دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله می‌ خواهیم 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته را به شما معرفی کنیم. دندانپزشک کودکان نسبت به دندانپزشکی که برای بزرگسالان طبابت می کند، از مهارت و ویژگی ها و تخصص متفاوتی برخوردار است. سلامت دندان کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در این دوره سنی دندان ها در حال رشد است و مراقبت از آن می تواند باعث داشتن دندان های سالم در بزرگسالی شود. یک دندانپزشک کودک باید علاوه بر انجام طبابت بتواند با ایجاد فضایی مناسب استرس و اضطراب را از کودک دور کند. همراه ما باشید تا علاوه بر شناخت این متخصصان، در این خصوص اطلاعات بیش تری را با شما در میان بگذاریم.

بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته کیست؟

دندانپزشک اطفال دارای تحصیلات دانشگاهی در همین رشته و تخصص در زمینه اطفال می باشد. علاوه بر این که چنین پزشکی در درمان بیماری های دهان و دندان و لثه اطفال متبحر است، توانایی برقراری ارتباط دوستانه با کودکان و دور کردن اضطراب و استرس از آن ها دارد. بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته می تواند معاینه دوره ای دندان کودکان، اقداماتی برای حفظ بهداشت دهان و دندان کودکان و همچنین رفع پوسیدگی ها و پروفیلاکسی را به درستی انجام دهد.

تجهیزات و امکاناتی که در مطب کودکان وجود دارد با تجهیزات کلینیک دندانپزشکی بزرگسالان متفاوت است، چرا که فضای دندانپزشکی کودکان باید متناسب با روحیات اطفال و بسیار دوستانه و صمیمی باشد تا آن ها بتوانند با سرگرم کردن خود و توجه به فضا استرس را از خودشان دور کنند. بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته دوره دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه پشت سر می‌گذارد و پس از آن به مدت سه سال دوره تخصص دندانپزشکی کودکان را طی می کند. در این مدت آموزش های لازم به صورت تئوری و عملی در زمینه دهان و دندان اطفال، نحوه بیهوشی آن ها، ارتودنسی کودک و چگونگی رفتار با آن ها آموزش داده می شود. از جمله تکنیک هایی که بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته باید به آن مسلط باشد، تکنیک دیستراکشن، تحسین و تشویق است. ضمنا بسیاری از کودکان برای انجام اقدامات پزشکی لازم است بیهوش شوند، چرا که تحمل درد و صبوری برای انجام اقدامات دندانپزشکان را ندارد و به همین دلیل است که دندانپزشکان کودک باید در نحوه بیهوشی اطفال متبحر باشند.

بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته کیست؟

اولین ویزیت دندان های کودک چه زمانی باید باشد؟

برخی از والدین گمان می کنند که به دلیل این که دندان کودکان تا سن 7 سالگی شیری و قابل جایگزینی است، نیازی به مراجعه به دندانپزشک نیست‌. اما طبق نظر متخصصان این حوزه، در صورتی که دندان های اطفال در زمان کودکی رسیدگی و مراقبت نشود، در بزرگسالی نیز سلامت دهان و دندان کاملی نخواهند داشت. حال بهتر است بدانیم که چه زمانی والدین لازم است به بهترین دندانپزشک کودکان در تهران مراجعه کنند؟ بهترین زمانی که طبق نظر متخصصان برای ویزیت دندان کودکان مناسب است، زمان رویش اولین دندان از لثه در نوزادی است. اگر از همان زمان، کودک تحت نظر دندانپزشک اطفال قرار بگیرد، می توان از ناهنجاری های فکی و دندانی جلوگیری کرد و دیگر نیازی به اقدامات پیچیده در بزرگسالی وجود نخواهد داشت. پس از آن بهتر است کودک خود را به طور مرتب تحت‌نظر یک متخصص دندانپزشکی اطفال قرارداد تا از سلامت دندان و دهان آن اطمینان حاصل کرد.

اگر به دنبال یک متخصص اطفال برای دندان های کودک خود در منطقه 3 تهران هستید، می توانید به مقاله بهترین دندانپزشک کودکان در ونک مراجعه کنید و با انتخاب یکی از آن ها، کودک تان را تحت نظر یک دندانپزشک متخصص قرار دهید.

5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته را بشناسید!

دکتر زهرا حجت خواه

دکتر زهرا حجت خواه

خانم دکتر زهرا حجت خواه با شماره نظام پزشکی 136881 و مدرک تحصیلی دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی، عضو انجمن زیبایی دندانپزشکان و دندانپزشک ویژه باشگاه هنرمندان ایران می باشد. وی دارای تخصص در زمینه دندانپزشکی اطفال بوده و از این حیث، یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته می باشد. خانم دکتر حجت خواه خدمات زیبایی و درمانی پیشرفته ای را با به روز ترین ابزار ها و متدها و با استفاده از مواد اورجینال ارائه می دهد. والدین می‌توانند پیچیده‌ ترین درمان‌ های پزشکی را از خانم دکتر حجت خواه انتظار داشته باشند، چرا که ایشان در حرفه خود جزو برترین هاست. سابقه کاری ایشان بیش از 10سال است و اگر بخواهیم گواهینامه ها و مدارک تخصصی ایشان را نام ببریم میتوانیم به گواهینامه ونیر و زیبایی و پایان دوره ایمپلنت  اشاره کنیم.

خدمات:

 • کامپوزیت و لمینت دندان
 • جرم گیری
 • ایمپلنت
 • درمان پوسیدگی های دندان اطفال با بیهوشی
 • عصب کشی و جراحی های تخصصی

آدرس: فرشته، بلوار اندرزگو، مابین قیطریه و کاوه، کوچه خسروی جنوبی، پلاک سوم، ساختمان ماهور، طبقه پنجم، واحد 18

دکتر داوود محمدی

دکتر داوود محمدی

جناب آقای دکتر داود محمدی از جمله دندانپزشکانی است که به صورت تخصصی و حرفه ای به حوزه اطفال و کودکان رسیدگی می کند. ایشان تحصیلات خود را پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، در مقطع تخصص در زمینه دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ادامه داده و موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه تهران گردیده است. ایشان همچنین فلوشیپ فوق تخصصی دندانپزشکی زیر آرام بخشی و نوجوانان را داراست. دکتر داوود بخشی در حال حاضر در کلینیک تخصصی دندانپزشکی ماکان به ارائه خدمات مشغول می باشد. لازم به ذکر است که دکتر محمدی تاکنون مقالات و کتب بسیاری را در حوزه دندانپزشکی کودکان به چاپ رسانده است.

خدمات:

 • معاینه و ویزیت دندان ها
 • بلیچینگ وجرم گیری
 • عصب کشی و ترمیم پوسیدگی دندان اطفال و بزرگسالان
 • ارتودنسی
 • بروساژ دندان

آدرس: فرشته، خیابان الف، جنب خیابان خرم نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، واحد 201

دکتر پریسا باقری

دکتر پریسا باقری

خانم دکتر پریسا باقری یکی دیگر از بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته می باشد متخصص درمان ریشه اندودانتیکس بوده و دارای مدرک تحصیلی دکترای عمومی و تخصصی از دانشگاه تهران هستند خانم باقری دارای برد تخصصی می باشند و به صورت پاره وقت در دانشگاه تهران عضو هیئت علمی هستند. درمان ریشه دندان اطفال و بزرگسالان یکی از تخصص های استخوانی باقری در آن بسیار به نام به نام بوده و حرفی برای گفتن در بین رقبا دارد. محل فعالیت دکتر باقری نیز کلینیک تخصصی ماکان می باشد.

خدمات

 • جراحی لثه
 • درمان ریشه های پوسیده
 • جراحی دندان های نهفته کودکان

آدرس: فرشته، خیابان الف، جنب خیابان خرم نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، واحد 201

دکتر مریم ولائی

دکتر مریم ولائی

خانم دکتر مریم ولائی فارغ التحصیل دندانپزشکی  از امارات متحده عربی و از جمله طبیبان حاذق و چیره دست در تهارن می باشند. خانم ولائی خدمات تخصصی و درمانی برای اطفال را با بالاترین کیفیت و همراه با تکنیک هایی برای حفظ آرامش و دوری استرس از آن ها انجام می دهد. خانم ولائی تا به امروز بیش از 10 سال است که به صورت مداوم و تخصصی در حال انجام خدمات درمانی و زیبایی در حوزه دهان و دندان است.

خدمات:

 • ارتودنسی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان
 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • جراحی لثه
 • لمینت سرامیکی دندان

آدرس: فرشته، خیابان مریم شرقی، کوچه امین، ساختمان SMP، طبقه سوم، واحد شماره B

دکتر نیلوفر گودرزی

دکتر نیلوفر گودرزی

خانم دکتر نیلوفر گودرزی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی، یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در چه فرشته می باشد. ایشان عضو انجمن دندانپزشکان کودکان آمریکاست و خدمات تخصصی بسیاری را با بالاترین کیفیت به اطفال ارائه می دهد. ایشان با بهره مندی از تکنیک های روانشناسی و برقراری ارتباط قوی با کودکان، محیطی آرام و به دور از هرگونه استرس و اضطراب را برای کودکان فراهم می آورد. والدین غالبا خانم دکتر گودرزی را برای انجام معاینات اولیه دندانپزشکی در نوزادی و چکاپ ماهیانه انتخاب می‌ کنند و ایشان نیز با مسئولیت پذیری بالا والدین را برای حفظ سلامت فرزندان شان راهنمایی می نمایند.

خدمات:

 • فیشور سیلانت
 • فلوراید تراپی
 • عصب کشی مخصوص کودکان
 • انجام دندانپزشکی تحت بیهوشی
 • ترمیم دندان های شیری و دائمی اطفال

آدرس: فرشته، خیابان پسیان جنوبی، برج الماس، طبقه چهارم، واحد 41

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

دندانپزشکی کودکان با بیهوشی در موارد خاص و در صورت نیاز انجام می شود که بسته به صلاحدید و تشخیص پزشک معالج صورت می پذیرد. این روش در مواردی مانند انجام عملیات جراحی دندانی، تعویض دندان های بچه گانه، درمان مشکلات دندانی و فکی پیچیده و دیگر موارد مورد استفاده قرار می گیرد. البته در برخی موارد نیز به دلایل دیگر مانند سن کم کودک و عدم همکاری با دندانپزشک، ناتوانی جسمی و ذهنی او، مضطرب شدن او به دلیل صداهای نابهنجار تجهیزات می باشد. با این حال، قبل از انجام هرگونه درمان دندانی، بهتر است با دندانپزشک خود که یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تهران است مشورت شود و از امکانات و روش های مختلف درمانی اطلاع کسب شود.

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته چه خدماتی را ارائه می دهد؟

خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته ارائه می شود می تواند مجموعه از اقدامات زیر باشد:

پاکسازی دندان: این عملیات شامل پاکسازی دندان از پلاک و سایر ذرات غیرمطلوب است که ممکن است باعث بیماری های دندانی شود.

پر کردن دندان: در صورتی که دندان کودکان خراب شده باشد، ممکن است نیاز به پر کردن دندان باشد. در این روش، بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته ماده ای را در دندان قرار می دهد تا دندان را ترمیم کند.

انجام عمل جراحی: در بعضی موارد، مانند برداشتن دندان شکسته مانده در لثه، انجام عمل جراحی به جای کشیدن دندان لازم است.

تغییر دندان های شیری به دائمی: در صورتی که دندان های شیری در دهان باقی مانده باشند، دندانپزشک ممکن است نیاز به تعویض آن ها با دندان های دائمی را بررسی کند.

درمان مشکلات فکی: در بعضی موارد، مشکلات فکی مانند کجی دندان و ناترازی آن ها، برجستگی فک یا اختلالات دیگر، نیاز به درمان دندانپزشکی و ارتودنسی دارند.

ارائه راهنمایی های بهداشت دهان و دندان: بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته می تواند به کودکان و والدین آموزش دهد که چگونه به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بدهند و از بروز بیماری های دندانی جلوگیری کنند.

کلام آخر

بهداشتن دهان و دندان کودکان و بررسی وضعیت سلامت آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل باید دندانپزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند بسیار ماهر و متخصص باشند و بتوانند ارتباط خوبی با کودکان برقرار کنند. ما در این مقاله برای کسانی که به دنبال دندانپزشکی حرفه ای و چیره هستند، 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در فرشته را معرفی نمودیم. از همراهی تان متشکریم. باعث خرسندی ماست که پذیرای  نظرات و پیشنهادات تان برای بهبود ارائه مطالب در سایت دندانپزشکا باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا