جراحی لثه

بهترین دکتر عصب کشی در تهران【سال1403】⚡+ لیست 10تایی

ما در این مقاله، شما را با بهترین دکتر عصب کشی در تهران آشنا خواهیم کرد و اطلاعات به روزی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. شاید تا الان تجربه کرده باشید که یک دندان درد چقدر می تواند در روند زندگیتان تاثیر بگذارد و آن را مختل کند. عصب کشی یکی از سخت ترین و حساس ترین رشته در دندانپزشکی می باشد. یک متخصص دندانپزشکی می تواند به کمک روش های پیچیده، بافت هایی از دندان که سبب این درد شده است را شناسایی و به درمان آن بپردازد. در عصب کشی، دندانپزشک با از بین بردن بافت های زنده معیوب سبب می شود که دندان به فعالیت خود ادامه دهد.

دکتر عصب کشی کیست؟

در ابتدا بیایید درباره این که به چه کسی دکتر عصب کشی می گویند، بپردازیم. دکتر عصب کشی به کسی گفته می شود که آموزش دندانپزشکی خود را به اتمام رسانده و بسیار در کار خود ماهر است. بهترین دکتر عصب کشی در تهران، بیشتر بر روی مشکلات پالپ دندان متمرکز است و می تواند به کمک روش های درمانی به روز و نوین، به درمان بافت های آسیب دیده درون پالپ بپردازد. که از مهم ترین کار های این دندانپزشکان درمان دندان درد با حفظ دندان آسیب دیده است. بهترین دکتر عصب کشی در تهران دارای تحصیلات عالیه و تخصص از دانشگاه های برجسته داخل و خارج از کشور می باشد.

زمانی که دندان پوسیده می شود و تمام سطح دندان را می گیرد اولین نشانه های درد برای بیمار پیدا می شود. قسمتی از ریشه دندان نسبت به آلودگی بسیار حساس است و زمانی که آلودگی وارد این قسمت از دندان شود، باعث ایجاد عفونت در دندان خواهد شد. این عفونت رفته رفته بیشتر می شود و حتی می تواند کل بدن را عفونت درگیر کند و بدن فرد بیمار دچار مشکل شود. در زمان های قدیم برای از بین بردن درد دندان، آن دندان را می کشیدن که در این صورت دندان با عصب همراه بود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، متخصصان روشی را ابداع کردند که به کمک آن بتوان دندان طبیعی را بدون درد در جای خود نگه داشت.

دکتر عصب کشی کیست؟

اجزای تشکیل شده دندان

همان طور که می دانید دندان از دو بخش اصلی ریشه و تاج تشکیل شده است. تاج قسمت بالایی دندان محسوب می شود، به عبارتی در بالای لثه قرار دارد و می توان به راحتی آن را  مشاهده کرد. قسمت تاج دندان با مینا دندان پوشیده شده که از عاج محافظت می کند. نسبت به نوع دندان، تعداد ریشه دندان متفاوت است. ریشه دندان از زیر خط لثه به استخوان های فک بالا و پایین متصل می شود و عامل اصلی در نگهداری دندان در دهان می باشد. همان طور که پیش تر گفته شد نسبت به نوع دندان، تعداد ریشه در آن متفاوت است. برای مثال دندان های آسیاب دارای دو یا سه ریشه هستند و دندان نیش دارای یک ریشه می باشد.

طبق گفته بهترین دکتر عصب کشی در تهران تاج دندان با مینا پوشیده شده است که وظیفه آن محافظت از تاج دندان می باشد. مینا دندان از جنس فسفات کلسیم کریستالی تشکیل شده است که این قسمت از دندان جزو سخت ترین ماده در بدن انسان است. حتی می توان گقت مینا دندان از استخوان بدن نیز سخت تر است. در مینای دندان هیچ گونه سلول زنده ای مشاهده نمی شود پس به دلیلی زنده نبودن سلول های آن، اگر این قسمت دچار پوسیدگی یا فرسایش شود نمی تواند خود را ترمیم کند.

بافتی صورتی که از استخوان فک و ریشه دندان محافظت می کند، لثه می باشد. لثه گردن هر دندان را می پوشاند.از دیگر قسمت های مهم و اصلی دندان ها می توان به عاج اشاره کرد. برخلاف مینا دندان، عاج یک بافت زنده به حساب می آید. با این تفاوت که ساختاری نرم تر و شبیه به استخوان دارد. از دیگر تفاوت های عاج با مینا، می توان به خاصیت ارتجاعی عاج و همچنین تراکم پذیری آن اشاره کرد.

پالپ دندانی

داخلی ترین قسمت دندان، مغز دندان می باشد که در زیر عاج قرار دارد. مغز دندان از بافت نرم تشکیل شده است. در داخل این محفظه، رگ های خونی برای تامین خون، مواد مغذی برای زنده نگه داشتن دندان، اعصاب برای تغییر دما را حس کند و رگ های لنفاوی برای این که بتواند گلبول های سفید خون را به دندان منتقل کند تا با باکتری ها مبارزه کند، قرار دارد. طبق گفته بهترین دکتر عصب کشی در تهران وظیفه پالپ دندان حفاظت و نگهبانی از بافت های حساس دندان می باشد. برای رشد دندان شیری کودک و جانبی آن ها، اعصاب و رگ های خونی در پالپ بسیار موثر است.

در اثر شکسته شدن و پوسیدگی دندان ها، پالپ دندان و همچنین اعصاب آن دچار آسیب می شود. اگر بافت اعصاب دندانی دچار آسیب شود معمولا نشانه هایی همچون درد شدید را به همراه دارد. معمولا این درد به حدی زیاد است که فرد نیاز به درمان اورژانسی دارد و باید سریعا برای بهبود درد چاره ای اندیشید.

پالپ دندانی

علل اصلی پوسیدگی و به عصب رسیدن دندان ها چیست؟

عوامل و علل مختلفی وجود دارند که باعث پوسیدگی دندان ها و در نهایت به عصب رسیدن شان می شود. بهترین دکتر عصب کشی در تهران به بیماران خود توصیه می کند که همواره نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنند تا بتوانند تا حد امکان دندان های شان را حفظ نمایند. در ادامه ما به معرفی علل اصلی به عصب رسیدن دندان ها می پردازیم:

برخورد دندان با اسید: مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌ های اسیدی مانند نوشابه، میوه‌ های اسیدی، سرکه و آب لیمو می‌ تواند باعث ایجاد پوسیدگی در دندان‌ ها و عمیق شدن آن ها و در نهایت آسیب به عصب آن ها شود.

برخورد دندان با قند: مصرف قند و شیرینی‌ ها، به ویژه در صورت عدم بهداشت دهان، می‌ت واند باعث تولید اسید توسط باکتری‌ های دهان و سپس پوسیدگی دندان‌ ها شود.

نقص در بهداشت دهان: عدم شستشوی منظم دهان، استفاده نادرست از مسواک یا فرش دندان، عدم استفاده از نخ دندان و عدم مراقبت مناسب از دهان می‌ تواند باعث پوسیدگی دندانی و به عصب رسیدن آن ها شود.

عوامل ژنتیکی: برخی از افراد ممکن است به علت عوامل ژنتیکی به پوسیدگی دندان‌ ها حساس‌ تر باشند.

نقص در تغذیه: کمبود ویتامین D و کلسیم می‌ تواند باعث ضعف دندان‌ ها و افزایش حساسیت آن ها به پوسیدگی شود.

فعالیت‌ های غیر معمول: برخی فعالیت‌ های غیر معمول مانند خوردن یا جذب مواد شیمیایی، خوردن یا جذب ضربات وارده به دندان‌ ها می‌تواند باعث پوسیدگی آن ها شود.

برخی بیماری‌ ها: برخی بیماری‌ ها مانند دیابت، سرطان و بعضی بیماری‌ های قلبی و عروقی می‌ توانند باعث پوسیدگی دندان‌ ها شوند. همچنین مصرف برخی داروها مانند آنتی‌ بیوتیک‌ ها و داروهای ضد تشنج نیز ممکن است پوسیدگی دندان‌ را تشدید کند.

مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در تهران در جدول زیر لیست شده است:

❤️سطح دکترتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⚡تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روز برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در تهران را بشناسید!

دکتر پدرام عبداله زاده

دکتر پدرام عبداله زاده

دکتر پدرام عبداله زاده فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایمپلنتولوژیست ،انجام انواع جراحی های پیشرفته ی ایمپلنت از جمله سینوس لیفت ، GBR ، پیوند لثه میباشند. ایشان دارای سابقه ی انجام بیش از ۱۰۰۰ واحد لمینت سرامیکی و انجام انواع درمان ریشه های تخصصی و درمان ریشه ی مجدد تخصصی دارند.

خدمات:

 • لمینت
 • ونیر کامپوزیت
 • ترمیم
 • جرمگیری
 • عصب کشی
 • ایمپلنت
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی سینوس لیفت
 • جراحی های پیشرفته پیوند لثه و استخوان

آدرس: تهران ، نارمک ، خیابان ثانی شرقی ، نرسیده به میدان شقایق ، نبش خیابان کیاشمشکی ، پلاک ۱ واحد ۱

ساعات پاسخگویی از 11 تا 19 می باشد.

شماره تماس: ۰۲۱۷۷۹۱۲۶۹۹

وب سایت: drpedramdds.com

دکتر سارگل زراست وند

دکتر سارگل زراست وند

تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی توسط متخصصین و استاد دانشگاه

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ترمیم
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • بیلیچینگ
 • عصب کشی
 • جرمگیری

آدرس: تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل رومی ساختمان رسا پلاک ۱۷۳۰ طبقه ۵ واحد۲۰

شماره تماس:

09190353493 – 02122009690

دکتر ساناز کمره

دکتر ساناز کمره

خانم دکتر ساناز کمره دانش آموخته دوره دندانپزشکی عمومی از دانشگاه تهران بوده و دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان را در دانشگاه شهیدبهشتی گذرانده و رتبه اول بورد تخصصی در کشور را کسب نموده اند.در مطب ایشان کلیه خدمات تخصصی برای کودکان ارائه می شود. همچنین درمان های تخصصی تحت بی هوشی و آرام بخشی برای کودکان غیر همکار نیز توسط این پزشک ارائه می شود.

خدمات:

 • فیشورسیلانت ،فلورایدتراپی و خدمات پیشگیری از پوسیدگی
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • ارتودنسی پیشگیرانه و قرار دادن فضا نگهدارنده

آدرس: سعادت آباد ، سرو غربی، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ۱۵ غربی، پلاک ۱۳، واحد۳

شماره تماس:

09388383748
02126617906

دکتر شقایق پرویزی

دکتر شقایق پرویزی

دکتر شقایق پرویزی متخصص درمان ریشه (اندودانتیکس) با 15 سال سابقه در تهران فعالیت می کنند. ایشان یکی از بهترین متخصصان درمان ریشه و عصب کشی هستند. دکتر شقایق پرویزی عضو بنیاد ملی نخبگان و عضویت در انجمن اندونتیست‌های ایران می باشند و توانسته اند با کسب رتبه ۲۰ در کنکور سراسری و کسب رتبه ۱۲ در کنکور آزاد یکی از بهترین های عصب کشی و درمان ریشه دندان شوند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • ری اندو دندان
 • عصب کشی مجدد ریشه
 • درمان ریشه تخصصی
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان و….

آدرس: پاسداران بوستان نهم. پلاک ۱۲۱. ساختمان پزشکان مهرگان. طبقه همکف. واحد ۱

شماره تماس:

02126249075

02126249067

شماره واتساپ: 09918565822

وب سایت: amitisdentalclinic.com

دکتر فهیمه جعفری گلستان

دکتر فهیمه جعفری گلستان

خانم دکتر فهیمه جعفری گلستان متخصص درمان ریشه در تهران و دکترای حرفه ای هستند. ایشان جزو بهترین ها و ماهرترین ها در حیطه شغلی خودشان به حساب می آید.

خدمات: 

 • عصب کش
 • پرکردن دندان

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه منظر نژاد، پلاک 60، طبقه سوم، واحد 8

دکتر فرزین مازیار

دکتر فرزین مازیار

یکی دیگر از بهترین دکتر عصب کشی در تهران جناب آقا فرزین مازیار هستند. ایشان در کار خود بسیار متخصص و ماهر هستند و توانسته اند در طی این سال ها فعالیت، درصد بالایی از رضایت مراجعین را داشته باشند. آقا دکتر فرزین مازیار متخصص بسیار ذبده در درمان ریشه اندودانتیکس هستند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان

آدرس: تهران، صادقیه، سازمان آب شرقی، پنجاه متر قبل از تقاطع اشرفی، نبش کوچه کوهدشت، پلاک  14

دکتر الهه مقیم فاروجی

دکتر الهه مقیم فاروجی

سرکار خانم د‌کتر مقیم فاروجی بهترین دکتر عصب کشی در تهران هستند. او آموزش دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندند و آموزش دوره تخصصی خود را در دانشگاه مشهد به اتمام رساندند. خانم دکتر الهه مقیم فاروجیبه مدت دو سال استادیار دانشگاه بندرعباس بودند و دارای ۹ سال سابقه کار در مطب ها و کلینیک ها را دارند . در طی این مدت از فعالیت خود، مراجعین بسیاری از خدمات دندانپزشکی ایشان راضی بودند.

خدمات: 

 • درمان ریشه
 • جراحی لثه
 • فیشور سیلانت
 • ترمیم دندان های پوسیده و باندینگ
 • تاج گذاشتن روی دندان و روکش گذاری

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدا سرو غربی، پلاک 11، جنب ایستگاه اتوبوس، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم، واحد21

دکتر مرتضی معطری

دکتر مرتضی معطری

یکی دیگر از بهترین دکتر عصب کشی در تهران، آقای مرتضی معطری هستند. ایشان متخصص درمان ریشه آندودنتیست می باشند. آقا دکتر مرتضی معطری بسیار در کار خود خبره و ماهر هستند.

خدمات: 

 • درمان ریشه عفونی
 • ایمپلنت و پروتز های دندانی
 • بلیچینگ، جرم گیری، کامپوزیت و لمینت

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، بین گلها و رامشه، جنب ارین موتور، پلاک64، طبقه اول، واحد 3

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر مصطفی میرشاه پناه

از دیگر پزشکان متخصص عصب کشی در تهران آقا دکتر مصطفی میرشاه پناه هستند.او در حیطه شغلی خود بسیار ماهر و توانمند می باشند. متخصص درمان ریشه که در حال حاضر در تهران فعالیت میکنند و دارای درصد رضایت بالا مراجعین نسبت به خدمات دندان پزشکی ایشان را دارند.

خدمات: 

 • درمان ریشه
 • عصب کشی
 • پر کردن دندان
 • کامپوزیت و لمینت

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، روبروی پاساژ نارون، ابتدا خیابان یاوری، پلاک1، واحد 3

دکتر مصطفی فیضی

دکتر مصطفی فیضی

آقا دکتر مصطفی فیضی دندانپزشک درمان ریشه آندودانتیکس هستند. از بهترین دکتر عصب کشی در تهران محسوب می شوند و بسیار در کار خود ماهر و ذبده می باشند. برخورد مناسب، تجهیزات استریلیزه و دقت این دکتر از جمله ویژگی های مثبت یک دندانپزشک حرفه ای است.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • ترمیم و کشیدن دندان
 • درمان پوسیدگی دندان ها
 • انجام جرم گیری و بروساژ

آدرس: تهران، خیابان گاندی شمالی، نبش خیابان شریفی، پلاک 8

عوارض عصب کشی دندان

اکثر روش های درمانی افزون بر ویژگی های مثبتی که دارند عوارضی را هم شامل می شوند. به طور کل عصب کشی فرآیندی است که در آن پزشک به درمان بیماری از ریشه و عصب دندان می پردازد. اگر این عمل به روش اصولی و بر اساس قاعده آن پیش نرود مشکلات و عواقب زیانباری را متوجه بیمار می کند. عمده ترین عارضه عصب کشی عدم حذف کامل ریشه عفونی شمرده می شود. عصب کشی می تواند با هدف از بین بردن ریشه یا کانال عفونی دندان صورت بگیرد. زمانی که پزشک نتواند بافت مرده عصب عفونت کرده را از دندان تخلیه کند، میکروتوبول های موجود در ساختار دندان به عفونت آلوده می شوند.

در صورتی که بهترین دکتر عصب کشی در تهران نتواند کل عفونت دندان را خارج کند و در پالپ دندان عفونت باقی بماند باکتری ها تکثیر شده و به دیگر نقاط دهان و بدن نفوذ خواهند کرد. گاهی اوقات پیش می آید که دندانپزشک ریشه و عصب معیوب را بر جا گذاشته و ریشه سالم را از بین می برد که عوارض آن انتقال عفونت به سراسر بدن است. همچنین اگر دندان توسط دکتر عصب کشی شده ولی با مواد پر کننده ترمیم نشده است باید به نحوی از آن مراقبت کرد که دچار عفونت تا آبسه نشود و هر چه زودتر برای پر کردن آن اقدام نمود.

تاج دندان به واسطه اعصاب، عروق خونی و ریشه سرپا بوده و فعالیت می کند. حال دندانپزشک برای برطرف سازی درد دندان در بیمار ریشه و عصب آن را از بین می برد و ارتباط میان ریشه و تاج دندان قطع می شود. به همین علت دندان دیگر استقامت پیشین خود را نخواهد داشت زیرا در دندان هیچ بافت زنده ای وجود ندارد. دندانپزشکان با روکش گذاری و پر کردن دندان از ترک خوردگی ها و شکستگی های احتمالی دندان در برابر آسیبات تا حدودی جلوگیری می کنند.

عوارض عصب کشی دندان

مراحل انجام عصب کشی دندان

همان طور که می دانید عوامل بسیاری در عفونی شدن پالپ دندان دخیل است و برای درمان و از بین بردن این عفونت ها باید بافت های آسیب دیده و همچنین باکتری ها را از بین برد. عدم رسیدگی به دندان باعث از بین رفتن آن می شود در نتیجه مجبور می شوید آن را بکشید. راه های زیادی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد مانند پروتز های دندانی، اما این راهکار ها نمی توانند جای دندان عادی را بگیرند و دردسر های خود را دارند. پس بهتر است تا می توانید از دندان طبیعی خود محافظت کنید.

برای عصب کشی دندان های خود، ابتدا بهترین جراح دندانپزشک در تهران از بی حسی استفاده می کند تا دهان بی حس شود. سپس در تاج دندان سواخی ایجاد می کند تا به پالپ دسترسی پیدا کند و شروع به عصب کشی نماید. به کمک ابزار های دندانپزشکی مانند دریل و فایل تمامی محفظه پالپ تخلیه می شود. در این هنگام باید دیواره های محفظه پالپ و ریشه و اللخصوص نوک ریشه باید تراشیده شود تا آثاری از عصب باقی نماند.

بعد از انجام این مراحل، بهترین دکتر عصب کشی در تهران باید پالپ دندان را از مواد مخصوص پر کند و دندان را پانسمان نماید. بعد از تمامی این مراحل دندانپزشک برای دندان روکش قرار می دهد که نقش تاج مصنوعی را در دندان ایفا می کند و این کار باعث می شود که فشار زیادی روی تاج اصلی نباشد و خطر شکسته شدن آن به حداقل برسد.

مراحل انجام عصب کشی دندان

ویژگی بهترین دکتر عصب کشی در تهران

عصب کشی دندان یکی از رشته های بسیار حساس در حوزه دندانپزشکی محسوب می شود. علاوه بر آن اگر عصب کشی دندان را شخصی که تجربه کافی در حیطه نداشته باشد بسپاریم ممکن است به درستی عصب کشی نشود و باعث از بین رفتن آن دندان بشود. به همین منظور برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است در انتخاب متخصص عصب کشی دقت کافی داشته باشیم. یک دندانپزشک مطرح دارای بورد تخصصی و رزومه درخشانی است که اغلب بیماران و مراجعین از آن ابراز رضایت نموده اند.

مهم ترین ویژگی یک دکتر عصب کشی دندان دقت و ظرافت اوست؛ به علت موقعیت دندان ها و عدم دسترسی ساده به آن ها امکان تشخیص ریشه معیوب و درمان آن به خوبی وجود ندارد. در این راستا دندانپزشک باید از ابزار و تجهیزاتی که در اختیار دارد برای سوراخ کردن، تخلیه عصب و پر کردن آن استفاده نماید. تفسیر عکس رادیوگرافی و شناسایی ریشه آسیب دیده به دندانپزشک در درمان قطعی دندان کمک می کند. یک دکتر عصب کشی حرفه ای از تجهیزات پیشرفته کمک گرفته و بر نحوه کار با این ابزار آشنایی دارد.

ویژگی بهترین دکتر عصب کشی در تهران

علائم به عصب رسیدن دندان ها چیست؟

علائمی وجود دارند که در صورت بروز آن ها باید به فکر افتاد و در اسرع وقت به بهترین دکتر عصب کشی در تهران مراجعه کرد. این علائم عبارتند از:

درد دندان: اولین عاملی که بی شک نشان دهنده آسیب رسیدن به عصب دندان است، درد شدید و مکرر است. این دردها اصولا متوقف نمی شوند و با گرم و سرد شدن یا ایجاد فشار تشدید می گردند.

ملتهب و متورم شدن: دیگر نشانه به عصب رسیدن دندان، تورم در ناحیه لثه دندان مورد نظر و همچنین تغییر رنگ لثه می باشد. کسانی که دندان و لثه سالمی دارند، رنگ لثه های شان صورتی می باشد. اما در صورت آسیب دیدگی این رنگ به مرور تیره تر می شود.

حساسیت دندان ها: اگر دندان با کوچک ترین فشار و یا تغییر دمایی درد بگیرد و حساسیت نشان دهد یعنی دندان دچار آسیب عمیقی شده است و فورا لازم است برای عصب کشی اقدام شود.

گامبول: وجود برجستگی های جوش مانند در اطراف و محیط لثه ممکن است به خاطر به عصب رسیدن دندان ها باشد. وجود گامبول در لثه باعث بوی بد دهان، ترشح عفونت و ماده چرکی، بروز خونریزی، متورم شدن لثه، درد گوش و حالت تهوع می شود.

تغییر رنگ در دندان ها: رنگ طبیعی مینای دندان، خاکستری روشن می باشد. در صورت بیماری عصب دندان این رنگ به مرور تیره می شود و نشان دهنده به عصب رسیدن دندان است.

کلام آخر

زمانی که دندان پوسیده می شود علائمی را با خود به همراه دارد. معمولا نشانه های پوسیدگی با علائمی همچون درد همراه است. ریشه به آلودگی بسیار حساس می باشد و اگر آلودگی به این قسمت راه یابد، باعث ایجاد عفونت می شود. اگر این علایم جدی گرفته نشود باعث آسیب به ریشه دندان می شود و حتی ممکن است دندان از بین برود و مجبور به کشیدن آن باشید.

بهترین دکتر عصب کشی در تهران موضوعی بود که به آن پرداختیم. امیدوارم اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بتواند به اطلاعات شما در این حیطه بیفزاید. لطفا نظرها و پیشنهاد های خود را برای بهبود این مقاله از طریق سایت دندانپزشکا برای ما ارسال کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا