ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله می خواهیم 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران را به شما معرفی کنیم. پس اگر می خواهید علاوه بر شناخت این دندانپزشکان و اطلاع از آدرس و شماره تماس آن ها، در خصوص چگونگی انجام ارتودنسی عوارض و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. بسیاری از افراد هستند که پس از رشد دندان های دائمی شان با بی نظمی در دندان ها و اختلالات فکی مواجه می شوند که برای آن ها عوارضی همچون ظاهری نامناسب و مشکل در جویدن و صحبت کردن پیش می آورد. بسیاری از افراد در وهله اول برای داشتن لبخندی زیبا به دندانپزشک مراجعه می کنند تا برای ارتودنسی اقدام کنند.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از رشته های پزشکی است که به درمان و تصحیح مشکلات دندانی و فکی می پردازد. این رشته به طور کلی به دو دسته ارتودنسی بزرگسالان و ارتودنسی کودکان تقسیم می شود. بسیاری از افرادی که از داشتن دندان های به هم ریخته  نامتقارن رنج می برند می توانند برای داشتن دندان های مرتب به بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران مراجه کنند. حال در ادامه می خواهیم چگونگی انجام ارتودنسی برای بزرگسالان و کودکان را مورد بررسی قرار دهیم.

ارتودنسی بزرگسالان:

در این نوع ارتودنسی، مشکلات دندانی و فکی بزرگسالان تصحیح می شود. در این نوع ارتودنسی، استفاده از براکت های شفاف و یا براکت های داخلی (لینگوال) معمول است. در صورتی که برای اصلاح مشکلات دندانی و فکی بزرگسالان، علاوه بر براکت ها، نیاز به استفاده از انواع دستگاه های ارتودنسی دیگر نظیر اسپیسر، هیدروسپیسر و چوب دندان باشد، به آن ها روش های تصحیح دندانی چند مرحله ای توصیه می شود که البته بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با بررسی دقیق و تخصصی که دارد به این نتیجه می رسد.

ارتودنسی کودکان:

در این نوع ارتودنسی، مشکلات دندانی و فکی کودکان توسط بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران تصحیح می شود. با توجه به این که در این سنین دندان ها هنوز در حال رشد و تکامل هستند، بنابراین بهتر است از روش های تصحیح دندانی پیشگیرانه استفاده شود. در این روش ها، از دستگاه های ارتودنسی مختلف نظیر کلاس 1، کلاس 2 و کلاس 3 استفاده می شود. همچنین در صورت نیاز به تصحیح دندان های برجسته، از دستگاه های خاصی نظیر دستگاه های فانتوم و هیدروسپیسر استفاده می شود.

ارتودنسی چیست؟

سن مناسب برای انجام ارتودنسی

به طور کلی، ارتودنسی یک روش پیشگیرانه برای تصحیح مشکلات دندانی و فکی است. با استفاده از این روش، مشکلات دندانی و فکی بزرگسالان و کودکان قابل تصحیح هستند و بهبودی در کیفیت زندگی آن ها و لبخندی زیبا برای آن ها ایجاد می شود.

سن مناسب برای ارتودنسی بستگی به نوع مشکل دندانی و فکی دارد. در صورتی که مشکلات دندانی و فکی در کودکان شروع شود، بهتر است از سن 7 تا 12 سالگی با روش های پیشگیرانه ارتودنسی شروع شود. در صورتی که مشکلات دندانی و فکی در بزرگسالان به دلایلی مثل رشد نهفته دندان عقل آغاز گردد، هیچ سن محدودی برای شروع ارتودنسی وجود نخواهد داشت. پس در نتیجه می توان در هر سنی اقدام به تصحیح مشکلات دندانی و فکی نمود. البته لازم به ذکر است که انجام ارتودنسی پیشگیرانه می تواند افراد را از سختی و هزینه بالای ارتودنسی در بزرگسالی نجات دهد.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران را بشناسید!

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی، فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی در سال 1372 و پذیرفته شده در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی مشهد، یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران است. وی موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور گردیده است و توانسته است به پاس زحماتی که برای علم دندانپزشکی کشور کشیده و خدماتی که ارائه داده است، لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت نماید. دکتر قریشی با استفاده از جدیدترین متدهای ارتودنسی بین المللی به درمان بیماران خود می پردازد. ایشان در دانشگاه آلبرتا به تحصیلات تکمیلی در حوزه ارتودنسی پرداخته است. جناب آقای دکتر قریشی از دیگر افتخاراتی که کسب نموده اند، کسب دیپلم فلوشیپ و بورد تخصصی ارتودنسی از کانادا می باشد.

خدمات:

 • ارتودنسی مرئی و نامرئی
 • ارتودنسی متحرک و ثابت
 • ارتودنسی لینگوال و سرامیکی
 • انجام ارتودنسی کاموفلاژ

آدرس: تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام، پلاک 89، ساختمان آریانا، طبقه 5، واحد 23

دکتر فرهاد صدرالدینی

دکتر فرهاد صدرالدینی

جناب آقای دکتر فرهاد صدرالدینی با رتبه ممتاز دکتری تخصصی ارتودنسی و فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران می باشد. وی عضو انجمن ارتودنتیست‌ های ایران بوده و سوابق آموزشی تخصصی را در این حوزه در دانشگاه‌های کشور کسب کرده است. در حال حاضر جناب صدرالدینی دارای درجه بورد تخصصی ارتودنسی از دانشگاه شهید بهشتی هستند و عضو تایید شده انجمن ارتودنتیست‌ های آمریکا و فدراسیون بین المللی ارتودنتیست‌ ها می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی فک بالا و فک پایین
 • ارتودنسی از نوع متحرک و ثابت
 • ارتودنسی برای اطفال و نوجوانان از نوع پیشگیرانه و اصلاحی

آدرس: تهران، نارمک، چهارراه تلفنخانه، خیابان ثانی، ابتدای خیابان سمنگان، پلاک 120

دکتر محمد جواد خسروپور

دکتر محمد جواد خسروپور

جناب آقای دکتر محمد جواد خسروپور با شماره نظام پزشکی 61491 عضو انجمن ارتودنتیست‌های کشور بوده و دارای بورد تخصصی ارتودانتیکس می باشد. ایشان با 27 سال تجربه پزشکی، خدمات ارتودنسی را با بالاترین سطح کیفیت به کسانی که از نامرتبی دندان های خود رنج می برند ارائه می دهد. با توجه به سطح رضایت بیماران، دکتر خسروپور یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • ویزیت و معاینه
 • ارائه انواع خدمات مربوط به ارتودنسی
 • اصلاح فک و ریشه دندان

آدرس: تهران،خیابان گلبرگ غربی، تقاطع 16 متری مجیدیه، ساختمان سحر، پلاک 206، طبقه اول

دکتر محمدرضا جهانبخشی

دکتر محمدرضا جهانبخشی

جناب آقای دکتر محمدرضا جهانبخشی، یکی دیگر از پزشکانی است که به عنوان بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران شناخته می شود. ایشان دارای بورد تخصصی دندانپزشکی با گرایش ارتودنسی می باشند و در درمان کجی دندان ها با مدرن ترین روش ها دارای مهارت و تجربه لازم می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان نیز 88447 است.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و نامرئی دندان ها
 • ارتودنسی با براکت های سرامیکی و همرنگ دندان
 • رفع نامرتبی و کجی دندان ها

آدرس: تهران خیابان پیروزی بین خیابان مقداد و کریم شاهیان مترو نیرو هوایی نبش پمپ بنزین مقداد پلاک 168 طبقه دوم واحد 4

دکتر فاطمه عظیمی

دکتر فاطمه عظیمی

خانم دکتر فاطمه عظیمی جراح و یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران است که در منطقه تهرانپارس به ارائه انواع خدمات مربوط به دهان و دندان می پردازد. شماره نظام پزشکی ایشان 176974 است. علاوه بر انجام ارتودنسی، خانم عظیمی در انجام ایمپلنت و لمینت دندان ها نیز متبحر می باشند و به طور کلی در کلینیک دندانپزشکی ایشان انواع خدمات مربوط به دهان و دندان با بالاترین کیفیت و به روزترین تجهیزات در محیطی آرام و دلچسب و پاکیزه ارائه می گردد.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • ارائه خدمات به اطفال
 • بلیچینگ دندان
 • قرار دادن فضانگهدار
 • کامپوزیت ونیر و لمینت
 • درمان ریشه و جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، خیابان امین، جنب کوچه بت شکن، ساختمان پارسا، پلاک 5، طبقه 3

مزایای انجام ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از پیشرفت های موثر در دنیای دندانپزشکی بوده است، به نحوی که امروزه نوعی روش درمانی برای افرادی با دندان های نامرتب محسوب می شود. از جمله مزایایی که این روش، طبق نظر بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران دارد شامل موارد زیر می شود:

 • بهبود ظاهر و زیبایی صورت و لبخند
 • صلاح مشکلات بیماری های دندانی مانند جابجایی، تورم و فشار در دهان
 • بهبود عملکرد دهان و فک و کاهش خطر ابتلا به بیماری های دندانی و لثه ای
 • بهبود کیفیت زندگی و رفاه حال بیمار
 • افزایش اعتماد به نفس و روحیه خوب
 • اصلاح مشکلات گفتاری و تسهیل در بهداشت دهان و دندان ها
 • کاهش درد و عوارض ناشی از مشکلات دندانی و بهبود تنفس و کاهش مشکلات ناشی از بدبوی دهان.

قبل از انجام ارتودنسی پزشک مربوطه وضعیت دندان ها و سلامت آن ها را بررسی می کند و در صورت نیاز به جراحی لثه و دندانی، به یکی از بهترین جراح دندانپزشک در شرق تهران ارجاع می دهد.

مزایای انجام ارتودنسی چیست؟

انواع ارتودنسی

انواع خدمات مربوط به ارتودنسی که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران در کلنیک دندانپزشکی قابل ارائه است عبارتند از:

ارتودنسی سنتی یا ثابت: در این روش، برای جابجایی دندان ها و تغییر موقعیت آن‌ها، از براکت های فلزی استفاده می‌شود که به دندان ها چسبانده می‌شوند و با سیم های فلزی به یکدیگر متصل می‌شوند.

ارتودنسی شفاف: در این روش، برای جابجایی دندان ها و تغییر موقعیت آن‌ ها از براکت های شفاف استفاده می‌ شود که به دندان ها چسبانده می‌شوند و با سیم های شفاف به یکدیگر متصل می‌شوند. این روش به دلیل شفافیت براکت ها، ظاهر زیباتری دارد.

ارتودنسی لینگوال: در این روش، براکت های فلزی یا شفاف روی سطح داخلی دندان ها قرار می‌گیرند و سیم های فلزی یا شفاف به آن‌ها متصل می‌شوند. این روش به دلیل قرار گرفتن براکت ها در داخل دهان، ظاهر زیباتری دارد.

ارتودنسی موسومی: در این روش، برای جابجایی دندان ها و تغییر موقعیت آن‌ ها از براکت های فلزی استفاده می‌شود که به دندان ها چسبانده نمی‌شوند و با سیم های فلزی به یکدیگر متصل می‌شوند. این روش به دلیل عدم نیاز به چسباندن براکت ها به دندان ها، باعث کاهش خطر عفونت و ترس از درد می‌شود.

کلام آخر

ارتودنسی یکی از روش های اصلاحی دندان ها و فک است که به فرد چهره ای زیبا و لبخندی جذاب ارائه می دهد. با این کار نحوه صحبت کردن، جویدن غذا و حتی تنفس نیز بهبود می یابد. ما برا کمک ساکنین بخش هایی از پایتخت، 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران را معرفی نمودیم. از همراهی تان سپاس گزاریم. با سایت دندانپزشکا برای دریافت مطالب بیش تر و ارائه نظرات تان در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا