دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

بهترین دکتر پروتز دندانی در قیطریه موضوع این مقاله می باشد که قصد داریم اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همه ما هنگامی که کلمه  پروتز را می شنویم ناخودآگاه یاد جسمی می افتیم که توانایی جایگزین اندام های از دست رفته را دارد که می تواند همان وظایف آن اندام را انجام دهد. پروتز دندان نیز از این قاعده مستثنا نیست و دقیقا همین تعریف را می توان برای آن به کار برد. به کمک پروتز دندان می توان جاهای خالی دندان از دست رفته را پر نمود و این کار می تواند بسیار در افزایش اعتماد به نفس شخص کمک کند تا بتواند بهتر در جامعه کارایی داشته باشد.

پروتز دندان چیست؟

قبل از اینکه به تعریفی از پروتز دندان بپردازیم بهتر است درباره پروتز اطلاعات بیشتری کسب کنیم. پروتز در واقع وسیله ای برای جایگزین اندام یا دندان از دست رفته می باشد. زمانی که به هر دلیلی دندانی را از دست می دهیم جای آن دندان برای همیشه خالی می ماند و این دندان ها مانند دندان شیری، رشد مجدد ندارد. به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلیل اختلال در صحبت کردن، غذا خوردن و افزایش اعتماد به نفس خود، افراد زیادی به بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه مراجعه می کنند و خواهان پروتز دندان هستند.

پروتز دندان یکی از پر طرفدار ترین شیوه ها در دندانپزشکی برای پر کردن جای خالی دندان ها می باشد. همان طور که پیش تر گفته شد دندان ها به دلایل متفاوتی مانند پوسیدگی و آسیب دیدگی ممکن است بیفتد و یا شکل طبیعی خود را از دست بدهد. به همین دلیل است که یکی از وظایف پروتز دندان اصلاح طرح لبخند، ترمیم دندان آسیب دیده و جایگزین دندان از دست رفته می باشد. در واقع به بیان ساده تر برای تعریف پروتز دندان، می توان گفت پروتز دندان در واقع همان دندان مصنوعی یا روکش هایی می باشد که بارها نام آن را شنیده ایم.

پروتز دندان چیست؟

انواع پروتز دندانی

افراد بر اساس نوع مشکل و نیاز خود می توانند از پرتز های مختلف دندانی استفاده کنند. به طور کلی پروتز دندان در دو نوع مختلف می باشد که هر نوع آن ها شامل موارد دیگر نیز می باشد که در این طبقات قرار دارند. پروتز دندان ثابت و پروتز دندان متحرک از انواع پروتزها می باشد. دلیل نام گذاری این پروتز ها به ثابت و متحرک این است که، یا به دندان می چسبند یا می توان به صورت متحرک از آن استفاده کرد. بریج، تاج، روکش دندان و پل جزو پروتز های دندان ثابت است و دندان های مصنوعی  یا دست دندان و پارسیل از مجموعه پروتز دندان متحرک می باشد.

فرایند ساخت و استفاده از این پروتز ها با هم متفاوت است و برای چسباندن این مواد در جای خود، بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه از موادی  مانند چسب و پیچ استفاده می کنند. حتما برای انجام این فرایند به بهترین دکتر پروتز دندان در تهران مراجعه نمایید تا در این زمینه متخصص باشند. زیرا این فرایند یکی از پیچیده ترین و حساس ترین کار ها در دندانپزشکی می باشد و اگر به درستی انجام نشود می تواند در نهایت به سلامت دندان های شما آسیب برساند.

5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه را بشناسید!

دکتر آزاده خلجیان

دکتر آزاده خلجیان

یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه، سرکار خانم دکتر آزاده خلجیان محسوب می شود. ایشان جراح و دندانپزشک در قیطریه و با شماره نظام پزشکی 186525 مشغول به فعالیت می باشند. دکتر خلجیان یکی از صبورترین و ماهرترین دندانپزشکان در قیطریه هستند که هدف از فعالیت خود را با ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی به مراجعین و جلب رضایت و اعتماد مراجعین خود ، قرار داده است.

خدمات: 

 • عصب کشی
 • پروتز های دندانی
 • اصلاح طرح لبخند
 • لمینت
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان دولت، بین چهار راه قنات و دیباجی، روبروی خیابان حافظ، پلاک 180، ساختمان نگین دولت، طبقه 5، واحد 9

دکتر مصطفی حیدری

دکتر مصطفی حیدری

دکتر مصطفی حیدری از بهترین ها در حوزه ی دندانپزشکی می باشند. ایشان بسیار در کار خود خوش اخلاق و ماهر هستند و توانایی ارائه بهترین خدمات را به مراجعین خود دارد. دکتر حیدری یکی از جراحان و دندانپزشکان در محدوده های قیطریه مشغول به فعالیت می باشند. از نظر مراجعین ایشان درصد بالایی از رضایت مراجعین را به خود جلب کرده اند.

خدمات:

 • لمینت
 • کامپوزیت
 • ایمپلنت
 • روکش دندان
 • جرم گیری

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش شریقی منش، بن بست یکم، پلاک 5، طبقه 2، واحد 7

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندانی در قیطریه، دکتر محمد محمدی محسوب می شود. ایشان متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت می باشند. دکتر محمدی دارای رتبه اول بورد تخصصی کشور هستند و همچنین ایشان توانسته اند با تلاش و پشتکار فراوان،  فارغ التحصیل دکترای عمومی دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی شوند. همچنین دکتر محمدی فارغ التحصیل رشته پروتز دندانی و ایمپلنت از دانشگاه آزاد تهران نیز هستند.

خدمات: 

 • زیبایی دندان
 • اوردنچر
 • پروتز دندان
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان دولت، خیابان نعمتی، ساختمان نگین کیکاووس، پلاک 1، طبقه 4، واحد 8

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه، دکتر مهدی سمیعی محسوب می شود. ایشان عضو جامعه دندانپزشکان سوئد هستند و دارای بورد تخصصی ایمپلنت می باشند. دکتر سمیعی یکی از ماهر ترین ها و خلاق ترین ها در این حوزه محسوب می شوند. دکتر سمیعی درای بیش از 25 سال سابقه در این حوزه می باشد و در طی این چند سال بسیار خوش درخشیده اند.  تمام مراجعین او، از خدمات دندانپزشکی دکتر سمیعی بسیار راضی هستند و درصد بالایی از رضایت مراجعین را به خود جلب کرده است.

خدمات: 

 • اصلاح طرح لبخند
 • کامپوزیت ونیر
 • لمینت

آدرس: تهران، قیطریه، اندرزگو، بلوار کاوه، بالاتر از دولت، ابتدای بهار جنوبی، پلاک 2، واحد 6

دکتر کیوان صفاکیش

دکتر کیوان صفاکیش

دکتر صفا کیش جراح و دندانپزشک ماهر در قیطریه هستند و یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در قیطریه می باشند. ایشان بسیار در کار خود ماهر و توانمند هستند و این توانایی را دارند که هر گونه خدمات دندانپزشکی را به مراجعین خود ارائه دهند. دکتر کیوان صفاکیش هدف خود را رضایت مراجعین از خدمات دندانپزشکی خود قرار داده است.

خدمات : 

 • جراحی لثه
 • پروتز ثابت
 • پروتز متحرک
 • ایمپلنت دندان
 • اصلاح طرح لبخند

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 53، واحد 3

عوامل موثر در انتخاب پروتز دندان

افراد می توانند با مراجعه به بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه، نوع پروتز دندان شما را انتخاب کند. معمولا بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران، با توجه به تعداد دندان های خراب شده  و از بین رفته انواع مختلف پروتز دندان را برای مراجعین خود استفاده می کنند. بر این اساس که اگر تعداد دندان های از بین رفته و خراب شده کم باشد، پزشک متخصص معمولا از پروتز ثابت برای مراجعین استفاده می کند. اما اگر این خرابی ها زیاد باشد و یا دندان های از دست رفته زیاد باشند، معمولا بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه از پروتز های متحرک بهره می برد.

استفاده از این پروتز ها زمانی کارایی دارد که به صلاح دید پزشک متخصص نتوان از پروتز ثابت برای دندان های مراجعین استفاده نمود و به همین خاطر فرد مجبور شود از پروتز متحرک برای جایگزین جای خالی دندان از دست رفته استفاده نماید. زیبایی و میزان طبیعی بودن آن ها نسبت به پروتز ثابت کمتر است و همچنین این گونه پروتز ها مشکلات زیادی را می تواند برای فرد ایجاد کند. پروتز متحرک انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می باشد.

 • پروتز دندانی متحرک پارسیل
 • پروتز متحرک دندان به صورت کامل یا دست دندان
 • پروتز متحرک دندان اوردنچر
عوامل موثر در انتخاب پروتز دندان

تفاوت اوردنچر با دندان مصنوعی

اوردنچر و دندان مصنوعی بسیار با یک دیگر متفاوت هستند. معمولا سالمندان به دلایل مختلفی دندان های طبیعی خود را از دست می دهند و آن ها برای رفع این مشکل معمولا از دندان های مصنوعی استفاده می کنند. امروزه دیگر دندان های مصنوعی برای افراد رضایت بخش نیست زیرا برای آن ها مشکلاتی را به وجود می آورد که باعث ایجاد نارضایتی در آن ها می شود. اوردنچر یکی از روش های جدید در دندانپزشکی می باشد که می تواند تمام مشکلات مراجعین را رفع نماید.

از نظر استحکام، اوردنچرها استحکام بسیار بالایی نسبت به دندان مصنوعی دارند. اوردنچر در واقع همان دندان مصنوعی سنتی می باشد با این تفاوت که بجای این که روی لثه بدون هیچ نگهدارنده ای قرار گیرد، در داخل استخوان فک به عنوان نگهدارنده از پایه های ایمپلنت استفاده می کنند تا مشکلات لقی دندان های مصنوعی را نداشته باشند درنتیجه می توانند به کمک این پایه ها، کاملا ثابت و محکم در جای خود قرار گیرند. پیشنهاد می کنم اگر افرادی که دندان های فک بالا، پایین و یا دندان های هر دو فک را از دست داده اند، از این روش استفاده کنند.

کلام آخر

پروتز به وسیله ای گفته می شود که بتوان به کمک این وسیله، آن قسمتی که معیوب است و یا آسیب دیده است را توسط این وسیله برای آن قسمت جایگزین کنیم تا بتوان به کمک این وسیله همان کارایی آن قسمت را احیا کنیم. پروتز دندان نیز از این قاعده مستثنا نیست. افرادی که به هر دلیلی دندان های طبیعی خود را از دست داده اند و یا این دندان ها آسیب دیده باشند، می توانند با مراجعه به دندانپزشک متخصص خود و با صلاح دید متخصص از پروتز های دندانی که انواع مختلفی دارند، استفاده کنند.

ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا بتوانیم مطالب کاربردی را برای شما جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم. از شما همراهان عزیز بسیار سپاس گزاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودیدو ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات مفیدی را درباره بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفا نظر ها و انتقادهای خود را برای ما از طریق همین سایت ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا