ارتودنسی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه❤️【سال1403】⚡

ارتودنسی یک روش قدیمی برای اصلاح موقعیت دندان ها است. امروزه با گسترش علم دندانپزشکی روش های خلاقانه تر و پیشرفته تری برای مرتب کردن دندان ها روی کار امده است. در مقایسه انواع روش های ارتودنسی هر کدام برای یک دسته از بیماران طراحی شده و کاربرد دارند. ارتودنتیست با توجه به وضعیت بیمار کوتاه ترین و پربازده ترین روش را انتخاب می کند. توانایی های بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه یک عامل مهم در انتخاب دندانپزشک مورد نظر است. با دندانپزشکا همراه شوید.

توانایی های بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه

متخصص ارتودنسی با گذراندن دوره های عمومی و تخصص دارای علم و مهارت هایی می شود که به او امکان درمان ناهنجاری های دهان و دندان ها را می دهد. بی شمار روش درمان ارتودنسی وجود دارد که بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه باید آن ها را بلد باشد. معاینه و تحلیل اولیه فک و موقعیت های دندان ها اولین توانایی و اقدام ارتودنتیست در مواجه با بیمارش است. شدت ناهنجاری، نوع درمان، روش مناسب و هزینه ارتودنسی در این جلسه درمانی تخمین زده می شود.

با عکس برداری از فک و دندان ها، تشخیص دندانپزشک به اثبات رسیده و او وارد فاز عملی درمان می شود. عفونت های لثه و دندان ها باید قبل از ارتودنسی انجام شده و دهان در سالم ترین حالت خود قرار بگیرد. در برخی از بیماران تعدادی از دندان ها اضافه بوده و باید خارج شوند. یک ارتودنتیست حرفه ای باید قالب گیری دقیقی را انجام داده و سپس میزان جا به جایی و حرکت دندان را تعیین کند.

بریس های دندان که شامل براکت، آرچ وایر و نگین وایر می شوند روی سطح دندان ها قرار گرفته، سپس با سیک ارتودنسی به یک دیگر متصل شده تا به سمت جای درست خود حرکت کنند. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران می تواند از کش های مختلف نیز استفاده کند. توانایی تشخیص میزان پیشرفت ارتودنسی، قرارگیری صحیح بریس ها، پلاک گذاشتن برای دندان، قالب گیری و معاینات منظم از مهارت هایی است که یک ارتودنتیست باید داشته باشد.

توانایی های بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه

مقایسه انواع روش های ارتودنسی

ارتودنسی ها ثابت و یا متحرک هستند. هر یک از این دسته ها خود به چند نوع ارتودنسی تقسیم شده و ویژگی های خاصی را شامل می شوند. ارتودنسی ثابت فلزی قدیمی ترین نوع ارتودنسی است که طول درمان دو ساله دارد و معمولا درمان اثربخشی خواهد داشت. عیب ارتودنسی ثابت فلزی عدم دسترسی کافی به دندان ها برای رعایت بهداشت است. ارتودنسی های سرامیکی ثابت بوده و طول درمان طولانی تری نسبت به ارتودنسی فلزی دارد. مشکلات گفتاری، رعایت بهداشت و هزینه بالا از معایب این روش است.

ارتودنسی های رنگی همانند ارتودنسی های فلزی هستند با این تفاوت که کش ها یا بریس های آن رنگ بندی دارند. این ویژگی باعث شده بیش تر برای کودکان از این روش استفاده نمایند. روشی که بسیار مورد استقبال بیماران و دندانپزشکان قرار می گیرد، ارتودنسی لینگوال است. در این روش بریس ها پشت دندان ها قرار گرفته و قابل مشاهده نیستند. ارتودنسی لینگوال مزایای زیادی داشته و ایرادات آن به هزینه بالا، طول درمان طولانی و امکان تحرک می باشد.

ارتودنسی دیمون درد کم تری را به بیمار تحمیل کرده و طول درمان مناسبی دارد. البته که هزینه نصب آن بسیار بالا است. ارتودنسی نامرئی که قابل جا به جایی است، مدت زمان درمان و تاثیرگذاری را افزایش داده و دیده نمی شود. درمان ارتودنسی متحرک نوع دیگری است که برای سنین 7 تا 9 سال مورد استفاده قرار می گیرد. ارتودنسی متحرک برای درمان بیمارانی با ناهنجاری های جزئی است و مزیت های فراوانی دارد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه را بشناسید!

دکتر امین گلشاه

دکتر امین گلشاه

ایشان متخصص ارتودنسی بوده و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشد. دکتر امین گلشاه دارای بورد تخصصی با رتبه برتر بوده و به عنوان استادیار دانشگاه هم مشغول به کار می باشند. آقای گلشاه مقالات مختلفی در مجلات بین الملل ارائه کرده و در طرح های تحقیقاتی زیادی شرکت داشته اند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • درمان تنگی و انحراف فک
 • درمان براکیسم، ایجاد فضا و مشکلات اسکلتی

آدرس: کرمانشاه، خیابان دبیر اعظم، کوچه دبیر اعظم (زرافشانی)، ساختمان ارشیا، طبقه 2، واحد 3

دکتر امین خالقی

دکتر امین خالقی

آقای خالقی دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی بوده و متخصص ارتودنسی نیز هستند. ایشان پروانه طبابت خود را به شماره 150340 از سازمان نظام پزشکی دریافت نموده اند. رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به وضعیت بیمار از جمله ویژگی های دکتر امین خالقی است.

خدمات:

 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی نامرئی
 • جراحی های لثه

آدرس: کرمانشاه، چهارراه گلستان، برج پویا، طبقه 1

دکتر فاطمه عزیزی

دکتر فاطمه عزیزی

خانم عزیزی متخصص ارتودانتیکس و بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه می باشد. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده و سابقه تحصیلی خوبی دارند. دکتر فاطمه عزیزی بسیار توانمند و مسئولیت پذیر بوده و تعرفه های مناسبی روی خدمات خود اعمال کرده اند.

خدمات:

 • ناهنجاری های فک
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • جراحی دندان های نهفته

آدرس: کرمانشاه، 22 بهمن، بین کوی 13 و 14، ساختمان داروخانه دکتر تقی نژاد، طبقه 7، واحد 26

دکتر فرشاد رحیمی

دکتر فرشاد رحیمی

مراجعین دکتر رحیمی درمان خود را موفقیت آمیز دانسته و از نتایج به دست آمده ابراز رضایت کرده اند. این دندانپزشک خانم متخصص ارتودنسی بوده و عضو سازمان نظام پزشکی هستند. یکی دیگر از جایگاه های شغلی دکتر رحیمی، استادیار و عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشد.

خدمات:

 • درمان انحرافات فک
 • جراحی های لثه
 • ارتودنسی پیشگیرانه
 • ایمپلنت و کاشت پروتز

آدرس: کرمانشاه، خیابان دبیر اعظم، جنب بانک توسعه تعاون، ساختمان کوثر، طبقه 3، واحد 6

دکتر آزاده کاظمی صالح

آزاده کاظمی صالح

دکتر آزاده کاظمی صالح استادیار، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، متخصص ارتودنسی و بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه هستند. ایشان طرف قرارداد با برخی بیمه ها بوده و خدمات را با قیمت مقرون به صرفه ای عرضه می دارند. خانم کاظمی صالح دارای بورد تخصصی بوده و بسیار جدی و دقیق می باشند.

خدمات:

 • اصلاح لبخند لثه ای
 • ارتودنسی متحرک و ثابت
 • درمان ناقرینگی، بزرگی یا کوچکی فک، عدم تناسب و دندان های نهفته

آدرس: کرمانشاه، چهارراه سی متری دوم، جنب بانک مسکن، ساختمان آذرخش، طبقه 6، واحد 12

مزایا مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه

بهبود خواب: بسیاری از افراد به علت قرارگیری نامناسب دندان های فک بالا و پایین، تنفس دهانی غیرعادی داشته و همین امر موجب شده است خواب خوبی نداشته باشند. آپنه خواب یکی از اختلالات فک و دندان ها است که با ارتودنسی قابل درمان است.

کمک به تکلم: کسانی که به ناهنجاری های دهان و دندان مبتلا هستند، اصولا نمی توانند همانند افراد سالم تکلم بی ایرادی داشته باشند. لذا با ترمیم و اصلاح وضعیت دندان ها مشکلات گفتاری افراد حل می شود.

افزایش کارایی: وضعیت نامناسب دندان ها و ماندن به همان حالت منجر به بروز بیماری های متعددی شده که کارایی دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

منظم شدن دندان ها: بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه با روش درمانی متناسب بیمار، دندان ها را به جایگاه صحیح خود هدایت کرده و لبخند زیبایی را به افراد هدیه می دهد.

افزایش اعتماد به نفس: دندان های کج، بافاصله و ناهنجار باعث گوشه گیری افراد شده و اعتماد به نفس آن ها را کاهش می دهد. با داشتن دندان های مرتب و زیبا افراد می توانند به شیوه مناسبی با اطرافیان خود ارتباط بگیرند و لذت ببرند.

جلوگیری از خرابی های آینده: بیماری های پریودنتال تاثیر مستقیمی با سلامت دندان ها دارند. در صورت بی توجهی به ناهنجاری های دندان ها پوسیدگی دندان، عفونت های شدید، تحلیل لثه و شل شدگی آن بروز می یابد.

مزایا مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه

طول دوره درمانی ارتودنسی دندان

همان طور که گفته شد روش های پیشرفته و متعدد ارتودنسی وجود دارد که طول درمان و دوره نقاهت های متفاوتی با یک دیگر دارند. از طرفی میزان پیشرفت و مقاومت فک و دندان های افراد نسبت به درمان فرق می کند؛ بنابراین طول درمان و دوره نقاهت با توجه به نوع ارتودنسی، میزان همکاری فرد و ویژگی های فک، لثه و دندان ها تخمین زده می شود. بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه با معاینه و بررسی دندان ها می تواند زمان حدودی را به اطلاع بیمار برساند.

به طور معمول درمان ارتودنسی بین 1 الی 3 سال زمان می برد. هر چه در این مدت بیمار بهداشت را رعایت کرده و طبق ملاحظات رفتار کند، طول درمان کاهش می یابد. بین 15 تا 30 جلسه برای نصب بریس ها و معاینات دوره ای زمان لازم است. سن و شدت مشکل دو عامل موثر دیگر در موفقیت درمان هستند. در دوره نقاهت بیمار با مراجعات منظمی که به ارتودنتیست خود دارد می تواند از میزان پیشرفت درمان دندان های خود اطلاع یابد. با رعایت بایدها و نبایدها می توان به تسریع طول درمان کمک کرد.

کلام آخر

افراد در هر سن و سالی که باشند می توانند از روش های متعدد ارتودنسی برای بهبود وضعیت دهان و دندان های خود استفاده کنند. البته که درمان در سنین بالاتر کمی مشکل تر بوده و تاثیرپذیری فک، لثه و دندان ها بسیار اندک است. درد داشتن در دوره نقاهت امری طبیعی بوده و به علت تحرکات آن ها به سمت موقعیت های درست دندان ها است. البته درد ناشی از ارتودنسی به مرور زمان کم تر و کم تر می شود. میزان موفقیت درمان به مهارت های بهترین دکتر ارتودنسی در کرمانشاه بستگی دارد. دندانپزشکا از همراهی شما عزیزان سپاس گزار بوده و منتظر نظرات و پیشنهادات تان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا