دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران❤️【سال1403】⭐

خرابی دندان ها امری طبیعی در کودکان است که باید به موقع مورد بررسی و درمان قرار بگیرد. بسیاری از والدین به علت ترس های کودک شان از مراجعه به دندانپزشکی ها امتناع می ورزند. در صورتی که می توان با انتخاب یک دندانپزشک خوب از خدمات آن بهره مند شد. رعایت نکات روانشناسانه مهم در برخورد با اطفال مهم ترین ویژگی یک دندانپزشک کودک است. خلاقیت بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران یکی دیگر از خصوصیات وی در مواجه با بیماران کوچک و علم روانشناسی است.

خلاقیت بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران

معمولا کودکان به علل مختلف از پزشکان و دندانپزشکان ترسیده و اجازه درمان را نمی دهند. یکی از چالش های والدین برای درمان مشکلات فرزندشان برطرف کردن ترس و دیدگاه کودک نسبت به پزشک است. یک دندانپزشک خوب باید به نحوی با مراجعین کوچکش ارتباط بگیرید که ترس و اضطراب شان را به طور کامل از بین ببرد. داشتن خلاقیت مستلزم ایجاد یک ارتباط تعاملی مفید میان بیمار و دندانپزشک است.

یک دندانپزشک مطرح باید آداب معاشرت با کودک را بلد باشد. استقبال از او و خوشامدگویی بخشی از احساسات منفی کودک را از بین می برد. استفاده از انواع کاراکترهای کارتونی و عروسک ها برای این که کودک یک قدم به سمت دندانپزشک حرکت کند؛ کافی است. بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران با هدیه دادن یک عروسک، شکلات یا هرچیزی که اطفال دوست دارند می تواند شروع کننده یک ارتباط خوب باشد.

بازی کردن هم می تواند برای شروع کار ایده خوبی باشد. دندانپزشک اطفال با ایفای نقش کردن در یک بازی کودکانه می تواند کودک را مشغول کرده و او را به سمت درمان موثر هدایت کند. خلاقیت دندانپزشک است که باعث می شود کودک حس خوبی داشته و فکر کند که به اتاق بازی آمده است. سایر روش های خلاقانه اعم از ذهنی و جسمی دندانپزشک می تواند به شکل گیری یک ارتباط تاثیرگذار کمک کند. ایجاد حس امنیت برای کودک هدف کلی به کارگیری روش های مذکور است.

خلاقیت بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران

ملاحظات درمانی دندانپزشک برای بیماران خاص

کودکان در شرایط معمول نسبت به دندانپزشکان و پزشکان حس خوبی ندارند؛ اما این شرایط زمانی وخیم تر می شود که کودک بیماری خاصی داشته که او را آزار بدهد. بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران با درنظر گرفتن ملاحظات درمانی باید خدمات خود را در اختیار کودک قرار بدهد. اولین ملاحظه دندانپزشک در مواجه با کودک به برخورد و رفتار او مربوط می شود. یک دندانپزشک اطفال باید خوش برخورد، صبور، دلسوز، مهربان و مثبت باشد تا ذهن کودک توانایی پذیرش او را به عنوان یک دوست پزشک داشته باشد.

بهتر است در ابتدا از والدین در مورد بیماری یا عوارض خاص کودک سوالاتی پرسیده شده و از چگونگی راه درمان مطلع شد. درمان کودکان بیمار غیرهمکار بخش دشوار کار دندانپزشکان است. به همین واسطه یک دندانپزشک کودک خوب باید روش های درمانی و میانبرهایی را بشناسد که درد و عوارض کم تری را به بیمار تحمیل کند. خلاقیت درمانی می تواند شامل ادغام یک یا چند روش در هم برای ساخت یک روش درمان موثر و بدون عوارض باشد.

استفاده از بی حسی های موضعی تا حدودی توانسته اند کار بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را ساده کنند. البته که این کار به همکاری و مشارکت بیمار در درمان کمک نمی کند اما نداشتن درد می تواند مقاومت کودک در برابر درمان را کم تر کند. دندانپزشک خوب باید شرایط آرام و امنی را برای کودکانی که مشکلاتی خاصی نظیر عدم راه رفتن دارد مهیا کند. در واقع باید شرایط متناسب با نیاز بیمار باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران را بشناسید!

دکتر طناز نقلاچی

دکتر طناز نقلاچی

خانم نقلاچی با 10 سال سابقه کار جزو بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران هستند. ایشان فراغ التحصیل دندانپزشکی اطفال از دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده و در حیطه کاری خود مهارت بالایی دارند. برخورد مناسب، گشاده رویی و مهربانی از ویژگی های دکتر طناز نقلاچی می باشد.

خدمات:

 • درمان پوسیدگی دندان
 • ترمیم دندان های شیری
 • کشیدن و ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: تهران، پاسداران، ناطق نوری، نبش بن بست نادر، ساختمان پزشکان نگین زمرد، طبقه 5، واحد 17

دکتر پریسا عارف

دکتر پریسا عارف

دکتر پریسا عارف با ارائه خدمات مشاوره رایگان به والدین و کودکان آن ها را در حفظ و ارتقای سلامت دهان و دندان کودک یاری می دهند. ایشان استادیار دانشگاه بوده و سوابق تحصیلی درخشانی را در کارنامه خود دارند. مطب دکتر عارف دیزاین متناسب با روحیات کودک داشته و مدرن است.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • فیشورسیلانت
 • فلورایدتراپی و ترمیم

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه داد، پلاک 19، طبقه 3، واحد 12

دکتر نوشین بلوری

دکتر نوشین بلوری

ایشان یکی از مجرب ترین و بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران بوده که با رعایت اصول روانشناختی به درمان کودک  می پردازند. دکتر نوشین بلوری با روش های خلاقانه خود استرس و اضطراب را از کودک دور کرده و با خود مشارکت می دهد. از مهم ترین ویژگی های مجموعه درمانی خانم بلوری می توان به هزینه های مناسب خدمات اشاره کرد.

خدمات:

 • روکش
 • ترمیم پوسیدگی
 • درمان دندان های شیری

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، نبش خیابان فرخ، ساختمان فرخ، طبقه 7

دکتر آتوسا میردامادی

دکتر آتوسا میردامادی

این دندانپزشک ماهر ارائه دهنده خدمات تخصصی دندانپزشکی اطفال می باشد. ایشان از برجسته ترین فلوشیپ های دندانپزشکی بیمارستانی در تهران بوده که تجربه و مهارت بالایی در درمان دارند. خانم آتوسا میردامادی دارای بورد تخصصی دندانپزشکی کودک بوده که از دانشگاه تهران دریافت نموده است. محیط مطب دکتر میردامادی بسیار شاد و مفرح می باشد.

خدمات:

 • کشیدن دندان تحت بی هوشی
 • ترمیم عفونت های شدید دندان ها
 • ارتودنسی پیشگیرانه و فلورایدتراپی

آدرس: تهران، پاسداران، ابتدای بوستان نهم، پلاک 135، طبقه 3، واحد7

دکتر کوثر سادات ابطحی

دکتر کوثر سادات ابطحی

خانم ابطحی از افراد مجرب و خوش برخورد در تشکیل تیم درمان خود دعوت به همکاری کرده و جو دوستانه ای را به وجود اورده است. کودکان در محیط امن و زیبای مطب می توانند مشغول بازی و سرگرمی شده و بدون هیچ درد و عوارضی از خدمات دندانپزشکی بهره مند شوند.

خدمات:

 • درمان مشکلات لثه
 • کشیدن و ترمیم سطحی
 • درمان های دندانپزشکی کودک در خواب

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان آصف، خیابان حامد، پلاک 29، واحد 2

آموزش بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران

خدمات دندانپزشکی کودک به دسته های مختلفی تقسیم شده که یکی از آن ها آموزش و پیشگیری است. دندانپزشکان با ارائه آموزش های لازم به اطفال و والدین شان آن ها را به رعایت بهداشت، رژیم غذایی و عادات سالم دعوت می کنند. کودکان با شناسایی عوامل آسیب رسان به سلامت دندان های شان متوجه اهمیت سلامت دهان و دندان شده و بیش از پیش به سلامت و بهداشت دهان و دندان های خود توجه می کنند.

آموزش بهتر دندانپزشک زمانی حاصل می شود که والدین همراه کودکان به نکات مراقبتی و پیشگیرانه پایبند باشند. با ارائه آموزش هایی در خصوص مسواک زدن، استفاده کم تر از شکلات ها و مواد قندی، رژیم غذایی، عدم استفاده ابزاری از دندان ها و مراقبت از آن ها در برابر آسیب ها و صدمات از بروز بیماری ها و مشکلات دهان و دندان می توان جلوگیری کرد.

برای این که آموزش های پیشگیرانه بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران مفید واقع شود، باید نحوه اصولی آموزش و مطابق میل کودک را در پیش گرفت. ارائه نکات مراقبتی نباید برای کودک کسل کننده به نظر بیاید. کودک با درک کردن اهمیت سلامت دندان ها باید خود را موظف به رعایت بهداشت و حفظ سلامتی کند؛ پس این که آموزش ها و موارد چگونه به اطفال انتقال داده شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

آموزش بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران

نکات روانشناسانه مهم در برخورد با اطفال

 • برای ایجاد حس خوب و رفع اضطراب کودک بهتر است دندانپزشک در دیزاین مطب خود از رنگ های شاد و آرامش بخش، شخصیت های کارتونی محبوب، عروسک ها، بازی های سرگرم کننده و عکس های جذاب استفاده کنند. در برخورد اولیه کودک با تجهیزات و دستگاه های مختلف دندانپزشکی ایجاد حس ترس در کودک مانع از درمان می شود.
 • درمان باید در حضور والدین انجام شده تا کودک حس امنیت بیش تری داشته و ساده تر با دندانپزشک ارتباط بگیرد.
 • اطمینان بخشی به کودک در خصوص عدم استفاده از آمپول می تواند تاثیر چشمگیری در همکاری کودک داشته باشد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران باید سعی کند از در دوستی وارد شده و با صحبت کردن در مورد علایق کودک او را دوست خود معرفی کند.
 • تشویق برای همکاری و مشارکت در درمان تاثیر زیادی دارد. به همین خاطر پیشنهاد می شود دندانپزشکان با استفاده از کلمات خاص یا هدایا اطفال را تشویق کنند.
 • در ابتدا باید با کودک صحبت شده تا آمادگی ذهنی نسبت به دندانپزشک داشته باشد. بخشی از ایجاد این آمادگی وظیفه والدین است.
 • رفتار با کودک نباید به نحوی باشد که کودک ترسناک بودن اقدامات دندانپزشکی را برداشت کند.

کلام آخر

عدم حضور به موقع به دندانپزشکی ها به علت ترس و درد کودک در نهایت سبب آسیب رسانی به سلامت دهان و دندان های او می شود. والدین باید از پیش آمادگی لازم و اصولی را برای کودک ایجاد کند. با انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران می توان از خدمات درمانی اطفال به شکل ویژه ای بهره گرفت. دندانپزشکان اطفال تنها هدف ایجاد روابط دوستانه با بیمار و برطرف کردن ترس و ذهنیت او نسبت به دندانپزشکی را دنبال می کنند. دندانپزشکا با آرزوی موفقیت برای شما کاربران عزیز، منتظر نظرات و انتقادات تان هست. از همراهی شما سپاس گزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا