دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در تهران⭐【سال 1402】⚡️

همه والدین می‌خواهند که فرزندان شان، دندان‌هایی سالم داشته باشند، زیرا دندان‌های سالم به سلامت جسمی کودکان کمک ‌می‌کند. انتخاب یک دندانپزشک کودکان در تهران، می‌تواند تا حدودی سخت باشد. اما با کمک بهترین دندانپزشک کودکان در تهران، والدین مطمئن می‌شوند که فرزندانشان در دست همکاران باتجربه، بهترین درمان را دریافت می‌کنند. دندانپزشک کودکان، باید به والدین اجازه دهد تا در فرآیند درمان فرزندانشان شرکت کنند. همچنین آن‌ها را در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان، آگاه ساخته و روابط صمیمانه با کودکان و والدین آن‌ها داشته باشد. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم، بهترین دندانپزشک  کودکان در تهران را انتخاب کنید.

دندانپزشک کودکان کیست؟

بهترین دندانپزشک کودکان در تهران، برای درمان مشکلات دندان و دهان کودکان و نوجوانان دانش لازم در زمینه دندانپزشکی کودکان را دارد. دنداپزشک کودک ابتدا فارغ‌التحصیل دندانپزشکی عمومی می‌شود و سپس در دندانپزشکی کودکان تخصص می‌گیرد. مشکلات دندانی کودکان، از جمله: پر کردن دندان‌های شکسته، ترمیم دندان‌های فاسد و حتی انجام ارتودنسی، ترمیم و بهبودی ناهنجاری‌های دندانی را برطرف می‌کند. دندانپزشک کودکان برای درمان کودکان و نوجوانان در زمینه رفتارشناسی، روش‌های تسکین درد، تشخیص و درمان بیماری‌های دندانی و فکی آن ها آموزش‌هایی ‌می‌بینند.

بهترین دندانپزشک کودکان در تهران به دنبال حفظ سلامت دهان و دندان کودکان و نوجوانان است و در صورت بروز بیماری، به درمان آن می‌پردازد. علاوه بر درمان بیماری‌های دندانی و فکی کودکان، او مسئولیت‌های دیگری نیز دارد. شامل: پیشگیری از بروز بیماری‌های دندانی، آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک و خانواده‌ و تشخیص زودهنگام بیماری‌های دندانی و فکی در کودکان می‌باشد. بهترین دندانپزشک کودکان در تهران باید دانش کافی در زمینه تغذیه سالم کودکان و تاثیر آن بر سلامت دهان و دندان را داشته باشد تا به بهبود سلامت دهان و دندان کودکان کمک کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین دندانپزشک خانم در تهران

دندانپزشک کودکان کیست؟

ویژگی‌های بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

داشتن مهارت‌های خاص در کار با کودکان: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران باید مهارت و تجربه کافی در درمان کودکان را داشته باشد. او باید با استفاده از روش‌های مناسب، اطمینان و آرامش را در کودکان ایجاد کند، هم چنین برخی کودکان به علت بیماری‌های خاص مانند: اختلال طیف اوتیسم و ترس از دندانپزشک یا نیاز به دارو های خاص، نیازمند دندانپزشکی هستند که توانایی برخورد با این کودکان با ویژگی های خاص را داشته باشد.

داشتن تخصص در درمان بیماری‌های دندانی کودکان: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران باید دارای تخصص و تجربه کافی در درمان بیماری‌های دندانی کودکان باشد، بیماری‌های دندانی کودکان، شامل: سوراخ شدگی دندان، التهاب لثه، ترکیدگی دندان، آسیب دیدن دندان به دلیل ضربه و… باشد. او باید بتواند به صورت موثر درمان‌هایی از جمله: پر کردن دندان‌های شکسته، کشیدن دندان‌های شیری و دائمی، رفع بیماری های لثه و… را انجام دهد.

داشتن تجهیزات پزشکی مدرن: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران باید دارای تجهیزات پزشکی مدرن و بروزرسانی شده باشد که شامل: لوازم جراحی، تجهیزات رادیولوژی، تجهیزات پزشکی، داروها و آنتی‌بیوتیک‌ها باشد. قبل از هر درمان، باید از تجهیزات و لوازم مختلفی مانند: برس، سونوگرافی و… که بهداشتی و ضدعفونی هستند، استفاده کند. با استفاده از لیزر درمانی درمان‌های مختلفی را از جمله جراحی لثه، از بین بردن باکتری‌ها، درمان لیزری ریشه دندان و تسریع فرایند التیام بعد از جراحی ممکن می‌سازد و سیستم‌های ارتودنسی پیشرفته: شامل بریسکت‌های خودلیگ، سیستم‌های شفاف ارتودنسی و سیستم‌های ردیابی جهت اصلاح موقعیت دندان‌ها می‌شوند.

محیط مناسب برای کودکان: داشتن محیط مناسب برای کودکان نیز یکی دیگر از ویژگی‌های دندانپزشک کودکان است. محیط دندانپزشکی برای کودکان، می‌تواند به شدت ترسناک باشد و این ترس می‌تواند از طریق یک محیط دوستانه و دلنشین کاهش یابد. بهترین دندانپزشک کودکان در تهران باید محیطی امن و آرام برای کودکان فراهم کند تا ترس و استرس کودکان کاهش یابد. دندانپزشکان و متخصصان برای ایجاد محیطی امن و شاد برای اطفال می توانند از دکور و بازی های سرگرم کننده بهره بگیرند.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در جدول زیر لیست شده است:

⚡سطح دندانپزشکتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
✅تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
❤️برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.
ویژگی‌های بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

ارتودنسی دندان کودکان و انواع آن

دندان کودکان ممکن است به دلایل مختلفی دچار بی نظمی شود. در مواقعی که بتوان از روش پیشگیرانه برای ارتودنسی استفاده کرد. بهتر است حتما به توصیه بهترین دندانپزشک کودکان در تهران عمل کرد و برای آن اقدام کرد تا در بزرگسالی نیازی به پرداخت هزینه زیاد و دوره درمان طولانی نداشت. اما اگر دندانپزشک کودکان تشخیص دهد که دندانی نیاز به ارتودنسی دارد باید بعد از رشد دندان ها درمان را آغاز کرد.

ارتودنسی دندان کودکان به صورت مشابه با ارتودنسی در بزرگسالان انجام می‌ شود. ابتدا پس از معاینه و تشخیص، برای کودک دستورالعملی تهیه می‌ شود. سپس با استفاده از برخی لوازم ارتودنسی مانند براکت‌ ها و وایرها، دندان‌ های کودک به جایگاه درست خود منتقل می‌ شوند. در بسیاری از موارد، این فرآیند چندین ماه تا چند سال طول می‌ کشد و نیاز به مراقبت و نظافت دندان‌ های کودک دارد. همچنین، در بعضی موارد نیاز به جراحی و یا استفاده از دستگاه‌ های خاص مانند هیدروکسی آپاتیت دارد. بهترین دندانپزشک کودکان در تهران ممکن است از روش های مختلفی برای ارتودنسی استفاده کند که ما در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

ارتودنسی تلفیقی: در این نوع ارتودنسی، براکت‌ های فلزی یا شفاف بر روی دندان‌ های کودکان قرار می‌ گیرند و با استفاده از وایرها، دندان‌ ها به جایگاه درست خود منتقل می‌ شوند.

ارتودنسی مونولیتیک: نوع دیگری از ارتودنسی می باشد که در این روش از براکت‌ ها و وایرهای خاصی استفاده می‌ شود که به صورت یکپارچه بر روی دندان‌ های کودکان قرار می‌ گیرند.

ارتودنسی ترمیمی: این نوع ارتودنسی، برای ترمیم دندان‌ های کودکان است و برای بهبود جایگاه آن‌ ها از براکت‌ ها و وایرهای خاص استفاده می‌ شود.

ارتودنسی ترکیبی: در این نوع ارتودنسی، انواع براکت‌ ها و وایرهای مختلف برای بهبود جایگاه دندان‌ های کودکان به صورت ترکیبی به کار گرفته می شوند.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در تهران را بشناسید!

دکتر سارا قدیمی

دکتر سارا قدیمی

دکتر سارا قدیمی جزو بهترین دندانپزشک کودکان در تهران و دارای بورد تخصصی در انجام کلیه جراحی‌های دندان و ترمیم و بازسازی دندان کودکان می‌باشند، ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هستند و توانایی و تسلط کافی برای انجام جراحی و ترمیم دندان کودکان را دارند.

خدمات :

 • درمان ریشه دندان شیری
 • فلورایدتراپی
 • فیشورسیلانت
 • ارتودنسی پیشگیری
 • عصب کشی

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمانی غربی، پلاک 90، طبقه دوم، واحد3

دکتر آلاله طلوعی

دکتر آلاله طلوعی

دکتر آلاله طلوعی از جمله بهترین دندانپزشک کودکان در تهران هستند. خدمات بهداشتی درمانی کودکان و نوجوانان را تحت بیهوشی در مواقع لازم انجام می‌دهند و پیشگیری از پوسیدگی دندان و ارتودنسی دندان کودکان و نوجوانان از خدمات ایشان است. مطب ایشان با رعایت اصول بهداشتی در محیط آرام، بهترین مکان، برای فرزندان شما است.

خدمات :

 • جرم گیری و برساژ دندان
 • ارتودنسی کودکان
 • فلورایدتراپی تهران
 • عصب کشی دندان
 • روکش دندان‌های شیری

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان پسیان جنوبی، پلاک14، برج الماس، واحد 14

دکتر علی رشیدیان

دکتر علی رشیدیان

دکتر علی رشیدیان، فارغ‌التحصیل دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد و هم چنین تخصص دندانپزشکی کودکان را از همین دانشگاه اخذ نمودند و موفق به گذراندن دوره فلوشیپ دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی شدند. ایشان بهترین دندانپزشک کودکان در تهران هستند و عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی و معاونت پژوهشی بخش دندانپزشکی کودکان و رئیس بخش دندانپزشکی کودکان دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.

خدمات :

 • درمان ریشه و ترمیم دندان‌های قدامی شیری
 • روکش دندان‌های خلفی
 • پیشگیری از پوسیدگی دندان
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • فلورایدتراپی کودکان در تهران

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، پایین‌تر از خیابان کلاهدوز (دولت)، پلاک 492، طبقه 2، واحد 8

دکتر کوثر السادات ابطحی

دکتر کوثر السادات ابطحی

دکتر کوثر السادات ابطحی، از جمله بهترین دندانپزشک کودکان در تهران می‌باشند و شناخت دقیقی از روانشناسی کودکان دارند. ایشان با توجه به مهارت و تخصص بالا، بهترین گزینه برای انجام کلیه خدمات تخصصی دهان و دندان کودکان می‌باشد و برای کودکان در فضای شاد و بهداشتی بدون هیچ استرس و ترسی، اقدامات درمانی را انجام می‌دهند.

خدمات :

 • فلورایدتراپی
 • فیشورسیلانت
 • درمان ناهنجاری دندان
 • پرکردن دندان با ونیر کامپوزیت
 • درمان دندان‌های پوسیده شیری

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان آصف، خیابان حامد، پلاک 29، واحد 2

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی، فارغ‌التحصیل ارتودنسی از دانشگاه دندانپزشکی مشهد هستند و با داشتن بورد تخصصی در زمینه ارتودنسی، بهترین دندانپزشک کودکان در تهران می باشند. هم چنین، ایشان با حفظ آرامش کودکان، بهترین و موثرترین درمان را برای فرزندان شما فراهم می کنند و با مشاوره‌های بعد از درمان، بهترین راهنمایی‌ها را برای شما والدین عزیز، ارائه می دهند.

خدمات :

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی
 • فلورایدتراپی کودکان
 • ارتودنسی دیمون

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار 24 متری، پلاک 11، واحد 2

دکتر نیوشا اباذریان

دکتر نیوشا اباذریان

دکتر نیوشا اباذریان، فارغ‌التحصیل دندانپزشکی کودکان از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند و متخصص پدیاتریک دنتیست هستند. مطب دکتر اباذریان با داشتن پیشرفته‌ترین دستگاه در محیطی بهداشتی و امن، کلیه خدمات سلامتی و بهداشتی دهان و دندان فرزندان شما را انجام می‌دهند، به گفته مراجعه کنندگان، ایشان با شناخت کافی در مورد روانشناسی کودکان به راحتی با کودک ارتباط برقرار می‌کنند و یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تهران می باشد.

خدمات :

 • ارتودنسی ثابت
 • متخصص ایمپلنت
 • عصب کشی دندان
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه متروی شریعتی، خیابان منظر‌‌نژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

دکتر نسیم هدایتی

دکتر نسیم هدایتی

دکتر نسیم هدایتی، متخصص دندانپزشکی اطفال و دارای بورد تخصصی هستند و سابقه و مهارت بالایی در زمینه‌های: ترمیم و عصب‌کشی، فلورایدتراپی و فیشورسیلنت و تخصص ویژه‌ای در زمینه درمان اضطراب کودکان به وسیله آرام‌بخش و بیهوشی دارند.

لازم به ذکر است؛ خانم دکتر هدایتی جزو بهترین دندانپزشک کودکان در تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • درمان دندان اضافه
 • درمان آبسه لثه
 • جرم‌گیری دندان
 • درمان عفونت لثه

آدرس: تهران، شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، نبش ابوذر غفاری، بن بست بهنیا، پلاک 1، واحد 2

دکتر علیرضا عادل برخوردار

دکتر علیرضا عادل برخوردار

دکتر علیرضا عادل برخوردار، بهترین دندانپزشک کودکان در تهران و با تجربه هستند. همچنین سابقه کار، در بیمارستان‌های نیکان شرق و غرب و اقدسیه را دارند. ایشان فارغ‌التحصیل دندانپزشکی از دانشگاه تهران هستند و شناخت کاملی از اصول روانشناسی کودکان را دارند، بنابراین بهترین مشاوره و درمان را برای کودکان ارائه می‌دهند. والدین با دقت و توجه به توصیه‌های حین درمان دکتر برخوردار، می‌توانند بهترین نتایج درمانی را داشته باشند.

خدمات:

 • عصب‌کشی دندان
 • درمان دندان اضافه
 • درمان آبسه لثه
 •  جرم‌گیری دندان
 • درمان عادت بیرون آوردن زبان

آدرس: تهران، حکیمیه، بلوار بابائیان، روبروی بیمارستان نیکان شرق، پلاک 90، طبقه بالای داروخانه دکتر زارع

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر حاتم زاده متخصص دندانپزشکی اطفال و جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تهران هستند. ایشان در مطب خود اقداماتی مانند: درمان دندان کودکان، عصب کشی دندان کودکان، فلوراید تراپی، ترمیم پوسیدگی دندان کودکان، درمان کودک غیر همکار و مضطرب، ارتودنسی کودکان، روکش دندان شیری، فلورایدتراپی و شیار پوش دندان کودک را انجام می دهند.

خدمات:

 • متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
 • ارتودنسی ویژه کودکان و نوجوانان
 • درمان کودکان غیر همکار و مضطرب تحت آرام‌بخشی و بیهوشی
 • ارتودنسی ویژه کودکان و نوجوانان (ارتودنسی پیشگیری)
 • عصب کشی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مترو شریعتی، اول خیابان ظفر، ساختمان سبز، طبقه دوم، واحد 7

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده

دکتر حامد بصیرزاده، فارغ‌التحصیل دندانپزشکی عمومی از دانشگاه روسیه می‌باشند. ایشان دوره‌های تخصصی لمینت، ایمپلنت و کامپوزیت را در دانشگاه آزاد تهران گذراندند. همچنین با سابقه 10 ساله، به عنوان بهترین دندانپزشک کودکان در تهران مشغول به فعالیت می‌باشند. دکتر بصیر زاده 3 سال با فعالیت در کشور روسیه موفق به کسب تجارب ارزشمندی شدند. مطب دکتر در یوسف آباد و در فضایی زیبا واقع است. ایشان آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان گرامی هستند.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • بلیچینگ
 • ارتودنسی ویژه کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان اسدآبادی، کوچه 7، پلاک31، واحد 1

تحصیلات و مهارت بهترین دندانپزشک کودکان

ساختار دندان کودکان با بزرگسالان تفاوت هایی دارد که منجر به وجود آمدن رشته دندانپزشکی اطفال شده است. افرادی که از وضعیت دندان های خود راضی نیستند و دائما با دردهای شدید دندان دست و پنجه نرم می کنند در کودکی به موارد بهداشتی و درمانی توجه کافی را نداشته اند. دندان های شیری اولین دندان هایی است که کودکان در دهان خود دارند هر نوع مشکل و عارضه ای در دوره طفولیت در وضعیت دندان های دائمی تاثیر می گذارد. خدمات دندانپزشکی اطفال شامل کودکان 6 ماه تا 15 سال می شود.

بهترین دندانپزشک کودکان در تهران با گذراندن دوره 4 ساله در دانشکده دندانپزشکی و آشنایی با مفاهیم پایه، باید 2 سال دیگر را به آموزش دندانپزشکی نوزدان، کودکان و نوجوانان اختصاص بدهند. در طول این دوره ها دندانپزشکان نحوه رفتار مناسب با کودک در حین درمان و روانشناسی کودک برای دور کردن استرس و اضطراب از آن ها را می آموزند. همچنین آموزش های مقدماتی و تخصصی برای ارائه خدمات خود مراقبتی و بهداشتی اطفال از مهارت های یک دندانپزشک اطفال می باشد.

مهم ترین اقدام برای ادامه روند درمان دندان در کودکان، تزریق بیهوشی و بی حسی موضعی است که نیازمند تبحر خاصی می باشد. فلوراید تراپی، رژیم غذایی متعادل، مشاوره عادات اطفال در رعایت اصول مراقبتی و معاینات به موقع از وظایف و مهارت های اولیه یک دندانپزشک است. برطرف کردن عفونت دندان و لثه، تشخیص بیماری های مادرزادی فک و دهان، معاینه مربوط به پوسیدگی دندان، ارتودنسی و اصلاح دندان ها، کشیدن دندان و ترمیم دندان های آسیب دیده از جمله مهارت های اختصاصی بهترین دندانپزشک است.

برخی دیگر از مهارت های یک دندانپزشک اطفال موفق مقاوم سازی دندان ها با سیلانت، نصب روکش موقت دندانپزشکی، کمک به بهبود رویش دندان های شیری و دائمی، جرم گیری، پالپوتومی دندان شیری، ترمیم دندان های شکسته شده در اثر ضربه، کامپوزیت و ترمیم آن برای کودکان و پیشگیری از بروز بیماری ها و عارضه های دهانی از آموزش هایی است که هر دندانپزشک و متخصص اطفال باید آن را بلد باشد.

تحصیلات و مهارت بهترین دندانپزشک کودکان

روش های انتخاب دندانپزشک کودکان تهران

بررسی تحصیلات و مدارک: مهم‌ترین معیار برای انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در تهران بررسی تحصیلات و مدارک دندانپزشک موردنظر است. بهتر است پیش از انتخاب کلینیک دندانپزشکی، تحقیقات لازم را در مورد پزشکان کلینیک انجام دهید و از مدارک و تحصیلات آن‌ها اطمینان حاصل کنید. برای این منظور می‌توانید به سایت‌های مربوط به نظام پزشکی مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری در مورد پزشکان را دریافت کنید.

تجربه کاری: تجربه کاری دندانپزشکان نقش مهمی در انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان تهران را دارد. پرسیدن از دوستان، خانواده و آشنایان می‌تواند، یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن دندانپزشکانی باشد که تجربه خوبی در معالجه کودکان دارند. بسیاری از سایت‌ها، امتیازات و نظرات بیماران را درباره دندانپزشکان، در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید این نظرات را بخوانید تا بهترین دندانپزشک را برای کودکان خود انتخاب کنید.

محیط پزشکی: محیط پزشکی از جمله عوامل مهمی است که باید در انتخاب دندانپزشک مورد توجه قرار گیرد. لازم است محیطی با دکوراسیون دوستانه و آرامش بخش، برای کودکان ایجاد شود که احساس راحتی و امنیت را به آن‌ها منتقل کند. هم چنین استفاده از وسایل بازی و سرگرمی، کودکان را سرگرم و پرانرژی نگه می‌دارد.

مراجعه به دندانپزشکان مختلف: می‌توانید به چند دندانپزشک مختلف مراجعه کنید و با آن‌ها مشورت کنید. با مقایسه محیط کار و نحوه برخورد دندانپزشکان، دندانپزشک کودکان در تهران را انتخاب کنید.

مراجعه به سازمان‌های مربوطه: با مراجعه به سازمان‌های مربوطه مانند: اتحادیه دندانپزشکان یا سازمان تنظیم مقررات و ارزیابی کیفیت خدمات پزشکی، اطلاعات لازم را درباره دندانپزشکان کودکان، دریافت کنید.

تحقیق و پرسمان: برای این که از مهارت دندانپزشک اطمینان یافته و بهترین دندانپزشک کودکان در تهران را شناخت، می توان از مراجعین سابق و بیمارانی که از خدمات ایشان استفاده نموده اند کمک گرفت.

چه زمانی باید به دندانپزشک کودکان مراجعه کرد؟

بهترین زمان برای مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان در تهران، حدود شش ماهگی یا سن یک سالگی است یعنی زمانی که رشد دندان‌ها آغاز می شود و شما از این زمان به بعد لازم است به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید، با این کار، امکان تشخیص و درمان مشکلات دندانی و فکی در مراحل اولیه فراهم می‌شود ضمنا کودک با محیط دندانپزشکی آشنا می شود. هم چنین، اگر کودک در سنین اولیه به دندانپزشکی عادت کند، در آینده وقتی به نوجوانی یا جوانی برسد، مشکلات کمتری در زمینه دندانپزشکی خواهد داشت.

برای اطمینان از رویش، رشد و سلامت دندان ها بهتر است هر شش ماه یک بار کودک توسط دندانپزشک معاینه شود. والدین برای ایجاد عادت های مثبت بهداشتی و خود مراقبتی در کودکان می توانند آن ها را در جلسات آموزشی و پیشگیرانه کلینیک ها و مطب های خصوصی کودکان و نوجوانان آماده کنند. زمانی که مشکلاتی نظیر خون ریزی لثه، التهاب و تورم، تبخال، آفت های لثه، درد دندان، آبسه و عفونت های مکرر برای کودکان ایجاد شد؛ بی درنگ باید توسط دندانپزشک معاینه شده و علت آن تشخیص داده شود.

چه زمانی باید به دندانپزشک کودکان مراجعه کرد؟

فلوراید تراپی و فیشورسیلانت دندان کودکان

فیشورسیلانت یک ماده شبه‌ پلاستیکی است که به صورت مایع یا ژل در دندان‌ های کودکان و نوجوانان به کار می‌ رود. این ماده با پوشاندن سطح دندان، از تخریب و پوسیدگی آن ها جلوگیری می‌ کند. همچنین با کاهش حساسیت دندان‌ ها، درد و ناراحتی را کاهش می‌ دهد. استفاده از فیشورسیلانت برای پیشگیری از تسویه دندان و پوسیدگی در کودکان و نوجوانان بسیار موثر است.

فلورایدتراپی نیز یک روش درمانی است که بهترین دندانپزشک کودکان در تهران از فلوراید برای دندان اطفال استفاده می کند تا دندان ها را تقویت کرده و از تخریبات و پوسیدگی های آینده جلوگیری کند. این روش معمولا با استفاده از ژل ها، لاک ها یا خمیرهای دندان انجام می شود و می تواند به صورت خانگی یا توسط دندانپزشک انجام شود.

کلام آخر

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان، نقش بسیار مهمی در حفظ و بهبود سلامت دهان و دندان کودکان و نوجوانان دارد. بهترین دندانپزشکان کودکان باید دارای تجربه کافی، مهارت‌های کلیدی، خلاقیت و صبر باشد و با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته، بهترین خدمات دندانپزشکی را برای کودکان ارائه دهد.

سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. هدف ما، معرفی بهترین دندانپزشک کودکان در تهران بوده است. امیدواریم که اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد، می‌توانید از طریق سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 17 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا