ترمیم دندان

بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

دندان درد در صورت شدید بودن بسیار طاقت فرسا و اذیت کننده می شود و فرد تحت هر شرایطی تنها به دنبال تسکین آن می باشد. در گذشته که دندانپزشکی فراگیر نبود و افراد آگاهی کافی نداشتند با روش های سنتی و یا در برخی مراکز درمانی به کشیدن دندان روی می آوردند و در جوانی ممکن بود که تعدادی بسیاری از دندان های خود را از دست دهند. اما امروزه افراد برای حفظ دندان های خود تلاش می کنند و برای تسکین درد، عصب کشی را به جای کشیدن دندان انتخاب می نمایند. در این مقاله ما می خواهیم لیستی از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه را نیز معرفی نماییم. پس در ادامه همراه ما باشید.

عصب دندان چیست و چگونه ترمیم می شود؟

عصب دندان یک رشته از بافت های حسی و حرکتی است که از ریشه دندان شروع شده و به سمت بالا به سمت توپی دندان پیش می رود. وظیفه اصلی عصب دندان ارسال سیگنال های حسی و حرکتی به مغز است. در صورتی که عصب دندان آسیب ببیند، ممکن است درد شدید و حساسیت دندان به طعم و دمای غذاها و نوشیدنی ها ایجاد شود. در این موارد، ترمیم عصب دندان مورد نیاز است.

برای ترمیم عصب دندان، ابتدا دندان تخت شده و پوشش بالای آن برداشته می شود. سپس عصب دندان با چندین ابزار خاص ترمیم شده و در صورت لزوم، عصب مرده حذف می شود. پس از ترمیم عصب، پوشش دندان بازگردانده می شود و دندان به حالت قبلی خود بازمی گردد.

ترمیم عصب دندان یک فرآیند پیچیده است که نیاز به مهارت و تجربه دندانپزشک دارد. برای جلوگیری از آسیب به عصب دندان، باید به بهداشت دهان و دندان خود دقت کرده و هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه نمود. بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه با مهارتی که دارد عصب کشی را به طور کامل انجام می دهد تا عوارضی فرد را درگیر نکند و به دندان آسیب بیش تری وارد نشود.

عصب دندان چیست و چگونه ترمیم می شود؟

ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه

عصب کشی یک حوزه تخصصی از دندانپزشکی است که برای ترمیم و درمان عصب دندان و درمان درد دندان استفاده می شود. انجام این روش درمانی یا توسط دندانپزشک عمومی و یا یک متخصص قابل انجام است. ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه عبارتند از:

 • مهارت فنی: دکتر عصب کشی باید دارای مهارت فنی بالا باشد تا بتواند با ابزارهای خاص، عصب دندان را ترمیم کند.
 • دقت و دانش: بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه باید دارای دانش کافی در زمینه ترمیم عصب دندان باشد و همچنین باید بسیار دقیق و دقت کننده باشد تا عصب دندان را به درستی ترمیم کند.
 • صبر و حوصله: ترمیم عصب دندان یک فرآیند زمان‌بر و پیچیده است که نیاز به صبر و حوصله دارد. دکتر عصب کشی باید صبور و حوصله‌ ای باشد تا بتواند بهترین نتیجه درمانی را برای بیمار خود به دست آورد.
 • برقرار کننده ارتباط: یک دندانپزشک باید دارای توانایی برقراری ارتباط موثر با بیمار خود باشد تا بتواند نگرانی‌ ها و ترس‌ های او را برطرف کند و آن ها را به روش درمانی خود متقاعد کند.
 • تجربه: باید دارای تجربه کافی در زمینه ترمیم عصب دندان باشد تا بتواند بهترین نتیجه را درمانی برای بیمار خود به دست آورد.

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه را بشناسید!

دکتر حسین اخوی زادگان

دکتر حسین اخوی زادگان

آقای دکتر حسین اخوی زادگان یکی از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه تهران است. ایشان تمام مراحل کار از ویزیت و معاینه، بی حسی و ترمیم را با دقت و حوصله انجام می دهد و نتیجه مطلوب را برای بیمار به ارمغان می آورد. ایشان دارای تحصیلات دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی و تخصص پروتزهای دندانی می باشد. شماره نظام پزشکی دکتر اخوی‌ زادگان نیز 85310 است.

خدمات:

 • انواع پروتز دندانی ثابت و متحرک
 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • روکش سرامیکی و زیرکونیوم
 • عصب کشی و ترمیم دندان

آدرس: قیطریه، خیابان شریعتی، اول پل رومی، پلاک 57، واحد 7

دکتر مریم افشاری

دکتر مریم افشاری

خانم دکتر مریم افشاری یکی دیگر از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه می باشد. ایشان دارای 13 سال سابقه دندانپزشکی است و تخصص اصلی او ارتودنسی و درمان عارضه های های فک و صورت می باشد. ایشان با شماره نظام پزشکی 137745 به ارائه خدمات می پردازد. ضمنا دکتر افشاری رتبه برتر بورد تخصصی ارتودنتیکس و عضو هیات علمی دانشگاه می باشد.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی پیشگیرانه
 • عصب کشی و ترمیم پوسیدگی دندان ها

آدرس: تهران، اندرزگو، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان کیمیا، بالای رستوران هانی، طبقه 7، واحد 704

دکتر آزاده خلجیان

دکتر آزاده خلجیان

خانم دکتر آزاده خلجیان یکی دیگر از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه است. ایشان جراح و دندانپزشک با شماره نظام پزشکی 186525 می باشد. دکتر خلجیان یکی از بااخلاق ترین و ماهرترین دندانپزشکان در تهران هستند که شعار و هدف اصلی ایشان، ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی به بیماران و جلب رضایت و اعتماد آن هاست.

خدمات:

 • عصب کشی
 • انواع پروتز های دندانی
 • اصلاح طرح لبخند
 • لمینت و کامپوزیت
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان دولت، بین چهار راه قنات و دیباجی، روبروی خیابان حافظ، پلاک 180، ساختمان نگین دولت، طبقه 5، واحد 9

دکتر کامبیز حکمت

دکتر کامبیز حکمت

آقای دکتر کامبیز حکمت از دیگر دندانپزشکان مطرح و به نامی است که به عنوان یکی از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه شناخته می شود. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی هستند و شماره نظام پزشکی ایشان 49658 می‌ باشد. ساعات حضور ایشان روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 صبح الی 17:30 می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان و روکش
 • ارتودنسی
 • عصب کشی و ترمیم
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، قیطریه ، خیابان حکمت (برادران سلیمانی) ، روبروی بانک اقتصاد نوین

دکتر سعید نعمتی انارکی

دکتر سعید نعمتی انارکی

آقای دکتر سعید نعمتی انارکی با شماره نظام پزشکی 41584 از جمله بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه است. علاوه بر ترمیم و عصب کشی دندان، ایشان در ارائه انواع خدمات زیبایی هم چون کامپوزیت، بلیچینگ و لمینت نیز دارای مهارت بوده و در این زمینه نیز زبانزد می باشند. تحصیلات ایشان نیز متخصص دندانپزشکی ترمیمی است.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • روکش و کامپوزیت
 • ایمپلنت
 • لمینت سرامیکی

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار کاوه شمال، بعد از تقاطع دولت، نبش خیابان بهار جنوبی، پلاک 2، ساختمان آکسا، طبقه 8، واحد 23

تفاوت عصب کشی و درمان ریشه دندان

عصب کشی و درمان ریشه دندان دو روش درمانی برای درمان عصب دندان هستند. تفاوت اصلی بین این دو روش در این است که در عصب کشی، عصب دندان به طور کامل حذف می شود، در حالی که در درمان ریشه، بخشی از عصب و ریشه دندان باقی می ماند و تنها بخش آسیب دیده آن ترمیم می شود.

علاوه بر این، در درمان ریشه، بهترین دکتر عصب کشی در تهران پس از ترمیم ریشه دندان، یک پرده ریشه بر روی دندان قرار می دهد تا جلوی باکتری ها و عفونت های دوباره گیری را بگیرد. این پرده ریشه به عنوان یک محافظ برای دندان عمل می کند.

در نهایت، درمان ریشه معمولا برای دندان های با سطح آسیب کم تر و عفونت های سطحی استفاده می شود، در حالی که عصب کشی برای دندان های با آسیب شدیدتر و عفونت های عمیق توصیه می شود.

تفاوت عصب کشی و درمان ریشه دندان

عوارض احتمالی بعد از عصب کشی دندان

در برخی موارد در صورت عدم مراقبت های بهداشتی و درمانی بعد از انجام عصب کشی و یا انجام آن توسط دندانپزشک غیر ماهر و زبده ممکن است عصب کشی عوارض احتمالی را برای فرد به همراه داشته باشد که آن ها را توضیح خواهیم داد.

درد و تورم: پس از عصب کشی، ممکن است درد و تورم در ناحیه دندان وجود داشته باشد که معمولا به مرور زمان کاهش می یابد.

حساسیت دائمی: برخی افراد ممکن است پس از عصب کشی دندان، حساسیت دائمی در ناحیه دندان تجربه کنند.

عفونت: در صورتی که عصب کشی نادرست انجام شود، ممکن است باعث عفونت در ناحیه دندان شود.

تغییر رنگ دندان: در برخی موارد، پس از عصب کشی، رنگ دندان تغییر می کند و به رنگ خاکستری تیره تبدیل می شود.

شکستن دندان: در برخی موارد، دندان به دلیل پوسیدگی زیادی، پس از عصب کشی ضعیف می شود و ممکن است حتی شکسته شود.

افزایش خطر عفونت: با توجه به این که پس از عصب کشی، دندان ضعیف می شود، خطر عفونت در ناحیه دندان افزایش می یابد.

احتمال ترکیدگی دندان: در برخی موارد، پس از عصب کشی، دندان ممکن است ترکیده و در برابر فشار حساسیت نشان دهد.

افزایش خطر عفونت در سایر اعضای بدن: در صورتی که عفونت در ناحیه دندان رخ دهد، ممکن است باعث افزایش خطر عفونت در سایر اعضای بدن شود.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم مطالب مختصر اما مفیدی را در مورد عصب کشی دندان ها عنوان کنیم. عصب کشی روشی رایج است که عمده خدمات دندانپزشکان به انجام این روش اختصاص می یابد. با عصب کشی دندان های آسیب دیده و پوسیده ترمیم می شوند و از پوسیدگی بیش تر و درد جلوگیری می گردد. انتخاب یک دندانپزشک مطمئن نیاز به تحقیق دارد و ما برای راهنمایی، لیستی از بهترین دکتر عصب کشی در قیطریه را به شما معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا