جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در اراک✅【سال1403】⚡

جراحی فک و صورت یکی از شاخه‌ های مهم دندانپزشکی است که می‌ تواند هم در زمینه درمان و هم در زمینه زیبایی به بسیاری از افراد کمک کند. این شاخه از دندانپزشکی به این خاطر که با عصب‌ های حساس صورت سر و کار دارد، نیاز به دقت، مهارت و دانش بسیار زیادی هم دارد. پس باید در هنگام انتخاب جراح تمام جوانب را بسنجیم و بهترین جراح فک و صورت را انتخاب کنیم. در این مقاله تعدادی از بهترین جراح فک و صورت در اراک را برای شما تهیه کرده‌ ایم تا بتوانید با دید بازتری جراح خود را انتخاب کنید.

جراحی فک و صورت چه نوع تخصصی است؟

جراحی فک و صورت، که به آن جراحی ماکسیلوفاسیال نیز می گویند، یک تخصص پزشکی است که بر روی تشخیص، جراحی و درمان بیماری‌ها، آسیب‌ها و شرایط ترمیمی فک، صورت، سر و گردن، دهان و چانه تمرکز دارد. این تخصص پزشکی، همچنین بر روی جراحی‌ های زیبایی صورت نیز تمرکز دارد.

بهترین جراح فک و صورت در اراک، پس از اخذ مدرک دندانپزشکی، باید در دوره آموزشی متخصصین جراحی فک و صورت شرکت کنند که معمولاً چهار تا شش سال طول می‌ کشد. در طول این دوره آموزشی، آن‌ ها در زمینه‌ های مختلفی از جمله جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، جراحی گوش، حلق و بینی، جراحی عصبی، جراحی سر و گردن و بیهوشی آموزش می‌ بینند.

جراحان فک و صورت می‌ توانند درمان‌ های متنوعی را انجام دهند، از جمله آن ها جراحی‌ ترمیمی برای تصحیح ناهنجاری‌ ها، جراحی‌ زیبایی صورت، جراحی‌ ترمیمی پس از تروما، جراحی‌ برداشتن تومور و کیست‌ ها، جراحی‌ اصلاح فک و جراحی‌ دهان و دندان می باشد.

این تخصص پزشکی نیازمند دانش و مهارت‌ های ویژه‌ ای است. جراحان فک و صورت بایستی با آناتومی و فیزیولوژی فک، صورت، دهان و گردن آشنا باشند. آن‌ها باید قادر باشند تشخیص‌ های دقیقی ارائه دهند و برنامه‌ های درمانی مناسب را طراحی کنند.

جراحی فک و صورت چه نوع تخصصی است؟

مزایای جراحی توسط بهترین جراح فک و صورت در اراک

جراحی فک و صورت از جمله جراحی هایی می باشد که توسط بهترین جراح فک و صورت در اراک انجام می شود و مزایای بسیار زیادی برای انسان دارد، برخی از آن ها را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم:

 1. افزایش زیبایی: جراحی فک و صورت امکان بهبود شکل و ظاهر صورت را فراهم می‌ آورد. با تغییر اندازه، شکل و موقعیت فک و اجزای صورت مانند بینی، چانه و لب ها، فرد می‌ تواند ظاهری متناسب تر و زیباتری داشته باشد.
 2. بهبود عملکرد: در برخی موارد، جراحی فک و صورت می‌ تواند در عملکردهایی مانند تنفس، گوش، بینایی و حتی گفتار فرد بهبود و تغییر ایجاد کند.
 3. رفع مشکلات دندانی: جراحی فک و صورت می‌ تواند در رفع برخی مشکلات دندانی مرتبط با تناقض فک‌ ها کمک کند. به عنوان مثال، افرادی که فک‌ های ناهماهنگی دارند، از مشکلاتی همچون تحریک لثه‌ ها و یا سایش دندان رنج می برند؛ این افراد می‌ توانند با استفاده از جراحی فک و صورت این مشکلات خود را تا حد زیادی برطرف کنند.
 4. بهبود کیفیت زندگی: با ایجاد تغییرات مورد نیاز در فک و صورت، ممکن است که بعضی از افراد علاوه بر بهبود ظاهر، بهبود در کیفیت زندگی خود تجربه کنند. به عنوان مثال، افرادی که مشکلاتی نظیر سردرد، درد گردن، عدم تنفس صحیح و … دارند ممکن است جراحی فک و صورت، به بهبود مشکل آن ها و برطرف شدن آن کمک کند.
 5. تغییرات دائمی: یکی از مزایای جراحی فک و صورت این است که تغییرات اعمال شده تا حد زیادی دائمی هستند. این به معنای عدم نیاز به درمان‌های دوره‌ ای و مداوم برای رفع مشکلات است و شخص می‌ تواند برخی از محدودیت‌ های زندگی خود را کاهش دهد.

10تا از بهترین جراح فک و صورت در اراک را بشناسید!

دکتر نعمت بی گناه

دکتر نعمت بی گناه

دکتر نعمت بی‌ گناه جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی می باشند و تخصص خود را در زمینه جراحی فک، صورت و دهان دریافت کرده اند. دکتر بی‌ گناه از دندانپزشکان با تجربه در شهر اراک می‌ باشند چرا که دارای 14 سال سابقه درمان هستند. ایشان با شماره نظام پزشکی 125322 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. از نظر مراجعین، دکتر بی‌ گناه بسیار با حوصله، آرام و کار بلد هستند و مهارت بالایی نیز دارند.

خدمات:

 • درمان ناهنجاری فک
 • راینوپلاستی
 • ایمپلنت

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، چهار راه هلال احمر، ساختمان پزشکان میر احمد، طبقه پنجم

دکتر حمید زارعی

دکتر حمید زارعی

دکتر حمید زارعی در سال 1384 دوره عمومی دندانپزشکی خود را به پایان رسانده و در سال 1392 توانسته اند که در زمینه تخصصی جراحی دهان فک و صورت فارغ التحصیل شوند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک و همچنین رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک می‌ باشند. دکتر زارعی سخنران کنگره بین‌المللی جراحان فک و صورت و همچنین عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شاهد تهران می‌ باشند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی فک
 • جراحی پیشانی و ابرو
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی پلک

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، ساختمان میراحمد

دکتر سید امین علوی

دکتر سید امین علوی

دکتر سید امین علوی دارای مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی و تخصص در زمینه جراحی فک، صورت و دهان هستند و جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک می‌ باشند. ایشان با شماره نظام پزشکی 143164 فعالیت دندانپزشکی خود را به طور حرفه‌ ای آغاز کرده‌ اند. دکتر علوی دارای بورد تخصصی و استاد یار دانشگاه هستند.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی بینی
 • ایمپلنت

آدرس: عباس آباد، بالاتر از سه راه ارامنه، ساختمان بزرگمهر طبقه چهارم

دکتر سامان عباسی

دکتر سامان عباسی

دکتر سامان عباسی جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی هستند و متخصص جراحی فک و زیبایی صورت می باشند. دکتر عباسی دارای بورد تخصصی و استاد یار دانشگاه هستند. شماره نظام پزشکی ایشان 150826 می باشد.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • زیبایی بینی
 • ایمپلنت

آدرس: اراک، خیابان خرم، ساختمان پزشکان آرمان

دکتر سید بهروز جلالی

دکتر سید بهروز جلالی

دکتر سید بهروز جلالی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص جراحی فک صورت و دهان هستند. ایشان با شماره نظام پزشکی 123934 عضو سازمان نظام پزشکی کشور می باشند. دکتر جلالی دارای بورد تخصصی هستند و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشند. ایشان جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک هستند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی فک
 • جراحی بینی

آدرس: اراک، خیابان شهید شیرودی، مجتمع پزشکان پاستور، طبقه هفتم، واحد 19

دکتر مهدی حیدری زاده

دکتر مهدی حیدری زاده

دکتر مهدی حیدری‌ زاده دارای بورد تخصصی و می باشند و متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی بینی هستند. ایشان جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک می‌ باشند. دکتر حیدری‌ زاده استاد یار دانشگاه هستند و با شماره نظام پزشکی 128871 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. گفتنی است که ایشان دارای 14 سال تجربه و سابقه درمان می باشند.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی بینی

آدرس: اراک، خیابان خرم، ساختمان بوعلی، طبقه پنجم

دکتر حامد هژبر

دکتر حامد هژبر

دکتر حامد هژبر با داشتن 19 سال تجربه و سابقه درمان جزو بهترین جراح فک و صورت در اردبیل می‌باشند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص جراحی فک، صورت و دهان می‌باشند. دکتر هژبر با شماره نظام پزشکی 106902 فعالیت خود را به صورت حرفه‌ ای آغاز کرده‌ اند.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی دندان عقل
 • ایمپلنت

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی، نبش کوچه عضد، ساختمان پزشکان میر احمد

دکتر عاطفه مشهدی

دکتر عاطفه مشهدی

دکتر عاطفه مشهدی جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص جراحی فک صورت و دهان می‌ باشند. دکتر مشهدی با شماره نظام پزشکی 74392 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند.

خدمات:

 • جراحی فک
 • جراحی صورت

آدرس: استان مرکزی، اراک

دکتر آرش صراف زاده

دکتر آرش صراف زاده

دکتر آرش صراف زاده با گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی خود تخصص خود را در زمینه جراحی فک، صورت و دهان دریافت کرده اند. ایشان با شماره نظام پزشکی 145053 فعالیت خود را به صورت حرفه ای شروع کرده‌ اند. دکتر صراف‌ زاده جزو بهترین جراح فک و صورت در اراک می‌ باشند.

خدمات:

 • جراحی فک
 • جراحی صورت
 • جراحی دهان

آدرس: استان مرکزی، اراک

مراقبت های بعد از جراحی فک و صورت

بعد از جراحی فک و صورت توسط بهترین جراح فک و صورت در اراک، ممکن است که خونریزی، ورم و یا درد داشته باشید. برای کاهش خونریزی، می‌ توانید یک پد گاز را روی ناحیه جراحی قرار دهید و فشار ملایمی را اعمال کنید. اگر خونریزی ادامه داشت، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید، همچنین برای کاهش ورم، می‌ توانید یک پد یخ را روی ناحیه جراحی قرار دهید.

درد بعد از جراحی فک و صورت معمولاً قابل انتظار است. دندانپزشک شما ممکن است داروهای مسکن برای شما تجویز کند. مطمئن شوید که دقیقاً طبق دستور پزشک خود داروها را مصرف کنید. اگر درد شما کنترل نشد، باید با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بعد از جراحی فک و صورت، ممکن است برای چند روز احساس خستگی کنید. این مهم است که به بدن خود فرصت استراحت بدهید. از داشتن فعالیت‌ های فیزیکی سخت خودداری کنید و سعی کنید تا حد امکان استراحت کنید.

تغذیه مناسب بعد از جراحی فک و صورت بسیار مهم است. شما باید از مصرف غذاهای سفت و تند خودداری کنید و به جای آن، غذاهای نرم و مایع مانند سوپ و پوره را انتخاب کنید. همچنین آب کافی بنوشید تا بدنتان را مرطوب نگه دارید.

مراقبت از دهان و دندان‌ ها بعد از جراحی فک و صورت بسیار مهم است. شما باید به طور منظم دهان خود را با آب نمک شستشو دهید تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنید. در صورت بروز عفونت در داخل دهان، می‌ توانید به بهترین دندانپزشک در اراک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از جراحی فک و صورت

کاندید های مناسب برای جراحی فک و صورت

جراحی فک و صورت ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. افرادی که ممکن است به این نوع جراحی نیاز داشته باشند، عبارتند از:

 1. افرادی که به دلیل تصادف یا آسیب‌ های فیزیکی، صورت یا فک آن ها آسیب دیده است.
 2. اکسانی که به دلیل بیماری‌ های خاص مانند سرطان، تومور یا عفونت نیاز به جراحی دارند.
 3. افرادی که به دلیل مشکلات مربوط به رشد یا توسعه فک یا صورت، نیاز به جراحی درمانی دارند. این مشکلات می‌تواند شامل مواردی مانند فک بیرون زده یا فک کوچک باشد.
 4. برخی افراد ممکن است به دلیل مشکلات تنفسی در حین خواب، مانند اختلال خواب انسدادی تنفسی، به جراحی فک و صورت نیاز داشته باشند.
 5. افرادی که به دلیل اشکالاتی در ساختار دهان و حلق، مشکلاتی مانند لکنت زبان یا مشکلات بلع دارند، به جراحی فک و صورت نیازمند می باشند.
 6. افرادی که قصد دارند صورت متناسب و زیبا تری داشته باشند و با انجام جراحی فک در چهره خود تناسب ایجاد کنند، به عنوان مثال برخی از افراد ممکن است بینی خیلی بزرگ و یا فک خیلی کوچکی داشته باشند.

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از بهترین جراح فک و صورت در اراک را به شما معرفی کردیم و اطلاعات زیادی در زمینه جراحی فک و صورت در اختیار شما قرار دادیم. در پایان، می‌ توان گفت که جراحی فک و صورت، فراتر از یک رویکرد تجمیلی، یک راهکار درمانی است که به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می‌ کند. این نوع جراحی، با ایجاد تناسب و زیبایی در صورت، نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر عملکردی نیز تاثیر مثبتی دارد. از طریق این روش، می‌ توانیم به افرادی که با مشکلات فیزیکی و عملکردی فک و صورت دست و پنجه نرم می‌کنند، کمک کنیم تا از اعتماد به نفس بیشتری در زندگی خود بهره مند شوند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهادات می‌ توانید از طریق سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا سلگی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، پزشکی و حقوقی/ روزنامه نگار/ عاشق سفر، موسیقی و کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا