کلینیک دندانپزشکی

10 تا از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران❤️【سال1403】⭐

کلینیک ها مراکزی هستند که برای ارائه انواع خدمات تشخیصی و درمانی دایر می گردند. در زمینه دندانپزشکی نیز برای ارائه کلیه خدمات درمانی و زیبایی دهان و دندان چنین مراکزی ضروری هستند. کلینیک های دندانپزشکی مراکزی معتبر هستند که متشکل از نیروهای متخصص و مجرب در زمینه ارائه خدمات درمانی و فنی و تجهیزاتی مدرن و منطبق با پیشرفت علوم پزشکی و تکنولوژِی می باشند. در این مقاله ما تصمیم داریم لیستی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در ادامه همراه ما باشید.

ویژگی های بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران چیست؟

بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مکانی است که ارائه دهنده خدمات درمانی و پیشگیری از بیماری‌ ها و مشکلات دندانی و فک و صورت است. در این کلینیک‌ها، دندانپزشکان با استفاده از تجهیزات پیشرفته، به تشخیص، درمان و ارائه مشاوره درباره مسائل مربوط به دندان‌ ها، لثه‌ها، فک‌ ها و صورت می‌ پردازند.

خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی شامل جراحی دهان و فک، ایمپلنت دندان، ترمیم دندان، ارتودنسی، پروتز دندان است. شناخت ویژگی ها و مشخصات بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می تواند باعث انتخابی درست و دریافت نتیجه ای مطلوب از خدمات دریافت شده می باشد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • تجهیزات پزشکی به روز: بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران باید به تجهیزات پزشکی به روز و با کیفیت بالا دسترسی داشته باشد.
 • پزشکان مجرب و متخصص: پزشکان کلینیک باید مجرب و متخصص در زمینه دندانپزشکی باشند و توانایی درمان هر نوع مشکل دندانی را داشته باشند. یک کلینیک ایده آل در هر حوزه، متخصصی را برای ارائه خدمات حرفه ای به کار می گیرد تا از نظر کیفیت خدمات ارائه شده مورد تایید بیماران قرار گیرد.
 • محیط دوستانه: محیط کلینیک باید دوستانه و آرام بوده و برای بیماران راحتی فراهم کند. فضای کلینیک دندانپزشکی باید مجهز، دنج، شیک و تمیز باشد.
 • قیمت مناسب: قیمت خدمات بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران باید مناسب بوده و در مقایسه با سایر کلینیک ها، قابل قبول باشد.
 • خدمات جانبی: یک کلینیک دندانپزشکی ایده آل باید خدمات جانبی مانند پارکینگ رایگان، اینترنت و سرویس دهی بهتر را ارائه دهد.
ویژگی های بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران چیست؟

تفاوت مطب و بهترین کلینیک دندانپزشکی ایران

زمانی که حرف از مطب و کلینیک به میان می آید تفاوت هایی در مقایسه آن ها در ذهن افراد شکل می گیرد. این تفاوت ها در نوع خدمات تغییری ایجاد نمی کند بلکه بر روی کیفیت آن ها اثر می گذارد. بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، مراکزی هستند که دندانپزشک متخصص یا عمومی در آن مشغول به کار بوده و به صورت تک نفره به ویزیت بیماران می پردازد؛ در صورتی که در کلینیک ها تعداد دندانپزشکان بیشتر بوده و به طور همزمان درمان افراد صورت می گیرد.

مهم ترین تفاوت مطب و بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران در کیفیت خدمات می باشد. مطب های شخصی معمولا توان استفاده از تجهیزات پیشرفته عکس برداری و دندانپزشکی را ندارند اما کلینیک های دندانپزشکی به علت کثرت تعداد مراجعین و نیاز آن ها به دستگاه های مخصوص ملزم به تهیه و استفاده از این تجهیزات می باشند. افرادی که به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند به صورت کامل از خدمات بهره می گیرند. در واقع هر دندانپزشک در حیطه کاری خود به بیماران کلینیک رسیدگی می کند.

کلینیک های دندانپزشکی جامع گسترده تری را تشکیل داده و به افراد بیشتری خدمات ارائه می دهند، از طرف دیگر مراجعین بابت معطلی کم تر و کیفیت بالاتر به کلینیک ها مراجعه می کنند. بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران معمولا سالن های وسیع تری داشته و در محیط آرام و شیکی جای گرفته اما برخی از مطب ها به این قضیه بی توجه بوده و در محیط های کوچک، نامرتب، استریلیزه نشده و آلوده به کار خود ادامه داده و به بیماران خود احترام نمی گذارند. کلینک های دندانپزشکی می توانند از طریق قرارداد با بیمه های مختلف اقشار خدمات را با هزینه های کم تری به عموم ارائه دهند ولی این امکان در مطب های شخصی وجود ندارد.

وظایف دندانپزشک عمومی در کلینیک دندانپزشکی

در اولین جلسه ورود به بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، بیمار به یک دندانپزشک عمومی برای تشخیص اولیه نوع عارضه و بررسی وضعیت دندان ها و درخواست او ارجاع داده می شود. اگر وضعیت بیمار حاد نباشد دندانپزشک عمومی با عکسبرداری از دندان و معاینات اولیه، اقدام می نماید. اما در صورتی که نیاز به ورود یک متخصص باشد، دندانپزشک عمومی بیمار را به متخصص مربوطه معرفی می کند. بعضی از وظایف دندانپزشکان عمومی در بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران عبارتند از:

بررسی وضعیت سلامت دندان ها و لثه: یک دندانپزشک عمومی با ارزیابی و معاینه اولیه به بررسی سلامت دندان و لثه ها می پردازد. در برخی موارد ممکن است نیاز به انجام آزمایش باشد.

عکسبرداری با اشعه ایکس از دندان ها: برای تشخیص دقیق تر و بهتر وضعیتی سلامتی دندان ها و ریشه ها، باید رادیوگرافی انجام شود. دندانپزشک عمومی این کار را به صورت شخصی انجام می دهد و یه به بخش رادیولوژی واگذار می کند.

تشخیص و درمان برخی عارضه های کوچک: دندانپزشک بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می تواند برای رفع پوسیدگی های دندانی، عصب کشی و ترمیم و روکش کردن دندان وارد عمل شود.

10 تا از  بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران به همراه آدرس مطب دکتر شامل لیست زیر است:

نام کلینیک آدرس کلینیک
کلینیک دندانپزشکی عمادتهران، اتوبان مدرس شمال، الهیه، خیابان گلنار، ساختمان ارسلان، پلاک 47
کلینیک دندانپزشکی بهبدکرج، خیابان شهید بهشتی، حدفاصل میدان شهدا و چهارراه طالقانی
کلینیک دندانپزشکی اسکیناهواز، خیابان 30 متری، جنب خیابان کافی
کلینیک دندانپزشکی الماستهران، پونک، خیابان 35 متری گلستان، بین چهارراه سردار جنگل و ایران زمین
کلینیک دندانپزشکی کوروشمشهد، بلوار فردوسی، بین ثمانه و مهدی، پلاک 191

10 تا از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران را بشناسید!

کلینیک دندانپزشکی عماد

کلینیک دندانپزشکی عماد

کلینیک دندانپزشکی عماد از جمله مراکز درمانی مجهز و پر رفت و آمد است که به واسطه کیفیت بالای خدمات و تنوع آن ها به عنوان یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران شناخته می شود. این مجموعه با به کارگیری تجهیزات و دستگاه هایی مانند CAD / CAM و تصویربرداری دیجیتال در مرحله تشخیص بسیار موفق عمل می کند. کلینیک عماد انواع لیزرهای دندانپزشکی و تزریق بدون درد را برای بیماران خود انجام می دهد.

خدمات:

 • دندانپزشکی میکروسکوپیک و مبتنی بر لیزر
 • ترمیم و زیبایی دندان
 • عصب کشی دندان
 • ارتودنسی و ایمپلنت
 • جراحی لثه و دندان عقل نهفته
 • لمینیت کامپوزیتی و سرامیکی

آدرس: تهران، اتوبان مدرس شمال، الهیه، خیابان گلنار، ساختمان ارسلان، پلاک 47، طبقه 4، واحد 7

کلینیک دندانپزشکی بهبد

کلینیک دندانپزشکی بهبد

کلینیک دندانپزشکی بهبد، با مدیریت دکتر شهریار جنانی، یکی دیگر از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می باشد. دکتر جنانی فارغ التحصیل دوره عمومی دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و از کشورهایی هم چون سوئیس، آلمان، کره و آمریکا مدارک معتبر بین المللی دارد. این مرکز در استان البرز واقع است و 20 سال قدمت دارد.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند و فیسینگ
 • درمان ریشه و عصب کشی
 • ارتودنسی، ایمپلنت و پروتز دندان
 • انواع جراحی دهان و دندان

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، حدفاصل میدان شهدا و چهارراه طالقانی، روبروی بانک انصار، مجتمع درمانی بهبد، طبقه پنجم

کلینیک دندانپزشکی اسکین

کلینیک دندانپزشکی اسکین

کلینیک دندانپزشکی اسکین با 18 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی دهان و دندان در سطوح عمومی و تخصصی، یکی دیگر از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می باشد. اسکن به دستگاه های تصویربرداری دیجیتال و دستگاه تسویه مجهز است و فضای آن بسیار شیک، دنج و آرام می باشد.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی دندانی و عصب کشی
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت و پروتز دندان
 • کامپوزیت و لمینت
 • بلیچینگ

آدرس: اهواز، خیابان 30 متری، جنب خیابان کافی

کلینیک دندانپزشکی الماس

کلینیک دندانپزشکی الماس

کلینیک دندانپزشکی الماس ارائه دهنده کلیه خدمات متنوع دندانپزشکی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و استرالیزاسیون دستگاه ها و ابزار و تجهیزات، از دیگر مراکز درمانی مورد تایید می باشد. الماس با گرد هم آوردن پرسنلی مجرب و بهترین و تجهیزات و با استفاده از موادی اورجینال از بهترین برندهای دنیا به نیازهای بیماران و زیباجویان به بهترین نحو پاسخ می دهد و از این رو یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران به شمار می رود.

خدمات:

 • کامپوزیت ونیر
 • عصب کشی و روکش
 • تشخیص بیماری های دهان و دندان
 • لمینت سرامیکی

آدرس: تهران، پونک، خیابان 35 متری گلستان، بین چهارراه سردار جنگل و ایران زمین، نبش دامپزشکی غرب، پلاک 180، واحد 1

کلینیک دندانپزشکی کوروش

کلینیک دندانپزشکی کوروش

یکی دیگر از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، مرکز درمانی کوروش واقع در مشهد می باشد. این کلینیک با تکیه بر تجهیزاتی مدرن و بر اساس متدهای روز دنیا با کمک کادری مجرب از متخصصین دندانپزشکی و پرسنل بهداشت، به ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان و بزرگسالان می پردازد. فضایی آرام و دنج و با دکوری شیک باعث ایجاد حس آرامش برای بیماران در کلینیک کوروش می شود.

خدمات:

 • بلیچینگ و جرم گیری
 • دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
 • خدمات زیبایی و درمانی
 • جراحی فک و دندان

آدرس: مشهد، بلوار فردوسی، بین ثمانه و مهدی، پلاک 191

کلینیک دندانپزشکی آدینه

کلینیک دندانپزشکی آدینه

کلینیک دندانپزشکی آدینه یکی دیگر از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران است که در شهر بزرگ تبریز واقع است و در آنجا خدمات درمانی و همچنین زیبایی را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. آدینه در شرایط خاص اقدامات درمانی را تحت بیهوشی بدون عوارض انجام می دهد. این مجموعه همه روزه از صبح تا شب به همراه همکارانی باتجربه و حرفه ای پذیرای بیماران و مراجعین عزیز می باشد.

خدمات:

 • ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
 • ترمیم دندان های شکسته و پوسیده
 • ایمپلنت و پروتز دندان
 • درمان ریشه دندان و عصب کشی

آدرس: تبریز، ولیعصر، چهارراه شریعتی، ابتدای خیابان شریعتی شمال، جنب کوچه کهنمویی شرقی، طبقه بالای سوپر مارکت براد

کلینیک دندانپزشکی مهتاب

کلینیک دندانپزشکی مهتاب

کلینیک دندانپزشکی مهتاب توسط خانم دکتر مارال هوشیار تاسیس شده و اداره می شود. این کلینیک از برجسته ترین و تخصصی ترین مراکز درمانی در استان فارس می باشد. پرسنل مهتاب همواره سعی دارند که با رویی گشاده و صبوری پذیرای مراجعین باشند و بهترین خدمات را ارائه دهند. تجهیزات موجود در این کلینیک نیز بسیار مدرن و پیشرفته است و در مجموع مهتاب یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران به شمار می رود.

خدمات:

 • درمان ریشه و عصب کشی دندان
 • جراحی لثه و دندان عقل
 • ارتودنسی، ایمپلنت و لمینت
 • فلورایدتراپی و فیشورسیلانت دندان کودکان

آدرس: شیراز، خیابان معدل غربی، مابین خیابان فلسطین و ملاصدرا

کلینیک دندانپزشکی کاوه

کلینیک دندانپزشکی کاوه

کلینیک دندانپزشکی تخصصی کاوه به صورت شبانه روزی در شهر اصفهان پذیرای بیماران و مراجعینی است که با اهداف مختلف به این مرکز مراجعه می کنند. این مرکز با مجوزهای لازم و براساس استانداردهای وزارت بهداشت و درمان از نظر استرالیزاسیون اداره می شود. کلینیک دندانپزشکی کاوه با انواع بیمه های خصوصی و دولتی طرف قرارداد است. ضمنا ویزیت و معاینه در این مرکز رایگان می باشد. با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده می توان گفت درمانگاه کاوه یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت فوری و دیجیتال
 • دندانپزشکی اطفال
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • پروتز دندانی در انواع مختلف
 • خدمات زیبایی و ترمیمی

آدرس: اصفهان، خیابان کاوه، جنب چهارراه جابر انصاری

کلینیک دندانپزشکی دانا

کلینیک دندانپزشکی دانا

یکی دیگر از مراکزی که به عنوان یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران شناخته می شود، کلینیک دانا واقع در استان گیلان و شهر رشت می باشد. دانا بزرگ ترین کلینیک چند تخصصی در این استان است که از بهترین دستگاه ها و تجهیزات و پرسنل بهره مند می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • بریج و روکش
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • ترمیم پوسیدگی دندان ها با مواد همرنگ
 • جراحی دندان
 • خدمات دندانپزشکی اطفال

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ساختمان دانا، طبقه 11

کلینیک دندانپزشکی مهر

کلینیک دندانپزشکی مهر

درمانگاه شبانه روزی مهر یکی از مراکز مجهز درمانی در شهر ساری می باشد که توسط خیرین ساخته شده است. این کلینیک با کمک همکارانی مجرب و حرفه ای انواع خدمات دندانپزشکی را با بهترین کیفیت و با استفاده از مرغوب ترین متریال ارائه می دهد. این مرکز دارای شش یونیت دندانپزشکی و دستگاه رادیوگرافی دندان بوده و برای کودکان، دانش آموزان و مادران باردار خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه می دهد. کلینیک مهر یکی دیگر از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می باشد.

خدمات:

 • پروتزهای ثابت و متحرک
 • لمینت سرامیکی و کامپوزیت
 • جراحی لثه و دندان
 • دندانپزشکی کودکان

آدرس: ساری، بلوار خزر، دریا 22

تعرفه خدمات بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران

دندانپزشکی از گران ترین رشته های پزشکی است که به دلیل حساسیت و مهارتی که نیاز دارد قیمت های بالایی را متوجه افراد می کند. در هر سال قیمت خدمات طبق تورم و شرایط اقتصادی آن زمان تعیین شده و دندانپزشکان موظف اند با همان مقدار خدمات خود را عرضه دارند. اما در این میان دلایلی وجود دارد که بر افزایش قیمت خدمات دندانپزشکی اثر می گذارد. دندانپزشکی که شما را معاینه می کند هر چه تبحر بیشتری داشته و خوش آوازه تر باشد هزینه بالاتری را دریافت می کند.

طبق استانداردها پیش رفتن شامل همان هزینه های می شود که از سمت مراجع ذی ربط دولت مشخص می گردد. موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی، تعداد و تخصص دندانپزشکان، تجهیزات به روز و پیشرفته دندانپزشک، شرایط محیطی مناسب، تنوع خدمات، استفاده از مواد مرغوب، وضعیت دهان و دندان، نوع خدمات، درصد خرابی و ترمیم دندان، امکانات دراختیار بیمار و ارائه دهنده خدمات زیبایی در افزایش تعرفه دندانپزشکی موثر است. دندانپزشکانی هستند که با کاهش هزینه ها سعی در رفع مشکلات دهان و دندان بیمار با قیمت معقول دارند.

اگر بخواهیم خدمات دندانپزشکی را از گران به ارزان دسته بندی کنیم؛ ایمپلنت دندان، لمینت، جراحی دهان و دندان، ارتودنسی، روکش دندان، فیشور سیلانت، کامپوزیت، درمان ریشه، عصب کشی و ترمیم، کشیدن دندان، فلوراید تراپی و تشخیص بیماری را می توان تقسیم بندی کرد. وخامت وضع دندان و پوسیدگی آن سبب افزایش تعرفه خدمات بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران می شود.

تجهیزات موجود در کلینیک های دندانپزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران در مقایسه با مطب ها، مجهزتر بوده و دارای تجهیزات بیش تر و پیشرفته تری است. برخی از تجهیزات موجود در کلینیک ها عبارتند از:

دستگاه‌های رادیوگرافی: این دستگاه‌ ها برای تصویربرداری دندان‌ ها و بافت‌ های اطراف آن‌ ها استفاده می‌ شوند و به دندانپزشک کمک می‌کنند تا بهترین تشخیص را برای بیمار ارائه دهد.

لیزرهای دندانپزشکی: این دستگاه‌ها برای درمان و پروسه‌ های جراحی در دهان و فک و صورت استفاده می‌ شوند. آن‌ ها به دندانپزشک کمک می‌ کنند تا درمان‌ های دقیق‌ تر و کم دردتری را برای بیمار انجام دهد.

دستگاه‌های تصویربرداری دیجیتال: این دستگاه‌ها برای تولید تصاویر دیجیتال از دندان‌ ها و بافت‌ های اطراف آن‌ ها استفاده می‌ شوند. این دستگاه ها در مراکزی هم چون بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران موجود است.

سیستم‌ های نورپردازی: سیستم‌ های نورپردازی برای بهبود روشنایی در دهان و فک و صورت استفاده می‌ شوند. آن‌ ها به دندانپزشک کمک می‌ کنند تا درمان‌ های دقیق‌ تر و کارآمدتر را انجام دهد.

سیستم‌های تصویربرداری ایمپلنت: با وجود سیستم تصویربرداری ایمپلنت، بهترین دکتر ایمپلنت در تهران برای بررسی وضعیت ایمپلنت‌ها در دهان می تواند بهتر عمل کند. این تجهیزات به دندانپزشکان کمک می‌ کند تا بهترین درمان را برای بیمار ارائه دهند.

تجهیزات موجود در کلینیک های دندانپزشکی

کلینیک های دندانپزشکی چگونه استریلیزه می شوند؟

استرالیزاسیون یک فرایند مهم در بهترین کلینیک دندانپزشکی است که به منظور حفظ بهداشت و سلامت بیماران و پرسنل انجام می شود. در این فرایند، تجهیزات پزشکی مانند ابزارهای جراحی، سوندها، مسواک ها و … با استفاده از روش های مختلفی مانند اتوکلاو، خشک کن UV و … استریل می شوند.

اتوکلاو یک دستگاه است که با استفاده از بخار آب در فشار بالا، تجهیزات پزشکی را استریل می کند. در این روش، تجهیزات پزشکی در داخل اتوکلاو قرار گرفته و پس از بسته شدن درب دستگاه، بخار آب به داخل دستگاه پمپ می شود. با افزایش فشار و دما، باکتری ها و ویروس های موجود در تجهیزات پزشکی نابود می شوند و تجهیزات استریل می شوند.

در روش خشک کن UV، تجهیزات پزشکی در داخل دستگاه قرار می گیرند. با استفاده از نور UV، باکتری ها و ویروس های موجود در تجهیزات پزشکی نابود می شوند.

به طور کلی، استرالیزاسیون یک فرایند مهم در کلینیک دندانپزشکی است که به منظور حفظ بهداشت و سلامت بیماران و پرسنل انجام می شود. استفاده از تجهیزات استریل شده، اطمینان بخش برای بیماران و پرسنل است که در بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، بهداشت و سلامت آن ها رعایت می شود.

کلینیک های دندانپزشکی چگونه استریلیزه می شوند؟

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد کلینیک های دندانپزشکی و شرایط و ویژگی های آن ها بیان کنیم. شناخت یک کلینیک خوب و ایده آل نیازمند تحقیق و بررسی است. جستجو در اینترنت و سایت های معرفی کننده چنین مراکزی می تواند دید خوبی در این حوزه دهد. ما نیز سعی کردیم با ارائه لیستی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران به شما عزیزان در این زمینه کمک کنیم.

امیدواریم مطالب عنوان شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 20 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا