتدا باید کلیه دندان ها و لثه ترمیم شوند. در قدم بعدی بهترین دکتر کامپوزیت در ساری سطح دندان ها را جرم گیری می کند. برای اتصال بهتر دندان و کامپوزیت باید سطح دندان ها بدون جرم و کثیفی باشد. بزاق دهان، خون و هر نوع رطوبتی که روی سطح دندان ها قرار دارد باید از بین رفته و خشک شود. زیرا از پیوند ماده رزینی با دندان ها جلوگیری کرده و کیفیت آن ها را پایین می آورد.

برای نصب کامپوزیت ها باید زیرساخت های لازم انجام شود. به همین خاطر دندانپزشک بنا بر حالت و فرم دندان یا از مواد اسیدی و یا از تراش خوردگی های جزئی مینا کمک می گیرد. با این کار سطح دندان ها برای نصب کامپوزیت آماده می شود. سپس بهترین دندانپزشک در ساری جایگاه هر دندان را به صورت موقت مشخص کرده و تمام شکاف ها، ترک خوردگی ها و کجی های دندان را می پوشاند.

با استفاده از چسب مخصوص، کامپوزیت روی دندان فیکس می شود. با تاباندن نور با طول موج معین به کامپوزیت مواد فعال و سخت می شود. در نهایت دندانپزشک با پولیش زدن، کامپوزیت ها را به فرم دلخواه و متناسب با شکل دندان ها در می آورد. انتخاب میزان سفیدی کامپوزیت دندان به عهده زیبا جو بوده اما بهتر است در این زمینه از دندانپزشک مشاوره گرفته شود تا رنگ طبیعی تری داشته باشد.

عوارض جانبی انجام کامپوزیت چیست؟

همه روش های درمانی و زیبایی در پزشکی یک بعد مثبت و یک بعد منفی دارند. بعد مثبت کامپوزیت کاربرد آن در سفید کردن دندان، ترمیم شکستگی ها، کجی ها، شکاف ها و بد حالتی ها می باشد. اما بعد منفی انجام این روش دربردارنده معایب و عوارضی است. شایع ترین عوارضی که در زیباجویان کامپوزیت ایجاد می شود، حس درد است. این درد به علت مواد محرکی است که به سایر دندان ها رسیده و حساسیت ایجاد کرده است.

با انتخاب صحیح دندانپزشک و به کارگیری توصیه های بهترین دکتر کامپوزیت در ساری می توان از بروز این عوارض جلوگیری نمود. رعایت نکات بهداشتی و توجه به رژیم غذایی می تواند دو عامل مهم در جلوگیری از ایجاد عوارض مختلف باشد. گاهی برای ترمیم دندان طبیعی نیاز است کامپوزیت ها را از سطح دندان جدا کرد. براقی و درخشندگی کامپوزیت با خوردن غذاهای رنگدانه دار به تیرگی می رود. طول عمر کامپوزیت بین 5 تا 10 سال بسته به کیفیت آن می باشد. لق شدگی، تخریب دندان، پوسیدگی و آسیب به لثه از دیگر معایبی است که در اثر بی تجربگی دندانپزشک به وجود می آید.

عوارض و معایب انجام کامپوزیت

کلام آخر

کامپوزیت یک روش زیبایی بی خطر است زیرا احتیاجی به تراش خوردگی دندان ندارد. با انتخاب درست دندانپزشک می توان از بروز سایر معایب و مشکلات کامپوزیت دندان جلوگیری کرد. بهترین دکتر کامپوزیت در ساری مواد را به خوبی شناخته و بهترین نوع آن را به کار می گیرد. همچنین با به جا آوردن همه مراحل اجرای کامپوزیت و دقت عمل بالا کیفیت خروجی را تضمین می کند. با استفاده از اطلاعات منابع مناسب می توان دندانپزشک باتجربه و کاربلدی را انتخاب کرد. دندانپزشکا از همراهی شما کاربران سپاسگزار است و منتظر نظرات شما درباره مطالب گفته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا