جراحی فک و صورت

بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران 【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم به شما بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران را معرفی کنیم. همان طور که می‌دانید فک یکی از قسمت‌های حیاتی در صورت انسان است که نقش مهمی در عملکرد دهان، گفتار و جویدن غذا دارد. اما برخی از مشکلات مانند: تصادفات، بیماری‌های خاص یا تغییرات طبیعی در ساختار فک، می‌تواند باعث از دست دادن یا تخریب بخشی از فک شود در چنین مواقعی مراجعه به دکتر پروتز فک به عنوان یک راهکار قابل توجه برای بازسازی فک بکار می‌رود. همان طور که می‌دانید پروتز فک فقط جنبه درمانی ندارد، بلکه بعضی اوقات افراد از ظاهر فک خود راضی نیستند و برای زیبا‌تر کردن چهره خود تمایل به زاویه دار کردن فک دارند و تنها راهکار برای آن‌ها انجام جراحی پروتز فک می‌باشد.

پروتز فک چیست ؟

پروتز فک یک روش جراحی است که با استفاده از تکنیک‌های مناسب، قسمت‌های مختلف فک که دچار آسیب یا نقص شده را ترمیم و جایگزین می‌کند. این روش عموما برای ترمیم قسمت‌هایی از فک مانند: مفصل فکی، استخوان‌ها و بافت‌ها استفاده می‌شود. آسیب‌ها و صدمات جدی به فک می‌تواند باعث شکستگی استخوان‌ها و تخریب مفصل فکی شود و بیماری‌هایی مانند: بیماری‌های التهابی مفصل فک، بیماری‌های عفونی، سوءتغذیه و بیماری‌های مزمن مانند سرطان نیز می‌توانند به تخریب ناحیه فکی منجر شوند.

پروتز فک می‌تواند در فرآیند ترمیم و بازسازی بخش‌های فکی پس از جراحی‌های اصلاحی مانند: استئوپلاستی مفصل فکی به کار رود. این فرآیند با توجه به نیازهای هر بیمار شامل طراحی، ساخت و اندازه‌گیری دقیق از ساختار فک اصلی و سپس نصب پروتز جدید می‌باشد و در صورتی که دندان‌ها به خوبی ردیف نشده باشد و یا فاصله‌ و ناهمواری‌ در میان دندان‌ها وجود داشته باشد، پروتز فک می‌تواند دندان‌ها را به شکل مناسبی در طول فک چیده و آن‌ها را منظم کند.

پروتز فک می‌تواند به تغییر زاویه فک کمک کند تا صورت، تناسب بهتری داشته باشد. این عمل برای تنظیم نسبت و هماهنگی میان فک بالا و پایین به کار می‌رود در صورتی که فک بالا یا پایین بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد و ناسازگاری در ظاهر صورت ایجاد کند، پروتز فک می‌تواند استفاده شود تا حجم فک را تعدیل بخشد. پروتز فک می‌تواند به تغییر شکل کلی صورت کمک کند به عنوان مثال در صورتی که فک‌ها نامتقارن یا دارای ناهمواری‌های قابل توجهی باشد با استفاده از پروتز فک می‌توان ظاهر صورت را بهبود بخشید و تناسب مناسبی را ایجاد کرد.

پروتز فک چیست ؟

خدمات بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران

پروتزهای مفصلی: پروتزهای مفصلی در فک معمولا برای ترمیم و جایگزینی مفصل فکی آسیب دیده استفاده می‌شود. این نوع پروتزها برای بهبود عملکرد مفصل فک، کاهش درد و التهاب، اصلاح اختلالات ساختاری فک استفاده می‌شود که شامل 3 نوع پروتز مفصلی یک طرفه، پروتز مفصلی دو طرفه و پروتز مفصلی متحرک می‌باشد بهتر است این کار را به بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در نیاوران بسپارید.

پروتزهای استخوانی: پروتزهای استخوانی به منظور ترمیم و جایگزینی استخوان‌های آسیب دیده در قسمت‌های فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروتزها به عنوان جایگزین استخوان‌های ضعیف، شکسته یا از دست رفته عمل می‌کنند و با استفاده از مواد مناسب مانند پلیمرها یا فلزات، پشتیبانی لازم را برای استخوان‌ها فراهم می‌کنند این پروتزها معمولا شامل استخوان‌های مصنوعی هستند که جایگزین استخوان آسیب دیده می‌شود و عملکرد استخوان را بهبود می‌بخشد.

پروتزهای جراحی پس از استئوپلاستی: استئوپلاستی یک روش جراحی فک و صورت است که برای ترمیم شکل فک یا استخوان‌های صورت استفاده می‌شود. پس از این جراحی، پروتزهای جراحی می‌تواند به عنوان پشتیبان و استحکام دهنده استفاده شود. نوع پروتز جراحی پس از استئوپلاستی متناسب با نوع و محل جراحی و هم‌چنین نیازهای شما متفاوت است.

پروتزهای تزریقی: استفاده از پروتزهای تزریقی مانند بوتاکس و فیلرها به منظور تغییر شکل و تقویت ظاهر فک توسط بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران انجام می‌شود. پروتزهای تزریقی به معنای استفاده از مواد تزریقی برای تغییر شکل، بهبود ظاهر و تقویت قسمت‌های فک می‌باشد. این پروتزها عموما غیر جراحی هستند و می‌توانند به صورت موقت یا دائمی استفاده شوند.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر پروتز فک در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح دکتر تخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⭐ تجهیزات از تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
❤️ برخورد با بیمار رفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
📝  مهارت و تجربه سابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

5 تا از بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران را بشناسید!

دکتر علیرضا بابایی

دکتر علیرضا بابایی

دکتر علیرضا بابایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با بیش از 20 سال سابقه در زمینه پروتز فک، ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در این حوزه می‌باشند. ایشان تجربه کافی در انجام تمامی اعمال پروتز فک را دارند و با استفاده از تکنیک‌های مدرن و بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته به بیماران خود خدمات با کیفیت و اصولی ارائه می‌دهند با تکیه بر تجربه و تخصص دکتر بابایی، می‌توانید زیبایی و اعتماد به نفس خود را بدست آورید.

خدمات:

 • تحلیل فکی
 • ناهنجاری‌های فکی
 • مشکلات مفاصل فک
 • دندان عقل نهفته
 • جراحی دهان و فک و صورت

آدرس: تهران، نیاوران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، روبروی خیابان سپند، نبش کوچه نیلوفر، مجتمع پزشکی صاحبقرانیه

دکتر فرهود گوراوانچی

دکتر فرهود گوراوانچی

دکتر فرهود گوراوانچی، بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران هستند. ایشان دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می‌باشند و با تخصص و تجربه خود به ارائه خدمات حرفه‌ای و با کیفیت در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی می‌پردازند. شما با مراجعه به مطب ایشان می توانید مشکلات فکی خود را برطرف کرده و سلامتی خود را بازیابید.

خدمات:

 • لیفت صورت
 • تزریق چربی صورت
 • پروتز چانه و گونه
 • بوتاکس
 • پروتز فک

آدرس: تهران، نیاوران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، روبروی آوا سنتر، ساختمان نیما، طبقه 3، واحد 12

دکتر سهیل صادقی

دکتر سهیل صادقی

دکتر سهیل صادقی، بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران با بیش از 21 سال تجربه کاری می‌باشند و قادر به درمان انواع بیماری‌های مربوط به فک هستند. ایشان دارای مدرک دکترا حرفه‌ای دندانپزشکی بوده و تخصص و تجربه در زمینه جراحی پروتز فک و دندانپزشکی، ایشان را قادر ساخته تا بتوانند خدمات بسیار برتر و با کیفیتی را به بیماران ارائه دهند. دکتر صادقی با داشتن تجربه و تحصیلات عالی بهترین روش‌ها و تکنیک‌ها را در درمان‌های خود به کار می‌برند.

خدمات:

 • زیبایی و ترمیمی
 • عصب‌کشی
 • پروتز فک
 • پروتز ثابت
 • پروتز متحرک

آدرس: تهران، نیاوران، بعد از چهارراه مژده، بن بست فرانی، پلاک 5 ، واحد 2

دکتر شیوا گودرزیان

دکتر شیوا گودرزیان

دکتر شیوا گودرزیان، جراح دندانپزشک دارای مدرک دکترا دندانپزشکی هستند. مطب دکتر گودرزیان در منطقه جمشیدیه واقع شده است. ایشان با داشتن تحصیلات بالا و تجربه در حوزه پروتز فک، خدمات حرفه‌ای و با کیفیتی را به بیماران ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از تخصص و مهارت ایشان بهره‌برداری نموده تا نیازهای درمانی خود را به صورت کامل برآورده کنید.

خدمات:

 • پروتز گونه
 • ترمیمی
 • پروتز فک
 • لمینت
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان فیضیه، خیابان امیدوار، کوچه 32، پلاک 3

دکتر بیتا کیائی

دکتر بیتا کیائی

دکتر بیتا کیائی، متخصص ناهنجاری‌های فک و صورت و عضو انجمن ارتودنتیست‌های ایران و آمریکا، دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هستند و ایشان برترین خدمات در حوزه ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت را ارائه می‌دهند و با تخصص و تجربه در این زمینه می‌توانند به بیماران خود خدمات بسیار حرفه‌ای و با کیفیتی ارائه دهند. ایشان با عضویت در انجمن‌های مرجع معتبر و داشتن بورد تخصصی، بروزترین روش‌ها و تکنیک‌های درمانی را در ارتودنسی و پروتز فک اجرا می‌کنند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • بلیچینگ با لیزر
 • انواع انجام پروتز های فک
 • ناهنجاری فک و صورت
 • پروتز چانه

آدرس: تهران، نیاوران، منظریه، روبروی مرکز خرید نارون، خیابان یاوری، پلاک 9، واحد 3

چرا انتخاب بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران مهم است؟

 • انتخاب بهترین دکتر پروتز فک در تهران مهم‌ترین قدم در جراحی پروتز است زیرا انتخاب نادرست ممکن است منجر به نتایج نامطلوب و ناکامی در جراحی پروتز فک شود که شامل: ناسازگاری بین پروتز و استخوان‌ها و بافت‌های اطراف، عدم تطابق درست بین دندان‌ها، یا مشکلات در حرکت و عملکرد فک می‌باشد در برخی موارد، پروتز فک ممکن است با بافت‌ها و استخوان‌های اطراف همخوانی نداشته باشد که ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند ناراحتی، درد، سفتی، یا اختلالات در حرکت فک شود.
 • برخی از جراحان ممکن است به علت برنامه کاری فشرده، زمان جراحی را به وقت دیگری موکول کنند که این کار باعث تاخیر در درمان می‌شود. اما انتخاب بهترین دکتر پروتز در نیاوران به شما کمک می‌کند که روند درمان شما به موقع انجام شود و از عوارض بیماری به علت تاخیر در درمان، مصون بمانید.
 •  اگر درمان پروتز فک توسط بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران انجام شود، روند درمان با هزینه کم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود و اگر دکتر پروتز را به درستی انتخاب نکنید ممکن است نیاز به درمان‌های اصلاحی بیشتری داشته باشید که هزینه‌های اضافی را به شما تحمیل می‌کند.
 •  دقت در انتخاب بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران برای جراحی پروتز فک بسیار مهم است. زیرا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خطر ابتلا به عفونت و التهاب در منطقه عمل و مشکلات بهداشتی دیگر کم می‌شود.

چرا انتخاب بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران مهم است؟

مشکلات بعد از جراحی پروتز فک

پروتز فک ممکن است نیاز به تنظیمات مکرر داشته باشد تا به شکل و عملکرد مناسب برسد. بنابراین نیاز به مراجعات مکرر به بهترین دکتر پروتز فک ضروری است. پروتز فک ممکن است باعث محدودیت در عملکرد خوردن و صحبت کردن شود پس از جراحی، معمولا تورم و درد در منطقه عمل رخ می‌دهد. این عوارض ممکن است تا چند روز یا چند هفته ادامه داشته باشد در برخی موارد، پروتز فک ممکن است به اندازه فک طبیعی استحکام و قدرت نداشته باشد که منجر به محدودیت‌هایی در مصرف غذا یا فعالیت‌های خاص می‌شود.

کلام آخر

پروتز فک یک روش جراحی برای ترمیم و جایگزینی قسمت‌های فکی آسیب دیده یا نقص‌دار می‌باشد. انتخاب بهترین دکتر پروتز فک در نیاوران در این زمینه بسیار مهم است تا جراحی به طور دقیق و با کیفیت صورت بگیرد و مشکلات پس از جراحی کاهش یابد. هم‌چنین، رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در جراحی نیز بسیار اهمیت دارد تا خطر عفونت و مشکلات بهداشتی دیگر کاهش یابد.

بسیار قدردانیم که با ما تا پایان این مقاله همراه بودید. ما تمام تلاش خود را کردیم که مطالب کاربردی را برای شما جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید باشد، در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد آن را از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا