دندانپزشک پروتزهای دندان

10 تا از بهترین دکتر بریج دندان در زنجان❤️【سال1403】⚡️

از دست دادن دندان های دائمی معضل بس ناخوشایندی است که هر کسی در طول زندگی خود آن را تجربه می کند. روش های زیادی امروزه برای پر کردن جای خالی دندان ها وجود دارد که بریج یکی از آن ها است. در مقایسه بریج دندان و ایمپلنت تفاوت ها و شباهت هایی وجود دارد که یکی از این دو پروتزهای ثابت را برای افراد مناسب می کند. البته مهارت دندانپزشک هم در خروجی کار موثر است. دندانپزشکا در این مقاله فاکتورهای انتخاب بهترین دکتر بریج دندان در زنجان را مورد بررسی قرار می دهد.

بریج دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

اکثر افراد در اثر بی توجهی به وضعیت دندان هایشان، آسیب های تروما یا کهولت سن دندان های دائمی خود را از دست می دهند. از بین رفتن دندان ها موجب تحلیل لثه و فک شده و در ظاهر فرد اثر منفی می گذارد. در علم دندانپزشکی نوین روش هایی جایگزین دندان ها شده که عملکرد یکسانی دارد. بریج یکی از این روش ها است. در واقع بریج نوعی پل رابط میان پروتز مصنوعی و دندان های دائمی است.

بهترین دکتر بریج دندان در زنجان با تراشیدن دو دندان پایه بریج را ثابت می کند. سپس با اچ کردن اسید روی دو دندان آن ها را استریلیزه کرده و سطح ناهمواری را برای قرارگیری در مجاورت پروتز آماده می کند. اباتمنت، کانکتور، ریتینر، روکش دندان و پونتیک اجزای اصلی بریج دندان است که در مراحل متفاوتی به کار می رود. این کار بر عهده متخصص زیبایی و ترمیم دندان و بهترین دکتر ایمپلنت در زنجان صورت می گیرد.

این روش برای افرادی کاربرد دارد که یکی از دندان های دائمی خود را از دست داده و برای جایگزینی آن از دندان های سالم مجاور کمک می گیرد. به همین خاطر وجود دندان های مجاور جای خالی برای پایه قراردادن ضروری می باشد. بریج دندان باقالب گیری انجام شده و به اندازه دندان دائمی از بین رفته می باشد. بهترین دکتر بریج دندان در زنجان داشتن دندان های سالم و مستحکم را شرط انجام بریج می داند. زیرا باید مقاومت لازم برای پایه و تکیه کردن را داشته باشد.

بریج دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

مهارت های بهترین دکتر بریج دندان در زنجان

ترمیم دندان: یک دندانپزشک زیبایی و ترمیمی می تواند برای انجام بریج اقدام کند. ترمیم دندان یکی از کارهایی است که همه دندانپزشکان در هر گرایشی باید آن را آموخته باشند. گاهی پیش از آغاز مراحل انجام بریج باید دندان ها را ترمیم کرد.

تحلیل و بررسی: بریج شاید یک روش کارآمد و نوین برای پر کردن جای خالی دندان باشد اما برای همه افراد مناسب نیست. ممنوعیت های بریج توسط بهترین دکتر بریج دندان در زنجان مشخص می شود. دندانپزشک با بررسی تصاویر رادیولوژی و معاینه بیمار اطلاعات اولیه لازم را به دست می آورد. تعداد دندان های از دست رفته، پوسیدگی، عصب کشی و هر نوع عارضه دیگری می تواند روش درمانی منتخب دندانپزشک را تغییر دهد. وضعیت لثه، سن، بهداشت و سلامت فرد امری تعیین کننده برای دندانپزشکان است.

آماده سازی دندان: دندانپزشک باید قسمت انتهایی دندان ها را تراش داده تا بتواند به عنوان پایه بریج دندان از آن کمک بگیرد. به علاوه باید دندان های معیوب ترمیم و درمان شود. سطح دندان ها باید با اسید اچ شستشو داده شده تا سطحی ناهموار و قابل اتصال را به وجود بیاورد. نصب کانکتور، ریتینر و پونتیک از مهارت های دندانپزشک بریج است.

روکش گذاری: دندانپزشک در مراحل نهایی روکش دندان را آماده کرده و آن را به وسیله کانکتور به پونتیک اتصال می دهد.

10 تا از بهترین دکتر بریج دندان در زنجان را بشناسید!

دکتر ناهید همتی

دکتر ناهید همتی

محل کار یک دندانپزشک برای عده ای از مراجعین یک معیار انتخاب است. دکتر ناهید همتی با دکوراسیون مناسب و فراهم آوردن کلیه امکانات برای مراجعین خود؛ یک انتخاب می باشد. ایشان در محیطی کاملا آرام و دلنشین بیماران را ویزیت کرده و وضعیت آن ها را بررسی می کند. خانم همتی اهمیت فوق العاده ای به رعایت نظافت و بهداشت مطب داده و همواره نکات بهداشتی و ایمنی کار خود را رعایت می کند. سرکار خانم ناهید همتی دارای بورد تخصصی نیز می باشند.

خدمات:

 • بریج دندان
 • ایمپلنت و لمینت
 • ترمیم و روکش دندان

آدرس: زنجان، تقاطع زینبیه شرقی و خیابان دلجویی، ساختمان دلجویی، طبقه 2، واحد 7

دکتر پژمان نادری

دکتر پژمان نادری

آقای نادری یکی از بهترین دکتر بریج دندان در زنجان است که در رشته دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی تحصیل کرده اند. ایشان دارای تجربه دیرینه در زمینه کاشت پروتزهای دندانی می باشند. دکتر پژمان نادری در مطب شخصی خود مشغول به کار بوده و کادر درمان حرفه ای دارد. اکثر مراجعین دکتر نادری از نظم و ترتیب حاکم بر مجموعه دندانپزشکی ایشان ابراز خرسندی کرده اند. تحلیل و بازرسی دندان های بیمار توسط این دندانپزشک حرفه ای صورت گرفته و روش متناسب درمانی انتخاب می شود.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جرم گیری
 • روکش دندان
 • ونیر کامپوزیت

آدرس: زنجان، چهار راه سعدی، کوچه قلعه غربی، رو به روی آزمایشگاه بهار، ساختمان جالینوس، طبقه 1

دکتر ارمغان نقیلی

دکتر ارمغان نقیلی

یک دندانپزشک موفق باید انواع مواد اولیه را شناخته و کیفیت آن ها را تشخیص دهد. سرکار خانم نقیلی تبحر بالایی در تشخیص مواد و کیفیت پروتزهای دندانی دارد. ایشان در دانشگاه های مطرح کشور تحصیل کرده و دائم در حال به روزرسانی اطلاعات درمانی خود می باشد. خانم ارمغان نقیلی روش های نوین دندانپزشکی را شناخته و در به کارگیری روش های جدید مهارت زیادی دارند.

خدمات:

 • روکش
 • بروساژ
 • فیشورسیلانت
 • ایمپلنت و بریج

آدرس: زنجان، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دکتر سهیل حریری

دکتر سهیل حریری

جناب آقای سهیل حریری متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی یکی از مجرب ترین دندانپزشکان زنجان هستند. ایشان در محیطی بهداشتی، آرام، مجهز و امروزی به درمان بیماران خود می پردازد. دکتر حریری بسیار خوش برخورد بوده و با بهره گیری از دانش روانشناختی خود مراجعین را دعوت به آرامش می کند. ایشان همچنین به مراجعین خود اهمیت داده و در جراحی های مختلف لثه از بی حسی های موضعی استفاده می کنند. شماره نظام پزشکی دکتر سهیل حریری 164781 می باشد.

خدمات:

 • بریج
 • ترمیم
 • جراحی دندان
 • کاشت پروتز ثابت و متحرک
 • اصلاح طرح لبخند به صورت حرفه ای

آدرس: زنجان، کوچمشکی، چهار راه اول جنوبی، ساختمان پزشکان ایران، طبقه 3، واحد 9

دکتر فرانک رحیمی

دکتر فرانک رحیمی

دکتر رحیمی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و جزو بهترین دکتر بریج دندان در زنجان به شمار می رود. ایشان دوره های مختلف دندانپزشکی زیبایی را گذرانده و موفق به کسب رضایت 90 درصدی مراجعین خود شده است. خانم فرانک رحیمی سابقه درخشانی داشته و با بررسی رزومه ایشان می توان به ارزیابی شان پرداخت. مجموعه دندانپزشکی دکتر رحیمی مجهز و متخصص می باشد.

خدمات:

 • پر کردگی
 • بریج و کاشت
 • بلیچینگ و لمینت
 • جراحی لثه و ایمپلنت

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، کوچه قلعه، ساختمان البرز، طبقه 5، واحد 26

دکتر پریسا کرمی

دکتر پریسا کرمی

خانم کرمی متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی بوده و دارای بورد تخصصی می باشد. ایشان سال ها پیش از نظام پزشکی زنجان مجوز فعالیت گرفته و در مطب شخصی خود ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی است. اخلاق و برخورد خوب ایشان یکی از ویژگی هایی است که از دیدگاه مراجعین مورد تایید قرار گرفته است. تشخیص درست و قرارگیری در مسیر درست درمانی از دیگر مشخصات خانم پریسا کرمی می باشد. دسترسی به مطب ایشان سهل و آسان بوده و در محیطی ساکت و بی سروصدا واقع شده است.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ایمپلنت و روکش
 • جرم گیری و فلوراید تراپی
 • کامپوزیت، لمینت و بلیچینگ

آدرس: زنجان، خیابان زینبیه شرقی، اول خیابان دلجویی، مجتمع پزشکی تندیس، طبقه 2، واحد 4

دکتر عاطفه یوسفی

دکتر عاطفه یوسفی

سرکار خانم یوسفی ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی بوده و یکی از بهترین دکتر بریج دندان در زنجان است. ایشان فارغ التحصیل دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده و شهرت و مقبولیت زیادی در میان بیماران و زیباجویان دارد. از آغاز کار ایشان چندین سال گذشته و تخصص ایشان با تجارب شان درهم آمیخته است. برای رفاه حال مراجعین نوبت دهی به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری می باشد.

خدمات:

 • عصب کشی و ترمیم
 • بریج و روکش دندان
 • باندینگ و بروساژ
 • کامپوزیت سرامیکی
 • بلیچینگ و لمینت ونیر

آدرس: زنجان، خیابان سعدی وسط، ابتدای زینبیه غربی، ساختمان سهیل، بالای داروخانه دکتر آیت اللهی، واحد 2

دکتر بهزاد فتحی افکاری

دکتر بهزاد فتحی افکاری

با استفاده از شماره نظام پزشکی 156927 می توان سوابق تحصیلی و رزومه دکتر بهزاد فتحی افکاری را بررسی کرد. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه دندانپزشکی زنجان بوده و بورد تخصصی دارند. دقت العمل بالا، ظرافت، صبر و شکیبایی از ویژگی های شخصی این دندانپزشک توانا است. نوبت دهی آنلاین و غیرحضوری مطب دکتر بهزاد فتحی افکاری به راحتی و رفاه مراجعین کمک می کند. سال های خدمت ایشان دربردارنده افتخارات و موفقیت های فراوان است.

خدمات:

 • لمینت
 • بریج، کامپوزیت و بلیچینگ
 • پروتز دندانی ثابت و متحرک
 • اوردنچر، ایمپلنت و روکش

آدرس: زنجان، سعدی وسط، خیابان هفت تیر، ساختمان امین، طبقه دوم، واحد 3

فاکتورهای انتخاب بهترین دکتر بریج دندان در زنجان

کیفیت بالا: بریج دندان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این اجزا باید کیفیت خوبی داشته باشد تا بریج دندان از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد. از طرفی جای گزاری این اجزا روی لثه و دندان ها هم نیازمند جزئی نگری و دقت العمل است.

تعرفه معقول: معمولا تعرفه خدمات دندانپزشکی مقدار مشخصی است که با بالا رفتن کیفیت رابطه مستقیم دارد. برخی از دندانپزشکان تعرفه های نامتعارفی روی خدمات خود می گذارند.

برخورد مناسب: مهم ترین فاکتور در انتخاب بهترین دکتر بریج در زنجان داشتن اخلاق حسنه است. یک دندانپزشک خبره باید با اصول روانشناسی آشنایی داشته باشد. برخی از مراجعین با برخورد مناسب دندانپزشک بر استرس و اضطراب خود مسلط می شوند.

بهداشت و نظافت: مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی یکی از مراکز درمانی هستند که مستعد انتقال بیماری های مختلفی می باشند. محیط مطب باید دائما نظافت شده و با استفاده از سیستم های مدرن ضدعفونی کننده؛ پاکیزه شود. رعایت بهداشت و استفاده از برخی تجهیزات یک بار مصرف از ایجاد بیماری های مختلف در میان مراجعین جلوگیری می کند.

تجهیزات و امکانات: برخی از ابزارها در کلیه گرایشات دندانپزشکی مشترک بوده و حضور آن ها در مطب ضروری است. بعضی دیگر از تجهیزات مختص زمینه خاصی از فعالیت های دندانپزشکی می باشد. تمام امکانات مورد نیاز برای رفاه کادر درمان و مراجعین باید در مجموعه وجود داشته باشد.

فاکتورهای انتخاب بهترین دکتر بریج دندان در زنجان

مقایسه بریج دندان و ایمپلنت

برای مقایسه بهتر این دو روش بهتر است ابتدا با مفهوم هر دو آن ها آشنا شد. ایمپلنت روشی است که در آن پیچ تیتانیومی در استخوان فک و لثه فیکس شده و تاج و روکش دندان روی آن قرار می گیرد. در مقابل بریج دندان به وسیله دو دندان کناری در لثه استقرار می یابد. بارزترین شباهت این دو جایگزینی دندان های دائمی است. به علاوه ایمپلنت و بریج دندان ثابت بوده و قابل تحرک نیست. ایمپلنت به علت ساختاری که دارد از مقاومت و استحکام بیش تری نسبت به بریج برخوردار است.

سلامت و دوام بریج به دندان های مجاور بستگی دارد در صورتی که در ایمپلنت چنین نیست. ایمپلنت ظاهر طبیعی تری از بریج دندان داشته و عملکرد بسیار نزدیک تری به دندان های دائمی دارد. یکی دیگر از وجه تمایز این دو روش در هزینه ای آن ها است. بریج دندان ارزان تر بوده و افراد بیش تری امکان بهره مندی از آن را دارند. بریج و ایمپلنت از مشکلات لثه و تحلیل فک جلوگیری می کنند. برای برخی از افراد بریج دندان یا ایمپلنت ممنوع شده که این یکی دیگر از تفاوت های میان این دو روش است.

کلام آخر

در نهایت باید بگوییم که دندان های دائمی یا حتی پروتزهای مصنوعی نیازمند مراقبت و نگه داری هستند. ایمپلنت و بریج دو روش تقریبا یکسان اند که به وسیله دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شوند. بدون مشورت با دندانپزشک روشی را برای جایگزینی دندان از دست رفته انتخاب نکنید. بهترین دکتر بریج دندان در زنجان باید فردی کاربلد و ماهر باشد تا درمان نتایج مطلوبی داشته باشد. دندانپزشکا با بررسی معیارهای انتخاب دکتر بریج شما کاربران عزیز را راهنمایی نمود. امیدواریم از این مطالب لذت برده باشید. با ارسال نظرات و انتقادات خود ما را در جهت بهبود سایت یاری دهید. از همراهی تان سپاس گزاریم.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا