دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اراک❤️【سال1403】⚡️

افراد در هر سن و جنسی که باشند به مراقبت های دندانپزشکی و خدمات آن نیاز دارند. کودکان به علت رشدی که دارند تفاوت هایی به لحاظ فیزیکی با بزرگسالان دارند و به همین سبب دندانپزشکی آن ها هم متفاوت خواهد بود. محیط یک کلینیک یا مطب دندانپزشکی کودک باید به شکلی باشد که بیمار در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد. بخشی از آسودگی خاطر کودک به مهارت های بهترین دندانپزشک کودکان در اراک بستگی دارد. از این رو اختصاص زمانی برای یافتن یک دندانپزشک اطفال خوب امری ضروری برای والدین می باشد.

چرا دندانپزشکی کودک با بزرگسال فرق دارد؟

همان طور که گفته شد بزرگسالان سنین رشد خود را پشت سر گذاشته و استخوان فک، دندان ها و لثه آن ها به بلوغ رسیده است. این در حالی است که کودکان هنوز بالغ نشده و به لحاظ رشدی تفاوت هایی دارند. گرایش دندانپزشکی کودک به سبب بررسی مشکلات، ناهنجاری ها و بیماری های دهان و فک کودکان شکل گرفته است. کودکان دارای دندان های شیری بوده و پس از گذشت مدتی صاحب دندان های دائمی خود می شوند.

دندان های شیری و دائمی از نظر ریشه و ماندگاری با یک دیگر قابل قیاس نیستند. میزان دردی که اطفال در هنگام دریافت خدمات دندانپزشکی تحمل می کند با بزرگسال فرق می کند. از طرفی بزرگسال آستانه تحمل بالایی داشته و با اکثر خدمات دندانپزشکی آشنایی دارند اما کودکان هیچ درکی از امور دندانپزشکی نداشته و احساس ترس و اضطراب می کنند. کودکان برای این که دندان های دائمی سالمی داشته باید از ابتدای رویش دندان های شیری اصول مراقبتی و پیشگیرانه را بلد باشند.

بهترین دندانپزشک کودکان در اراک در مورد برخی از خدمات دندانپزشکی که درد به همراه دارند از بی حسی های بی خطر استفاده می کنند. هر نوع مراقبت و پیشگیری در دوره کودکی موثر تر از درمان در دوره بزرگسالی است. از این جنبه دندان های طبیعی انسان دارای طول عمر بیش تری از دندان های شیری هستند؛ دندانپزشک در زمان رویش و افتادن دندان های شیری زیرساخت های لازم برای رشد دندان های دائمی را فراهم می کنند.

چرا دندانپزشکی کودک با بزرگسال فرق دارد؟

مهارت های بهترین دندانپزشک کودکان در اراک

همه کودکان از محیط های درمانی ترسیده و در هنگام مراجعه به این مکان ها دچار استرس و بی قراری می شوند. یک دندانپزشک کودک در طول سال های تحصیل و خدمت خود نحوه ارتباط گیری با کودک را می آموزد تا بتواند این احساسات منفی را از بیمار کوچک خود دور کند. آشنایی با اصول روانشناسی کودک اولین مهارت دندانپزشک و وجه تمایز با سایر گرایشات دندانپزشکی می باشد. مهربانی، گشاده رو بودن، صبوری و پر انرژی بودن از ویژگی های فردی است که به برقراری ارتباط با کودک کمک می کند.

بهترین دندانپزشک کودکان در اراک باید با انواع بیماری ها و مشکلات آشنایی داشته و برای درمان آن به طور مستقیم اقدام کند. این اقدامات نباید به طول انجامیده و احساس ترس و دلهره را در کودک افزایش دهد. ملاحظه کار بودن رکن مهمی در دندانپزشکی کودک است. انتخاب روش درمانی مناسب با روحیات کودک برعهده دندانپزشک می باشد. بهتر است روشی را برای برطرف کردن مشکل بیمار برگزید که طول درمان کوتاه ولی بازدهی مطلوبی داشته باشد.

توانایی تحلیل و معاینه دقیق از مهارت های ضروری بهترین دندانپزشک در اراک است. دندانپزشک علاوه بر ارائه خدمات مورد نظر باید وضعیت دهان، لثه، دندان ها و فک کودک را وارسی کرده تا در صورت بروز مشکلی در اولین فرصت درمان شود. کلیه خدمات دندانپزشکی بزرگسالان برای کودکان نیز وجود دارد با این تفاوت که درد کنترل شده بوده و ملاحظه سن بیمار در نظر گرفته می شود. بنابراین یک دندانپزشک کودک باید انواع روش های درمانی را بلد بوده و در آن خبره باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اراک را بشناسید!

دکتر حمید سرلک

دکتر حمید سرلک

ایشان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اراک هستند که بیش از 90 درصد از کاربران از ارائه خدمات شان ابراز خشنودی کرده اند. دکتر حمید سرلک با سال ها تخصص و تجربه ای که دارد با رفتار مناسب با کودک ارتباط برقرار کرده و مشکل آن ها را درمان می کند. آموزش های پیشگیرانه و ارائه توصیه ها در هنگام ویزیت یکی از ویژگی های آقای سرلک می باشد. مطب ایشان مجهز به انواع سیستم های مدرن و امروزی دندانپزشکی است. دکتر حمید سرلک استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک هستند.

خدمات:

 • کشیدن دندان ها
 • عصب کشی دندان های شیری
 • درمان عفونت و آبسه های لثه

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، نبش خیابان عضدی، ساختمان پزشکان میراحمد (موقعیت مکانی مطب)

دکتر مهدی بابایی

دکتر مهدی بابایی

آقای بابایی متخصص دندانپزشکی کودک بوده و دارای شماره نظام 126402 می باشد. دکتر بابایی باحوصله معاینات لازم را انجام داده سپس برای درمان اقدام می کند. نحوه درمان و روش آن برای اطفال بر اساس سن آن ها صورت می گیرد. در مواردی برای این که کودک احساس درد نداشته باشد از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

خدمات:

 • باندینگ دندان
 • روکش گذاری
 • رفع پوسیدگی دندان

آدرس: اراک، سه راه ارامنه، خیابان نیسانیان، ساختمان پزشکان بهارستان، طبقه 3، واحد 9 (موقعیت مکانی مطب)

دکتر فرناز قربانی

دکتر فرناز قربانی

یک دندانپزشک خوب در وهله اول سعی دارد با ایجاد روحیه همکاری در کودک دست به اقدام بزند؛ دکتر فرناز قربانی متخصص کودکان و نوجوانان در هنگام عدم همکاری کودک از بی هوشی ها استفاده می کنند. خانم قربانی دارای بورد تخصصی بوده و سابقه تحصیلی و کاری درخشانی دارند. ایشان در مطب خود شرایطی را به وجود آورده که کودک  احساس آرامش و راحتی داشته و در زمان انتظار می تواند با تجهیزات بازی سرگرم شود.

خدمات:

 • عصب کشی
 • ترمیم دندان ها
 • فلورایدتراپی

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی( عباس اباد)، کوچه حاج اقا صابر، کوچه ساسان، مجتمع جالینوس (موقعیت مکانی مطب)

دکتر فرناز فرهاد

دکتر فرناز فرهاد

صبر و حوصله دو ویژگی مهم شخصیتی دکتر فرناز فرهاد می باشد. نام ایشان در لیست بهترین دندانپزشک کودکان در اراک آورده شده و کلیه مراجعه کنندگان از نحوه کار این دندانپزشک راضی هستند. شماره نظام دکتر فرناز فرهاد 150592 می باشد. دکتر فرهاد در مطب شخصی خد مشغول به کار می باشند.

خدمات:

 • پر کردن دندان
 • عصب کشی و روکش
 • فیشورسیلانت و تخلیه عفونت

آدرس: اراک، خیابان امام خمینی، کوچه 4، ساختمان پزشکان معتمد، طبقه 1 (موقعیت مکانی مطب)

دکتر عباس حضرتی

دکتر عباس حضرتی

آقای حضرتی به صورت اینترنتی و تلفنی نوبت دهی داشته و بدون معطلی بیماران را ویزیت می کند. ایشان تعداد زیادی مراجعه کننده داشته و از دیدگاه آن ها بهترین دندانپزشک کودکان در اراک می باشد. دکنر عباس حضرتی مدیریت شرایط را به نحوه احسنت انجام داده و با گفتگو موثر با کودک ذهن او را برای ارائه خدمات آماده می کند. این دندانپزشک اطفال با در پیش گرفتن روانشناسی کودک ترس را از بین برده و به بیمار احساس امنیت را می دهد. در شرایطی که کودک همکاری لازم را نداشته باشد با آرامش بخش ها و بی هوشی ها خدمات انجام می گیرد.

خدمات:

 • ترمیم
 • درمان عفونت
 • درمان آفت دندان
 • آموزش های دندانپزشکی پیشگیرانه

آدرس: اراک، خیابان قائم مقام، رو به روی بانک ملت (موقعیت مکانی مطب)

دکتر محبوبه دانشور

دکتر محبوبه دانشور

خانم محبوبه دانشور ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی اطفال بوده و در مطب خود فعال می باشند. ایشان با بیمه خاصی قرارداد نداشته و به صورت آزاد بیماران را پذیرش می کند. شماره نظام پزشکی دکتر دانشور 150616 می باشد. ایشان بهترین دندانپزشک کودکان در اراک است که از افراد خوش برخورد و دلسوز دعوت به همکاری کرده و فضای دوستانه ای را برای بیماران کوچک شان به وجود آورده اند.

خدمات:

 • باندینگ دندان های آسیب دیده
 • عصب کشی، ترمیم و روکش
 • کشیدن دندان های شیری و کنترل رویش دندان دائمی

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، سه راه ارامنه، ساختمان پزشکان پاسارگاد، طبقه 2 (موقعیت مکانی مطب)

دکتر شیما نورمحمدی

دکتر شیما نورمحمدی

اولویت کاری دکتر شیما نورمحمدی تنها حفظ و ارتقای سلامت دهان و دندان کودکان می باشند. خانم نورمحمدی با گذراندن دوره های آموزش و تخصص یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اراک به شمار می روند. ایشان دارای یکی از مطب های مجهز در اراک بوده و تجهیزات و امکانات را بر اساس متد روز دنیا تهیه کرده اند. از دیگر سوابق کاری دکتر شیما نورمحمدی می توان به استادیاری و عضو هیئت علمی دانشگاه پزشکی اراک اشاره کرد.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • عصب کشی
 • جرم گیری

آدرس: اراک، بلوار شبان (موقعیت مکانی مطب)

دکتر محمد ابراهیم عظیمی

دکتر محمد ابراهیم عظیمی

رعایت بهداشت و نظافت مطب یا کلینیک های دندانپزشکی کودک یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب دندانپزشک تاثیر دارد. دکتر محمد ابراهیم عظیمی به رعایت بهداشت پایبند بوده و از ابزارهای یک بار مصرف و استریلیزه برای کودکان استفاده می کند. ایشان مهربان و خنده رو بوده و با اطفال ارتباط خوبی دارد. دکتر عظیمی در طول سال های خدمت خود تجربیاتی به دست آورده که بر دانش وی بیش تر افزوده است.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • فیشورسیلانت و فلورایدتراپی
 • عصب کشی و پر کردن با آمالگام

آدرس: اراک، ابتدای شهرک فاطمیه، بعد از میدان فاطمیه، نبش اصالت 1 (موقعیت مکانی مطب)

محیط یک کلینیک یا مطب دندانپزشکی کودک

در روانشناسی کودک روش های مختلفی برای کاهش ترس و اضطراب وجود دارد. محیط مطب یا کلینیک دندانپزشکی باید به شکلی دیزاین شده که کودک احساس راحتی داشته و علت حضور در دندانپزشکی را بهتر هضم کند. بسیاری از دندانپزشکان ماهر اطفال برای این کار از دیزاینرهای معروف و روانشناسان کمک گرفته وتا محیط درمانی امن و آرامی را برای کودکان به وجود بیاورند.

در طراحی مطب رنگ ها و دسترسی به هوای آزاد تاثیر بسزایی دارند. تجربه نشان داده است کودکان در محیط های تاریک که دسترسی به محیط بیرون را به آن ها نمی دهد و از رنگ های تیره در طراحی آن استفاده شده است، احساس امنیت ندارند. بهتر است موقعیت ها و محل هایی را برای احداث مطب در نظر گرفت که پنجره های زیادی داشته و روشنایی مطلوبی را در اختیار کودک قرار دهد. همچنین استفاده از رنگ های شاد می تواند برای اطفال جذاب باشد.

دندانپزشکی که با روحیات کودکان به خوبی آشنایی دارد، سعی می کند محیط مطب یا کلینیک را مشابه مراکز تفریحی و کودکانه تبدیل نماید. بهترین دندانپزشک کودکان در اراک با استفاده از انواع وسایل بازی و سرگرم کننده با رنگ بندی های جذاب محیط مطب را دلپذیر می کند. البته جوی که کودک در آن قرار می گیرد و افرادی که در مجموعه درمانی هم مشغول به کار هستند در روحیات کودک و مقاومت او نسبت به درمان تاثیر دارند.

محیط یک کلینیک یا مطب دندانپزشکی کودک

سوابق تحصیلی بهترین دندانپزشک کودکان در اراک

دندانپزشکی کودک یکی از گرایشات دندانپزشکی است که پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و بهداشت دهان را مورد بررسی قرار می دهد. هنگامی که دندانپزشکی دوره دکترای عمومی خود را پشت سر بگذارد این اجازه را دارد که وارد مرحله تخصصی دندانپزشکی کودک شود. در دوره عمومی دندانپزشکی فرد آموزش های لازم برای تشخیص و تحلیل درست، پیشگیری و درمان عوارض مختلف دندانپزشکی کودک را می گذراند. در این هنگام فرد به عنوان یک دندانپزشک عمومی شناخته می شود.

دندانپزشک با ادامه تحصیلات و دریافت مدرک تخصص دندانپزشکی کودک با روش های کنترل رفتاری، روانشناسی کودک، بررسی و کنترل رشد و تکامل اطفال، خدمات تحت بی هوشی، مراقبت ها، پیشگیری ها و آموزش های نکات بهداشتی و درمانی آشنا می شود. دوره تخصص به مدت 3 سال بوده و در طول این زمان فرد می تواند بر کلیه آموزش ها و مهارت های که آموخته تسلط کافی را پیدا کند. در صورت تمایل متخصص در آزمون بورد تخصصی شرکت کرده و با کسب حد نصاب قبولی صاحب دانشنامه تخصصی دندانپزشکی کودک می شود.

کلام آخر

آموزش های دندانپزشکی مبنی بر رعایت بهداشت، ایجاد عادات رفتاری مناسب و داشتن رژیم غذایی متعادل به کودکان می تواند آن ها را در طول دوره زندگی از انواع مشکلات دهان و دندان محافظت کند. برخی از این آموزش ها برعهده دندانپزشکان و برخی دیگر برعهده والدین می باشد. بهترین دندانپزشک کودکان در اراک به از بین رفتن ترس کودک به محیط های درمانی کمک کرده و او را با فرهنگ حفظ و ارتقای سلامت اشنا می کند. با انتخاب یک دندانپزشک حرفه ای می توانید با احساس رضایت مراحل درمان را طی کنید. دندانپزشکا در این مقاله تعدادی از دندانپزشکان اطفال را معرفی نمود. امیدواریم از مطالب فوق لذت برده باشید. منتظر نظرات و کامنت های شما هستیم.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا