ایمپلنت

بهترین دکتر ایمپلنت‌ در اراک❤️【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

ایمپلنت دندان یک فناوری مدرن در حوزه دندانپزشکی است که امکان جایگزینی دندان های از بین رفته را به صورت دائمی فراهم می‌ کند. این روش جراحی توسط افرادی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند، به منظور بهبود ظاهر و عملکرد دندان ها استفاده می‌ شود. ایمپلنت دندان در حقیقت پایه ای فلزی است که در استخوان فک به صورت دائمی جایگذاری می‌ شود و سپس بر روی آن پایه فلزی، پروتز دندان نصب می‌ شود. در این مقاله تعدادی از بهترین دکتر ایمپلنت در اراک به شما معرفی می‌ کنیم و همچنین به بررسی مراحل ایمپلنت، نحوه نگهداری و انواع ایمپلنت می پردازیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش درمانی است که برای جایگزینی دندانی که از دست رفته و یا آسیب دیده ان استفاده می‌ شود. در این روش دندان به صورت دائمی جایگزین می‌ شود و معمولاً شامل سه بخش اصلی است: پیچ (آمپول)، آبتمنت (پیچ استوپ) و کرون (تاج).

تاریخچه ایمپلنت دندان به حدود ۷۰ سال پیش بر می‌گرد و در واقع ایمپلنت دندان در قرن بیستم به وجود آمده است. ایمپلنت اولین بار، در سال 1952 توسط Per-Ingvar Brånemark انجام شد. او رادیولوژیستی بود که طی یک آزمایش به طور اتفاقی متوجه شد که استخوان در حضور تماس مستقیم با تیتانیوم به آن متصل می‌ شود، که این خاصیت سبب شد که او تا سال 1965 به جایگزینی دندان به وسیله ایمپلنت تیتانیوم بپردازد.

از آن زمان به بعد، فناوری ایمپلنت دندان به طور پیوسته بهبود یافته است. امروزه هم ایمپلنت‌ ها از جنس تیتانیوم ساخته می‌ شوند. ایمپلنت یک فلز سبک و با دوام است که به آرامی به استخوان فک متصل می‌ شود و به عنوان یک رابط محکم بین ایمپلنت و کرون (تاج) عمل می‌ کند. تیتانیوم دارای ویژگی‌ های بیماری زایی نیست و دچار خوردگی و خرابی نمی شود.

ایمپلنت دندان به دلیل قابلیت استفاده طولانی مدت، استحکام بالا، در زمینه پزشکی و دندانپزشکی به شدت مورد توجه قرار دارد. همچنین، با پیشرفت تکنولوژی های جدید، امروزه ایمپلنت دندان مورد توجه بسیاری از مردم قرار دارد و به عنوان یک راهکار کامل و قابل اعتماد در جایگزینی دندان محسوب می‌ شود.

ایمپلنت دندان چیست؟

مراحل ایمپلنت توسط بهترین دکتر ایمپلنت در اراک

مراحل انجام ایمپلنت دندان توسط بهترین دکتر ایمپلنت در اراک شامل موارد زیر می باشد.

 1. مشاوره و ارزیابی: در ابتدایی‌ ترین مرحله، دکتر ایمپلنت یک سری از تصاویر پانورامیک و داخل دهانی از دهان شما می‌ گیرد. با این کار، محل احتمالی برای ایمپلنت دندان شما را بررسی می کند. همچنین دندانپزشک به ارزیابی عمیق دهان و فک شما می‌ پردازد و میزان استحکام استخوان و بافت‌ های اطراف دهان شما را مورد بررسی قرار می‌ دهد.
 2. ایجاد طرح درمانی: دندانپزشک بر اساس ارزیابی انجام شده، یک طرح درمانی شخصی‌ سازی شده برای شما ایجاد می‌ کند. این طرح شامل مواردی مثل تعداد، نوع و اندازه ایمپلنت و زمانبندی درمان است.
 3. جراحی: در این مرحله یک جراحی کوچک انجام می‌ شود که شامل باز کردن لثه و وارد کردن ایمپلنت به استخوان فک می‌ شود. این جراحی ممکن است با بیهوشی سطحی و یا با استفاده از بی حسی موضعی صورت بگیرد.
 4. انتظار: پس از جراحی، ایمپلنت به 3 تا 6 ماه زمان نیاز است که بافت استخوان به ایمپلنت متصل شود. این مرحله به عنوان فرآیند ترمیمی ایمپلنت شناخته می‌ شود.
 5. قرار گرفتن اداپتور: پس از ترمیم و ثابت شدن ایمپلنت در استخوان، یک آداپتور بر روی ایمپلنت قرار داده می‌ شود. این اداپتور قسمتی است که اتصال بین ایمپلنت و دندان مصنوعی (به عنوان جزء دندانی) را فراهم می‌ کند.
 6. نصب دندان مصنوعی: در انتها، دندان مصنوعی بر روی آداپتور قرار می‌ گیرد. در این مرحله دندانپزشک شکل و اندازه دندان مصنوعی را با دندان‌ های طبیعی شما همسان می کند.

این مراحل ممکن است بر اساس وضعیت خاص هر بیمار و نوع ایمپلنت مورد استفاده تغییر کند. برای اطمینان از مراحل مورد نیاز برای ایمپلنت دندان، بهتر است با یک دندانپزشک مشاوره کنید.

10 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در اراک را بشناسید!

دکتر امیر حسین شکورپور

امیر حسین شکر پور

دکتر امیرحسین شکورپور جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص پریودانتیکس می‌ باشند. دکتر شکورپور دارای مدرک تخصصی ایمپلنت هستند و انواع خدمات ایمپلنت را به صورت تخصصی به مراجعان ارائه می دهند. ایشان یک دندانپزشک با تجربه محسوب می‌شوند چرا که دارای 15 سال تجربه و سابقه درمان می‌ باشند. شماره نظام پزشکی دکتر شکورپور 125979 می باشد. مراجعان، دکتر شکورپور را دندانپزشکی فوق العاده، ماهر، کار بلد، سریع و عالی توصیف می‌ کنند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • درمان لثه
 • پیوند استخوان
 • استفاده از دستگاه واتر جت

آدرس: اراک، خیابان شهید شیرودی، کوچه ارشاد

دکتر آفاق هوختی

دکتر آفاق هوختی

دکتر آفاق هوختی دارای مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی و متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت هستند. ایشان جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک می باشند و با شماره نظام پزشکی 136002 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. دکتر هوختی دارای بورد تخصصی می باشند و به جز ایمپلنت‌ خدمات دندانپزشکی دیگری نیز به مراجعان ارائه می دهند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • کامپوزیت
 • لمینت
 • بلچینگ

آدرس: اراک، عباس آباد، ساختمان بزرگمهر

دکتر مبینا کمانی

دکتر مبینا کمانی

دکتر مبینا کمانی رتبه 190 کشوری کنکور سال 1391 و فارغ التحصیل دوره دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند. ایشان ورودی دوره تخصصی دندانپزشکی سال 1398 می باشند و فارغ التحصیل در رشته تخصصی پریودانتیکس و ایمپلنت های دندانی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند. دکتر کمانی متخصص ایمپلنت و جراحی لثه و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشند. ایشان مدیر آموزش دانشکده دندانپزشکی اراک، عضو سازمان نظام پزشکی و عضو انجمن پریودنتولوژی ایران هستند. همچنین مولف مقالات علمی زیادی در حیطه دندانپزشکی می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • کشیدن دندان
 • درمان لثه

آدرس: اراک، میدان فرمانداری، نبش قدوسی، ساختمان فرمانیه، طبقه دوم

دکتر مصطفی حسنی

دکتر مصطفی حسنی

دکتر مصطفی حسنی جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک می باشند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و دندانپزشک ایمپلنت و زیبایی هستند. دکتر حسنی به خاطر نتیجه نهایی طبیعی و استفاده از متریال با کیفیت در بین مراجعان خود محبوبیت زیادی دارند. ایشان دارای 13 سال سابقه درمان هستند. دکتر حسنی با شماره نظام پزشکی 132561 فعالیت حرفه ای دندانپزشکی خود را آغاز کرده‌ اند. مراجعان، دکتر حسنی را بسیار صبور، با اخلاق و حرفه ای می‌ دانند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • ارتودنسی

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، نرسیده به میدان شریعتی، مجتمع رازی

دکتر حمید رضا زارعی

دکتر حمید رضا زارعی

دکتر حمیدرضا زارعی جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک می‌ باشند. ایشان در سال 1384 دندانپزشکی عمومی خود را به اتمام رساندند و در سال 1399 در رشته تخصصی جراحی دهان فک و صورت فارغ التحصیل شده‌ اند. دکتر زارعی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک هستند و همچنین رئیس دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه می‌ باشند. ایشان در کنگره بین‌المللی جراحان فک و صورت سخنرانی داشته‌ اند و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه دندانپزشکی شاهد تهران هستند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی فک و صورت
 • طرح لبخند

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، ساختمان میراحمد

دکتر رضا صالحی

رضا صالحی

دکتر رضا صالحی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و جراح و دندانپزشک می باشند و با شماره نظام پزشکی 182016 عضو سازمان نظام پزشکی کشور هستند. ایشان علاوه بر ایمپلنت دیگر خدمات دندانپزشکی را نیز به مراجعان خود ارائه می‌دهند. دکتر صالحی جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک هستند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی دندان عقل
 • پروتز ثابت
 • طرح لبخند
 • کامپوزیت

آدرس: اراک، میدان شریعتی، خیابان شهدای شبان، جنب برج داریوش، ساختمان پزشکان امیر کبیر

دکتر زهرا ابراهیم زاده

دکتر زهرا ابراهیم زاده

دکتر زهرا ابراهیم‌ زاده جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی و متخصص جراحی لثه و فلوشیپ لیزر می‌ باشند. دکتر ابراهیم‌ زاده با شماره نظام پزشکی 94766 فعالیت حرفه ای خود را در زمینه دندانپزشکی آغاز کرده‌ اند. گفتنی است که ایشان دارای 21 سال تجربه و سابقه درمان هستند و یک دندانپزشک با تجربه محسوب می‌ شوند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • درمان ریشه

آدرس: اراک، خیابان عباس آباد، پایین‌ تر از امامزاده، ساختمان پزشکان خوارزمی طبقه سوم

دکتر محمد صالحی

دکتر محمد صالحی

دکتر محمد صالحی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی هستند و با شماره نظام پزشکی 175218 عضو سازمان نظام پزشکی کشور می‌باشند. ایشان جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک هستند و از روش‌ های دیجیتال برای درمان بهتر بیماران خود استفاده می‌ کنند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • درمان ریشه

آدرس: اراک، خیابان خرم، ساختمان پاستور، طبقه پنجم

دکتر فاطمه تشکر

دکتر فاطمه تشکر

دکتر فاطمه تشکر متخصص جراحی لثه و ایمپلنت هستند و دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و با شماره نظام پزشکی 152415 فعالیت حرفه ای خود را در زمینه دندانپزشکی آغاز کرده‌ اند. از نظر مراجعان، دکتر تشکر بسیار صبور و حرفه‌ای می‌ باشند. ایشان جزو بهترین دکتر ایمپلنت در اراک هستند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی دندان عقل
 • درمان مشکلات لثه
 • مشاوره دندانپزشکی

آدرس: اراک، بلوار شهید شیرودی، ساختمان پاستور، طبقه سوم

دکتر امینه غزنوی

دکتر امینه غزنوی

دکتر امینخ غزنوی جزو بهترین دکتر ایمپلنت‌ در اراک هستند. ایشان دارای بورد تخصصی و متخصص جراحی لثه و ایمپلنت و عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی می‌ باشند. ایشان با شماره نظام پزشکی 154944 در سازمان نظام پزشکی کشور عضو هستند. دکتر غزنوی در همایش‌ ها و وبینارهای مختلف دندانپزشکی به عنوان سخنران حضور داشته‌ اند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • درمان مشکلات لثه
 • جراحی سینوس

آدرس: ایران، اراک

راهکارهای مراقبت و نگهداری از ایمپلنت دندان

برای مراقبت و نگهداری از ایمپلنت دندان، می‌ توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 1. رعایت بهداشت دهانی و دندان: دندان‌ های ایمپلنتی نیاز به بهداشت و مراقبت بیشتری دارند. بنابراین، هر روز دو بار دندان‌ های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان نیز استفاده کنید. همچنین، از دهان شویه ضد باکتری استفاده کنید تا عفونت و التهاب در اطراف ایمپلنت کاهش یابد.
 2. استفاده از محصولات اختصاصی مراقبت از ایمپلنت: برخی شرکت‌ ها محصولات مراقبت اختصاصی برای ایمپلنت‌ دندانی طراحی و تولید می کنند. این محصولات شامل خمیردندان، مسواک، دهان شویه و … است.
 3. داشتن رژیم غذایی سالم: تغذیه متعادل و سالم در بهبود و نگهداری ایمپلنت دندان کمک می کند. مصرف مواد غذایی پروتئینی، ویتامین C و کلسیم می‌ تواند به کاهش عفونت و ترمیم سریع‌ تر بافت لثه اطراف ایمپلنت کمک کند. همچنین، کاهش مصرف محصولات غذایی شیرین و ترش و عدم استفاده از دخانیات و الکل نیز توصیه می‌ شود.
 4. مراجعه منظم به دندانپزشک: مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت در اراک جهت بررسی و پاکسازی ایمپلنت اهمیت دارد. دندانپزشک شما می‌ تواند ایمپلنت را بررسی و در صورت وجود هر گونه مشکل درمان و مراقبت‌ های لازم را به عمل آورد.

برای دریافت مشاوره، ارزیابی و جلوگیری از کاهش عمر ایمپلنت دندان خود می‌ توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در ایران مراجعه کنید.

راهکارهای مراقبت و نگهداری از ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

برخی از انواع ایمپلنت‌ های دندان عبارتند از:

 1. اندواستیل (Endosteal): که درون استخوان قرار می‌ گیرد و یکی از محبوب‌ ترین و رایج‌ ترین نوع ایمپلنت‌ ها است.
 2. ساب پریواستیل (Subperiosteal): که برای افرادی مناسب است که استخوانی مناسب و مقاوم ندارند.
 3. زیگوماتیک (Zygomatic): که برای افرادی با استخوان فک کافی برای ایمپلنت درون استخوان مناسب است.
 4. ایمپلنت دندان ریشه‌ ای (Root Form Implant): که شکل و عملکرد مشابه ریشه دندان دارد.
 5. ایمپلنت دندان عرضی (Plate Form Implant): که برای استفاده در مواردی که عرض استخوان کمتر از حد نیاز است، مناسب است.

این ایمپلنت‌ ها بر اساس موارد مختلف از جمله وضعیت دهان و دندان فرد، میزان استخوان موجود، و نیازهای خاص بیماران انتخاب می‌ شوند.

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از بهترین دکتر ایمپلنت در اراک را به شما معرفی کردیم و همچنین اطلاعات زیادی در مورد این دندانپزشکان در اختیار شما قرار دادیم. ایمپلنت دندان یک روش عالی برای جایگزینی دندان‌ هایی است که از بین رفته‌ اند. چرا که می‌ توان به صورت دائمی از آن استفاده کرد. البته برای جلوگیری از خرابی و پوسیدگی ایمپلنت، حتماً باید به صورت منظم بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و یک روتین روزانه و مناسب داشته باشید. بهتر است که از وسایل بهداشتی استفاده کنید که مناسب دندان ایمپلنتی هستند. برای هر گونه انتقاد و پیشنهاد به سایت دندانپزشکا مراجعه کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

زهرا سلگی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، پزشکی و حقوقی/ روزنامه نگار/ عاشق سفر، موسیقی و کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا