دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران【سال1403】❤️+ لیست 10تایی

در این مقاله سعی داریم 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را به شما معرفی نماییم. دندانپزشک کودکان وظیفه سنگینی بر دوش دارد، چرا که سر و کله زدن با کودکان به مراتب سخت تر از بزرگسالان است. کودکان صبر و حوصله کم تری دارند و تحمل درد برای شان دشوارتر است و استرس و اضطراب بیش تری را متحمل می شوند. به همین دلیل دندانپزشک کودکان باید بتواند تمام این موارد را به خوبی مدیریت کند. علاوه بر این ها، یک دندانپزشک کودک دوره های تخصصی دندانپزشکی اطفال را نیز پشت سر می گذارد و به روش های درمان تحت بیهوشی مسلط می شود. با ما همراه باشید تا بیش تر در این خصوص آشنا شوید.

بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران کیست؟

دندانپزشک اطفال یا پزشک متخصص در دندان‌ های کودکان، پزشکی است که درمان و مراقبت از دندان‌ها و لثه‌ های کودکان را به عهده دارد. این پزشکان معمولا برای درمان کودکان به کار گرفته می شوند و به طور خاص برای تشخیص و درمان مشکلات دندانی و لثه‌ ای کودکان متخصص شده‌اند. آن ها می‌ توانند درمان‌ هایی مانند پر کردن دندان‌ های شکسته، جراحی دندان‌ ها، درمان عفونت‌ های دندانی و تعویض دندان‌ های دائمی را انجام دهند. همچنین، آن ها مسئولیت آموزش کودکان را در خصوص بهداشت دهان و دندان و نگهداری آن ها را نیز بر عهده دارند.

بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران بعد از گذراندن دوره حرفه ای دکترای دندانپزشکی، برای ادامه تحصیل یکی از 10 تخصص مورد تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا را انتخاب می کنند. سخت ترین بخش فعالیت بهترین دندانپزشک کودکان در تهران، اقدام برای ویزیت و معاینه دندان نوزادان است. معاینه توسط دندانپزشک کودکان در دوران نوزادی برای داشتن دندان های شیری سالم و زمان جایگزینی با دندان های دائمی ضروری است.

بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران کیست؟

تفاوت دندان های شیری و دائمی در چیست؟

دندان شیری برای کودکان در دوران کودکی و از سن شش ماهگی رشد می کنند و به طور معمول تا حدود 6 سالگی باقی می ماند. این دندان ها کوچک تر و نازک تر از دندان دائمی هستند و بیش تر برای خوردن غذا و کمک به تلفیق صداهای گفتاری استفاده می شوند. مراقبت از دندان های شیری بسیار مهم است و باید بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران به آن رسیدگی کند.

دندان های دائمی بعد از کامل شدن دندان شیری، در دوران نوجوانی شروع به رشد می کنند و ممکن است تا حدود ۲۵ سالگی کامل شدن شان به طول بیانجامد. این دندان ها بزرگتر و قوی تر از دندان شیری هستند و برای خوردن غذا، تلفیق صداهای گفتاری و حفظ ساختا ر صحیح فک و دهان استفاده می شوند.

5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را بشناسید!

دکتر فاطمه مرادی

دکتر فاطمه مرادی

خانم دکتر فاطمه مرادی با کد نظام پزشکی 136073 عضو سازمان نظام پزشکی کل کشور بوده و به ارائه انواع خدمات دندانپزشکی در شرق تهران مشغول می باشد. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی و تخصص دندانپزشکی ترمیمی می باشد.

در حال حاضر خانم دکتر مرادی را به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران می شناسند، چرا که وی در ارائه انواع خدمات مربوط به ترمیم دندان های آسیب دیده کودکان، ارتودنسی، پوسیدگی های دندان های شیری و اقدامات این چنینی متبحر است و تجربه بالایی دارد. خانم مرادی بسیار دلسوز و خوش اخلاق بوده و از این رو کودکان بدون هیچ گونه اضطراب و استرس برای دریافت درمان و اقدامات لازم برای بهداشت دهان خود با ایشان وقت می گذرانند.

خدمات:

 • ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
 • ترمیم دندان های آسیب دیده و پوسیده کودکان  از نوع شیری و دائمی
 • آموزش رعایت بهداشت و نگهداری از دندان به کودکان
 • فلورایدتراپی

آدرس: تهران، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی، پلاک 56

دکتر نجمه شیرازیان

دکتر نجمه شیرازیان

خانم دکتر نجمه شیرازیان، ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی به کودکان در انواع پیشگیرانه و رفع اختلالات و ایرادهای دهان و دندان بچه ها، یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران است وی خدمات درمانی و پیشگیرانه را برای حفظ سلامت دهان و دندان اطفال به کار می گیرد و در فضایی کودکانه و با استفاده از روش های دوستانه، با ایجاد حس آرامش در کودکان به خوبی با آن ها ارتباط می گیرد.

از جمله اقدامات ایشان در طول دوره درمان پس از ویزیت و معاینه می توان به ترمیم دندان های آسیب دیده، انجام فیشور سیلانت برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، فضا نگهدارنده برای ایجاد فضای خالی دندان ها و غیره اشاره نمود.

خدمات:

 • ترمیم آسیب دیدگی‌ دندان‌ های شیری و دائمی اطفال و نوجوانان
 • عصب کشی دندان شیری و دائمی
 • روکش گذاشتن برای دندان‌های شیری
 • شیارپوش یا همان فیشورسلانت
 • ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، صد دستگاه، نبش فست فود گاردینو، پلاک 500، واحد 13

دکتر نازلی یاراحمدی

دکتر نازلی یاراحمدی

خانم دکتر نازلی یاراحمدی یکی دیگر از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران است. وی دارای بورد تخصصی دندانپزشکی اطفال از دانشگاه تهران می‌ باشد و در حال حاضر به صورت تخصصی و حرفه‌ ای به ارائه انواع خدمات درمانی و پیشگیرانه برای کودکان و نوجوانان در منطقه پیروزی تهران می پردازد. لازم به ذکر است که ایشان با شماره نظام پزشکی 119147 به صورت قانونی و با مجوزهای لازم به درمان مشکلات دندانی و دهانی کودکان مشغول است.

خدمات:

 • درمان دندان‌ های آسیب دیده کودکان
 • درمان ریشه
 • ترمیم دندان‌ ها با مواد کامپوزیتی
 • ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: تهران، پیروزی، مترو نبرد، مابین خیابان عادلی و حبیب نژاد، پلاک 471، طبقه 4

دکتر صدیقه مظفر

دکتر صدیقه مظفر

خانم دکتر صدیقه مظفر عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی دندانپزشکی اطفال از دانشگاه‌ های برتر کشور و ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی به کودکان و نوجوانان می‌باشد. مراجعین و بیماران بسیاری تاکنون مراحل درمان را با رضایت کامل نزد ایشان پشت سر گذاشته اند. شماره نظام پزشکی خانم دکتر صدیقه مظفر 106301 می‌ باشد. خانم دکتر مظفر یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران است.

خدمات:

 • روکش دندان اطفال
 • فلوراید تراپی دندان کودکان
 • دندانپزشکی با بیهوشی و آرامبخش
 • عصب کشی و پرکردن دندان ها
 • انجام مراقبت‌ های پیشگیرانه

آدرس: تهران، هفت حوض، روبروی سون سنتر

دکتر مهرسا پاریاب

دکتر مهرسا پاریاب

دیگر دندانپزشکی که به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران معرف حضور شما می گردد، خانم دکتر مهرسا پاریاب می باشد. ایشان دارای فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و بیهوشی و متخصص دندانپزشکی اطفال و نوجوانان هستند. درجه تخصص دندانپزشکی کودکان توسط خانم مهرسا پاریاب در سال 1388 دریافت شده است و در سال 1395 نیز ایشان موفق به کسب فوق تخصص دندانپزشکی بیمارستان بیهوشی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند.

خدمات:

 • ترمیم دندان کودکان
 • قرار دادن فضا نگهدارنده
 • فیشورسیلانت
 • روکش
 • کشیدن، پرکردن و عصب کشی
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، گلبرگ شرقی، بعد از چهارراه رشید، پلاک 79، طبقه اول، واحد سوم

ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران

دندانپزشک اطفال یا پزشک دندان های کودکان و نوجوانان متخصص در درمان و پیشگیری از بیماری های دندان و لثه در این گروه سنی است. ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران عبارتند از:

 • تخصص در بازه سنی کودکان و نوجوانان: بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران دوره تخصص خود را در درمان و مراقبت از دندان ها و لثه های کودکان و نوجوانان گذرانده است.
 • آموزش و تجربه در برقراری ارتباط با کودکان: دندانپزشک اطفال باید بتواند با کودکان و نوجوانان به خوبی ارتباط برقرار کند و آن ها را به خود و به مراقبت از دندان های شان علاقه مند کند و با این روش اضطراب را از آن ها دور نماید.
 • آگاهی از روش های درمانی مناسب برای کودکان: دندانپزشک اطفال باید با روش های درمانی مناسب برای کودکان آشنا باشد، از جمله روش های بی دردی و استفاده از تجهیزات و مواد مناسب برای کودکان. دندانپزشک کودکان بسیاری از اقدامات درمانی را لازم است تحت بیهوشی و یا با استفاده از مواد آرام بخش مناسب کودکان انجام دهد.
 • توانایی در شناسایی و پیشگیری از بیماری های دندانی: دندانپزشک اطفال باید بتواند بیماری های دندانی را شناسایی کند و در صورت لزوم، پیشگیری و درمان آن ها را انجام دهد. برای مثال اگر دندان کودکان دچار به هم ریختگی باشد باید با اقدامات پیشگیرانه آن را اصلاح نمایند.
 • تجربه در مراقبت از دندان های شیری و دائمی: بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران باید تجربه کافی در مراقبت از دندان های شیری و دائمی داشته باشد و بتواند به خوبی با هر دو نوع دندان کار کند.
 • فعالیت در محیطی مناسب: کلینیک دندانپزشکی کوکان باید فضایی شاد و مهیج داشته باشد تا کودکان از آن محیط فرار نکنند.
 • استفاده از تکنولوژی های پیشرفته: دندانپزشک اطفال باید با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در درمان و مراقبت از دندان ها و لثه های کودکان و نوجوانان آشنا باشد.
ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران

اهمیت دندان شیری در ارتودنسی پیشگیرانه

دندان های شیری نوعی نگهدارنده فضا برای دندان‌های دائمی هستند. اگر دندان‌ های شیری به زودی از بین بروند، به دندان‌های دائمی این اجازه داده می‌شود در فضاهای خالی پیشروی کنند و از این رو فضای لازم برای رشد دندان‌ های دائمی کم می‌ شود. پس مراقبت از دندان های شیری بسیار ضروری است و باعث پیشگیری از شلوغی و کجی دندان های دائمی در بزرگسالی می شود.

در صورتی که دندان های شیری زودتر از موعد پوسیده شود و از دست بروند، مراجعه به یک بهترین دکتر ارتودنسی ضروری است، چراکه چنین دندانپزشکی با اقدامات لازم و ارتودنسی پیشگیرانه باعث ایجاد الگوی صحیح برای رشد دندان کودکان می شود. انجام ارتودنسی پیشگیرانه به عواملی همچون سن کودک، مراحل رشد و موقعیت دندان های دائمی و الگوی رشد بستگی دارد. بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران در جلسه اولیه از صورت، فک و دهان و دندان کودک ارزیابی کلی به عمل می‌ آورد. این بررسی ممکن است به صورت چشمی و معاینه فیزیکی و یا توسط تصاویر گرفته شده با اشعه ایکس صورت بگیرد.

کلام آخر

دندانپزشک اطفال وظیفه بررسی و معاینه مشکلات دهان و دندان کودکان در مراحل درمانی و یا اقدامات پیشگیرانه را بر عهده دارد و همچنین موظف است آموزش‌ های لازم برای بهداشت دهان دندان را به کودکان ارائه دهد. ما در این مقاله اطلاعات مختصر و مفیدی را در این خصوص ارائه دادیم و در ضمن 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را به شما معرفی نمودیم. از همراهی‌ تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان در سایت دندانپزشکا هستیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا