دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین❤️【سال1403】⚡️

هر بیماری و مشکل تندرستی در بزرگسالی، ریشه در کودکی دارد. کودکان به لحاظ جسم و روح بسیار لطیف بوده و به همین خاطر باید به شیوه ای دیگری درمان گردند. به منظور ایجاد سلامتی در کودکان، رشته دندانپزشکی اطفال به وجود آمده است. در این گرایش برخورد بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین با بیمار به شکل دوستانه و متفاوتی خواهد بود. همچنین بیماری ها در بعد عمیق تری بررسی خواهند شد. یکی از عوامل مهمی که در این مسیر به دندانپزشک کمک کننده است، ارتباط فضای کلینیک دندانپزشکی با روحیات کودک است.

برخورد بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین با بیمار

در دندانپزشکی کودک کلیه خدمات باید با ملاحظات خاصی ارائه شود. به همین خاطر برخورد و نحوه رفتار دندانپزشک یک عامل مهم در ایجاد ارتباط کودک با دندانپزشکی است. بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین باید فردی مسئولیت پذیر بوده و در هنگام برخورد با بیماران کوچک با خلق و خوی نیکو رفتار کند. کوچک ترین بی توجهی یا برخورد نامناسب با کودک می تواند عدم همکاری و ترس وی را برانگیزد.

یک دندانپزشک باتجربه و حرفه ای باید مهربان و دلسوز بوده و روشی را برای درمان کودک در پیش بگیرد که کم ترین درد را برای او به همراه داشته باشد. در سایر اقدامات درمانی که دردهای شدیدی را متحمل اطفال می کنند باید از بی هوشی های موضعی استفاده کرد. هنگامی که دندانپزشک تعاملات مثبتی را با بیمار کوچک خود داشته باشد، می تواند با مشارکت وی درمان موفقی را تجربه کند.

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران باید با اصول روانشناختی کودک و نوجوان آشنایی داشته باشد. مهارت های یک دندانپزشک به رفع حس ترس و اضطراب در کودک شده و در نتیجه درمان رضایت بخش تر خواهد بود. عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند به آرام کردن کودک و برطرف کردن حس های منفی او کمک کنند. شناخت این عوامل و به کارگیری تکنیک های روانشناسی موفقیت درمانی را در پی دارد.

برخورد بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین با بیمار

ارتباط فضای کلینیک دندانپزشکی با روحیات کودک

بسیاری از والدین به علت ترس نهفته در وجود کودکان از پزشکان و خدمات آن ها از مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی هراس داشت و اجتناب می کنند. همان طور که گفته شد یکی از عواملی که باعث ایجاد ارتباط دندانپزشک و کودکان می شود، محیط مطب یا کلینیک است. در طراحی دکوراسیون مطب یا کلینیک دندانپزشکی باید به علایق و تمایلات اطفال توجه ویژه ای داشت. زمانی که کودک بتواند علایق خود را در یک مرکز درمانی مشاهده کند یک قدم به درمان موثر نزدیک تر شده است.

فضای کلینیک باید به نحوی آراسته شود که برای کودک تداعی کننده یک بازی یا مکان تفریحی باشد. استفاده از شخصیت های کارتونی محبوب و آموزنده می تواند در برطرف سازی استرس کودک از دندانپزشکی نقش مهمی ایفا کند. همچنین استفاده از ترکیب رنگ های شاد و مورد علاقه کودکان فضای کلینیک دندانپزشکی را متناسب با روحیات کودک می کند.

در دندانپزشکی کودک استفاده از رنگ های آرامش بخش بسیار توصیه می شود. این کار باعث ایجاد آرامش در بیماران کوچک کلینیک می شود. یکی دیگر از عواملی که به ایجاد ارتباط موثرتر در میان مراکز درمانی و اطفال کمک می کند، کارکنان و رفتار آن ها است.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین:

❤️سطح دکترتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان داشته باشد.
⚡تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین را بشناسید!

دکتر منا سهرابی

دکتر منا سهرابی

ایشان متخصص دندانپزشکی کودکان بوده و به طور کامل با اصول برخورد و درمان با اطفال آشنایی دارد. دکتر منا سهرابی نفر اول بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. همچنین ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بوده و در مطب شخصی خود نیز مشغول به طبابت هستند. دکتر سهرابی بسیار خوش برخورد و مهربان بوده و با دلسوزی کودکان را وضعیت و معاینه می کنند.

خدمات:

 • درمان عفونت و آبسه
 • عصب کشی تخصصی اطفال

آدرس: قزوین، بلوار مدرس، پایین تر از سه راه عدل، کوچه پورحیدری، ساختمان پایتخت، طبقه 3، واحد 9

دکتر آنیتا ابراهیمی

دکتر آنیتا ابراهیمی

این دندانپزشک ماهر دارای شماره نظام پزشکی 118336 بوده و بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین شناخته شده اند. دکتر ابراهیمی همواره در حال آموزش و یادگیری روش های نوین دندانپزشکی بوده و در مطب شخصی خود از به روز ترین دستگاه ها و تجهیزات بهره می گیرند. خانم ابراهیمی با تمام قوا در جهت بهبود سلامت دهان و دندان مراجعین کوچک خود می کوشد.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • جراحی لثه و تخلیه دندان نهفته
 • درمان ناهنجاری های دندان

آدرس: قزوین، خیابان بوعلی، کوچه ساحل، ساختمان عرفان، طبقه 5

دکتر سهیل رجائی

دکتر سهیل رجائی

این دندانپزشک دارنده شماره نظام پزشکی 50963 بوده و در کلینیک خصوصی خود فعال می باشد. ایشان دندانپزشکی با اخلاق و خوش برخورد بوده که به نظرات و انتقدات مراجعه کنندگان خود توجه ویژه ای دارند. دکتر سهیل رجائی سابقه چندین و چند ساله در این حرفه داشته و در لیست بهترین ها قرار دارند. آقای رجائی به منظور استفاده همگان از خدمات دندانپزشکی تعرفه های مناسبی را روی خدمات شان اعمال کرده اند.

خدمات:

 • ترمیم عصب کشی
 • روکش و کامپوزیت
 • کشیدن دندان با بی حسی موضعی

آدرس: قزوین، خیابان فردوسی جنوبی، نبش کوچه نسترن، ساختمان پزشکان نسترن، طبقه 1، واحد 3

دکتر فاطمه جوادی

دکتر فاطمه جوادی

خانم دکتر جوادی عضو سازمان نظام پزشکی ایران به شماره 137195 می باشد. ایشان دارای مدرک تخصص دندانپزشکی کودک بوده و تخصص و مهارت بالایی در درمان بیماری های کودک و نوجوانان دارند. دکتر فاطمه جوادی از تمام پتاسیل های مجموعه درمانی خود در جهت سلامت مراجعین و رضایت والدین استفاده می کند.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی نامرئی
 • ویزیت و معاینه اولیه
 • پر کردگی دندان با آمالگام

آدرس: قزوین، بلوار مدرس، نبش کوچه رسالت، ساختمان پزشکان رسول مهر، طبقه 1، واحد 3

دکتر مهدیس شعبانی

دکتر مهدیس شعبانی

ایشان از دندانپزشکان زبده و باتجربه در قزوین هستند که کلیه مهارت های خود را برای کمک به ارتقا سطح سلامت جامعه به کار گرفته اند.دکتر مهدیس شعبانی طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی بوده و به همین خاطر با هزینه های اندکی خدمات دندانپزشکی مختلفی ارائه می کند.

خدمات:

 • پر کردن
 • باندینگ دندان
 • جراحی دندن نهفته کودک
 • دندانزشکی آموزشی و پیشگیرانه

آدرس: قزوین، فردوسی جنوبی، نبش کوچه امیر امجد، ساختمان پزشکان صدف، طبقه 2

دکتر علی کریم خانی

دکتر علی کریم خانی

طرف قرارداد بودن با برخی بیمه ها جزو یکی از ویژگی های مهم در انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین می باشد. دکتر علی کریم خانی با اکثر بیمه های درمانی قرارداد داشته و خدمات خود را با تعرفه های معقولی به مراجعین ارائه می دهد. برای کلیه کودکان ویزیت اولیه رایگان می باشد. آقای کریم خانی پس از تشخیص قطعی بیماری نسبت به آغاز درمان اقدام می کند. دکتر علی کریم خانی دارای بورد تخصصی بوده و عضو هیئت علمی انشگاه علوم پزشکی قزوین نیز هستند.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیری
 • درمان ریشه تحت بی هوشی
 • ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی به کودکان زیر 14 سال

آدرس: قزوین، خیابان خیام جنوبی، کوچه خضری، ساختمان پزشکان جم، طبقه 3

دکتر فرناز فلاح زاده

دکتر فرناز فلاح زاده

دکتر فلاح زاده در دانشگاه های معتبر کشور تحصیل کرده و دارای سطح علمی بالایی می باشد. ایشان همچنین در مطب شخصی خود ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی کودک می باشد. خانم فرناز فلاح زاده با طراحی دکوراسیون داخلی زیبا برای کودکان محیطی شاد و مفرح درمانی را به وجود آورده است. ایشان از تجهیزات و امکانات مدرن استفاده کرده و از مواد پرکردنی دندان مرغوب برای ترمیم استفاده می نماید.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • پر کردگی و ترمیم
 • کامپوزیت کودک و ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: قزوین، بلوار شمالی، بین کوچه گلبرگ و سیدی، ساختمان پزشکان 530

دکتر زهرا آذربایجانی

دکتر زهرا آذربایجانی

خانم آذربایجانی فارغ التحصیل ممتاز دوره دندانپزشکی عمومی از دانشگاه تهران و دوره تخصصی کودکان در دانشگاه اصفهان می باشد. ایشان به واسطه سابقه تحصیلی و کاری درخشان خود به عنوان بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین شناخته می شود. دکتر زهرا آذربایجانی دارای بورد تخصصی بوده و پروانه طبابت خود را به شماره 150770 از سازمان نظام پزشکی دریافت نموده اند. این دندانپزشک حاذق در درمان کودکان غیر همکار یا دارای بیماری های خاص تبحر بالایی دارند.

خدمات:

 • مشاوره و معاینه
 • ارتودنسی پیشگیری
 • عصب کشی دندان

آدرس: قزوین، خیابان خیام جنوبی، نرسیده به سه راه خیام، کوچه تعهدی، ساختمان پزشکان تریتا، طبقه 1، واحد 4

دکتر مریم شکری مژدهی

دکتر مریم شکری مژدهی

خانم شکری مژدهی به صورت حضوری و غیرحضوری خدمات مشاوره و نوبت دهی ارائه می دهند. ایشان در شناسایی بیماری ها و ناهنجاری های مختلف کودک و ناهنجار دانش و مهارت کافی را داشته و به همین خاطر تعداد زیادی مراجعه کننده دارند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • درمان عفونت
 • تحلیل و تشخیص
 • درمان ریشه و ارتودنسی

آدرس: قزوین، خیابان فردوسی، نبش کوچه امیر امجد، ساختمان پزشکان سلامت، طبقه 1، واحد 5

سوابق تحصیلی بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین

همه دندانپزشکان برای این که بتوانند در این رشته به تحصیل بپردازند باید سوابق تحصیلی درخشانی داشته باشند. اولین گام برای یک دندانپزشک موفق بودن، ایجاد سوابق تحصیلی پربار است. به این منظور دندانپزشک باید دوره عمومی دندانپزشکی را پشت سر گذاشته و با کلیه نکات و تکنیک های دندانپزشکی آشنایی یابد. در این مرحله دندانپزشک توانایی ارائه خدمات عمومی به بزرگسالان و کودکان را دارد.

دندانپزشک کودکان باید در ابتدا نحوه ارتباط با یک کودک یا نوجوان را بیاموزد. به همین خاطر بخش عمده ای از آموزش های دوره تخصص مربوط به نحوه ارتباط گیری موثر بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین می باشد.

بخش دیگری از دندانپزشکی کودک به بررسی مشکلات و بیماری های دندان های شیری در دوره کودکی می باشد. دندان های شیری مبنای رویش دندان های دائمی هستند؛ بنابراین نمی توان منکر تاثیر آن ها در سلامت دندان شد. درمان ناهنجاری های فک، لثه و دندان ها از دیگر وظایف دندانپزشک اطفال می باشد. نظارت بر رویش طبیعی دندان ها و کنترل وضعیت سلامت آن ها به داشتن دندان های زیبا و سالم در بزرگسالی کمک می کند.

سوابق تحصیلی بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین

چگونگی درمان ریشه دندان در کودکان

هدف اصلی دندانپزشکان از انجام درمان ریشه کودکان برطرف کردن پوسیدگی دندان می باشد. دندان های شیری دقیقا دندان های دائمی بوده با این تفاوت که طول عمر کوتاه تری دارند. هنگامی که دندان های شیری دچار پوسیدگی ها یا عفونت های شدید شوند، ممکن است این آسیب ها به عروق خونی و عصبی رسیده و سلامت دندان های دائمی را هم در آینده تحت تاثیر قرار دهد. علت اصلی بروز این مشکل از عدم رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان ها سرچشمه می گیرد.

زمانی که پالپ دندان به صورت جزئی آسیب دیده باشد با تشخیص بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین تنها بخش بافت آسیب دیده از دهان خارج می شود. در مقابل پالپ غیرزنده و عفونی شده دندان به طور کلی از دندان تخلیه می گردد. البته در ابتدا اولویت دندانپزشک درمان دندان با عصب کشی های جزئی است اما اگر کانال های دندان به شکل جدی نیاز به درمان داشته باشند مستلزم به درمان ریشه و چه بسا کشیدن دندان می شود.

کلام آخر

دندانپزشکا توصیه می کند برای این که دندان های کودکان به شکل مقاوم و درستی رویش کند در نوبت های منظم به دندانپزشک مراجعه شود. با این کار در صورت بروز مشکل یا بیماری در مراحل ابتدایی درمان صورت گرفته و موفقیت آمیزتر خواهد بود. انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در قزوین یکی از چالش های والدین است که در این مقاله نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمودیم. با شناخت علائم خرابی دندان در کودکان می توان به موقع از حاد شدن وضعیت سلامت دهان و دندان کودکان جلوگیری نمود. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد. با ارسال دیدگاه های خود ما را از انتقادات تان مطلع سازید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا