دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد⭐【سال1402】⚡️

در مقاله حال حاضر تعدادی از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد را به شما معرفی می کنیم. همچنین با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی در مورد دندانپزشکی کودکان به دست خواهید آورد. رسیدگی به دندان های کودک اهمیت بسیار زیادی دارد. درد های دندانی در کودکان می‌ تواند مشقت بسیار زیادی برای آن ها به همراه داشته باشد. همچنین باعث می شود والدین کودک برای درمان این مشکلات، متحمل هزینه‌ های سنگین شوند. اما اگر که کودک را در همان ابتدای رویش دندان به دندانپزشک کودکان ببرید، با این مشکلات مواجه نخواهید شد.

دندانپزشک کودکان کیست؟

دندانپزشک کودکان یک پزشک متخصص است که تخصص خود را در مراقبت و درمان دندان‌ های کودکان و نوجوانان دارد. این دندانپزشکان معمولاً در زمینه همه مشکلات دندانی از جمله پانل‌های فلزی، پروتزهای موقت و دائمی، زیبایی‌سازی لب و دهان، ترمیم و عصب کشی و … مهارت دارند. همچنین دندانپزشک کودکان معمولا در تصحیح تغییرات ساختار دندانی، تشخیص و درمان، جراحی، ارتودنسی و جراحی فک و صورت نیز مهارت دارد.

همچنین دندانپزشک کودکان، مسئول اطمینان از بهداشت دهان و دندان کودکان و بهبود وضعیت عمومی دندان‌ های کودکان می باشد. به علاوه، دندانپزشکان کودکان معمولاً وظایف آموزشی نیز دارند. آنها به والدین نکات اساسی در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان را آموزش می‌دهند و روش‌های صحیح برخورد با مشکلات رایج دندانی و مراقبت از دهان و دندان کودکان را توضیح می‌دهند.

دندانپزشک کودکان وظیفه آموزش کودکان در مورد تکنیک‌ های صحیح مسواک دندان‌ ها و استفاده از دستگاه‌ های بهداشتی را نیز به عهده داند .دندانپزشکان کودکان با چالش‌های مختلفی روبرو هستند. چرا که کودکان معمولاً می توانند نسبت به مراجعه به دندانپزشک واکنش بدی دارند. بنابراین، دندانپزشک کودکان باید توانایی‌ های لازم را برای تفهیم و ارتباط مؤثر با بچه‌ ها داشته باشد. همچین باید در زمینه پیدا کردن راهکارهای خلاقانه برای بهبود تجربه و احساس کودکان در حین مراجعه به دندانپزشکی، مهارت داشته باشند.

دندانپزشک کودکان کیست؟

مزایای انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در یزد

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در یزد دارای مزایا و تاثیرات مثبت زیادی است، به‌ ویژه در زمانی که کودک برای اولین بار به دندانپزشک مراجعه می‌ کند. برخی از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در یزد عبارتند از:

تخصص و تجربه: بهترین دندانپزشک کودکان تخصص و تجربه کافی در ارائه مراقبت‌ های دندانپزشکی به کودکان دارد. این تخصص و تجربه باعث می‌ شود که دندانپزشک بتواند به‌ درستی نیازهای کودک را تشخیص دهد. با تشخیص درست نیازها می‌ توان بهترین راهکار را برای درمان کودک استفاده کرد.

شیوه کار متمایز: بهترین دندانپزشک کودکان دارای شیوه‌ی کار خاصی برای تعامل با کودکان است و مراقبت‌ های بهتری را ارائه می‌ دهد. این شیوه‌ی کار می‌ تواند شامل استفاده از ابزارهای خاص، فرایند های ارتباطی متفاوت و توجه به نیازهای روانی کودکان باشد.

راحتی کودک: دندانپزشکان تخصصی باید در محیط ها و فضاهایی کار کنند که مخصوصاً برای کودکان طراحی شده‌ اند. چرا که معمولا کودکان در این فضا ها به راحتی با دندانپزشک همکاری می‌ کنند. این فضاها شامل اکسسوری ها و دکوراسیون های جذاب کودکانه، اسباب‌ بازی و ویدیو های آموزشی است.

آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان: بهترین دندانپزشک کودکان در یزد تمرین و تخصص کافی برای اموزش بهداشت دهان و دندان برای کودکان دارد. این آموزش‌ ها می‌ تواند شامل ترفندها و روش‌ های خاص برای تمیزی دهان و دندان، اهمیت و نحوه استفاده از مسواک و نخ‌ دندان و درک اهمیت تغذیه سالم برای سلامت دهان و دندان باشد.

در نهایت، انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در یزد ممکن است بهترین نتایج درمانی را برای کودکتان به همراه داشته باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز، می‌ توانید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در یزد مراجعه کنید.

مزایای انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در یزد

توصیه های مراقبتی برای دندان کودکان

مراقبت از دندان‌های کودکان بسیار مهم است تا آن ها دندان‌های سالم و قوی داشته باشند. در ادامه توصیه‌هایی برای مراقبت از دندان‌های کودکان را بررسی خواهیم کرد:

تغذیه مناسب: اطمینان حاصل کنید که کودکان خوراکی‌ های سالم و مناسبی مصرف می‌ کنند. خوردن خوراکی های شیرین، نوشیدنی‌ ها و ترکیباتی که دارای قند زیاد هستند را محدود کنید. غذاهایی مانند آجیل، میوه، سبزیجات و موادغذایی حاوی کلسیم و ویتامین D را در سبد غذایی کودک بگنجانید

شستشوی دهان: کودکان باید دندان‌ هایشان را حداقل دوبار در روز مسواک کنند. از خمیر دندان کودکانی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد. چرا که فلوراید به باز سازی دندان کمک می‌ کند. مراقب باشید کودکان شیرده هم باید دندان‌ هایشان را تمیز کرده و از خمیر دندان خاصی که برای خردسالان مناسب است برا آن ها استفاده کنند.

استفاده از فلوراید: اهمیت استفاده از فلوراید برای مراقبت از دندان‌ های کودکان بسیار بالاست. شما می‌توانید قطره و خمیر دندان فلورایدی استفاده کنید. فلوراید به کودکانی که دچار پوسیدگی دندانی هستند، پیشنهاد می‌ شوند.

مراجعه دوره ای به دندانپزشک: دندان‌ های کودکان باید به صورت منظم بازرسی شوند. بهتر است تا دندانپزشک کودکان شما، دندان های کودک شما را را از سال اول زندگی بررسی کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در جدول زیر لیست شده است:

❤️رضایت مراجعینبیشترین آمار رضایت مراجعین را داشته باشد.
🤝برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
✅تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روز و بهترین متریال استفاده کند.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد را بشناسید!

دکتر ابوالفضل شفیعی

دکتر ابوالفضل شفیعی

دکتر ابوالفضل شفیعی متخصص دندانپزشکی کودکان هستند و جزو بهترین دندانپزشک کودکان در یزد می‌ باشند. ایشان با شماره نظام پزشکی 109247 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. دکتر شفیعی انواع خدمات دندانپزشکی کودکان را در صورت نیاز کودک، تحت بیهوشی انجام می‌ دهند. گفتنی است ایشان دارای 19 سال سابقه کاری موفق هستند و تعداد زیادی از مراجعین از ایشان و نحوه کارشان رضایت دارند.

خدمات:

 • پالپ تراپی
 • ترمیم
 • درمان تحت بیهوشی
 • کشیدن دندان

آدرس: یزد، میدان مهدیه، ابتدای بلوار شهید بهشتی، کوچه امید

دکتر سعید سرسنگی علی آباد

دکتر سعید سرسنگی علی آباد

دکتر سعید سرسنگی علی آباد جزو بهترین دندانپزشک کودکان در یزد هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی و دندانپزشک اطفال و بزرگسالان می باشند. دکتر سعید سر سنگی با شماره نظام پزشکی 150370 فعالیت دندانپزشکی خود را آغاز کرده‌ اند. ایشان برای درمان مراجعین خود از بهترین متریال و تجهیزات به روز استفاده می‌ کنند.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی
 • کشیدن دندان
 • آندو
 • روکش

آدرس: بلوار خامنه‌ ای، بلوار فضیلت، خیابان شارق یزدی، بن‌بست 1، شارق یزدی

دکتر فائزه فتوحی

دکتر فائزه فتوحی

دکتر فائزه فتوحی متخصص دندانپزشکی کودکان هستند و دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌ باشند. ایشان جزو بهترین دندانپزشک کودکان در یزد هستند و دارای شماره نظام پزشکی 123353 می باشند. گفتنی است که دکتر فتوحی دارای 13 سال سابقه درمان هستند و انواع خدمات دندانپزشکی اطفال و کودکان را تحت بیهوشی و آرامبخشی انجام می‌ دهند. دکتر فتوحی در کلینیک دندانپزشکی خود از تجهیزات و تکنیک های مدرن استفاده می‌ کنند.

خدمات:

 • درمان تحت آرامبخشی و بیهوشی
 • ترمیم و زیبایی
 • کشیدن دندان
 • آندو

آدرس: یزد، صفاییه، خیابان تیمسار فلاحی، ابتدای خیابان اطلسی

دکتر رویا غفوری فرد

دکتر رویا غفوری فرد

دکتر رویا غفوری فرد جزو بهترین دندانپزشک کودکان در یزد هستند. ایشان متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند و استاد یار دانشکده دندانپزشکی نیز هستند. دکتر غفوری فرد از دندانپزشکانی می باشند که درمان تحت بیهوشی و آرامبخشی نیز برای کودکان انجام می‌ دهند. گفتنی است که ایشان از روش‌ ها و تکنیک‌ های مدرن و جدید برای درمان کودکان استفاده می‌کنند.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی
 • عصب کشب
 • بازسازی
 • درمان تحت بیهوشی و آرامبخشی
 • روکش زیرکونیا

آدرس: یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، ملاصدرا، ساختمان سپیدار، واحد 202

دکتر سمانه سالاریان

دکتر سمانه سالاریان

اگر که همچنان به دنبال بهترین دندانپزشک کودکان در یزد هستید ما به شما دکتر سمانه سالاریان را معرفی می‌ کنیم. ایشان دندانپزشک اطفال و کودکان هستند و استاد یار دانشگاه نیز می‌ باشند. دکتر سالاریان با شماره نظام پزشکی 150919 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. ایشان انواع خدمات دندانپزشکی کودکان را در صورت احتیاج، تحت بیهوشی و آرام بخشی انجام می دهند.

خدمات:

 • درمان تحت بیهوشی و آرامبخشی
 • ترمیم پوسیدگی
 • آندو
 • فلوراید تراپی
 • روکش دندان

آدرس: یزد، خیابان امام جعفر صادق، کوچه 33 بصیر، ساختمان مبنا ایساتیس، طبقه دوم

اهمیت مراجعه منظم به بهترین دندانپزشک کودکان

مراجعه منظم کودک به بهترین دندانپزشک کودکان در یزد اهمیت بسیاری دارد. در زیر برخی از اهمیت‌ های مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان آورده شده است.

ارزیابی ویژگی‌ های دندان‌ ها و فک و صورت کودک: دندانپزشک کودکان می‌ تواند به بررسی و ارزیابی ویژگی‌ های دهان و دندان‌ های کودک شما بپردازد و هر گونه نقص و ایراد را شناسایی کند. این ارزیابی می‌ تواند مشکلات زودرس را تشخیص دهد و درمان مناسب را به موقع شروع کند.

پیشگیری از بیماری‌ های دهان و دندان: مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان می‌ تواند به پیشگیری از بیماری‌ های دهان و دندان کودک کمک کند. دندانپزشک با ارائه راهنمایی‌ ها و توصیه‌ های بهداشت دهان، می‌ تواند از بروز بیماری‌ های دهان و دندان جلوگیری کند.

درمان بیماری‌های دندان و دهان: در صورت بروز بیماری‌ های دندانی یا دهانی در کودکان، مراجعه به دندانپزشک کودکان اهمیت بسیاری دارد. دندانپزشک می‌ تواند این بیماری‌ ها را تشخیص داده و درمان مناسبی را به کودک ارائه دهد. این درمان می‌ تواند از بروز مشکلات جدی‌ تر جلوگیری کند و به بهبود وضعیت دندان و دهان کودک کمک کند

ایجاد اعتماد در کودکان: مراجعه منظم کودک به دندانپزشک کودکان می‌ تواند به ایجاد اعتماد کودک نسبت به محیط دندانپزشکی کمک کند. کودکان که از کودکی با دندانپزشک آشنا شده‌ اند، بیشتر به ادامه مراجعه به دندانپزشک تمایل خواهند داشت و از هراس‌ ها و ترس‌ های مربوط به دندانپزشکی آن ها کاسته می‌ شود.

ارائه راهنمایی‌ های بهداشتی و تغذیه: دندانپزشک کودکان می‌ تواند به والدین و کودکان، توصیه‌ ها و راهنمایی‌ های مناسب و مربوط به بهداشت دهان و دندان و تغذیه را ارائه کند. این توصیه‌ ها می‌ تواند در جلوگیری از بروز بیماری‌ های دهان و دندان و حفظ سلامت دهان کودکان موثر باشد.

بنابراین، مراجعه منظم کودک به بهترین دندانپزشک کودکان در یزد برای حفظ و بهبود سلامت دهان و دندان کودکان بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود. همچنین اگر لثه‌های کودک شما دچار مشکل است بهتر است که به صورت منظم به بهترین دندانپزشک در یزد مراجعه کند.

اهمیت مراجعه منظم به بهترین دندانپزشک کودکان

ویژگی های لازم برای دندانپزشک کودکان

از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد می‌ توان انتظارات زیر را داشت:

 1. تخصص در دندانپزشکی کودکان: یک دندانپزشک کودکان برتر، باید دارای مدرک تخصصی در زمینه دندانپزشکی کودکان باشد. همچنین تجربه کافی در ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان داشته باشد.
 2. روابط صمیمی و صبور با کودکان: دندانپزشک کودکان باید توانایی برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با کودکان را داشته باشد. او باید صبوری، تفهیم و همراهی مناسب را با کودکان در طول درمان نشان دهد.
 3. تجهیزات و فضای مناسب: دندانپزشک کودکان باید دارای تجهیزات و فضای مناسب برای ارائه خدمات به کودکان باشد. محیط باید دلپذیر، راحت و برای کودکان مناسب باشد.
 4. اطلاعات به‌روز در مورد روش‌ های درمانی کودکان: دندانپزشک کودکان باید دانش و اطلاعات به‌روز در مورد روش‌ های درمانی مناسب برای کودکان داشته باشد.
 5. ارائه آموزش به کودکان و والدین: بهترین دندانپزشک کودکان قادر به ارائه آموزش به کودکان و والدین درباره بهداشت دهان و دندان، مراقبت‌ های روزانه و راهکارهای پیشگیری در برابر بیماری‌ های دهان و دندان است.
 6. ارائه خدمات شخصی‌ سازی شده: هر کودک نیازهای منحصر به فردی دارد و بهترین دندانپزشک کودکان باید قادر به ارائه خدمات شخصی‌ سازی شده بر اساس نیازهای فردی هر کودک باشد.
 7. رویکرد همکارانه با والدین: دندانپزشک کودکان باید با والدین در زمینه مراقبت از دندان‌ ها و بهداشت دهان همکاری کند. همچنین اطلاعات لازم را به والدین ارائه کند تا بتوانند درمان‌ ها و مراقبت‌ های مناسب را در خانه هم انجام دهند.
انتظارات لازم از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد

ویژگی‌ های فضای مناسب کلینیک دندانپزشکی کودکان

شرایط محیطی دندانپزشک کودکان باید به گونه‌ ای باشد که بتواند برای کودکان آرامش و راحتی فراهم کند. اتاق درمان باید دارای فضای باز و روشن باشد تا کودک بتواند راحت و آزادانه حرکت کند. بهتر است اتاق دارای تجهیزات و ابزارهایی برای تفریح کودکان باشد. این وسایل باید بتواند آن‌ ها را سرگرم کند و نگرانی‌ های آن‌ ها را کاهش دهد. تجهیزات و وسایل مورد استفاده باید مورد تایید و مطابق با استاندارد های ایمنی برای کودکان باشند. تجهیزات مناسب باعث می‌ شود درمان دندان برای کودکان غیر ترسناک و بی‌ دردسر باشد.

دندانپزشک باید بتواند با کودکان به خوبی ارتباط برقرار کند و از ابزارهای ارتباطی مناسبی مانند بازی‌ ها، تصاویر و صداهای دلپذیر استفاده کند تا بتواند باعث افزایش تمرکز و توجه کودک به دندانپزشکی شود و برای درمان همکاری کنند. همچنین فضای کلینیک دندانپزشکی باید مهربان و دوستانه باشد تا کودکان احساس امنیت و راحتی کنند. استفاده از رنگ‌ های روشن و دکوراسیون دلپذیر می‌ تواند به کاهش ترس و استرس کودکان کمک کند. دندانپزشک باید تجربه و تخصص لازم را در زمینه درمان‌ های کودکان داشته باشد. این امر موجب می‌ شود که کودکان به طور کلی اعتماد بیشتری به دندانپزشک بنمایند و همکاری بیشتری در زمان درمان دندان انجام دهند.

کلام آخر

در این مقاله چندی از بهترین دندانپزشک کودکان در یزد را به شما معرفی کردیم. همچنین اطلاعات جامع و کاملی نظیر مزایای انتخاب و مراجعه منظم به بهترین دندانپزشک، ویژگی‌ های یک کلینیک دندانپزشکی خوب و … را در اختیار شما قرار دادیم. سعی کنید از زمان رویش اولین دندان کودک به صورت منظم به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید. با این کار کودک در طول سالیان عمرش، دندان‌ های سالم و با کیفیتی دارد و با مشکلات مختلف دندانی مواجه نخواهد شد. برای هرگونه انتقاد و پیشنهاد می‌ توانید به سایت دندانپزشکا مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا