جراحی فک و صورت

بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

جراحی فک و صورت یکی از گرایش های دوره دندانپزشکی است که غالبا افراد بعد از گذراندن دوره عمومی، سال های زیادی را برای گذراندن دوره تئوری و عملی این رشته سخت و حساس پشت سر می گذارند. متخصصین این حوزه برای رفع عیوب ظاهری و بهبود عملکرد فک و صورت افراد دست به تیغ جراحی می برند و باعث زیبایی هرچه بیش تر آن ها و جبران آسیب های وارده می گردند. ما در این مقاله می خواهیم از آخرین و به روزترین اطلاعات مربوط به این بخش از دنیای پزشکی صحبت کنیم. در ضمن تصمیم داریم تعدادی از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران را به شما معرفی نماییم. پس در ادامه همراه ما باشید.

بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران کیست؟

جراحی فک و صورت عبارت است از هرگونه تداخل و مداخله جراحی در مناطق فک و صورت برای اصلاح مشکلات مختلفی از جمله ترمیم شکستگی ها، جابجایی فک ها، برطرف کردن نقص های استخوانی، جراحی های زیبایی و غیره. این نوع جراحی ها معمولا توسط جراحان دهان و فک و صورت (جراحان دندانپزشکی) انجام می شود و نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد. این نوع از جراحی ها غالبا پیچیده بوده و متخصصان آن بسیا با تجربه بوده و دستان توانمند و ماهری دارند.

بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران یک پزشک متخصصی است که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌ها، آسیب‌ها و نقایص فک و صورت فعالیت می‌کند. این پزشکان عمل جراحی بر روی فک، صورت و سایر قسمت‌ های مربوط به صورت را انجام می‌ دهند و همچنین درمان‌ های غیرجراحی مانند ترمیمات دندانی، ایمپلنت‌ های دندانی، جراحی زیبایی صورت و درمان بیماری‌ های مرتبط با فک و صورت را انجام می‌ دهند. بهترین جراح دندانپزشک در شرق تهران که در حوزه فک و صورت فعالیت می کند، می توان گفت دوره آموزشی 12 ساله را پشت سر می گذارد؛ 7 سال برای دکترای حرفه ای دندانپزشکی و 5 سال دوره آموزشی جهت رسیدن به تخصص جراحی فک و صورت.

بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران کیست؟

بیماری های قابل درمان توسط جراح فک و صورت

بهترین جراح فک و صورت در تهران به بیمارانی که مشکلاتی در منطقه فک و صورت خود دارند، کمک می کند. این مشکلات می توانند شامل موارد زیر باشند:

1. شکستگی های فک و صورت: این شامل شکستگی هایی است که در نتیجه تصادفات، ضربه ها یا آسیب های دیگر به وجود می آیند. بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران معمولا با استفاده از پلاک ها، پین ها یا مهره های فلزی، استخوان های شکسته را ترمیم می کند.

2. نقص های استخوانی: این شامل عدم توازن در ساختار صورت، جابجایی غیرطبیعی فک، عدم هم ترازی بین دو فک و سایر نقص های استخوانی است. جراح فک و صورت با استفاده از روش های جراحی مختلف، بهبود و تصحیح این نقص ها را انجام می دهد.

3. عفونت های دهان و صورت: جراح فک و صورت ممکن است برای درمان عفونت های دهان و صورتی مانند عفونت های لثه، تاندون ها، لوزالمعده و غیره نیز اقدام کند.

4. جراحی های زیبایی: چنین متخصصی ممکن است برای بهبود ظاهر صورت و اصلاح نقص های ظاهری مانند جراحی بینی، لیفت صورت، جراحی چشم و غیره استفاده شود.

5.  اختلالات حرکتی: سایر مشکلات مانند عدم قابلیت جویدن، بیماری های خفیف تمپورومندیبولار (TMJ)، ترمیمات پس از جراحی های قبلی و غیره.

به طور کلی، جراح فک و صورت مسئول درمان و تصحیح مشکلات استخوانی، عضلانی و ظاهری در منطقه فک و صورت است. در صورت بروز چنین مشکلاتی بهتر است تحت نظر یک متخصص بود و با مشاوره و بررسی دقیق اقدام به جراحی کرد.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح فک و صورت در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح جراح تخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⭐ تجهیزات از تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
❤️ برخورد با بیمار رفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
📝  مهارت و تجربه سابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

5 تا از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران را بشناسید!

دکتر مصطفی مهرابی

دکتر مصطفی مهرابی

دکتر مصطفی مهرابی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی  از دانشگاه تهران و متخصص جراحی فک و صورت و دهان، یکی از جراحان برجسته و حرفه ای در  حوزه دهان و فک و صورت می باشد. شماره نظام پزشکی ایشان 138972 می باشد. خدمات ارائه شده توسط دکتر مهرابی بسیار گسترده بوده و همگی در سطح کیفیت بالا می باشد. با توجه به تعداد عمل های موفق انجام شده توسط دکتر مهرابی، می توان ایشان را یکی از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران دانست.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی بینی
 • ایمپلنت دندان
 • اصلاح قرینگی استخوانی فک و صورت
 • تزریق ژل و فیلر

آدرس: تهران، فرجام شرقی، بین باقری و فلکه دوم تهرانپارس، جنب خیابان گلشنی، پلاک 89، ساختمان آریانا – طبقه 2،  واحد 10

دکتر علی لطفی

دکتر علی لطفی

دکتر علی لطفی، متخصص آسیب شناسی فک و دهان، دندانپزشک و عضو هیئت علمی پاتولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. ایشان همچنین عضو هیئت بورد تخصصی پاتولوژی دهان و فک و صورت بوده و جراحی ها و روش های درمانی و اصلاحی فک و صورت را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. دکر علی لطفی نیز یکی از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران می باشند. ساعات کاری کلینیک ایشان شنبه ها از ساعت 12 ظهر تا 3 بعد از ظهر و در روزهای چهارشنبه از ساعت 12 ظهر تا 8 شب می باشد.

خدمات:

 • انجام نمونه برداری
 • جراحی لثه و فک
 • درمان ضایعات دهان و فک مثل کیست ها، تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • درمان ضایعات موجود در در بافت سخت و نرم دهان با انجام آزمایش تشخیص پاتولوژی

آدرس: تهران بزرگراه رسالت شرق، خیابان آیت شمالی، نبش کوی زمرد شرقی، کلینیک سبز

دکتر حمید حمدزاده

دکتر حمید حمدزاده

یکی دیگر از متخصصینی که به عنوان بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران شناخته می شود، دکتر حمید حمدزاده می باشد. وی با شماره نظام پزشکی 95682 عضو خانواده بزرگ جراحان و دندانپزشکان کشور است. دکتر حمدزاده علاوه بر جراحی های مربوط به دهان و فک و صورت، در جراحی بینی نیز بسیار موفق عمل نموده و رضایت بسیاری از بیماران و زیباجویان خود را جلب نموده است.

خدمات: 

 • جراحی بینی
 • جراحی فک و رفع ایرادات جویدن و اختلالات گفتاری به دلیل نقایص استخوان فکی
 • جراحی دندان عقل و ریشه

آدرس: تهران، خیابان دماوند، ایستگاه نیروی هوایی، جنب پمپ بنزین زرکش، کلینیک دندانپزشکی بهفر

دکتر مهدی امیری سیاوشانی

دکتر مهدی امیری سیاوشانی

دکتر مهدی امیری سیاوشانی با شماره نظام پزشکی 110200، متخصص تصویربرداری دهان، فک و صورت (رادیولوژی دهان، فک و صورت) و یکی از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران می باشد. دکتر امیری دارای مدرک دندانپزشکی عمومی نیز بوده و بسیاری از خدمات زیبایی و ترمیمی دندان را نیز به زیباجویان ارائه می دهد.

خدمات:

 • روکش دندان و عصب کشی
 • کامپوزیت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه

آدرس: تهران، تهرانپارس، گلبرگ شرقی، بین چهارراه رشید و کیخسروی، ساختمان پارسیان، پلاک 60، واحد 3

دکتر همایون داوودی

دکتر همایون داوودی

دکتر همایون داوودی یکی دیگر از جراحان دهان و فک و یکی از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران می باشد. پروانه طبابت ایشان با شماره 12879 صادر گردیده است. دکتر داوودی از جمله پزشکان با وجدان و حرفه ای است که با ظرافت و دقت و با بهره گیری از آخرین متدها و تجهیزات به مراجعین خود خدمات دندانپزشکی را ارائه می دهد.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل نهفته
 • جراحی فک و اصلاح قرینگی استخوانی
 • جراحی لثه
 • درمان ضایعات فکی

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، چهارراه مجیدیه، جنب پل عابر پیاده، پلاک 1106

مراقبت های بعد از جراحی فک و صورت

بعد از جراحی فک و صورت، برخی مراقبت های بعد از عمل ممکن است لازم باشد. این مراقبت ها عبارتند از:

1. استفاده از یخ: استفاده از یخ بر روی منطقه عمل شده می تواند در کاهش تورم و درد کمک کند. معمولا توصیه می شود یخ را به مدت 20 دقیقه در هر ساعت استفاده کنید.

2. استفاده از داروها: پزشک ممکن است داروهای ضد التهابی، ضد درد یا آنتی بیوتیک ها را به شما تجویز کند. حتماً دستورات پزشک را در مورد مصرف داروها دقیقاً دنبال کنید.

3. تغذیه مناسب: پس از جراحی فک و صورت، ممکن است نتوانید به طور عادی غذا بخورید. پزشک ممکن است تغذیه مایعات و غذاهای نرم را توصیه کند تا از آسیب به منطقه عمل شده جلوگیری شود.

4. محدودیت فعالیت: پزشک ممکن است توصیه کند تا چند روز بعد از جراحی فعالیت های سنگین را محدود کنید و استراحت کنید. همچنین، باید فعالیت هایی که ممکن است منجر به ضربه به منطقه عمل شده شوند، اجتناب کنید.

به طور کلی، مراقبت های بعد از جراحی فک و صورت ممکن است بسته به نوع جراحی و وضعیت شما متفاوت باشد. بهتر است با یک دندانپزشک عمومی که تخصص در حوزه فک  وصورت دارد، در مورد نیازهای خاص خود صحبت کنید و دستورالعمل های دقیق را دنبال کنید.

مراقبت های بعد از جراحی فک و صورت

استئوتومی فک بالا چیست؟

استئوتومی فک بالا یک روش جراحی است که در آن قسمتی از فک بالا (مثلا قسمتی از فک بالایی) توسط بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران بریده می‌ شود تا به ساختارهای داخلی دسترسی پیدا کند. این روش معمولا برای تغییرات گسترده در ساختار فک بالا مانند اصلاح عبور ناهنجار از فک بالا، جابجایی استخوان‌ ها و ترمیم آسیب‌ ها استفاده می‌ شود.

کلام آخر

جراحی فک و صورت یکی از تخصص های دندانپزشکی است که فارغ التحصیلان آن باید دوره طولانی مدتی را به آموزش و کسب مهارت در این زمینه اختصاص دهند. ما در این مقاله در این خصوص صحبت نمودیم و در ضمن 5 تا از بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران را به شما معرفی کردیم. از همراهی تان سپاس گزاریم. با ما در سایت دندانپزشکا در ارتباط باشید تا توانیم از نظرات شما بهره مند شویم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 19 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا