دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه❤️【سال1403】⚡️

دندانپزشکی اطفال در تامین سلامت دندان های دائمی نقش دارد. این شاخه از دندانپزشکی به آموزش ها و پیشگیری هایی پرداخته و شرایط را برای رشد بهتر دندان ها فراهم می کند. با اقدامات پیشگیرانه بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه می توان سلامت و استحکام دندان ها را در بزرگسالی تضمین کرد. وضعیت دندان ها در دوره های مختلف زندگی اهمیت استفاده از خدمات دندانپزشکی کودک را نشان می دهد. دندانپزشکا تعدادی از دندانپزشکان اطفال را مهارت و تجربه ای بالایی دارند در ادامه معرفی می کند.

اهمیت استفاده از خدمات دندانپزشکی کودک

بسیاری از بیماری ها و مشکلات دهان، دندان و فکی که در بزرگسالی رخ می دهد در دوره کودکی افراد ریشه دارد. بی توجهی به وضعیت سلامت دندان های کودکان در دندان های دائمی آن ها تاثیر دارد. متاسفانه برخی بر این باورند که دندان های شیری نیازی به مراقبت نداشته و موقت هستند؛ در صورتی که کاملا نادرست است. دندان های شیری به اندازه دندان های دائمی در کودکان اهمیت دارند.

در واقع این دندان ها آمده تا محیط و فضا را برای رویش دندان های دائمی فراهم آورند. کمبود برخی از ریزمغذی دندان های شیری را تحت شعاع قرار می دهد. به همین خاطر با مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه می توان این مشکل را از ریشه درمان کرد. همچنین برخی از بیماری های لثه وجود دارند که ممکن است علائم خاصی نداشته باشند و پس از هنگامی نمود یافته و کودک را آزار دهند. مراجعه منظم به دندانپزشک کودک احتمال داشتن دندان های سالم طبیعی را در آینده افزایش می دهد.

یکی از خدماتی که در دندانپزشکی کودک ارائه می شود، آموزش های نکات پیشگیرانه است. کودکان در دندانپزشکی اطفال با نحوه مراقبت از دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان آشنا می شوند. از طرفی با مراجعه به دندانپزشک اهمیت سلامت دندان های خود را درک می کنند. برخی از اقدامات دندانپزشکی کودک جنبه پیشگیری داشته و از بروز هر نوع کمبود و عارضه ای در دوران بزرگسالی طفل جلوگیری می نماید.

اهمیت استفاده از خدمات دندانپزشکی کودک

بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه کیست؟

سوالات و چالش هایی که اکثر افراد با آن مواجه هستند، یافتن بهترین دندانپزشک کودکان در ایران است. والدین می خواهند سلامت فرزندان خود را تامین کنند و در این راه می خواهند از سفیران سلامت حرفه ای کمک بگیرند. دندانپزشک کودک در مرحله اول باید پتانسیل ارتباط گیری موثر با بیماران کوچک خود را داشته باشد. کودکان به علت قرارگیری در محیط ناآشنای دندانپزشکی دچار ترس و اضطراب شده و شرایط را برای دریافت خدمات سخت می کنند.

یک دندانپزشک خوب ابتدا با مهربانی و خلاقیت با بیمار کوچک خود ارتباط گرفته سپس برای انجام مراحل درمانی اقدام می کند. شناخت انواع ابزارها، تجهیزات، بیماری ها و راه های درمان آن از ویژگی های ضروری یک دندانپزشک کودک می باشد. این خصیصه به دندانپزشک کمک می کند در مدت زمان کوتاهی مشکل را تشخیص داده و با انتخاب روش بی درد و کم خطر بیمار را درمان کند.

به عبارتی دیگر بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه کسی است که به واسطه تجربه و دانشی که دارد برای حفظ و ارتقا سلامت دهان و دندان های اطفال می کوشد. مسئولیت پذیری، سرعت العمل بالا، مدیریت اوضاع و کنترل زمان از مشخصات دندانپزشک کودان است که مسیر موفقیت را هموار می سازد. به علاوه همه موارد گفته شده دندانپزشک کودک باید باکیفیت کار کرده و از مواد و ابزارهای مرغوب استفاده نماید. تجهیزات مناسب دندانپزشکی کاهش درد و افزایش احتمال موفقیت را به دنبال دارد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه را بشناسید!

دکتر سپیده عاقلی

دکتر سپیده عاقلی

ایشان به صورت حضوری و آنلاین فعالیت داشته و بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه می باشند. دکتر عاقلی برخورد مناسبی با کودک داشته و با دقت و سرعت بالایی که دارد بیمار را معاینه و درمان می کند. شماره نظام پزشکی ایشان 121113 در سازمان نظام پزشکی ارومیه ثبت شده است. بیش از 80 درصد مراجعین این دندانپزشک ماهر از نحوه کار دکتر سپیده عاقلی ابراز خرسندی و رضایت کرده اند.

خدمات:

 • کشیدن دندان های شیری
 • درمان عفونت و آبسه های شدید
 • انجام معاینات و دندانپزشکی پیشگیرانه کودک

آدرس: ارومیه، خان باباخان، ساختمان اندیشه، طبقه 3 (لوکیشن آدرس مطب)

دکتر مهشید شادفر

دکتر مهشید شادفر

دکتر شادفر متخصص دندانپزشکی اطفال بوده و در کار خود بسیار خبره هستند. ایشان دارای کد 68535 بوده و در مطب شخصی خود مشغول به کار می باشند. مطب خانم شادفر به انواع سیستم های ضدعفونی کننده و تجهیزات مدرن دندانپزشکی مجهز بوده و راحتی بیماران کوچک و والدین شان را فراهم می آورد. صبر و خوش اخلاقی دو ویژگی مهم خانم دکتر مهشید شادفر به شمار می رود. نوبت دهی از مجموعه دکتر شادفر به صورت مجازی و غیرحضوری امکان پذیر می باشد. همچچنین ایشان دارای خدمات مشاوره آنلاین و آموزش های پیشگیرانه و مراقبتی هستند.

خدمات:

 • فیشورسیلانت
 • عصب کشی و پرکردن
 • باندینگ دندان های آسیب دیده

آدرس: ارومیه، رو به روی بیمارستان شفا، بن بست قاسم لو، ساختمان سامان، طبقه 1 (لوکیشن آدرس مطب)

دکتر پیمانه مارسولی

دکتر پیمانه مارسولی

در دندانپزشکی کودک حتی کوچک ترین جزئیات هم نقش تعیین کننده ای دارند. به همین خاطر دندانپزشک باید بسیار دقیق و ریزبین باشد. خانم پیمانه مارسولی ابتدا معاینه را انجام داده و سپس طبق نیاز بیمار درمان را شروع می کند. ایشان مطب خود را به شکل ویژه ای طراحی کرده تا کودکان در هنگام مراجعه از جو درمانی نهراسند. امکانات رفاهی و سرگرمی برای کودکان در مطب دکتر مارسولی فراهم است. تجهیزات و موادی که خانم مارسولی برای درمان استفاده می کنند از بهترین ها هستند.

خدمات:

 • درمان بیماری های لثه
 • برطرف کردن پوسیدگی دندان
 • انجام عصب کشی و درمان ریشه نوجوانان

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، خیابان خان باباخان، ساختمان لقمان حکیم، واحد 53 (لوکیشن آدرس مطب)

دکتر الهام نیک نژاد

دکتر الهام نیک نژاد

سرکار خانم نیک نژاد بیش از 25 سال است که در زمینه دندانپزشکی کودک و نوجوان فعالیت دارند. ایشان در طول کار خود موفق به کسب درصد بالایی از رضایت مراجعین شده اند. دکتر الهام نیک نژاد در لیست بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه قرار گرفته و تعداد زیادی بیمار دارند. برای جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین از سیستم نوبت دهی آنلاین استفاده می شود. بیماران در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند از خدمات درمانی این دندانپزشک باتجربه بهره مند شوند.

خدمات:

 • درمان آفت دهان
 • عصب کشی و فلورایدتراپی
 • روکش گذاری دندان های شیری
 • نظارت و کنترل دندان های دائمی در حال رویش

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، کوچه خان باباخان (لوکیشن آدرس مطب)

دکتر مریم خسروزاده

دکتر مریم خسروزاده

بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه، خانم خسروزاده هستند که سابقه 10 ساله دارند. دکتر مریم خسروزاده به شماره نظام پزشکی 181145 مطب خود را تاسیس کرده اند. ایشان از افراد خوش برخورد و باسواد در تشکیل تیم درمانی خود دعوت به همکاری به عمل آورده اند. دکتر مریم خسروزاده فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و رتبه تک رقمی آزمون پذیرش متخصصان دندانپزشکی کشور هستند. یکی دیگر از عناوین شغلی ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه دندانپزشکی ارومیه می باشد.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • جراحی دندان های نهفته
 • درمان عفونت و آفت های دهانی
 • عصب کشی و باندینگ دندان آسیب دیده

آدرس: ارومیه، سرداران، خیابان خان باباخان، ساختمان لقمان حکیم، طبقه 3، واحد 33 (لوکیشن آدرس مطب)

دکتر مصطفی رضایی فر

دکتر مصطفی رضایی فر

سابقه کاری یکی از نشانه های شناخت دندانپزشک حرفه ای است. دکتر رضایی فر با سابقه 18 ساله یکی از بهترین دندانپزشک کودکان و نوجوانان در ارومیه می باشد. ایشان فردی صبور، بااخلاق، محترم، کاربلد و به روز هستند. در مطب خود از انواع تجهیزات و امکانات روز دنیا استفاده کرده و با کم ترین معطلی پاسخگوی بیماران خود می باشند. افرادی در مجموعه درمانی ایشان حضور یافته از اقدامات دکتر مصطفی رضایی فر را نتیجه بخش می دانند.

خدمات:

 • مشاوره آنلاین و حضوری
 • کشیدن دندان های شیری
 • عصب کشی و فیشورسیلانت دندان شیری و دائمی
 • پر کردگی و ترمیم دندان های آسیب دیده

آدرس: ارومیه، سرداران، خیابان خان باباخان، ساختمان پزشکان رویان، واحد 101(لوکیشن آدرس مطب)

دکتر زهرا رضوی روحانی

دکتر زهرا رضوی روحانی

مهارت و تخصص خانم رضوی روحانی زبانزد کلیه والدین است. ایشان با کودکان روابط تعامل مثبتی برقرار کرده و با خلاقیت هر چه تمام تر آن ها را مشغول کرده تا از استرس و اضطراب به دور باشند. محیط مطب دکتر زهرا رضوی روحانی با اسباب بازی ها و سرگرمی های کودکانه دیزاین شده و فضای شادی را به وجود آورده است. ایشان در طول ویزیت و درمان بیمار توصیه های مراقبتی و مشاوره پیشگیرانه را به کودک و والدین انتقال می دهند. سرکار خانم رضوی روحانی در دانشگاه های معتبر کشور تحصیل کرده و علم مثمرثمری در دندانپزشکی دارند.

خدمات:

 • جرم گیری
 • فلورایدتراپی
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • درمان پوسیدگی دندان و عفونت
 • ارائه خدمات آموزشی و درمانی به کودک و نوجوان

آدرس: ارومیه، سرداران، خان باباخان، مجتمع پزشکی لقمان حکیم، واحد 27(لوکیشن آدرس مطب)

اقدامات پیشگیرانه بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه

مهم ترین اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی کودک که تاثیر بسزایی در حفظ و ارتقای سلامتی در طول زندگی دارد؛ آموزش است. کودکان باید نحوه درست رعایت نکات بهداشتی را بیاموزند. طریقه مسواک زدن، اهمیت دادن به وضعیت سلامت دندان ها، استفاده از دهانشویه ها، پاک کردن دندان ها و رژیم غذایی مناسب از موارد مهمی است که آموزش آن در کودکی تبدیل به عادات مثبت در بزرگسالی می شود. قرارگیری در یک محیط درمانی به کودک برای درک مفهوم سلامتی کمک کننده است.

دسته ای دیگری از اقدامات به تقویت و ارتقای سلامت دهان و دندان مربوط می شود. انجام فلورایدتراپی منظم، جرم گیری از دندان ها، پر کردگی و ترمیم دندان های آسیب دیده و انجام معاینات دندانپزشکی از بروز مشکلات و بیماری ها در ناحیه دهان پیشگیری می کند. با صلاحدید دندانپزشک چنان چه ریزمغذی ها و مواد معدنی دچار کمبود باشند، داروها و مکمل هایی تجویز می شود که با مصرف آن سطح سلامت کودک بالا می آید.

در صورتی که بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه هرگونه موارد خطر را مشاهده کرده و تشخیص آن صحیح باشد باید فورا وارد فاز درمان شد. برای دریافت خدمات دندانپزشکی کودک والدین ابتدا باید آمادگی های لازم را ایجاد کرده تا کودک در هنگام مراجعه به دندانپزشک نهراسد. درک اهمیت سلامت دندان ها و مراجعه به دندانپزشک یکی دیگر از ارجحیت پیشگیری بر درمان را نشان می دهد.

اقدامات پیشگیرانه بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه

درمان پوسیدگی دندان در کودکی

متاسفانه پوسیدگی دندان ها به یکی از معضلات گسترده دندانپزشکی تبدیل شده است. اکثریت مردم با مشکل پوسیدگی دندان دست و پنجه نرم می کند. در وهله اول بهتر است با رعایت مراقبت ها از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری کرد. پوسیدگی دندان به رژیم غذایی نامناسب، عدم رعایت بهداشت و کمبود مواد معدنی بستگی دارد. رعایت تعادل در این موارد از ایجاد این مشکل جلوگیری می کند. علائم این بیماری در کودکان معمولا با تغییر رنگ دندان ها، ایجاد لکه و افتادن دندان ها همراه است.

فلورایدتراپی، فیشور سیلانت تراپی، روکش دندان های شیری، عصب کشی، کشیدن دندان ها شیری و بررسی وضعیت لثه برای رویش دندان های دائمی از جمله اقدامات بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه برای درمان پوسیدگی دندان است. دوره های مراقبت عمومی از دندان ها از 6 ماهگی کودک آغاز می شود. با مراجعه دائمی و مرتب به دندانپزشک می توان از وضعیت سلامت کودک خود مطلع شد. در صورت بی توجهی به این علائم کودک در آینده دچار ناتوانی در جویدن، رویش دندان های دائمی و کاهش اعتماد به نفس می شود.

کلام آخر

با ایجاد عادات رفتاری خوب و سبک زندگی صحیح می توان از سلامت کودک خود اطمینان یافت. رعایت بهداشت و رژیم غذایی متعادل دو عامل اصلی در حفظ سلامت دندان ها می باشد. دندان های طبیعی سالم از پایه و اساس باید سالم باشند؛ به همین دلیل است که نمی توان اهمیت دندانپزشکی کودک را نادیده گرفت. بهترین دندانپزشک کودکان در ارومیه با رعایت اخلاقیات سعی در پیشگیری و درمان بیماری های دهان، دندان و فک کودکان دارد. سعی کنید محیط درمانی را انتخاب کنید که فضای جذاب و شادی برای کودک داشته و دندانپزشکان آن از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشند. دندانپزشکا از همراهی شما سپاس گزار است. امیدواریم مطالب مورد توجه شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا