ارتودنسی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک❤️【سال1403】⚡️

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که به اصلاح و درمان ناهنجاری های دندان و فک رسیدگی می کند. اکثر مشکلات فک، دهان و دندان ها قابل درمان هستند اما به اقدامات اولیه بهترین دکتر ارتودنسی در اراک بستگی دارد. هر چه کیفیت خدمات بالاتر بوده و دندانپزشک مهارت بیش تری داشته باشد؛ درمان موفقیت آمیز خواهد بود. ناهنجاری های قابل درمان با ارتودنسی نیازمند رعایت برخی نکات و همکاری بیمار و دندانپزشک می باشد. دندانپزشکا توصیه می کند اولویت خود را یافتن یک دندانپزشک ماهر قرار دهید.

اقدامات اولیه بهترین دکتر ارتودنسی در اراک

در مراحل اولیه درمان شخص باید توسط دندانپزشک معاینه شده تا وضعیت دقیق دندان مشخص گردد. مشاوره و تشخیص مشکلات فک و دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا مسیر درمان را مشخص می کند. سلامت عمومی بیمار باید بررسی شده تا در صورت وجود بیماری یا عارضه خاصی چاره ای برای آن اندیشید. بهترین دکتر ارتودنسی در اراک باید برنامه درمانی دقیقی را به بیمار خود ارائه داده و طبق آن عمل کنند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

ایجاد آمادگی روانی و عملی برای بیمار از مهم ترین مراحل ارتودنسی است. ارتودنسی با هدف برطرف سازی ناهنجاری های فک و دندان ها صورت گرفته و معمولا با درد همراه است. این آمادگی ها می تواند به پذیرش درد و احساس بیمار کمک کننده باشد. در مرحله اجرایی ابتدا دندانپزشک از دندان ها، فرم و قرارگیری آن ها با خمیر مخصوص قالب گیری کرده تا به شکل ساده تری نقشه درمانی را ترسیم کند.

هنگام عکس برداری با اشعه ایکس دندانپزشک و بیمار از تشخیص و تحلیل خود مطلع شده و با علم بر موقعیت دندان ها مراحل درمانی را دنبال می کنند. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران با تمرکز مراحل اولیه را دنبال کند؛ خطرات و نتایج احتمالی با موفقیت همراه خواهند بود. در نهایت با نصب براکت ها و اتصال آن ها با سیم به یک دیگر دندان ها موقعیت درست خود را یافته و در آن قرار می گیرند.

اقدامات اولیه بهترین دکتر ارتودنسی در اراک

ناهنجاری های قابل درمان با ارتودنسی

به طور کلی افراد ارتودنسی را یک روش دندانپزشکی برای رسیدن به یک لبخند زیبا و دندان های منظم می دانند. اما هر یک از ناهنجاری های فک و دندان ها به روش خاصی قابل درمان هستند. متداول ترین مشکلات دندان ها اورجت است. هنگامی که دندان ها دچار بیرون زدگی شده و از حالت نرمال قرارگیری دندان ها بالاتر و جلوتر بوده؛ شخص نیازمند انجام ارتودنسی است. بی توجهی به مشکلات دندان و فک می تواند عواقب غیرقابل جبرانی در سال های زندگی داشته باشد. زیرا عملکرد دندان ها در صورتی که از سلامت کافی برخوردار نیستند، خود مانعی برای داشتن دندان ها مرتب دائمی است.

گاهی اوقات دندان های فک بالا، دندان های فک پایین را پوشانده و روی آن قرار می گیرد. این مشکل که اوربایت نام دارد می تواند به سقف دهان آسیب برساند. اپن بایت به معنای باز بودن دندان ها است. فردی که به اپن بایت دچار است در بخش کناری، جلو یا عقب دندان ها با مشکل روی هم قرار نگرفتن دندان ها مواجه است. این مشکل هم با ارتودنسی به سادگی رفع می شود. آندربایت و کراس بایت دو ناهنجاری دیگر دندان ها هستند. بهترین دکتر ارتودنسی در اراک با اقدامات خود بیرون زدگی فک پایین را که سبب می شود دندان های زیرین دندان های بالایی را بپوشاند، برطرف می کند.

در ناهنجاری کراس باید دندان های جلوی فک بالا در داخل دندان های پایینی قرار گرفته و فشار زیادی را به استخوان های فک در هنگام جویدن و صحبت کردن می شود. در کراس بایت دندان های جلو دچار مشکل بوده و سایر دندان ها حالت طبیعی دارند.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک به شرح زیر می باشد:

نام دندانپزشک آدرس مطب
دکتر حسن کمانیاراک، خیابان شهید شیرودی، ابتدای کوچه فرهنگ
دکتر آرش محرابیاراک، میدان ولیعصر
دکتر احسان مومنی اراک، خیابان شهید بهشتی، چهار راه هلال احمر، ساختمان پزشکان میراحمد
دکتر علیرضا شمسیاراک، میدان شریعتی، خیابان شهدای شبان، جنب برج داریوش، ساختمان پزشکان امیرکبیر
دکتر احسان هاشمیاراک، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، چهار راه هلال احمر، ساختمان پزشکان میراحمد

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک را بشناسید!

دکتر حسن کمانی

دکتر حسن کمانی

جناب آقای کمانی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بوده و سابقه تحصیلی پرباری دارند. ایشان جراح و دندانپزشک زیبایی می باشند. ایشان ارائه دهنده خدمات جایگزین ارتودنسی بوده و دقت العمل بالایی دارند. دکتر حسن کمانی دارای شماره نظام 150796 بوده و مراجعین زیادی دارند. زیباجویان به علت کیفیت ارائه خدمات دندانپزشکی مجموعه درمانی دکتر کمانی، ایشان را انتخاب می کنند.

خدمات:

 • ترمیم دندان های آسیب دیده
 • معاینه دندانپزشکی و مشاوره
 • جراحی دندان های نهفته و برطرف سازی کج و کولگی

آدرس: اراک، خیابان شهید شیرودی، ابتدای کوچه فرهنگ

دکتر آرش محرابی

دکتر آرش محرابی

دانش و زبردستی دکتر آرش محرابی موجب شده که بیماران و زیباجویان ایشان را با لقب بهترین دکتر ارتودنسی در اراک بشناسند. داشتن مطب مجهز و بهداشتی یکی از ویژگی های ایشان است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد. دندانپزشکی محیطی درمانی بوده و امکان انتقال انواع آلودگی ها و بیماری ها وجود دارد. به همین خاطر دکتر محرابی از به روزترین تجهیزات ضدعفونی کننده استفاده می کند.

خدمات:

 • ارتودنسی نامرئی
 • ترمیم براکت های شکسته
 • ایمپلنت، بلیچینگ و کامپوزیت دندان

آدرس: اراک، میدان ولیعصر

دکتر احسان مومنی

دکتر احسان مومنی

ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک هستند که با دقت و تمرکز بالا براکت ها را نصب و سیم کشی دندان ها را انجام می دهند. شماره نظام آقای مومنی 125452 می باشد. ایشان اطلاعات درمانی و دندانپزشکی خود را ارتقا داده و درمان را بر اساس متد روز دنیا انجام می دهد. ارتودنسی یکی از خدمات گران قیمت دندانپزشکی است که متاسفانه برخی از افراد امکان پرداخت هزینه های آن را ندارد. دکتر احسان مومنی با رعایت انصاف تعرفه معقولی را بابت خدمات دریافت نموده تا عده بیش تری بتوانند از خدمات درمانی باکیفیت بهره مند شوند.

خدمات:

 • درمان اپن بایت و اورجت
 • ارتودنسی لینگوال و نامرئی
 • جراحی لثه و ترمیم دندان ها

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی، چهار راه هلال احمر، ساختمان پزشکان میراحمد، طبقه 4

دکتر علیرضا شمسی

دکتر علیرضا شمسی

مراجعین دکتر شمسی از ارتودنسی نتیجه بخش خود می گویند که منجر به بهبود عملکرد دندان ها و فک شان شده است. ایشان دارای بورد تخصصی ارتودانتیکس از دانشگاه شهید بهشتی بوده و صاحب اطلاعات و تجربه ی زیادی در این زمینه می باشند. دکتر علیرضا شمس از سیستم نوبت دهی آنلاین برای رفاه بیماران استفاده کرده است. مراجعه کنندگان به صورت تلفنی و اینترنتی می توانند از خدمات مشاوره بهره بگیرند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت تمام فلزی
 • ارتودنسی کودک و نوجوان
 • جراحی لثه و خارج کردن دندان

آدرس: اراک، میدان شریعتی، خیابان شهدای شبان، جنب برج داریوش، ساختمان پزشکان امیرکبیر، طبقه ۷، واحد ۲۰

دکتر احسان هاشمی

دکتر احسان هاشمی

دکتر احسان هاشمی در تشکیل کادر درمان مطب خود از افراد باتجربه و با سطح سواد بالای دندانپزشکی دعوت به عمل آورده است. آقای هاشمی و کلیه پرسنل شان با احترام و برخوردی در شأن با مراجعین خود ارتباط می گیرند. ایشان در طول سال های خدمت خود تجارب زیادی به دست آورده که در بسیاری از مواقع نتایج مطلوبی را برای شان رقم زده است. این جراح مجوز فعالیت خود را به شماره 144892 از نظام پزشکی اراک دریافت نموده است.

خدمات:

 • برطرف کردن اوربایت
 • جراحی دندان و درمان کراس بایت
 • ایجاد قرینگی در وسط دندان ها

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، چهار راه هلال احمر، نبش خیابان عضد، ساختمان پزشکان میراحمد، طبقه اول، واحد 1

دکتر مهسا فروزنده

دکتر مهسا فروزنده

سرکار خانم فروزنده دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و دوران تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن گذرانده اند. ایشان سواد علمی و عملی بالایی داشته و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشند. دکتر مهسا فرزونده یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک هستند که توجه زیادی به وضعیت بیماران خود نشان می دهند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • کرون و ریورس بایت
 • ارتودنسی اورجت و اوربایت

آدرس: اراک، خیابان عباس اباد، چهارراه هلال احمر، نبش خیابان عضد، ساختمان پزشکان میراحمد، طبقه ۳

دکتر مسلم کریمی مقدم

دکتر مسلم کریمی مقدم

یک دندانپزشک حرفه ای باید اصول رفتاری با بیمار خود را بلد بوده و با کنترل اوضاع شرایط امنی را برای آغاز و ادامه روند درمان به وجود آورد. دکتر مسلم کریمی مقدم با به کارگیری اصول روانشناختی در آرامش به معاینه و درمان زیباجویان می پردازد. ایشان ابتدا وضعیت دندان ها را بررسی کرده و سپس با در نظر گرفتن شرایط بیمار بهترین روش را برای ارتودنسی پیشنهاد می دهند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • ترمیم دندان
 • درمان دندان قروچه

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی، خیابان عضد، ساختمان پزشکان کیانمهر، طبقه 6، واحد 21

دکتر سودابه السادات سجادی

دکتر سودابه السادات سجادی

ایشان با سال ها فعالیت در حوزه دندانپزشکی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اراک هستند. شماره نظام دکتر سودابه السادات سجادی 123986 می باشد. این دندانپزشک مطرح در مطب شخصی خود مشغول به کار بوده و کلیه امکانات و تجهیزات مدرن درمانی را برای بیماران خود تدارک دیده است. دکتر سجادی تخصص خود را از دانشگاه های معتبر کشور اخذ نموده اند.

خدمات:

 • ترمیم براکت
 • درمان ارتوسرجری
 • ایجاد قرینگی فک
 • آندربایت و کراس بایت

آدرس: اراک، خیابان بهشتی(عباس آباد)، نبش عضد، رو به روی هلال احمر، ساختمان پزشکان میراحمد، طبقه 4

خدمات بهترین دکتر ارتودنسی در اراک

یک دکتر ارتودنسی در شناخت و درمان انواع ناهنجاری های دهان، فک و دندان ها تبحر دارد؛ از این رو هر مشکل و بیماری که در حیطه تخصصی او جای بگیرد را در لیست خدماتش قرار می دهد. کلیه دندانپزشکان در امور معاینه و ارائه مشاوره در تخصص خود با یک دیگر اشتراک دارند. عکس برداری و تحلیل آن جزیی از معاینات دندانپزشکی بهترین دکتر ارتودنسی در اراک می باشد. یک دکتر ارتودنسی باید بتواند با امور اولیه دندانپزشکی برای آماده سازی دندان ها و فک آشنایی داشته باشد.

انجام جراحی های ارتودنسی، اصلاح وضعیت دندان ها با استفاده از نگهدارنده ها، نصب کراون های دندانی و برخی از اقدامات زیبایی جزو خدمات یک ارتودنتیست می باشد. افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند؛ وظیفه ایجاد تقارن میان دندان ها، برطرف سازی کجی ها و مرتب کردن دندان، وجود فاصله و جراحی دندان های نهفته را برعهده دارند. ارائه خدمات مشاوره و آموزشی پیشگیرانه دندانپزشکی جزو خدماتی است که به دلخواه دندانپزشک صورت می گیرد.

برای این که ارتودنسی نتایج دلخواه زیباجو را داشته باشد باید دندان های آسیب دیده ترمیم شوند. به همین خاطر بهترین دکتر ارتودنسی در اراک باید از روش های ترمیم و بازسازی دندان ها استفاده کند. خدمات دندانپزشکان بسته به مهارت ها و دانش آن ها مشخص می شود. با گذراندن دوره های آموزشی بیش تر می توان در حوزه ای غیر از زمینه فعالیت خود خدمات ارائه کرد.

خدمات بهترین دکتر ارتودنسی در اراک

نکات مهم در هنگام انجام ارتودنسی

ارتودنسی یکی از روش هایی است که برای زیبایی دندان ها و اصلاح ناهنجاری ها به کار برده می شود. از این رو ممکن است عوارض و مزایایی را برای افراد به صورت منحصر به فرد ایجاد کند. احساس درد یکی از عوارض انجام ارتودنسی است که بسته به موقعیت و شرایط بیمار متفاوت است. آماده سازی ذهنی و جسمی بیمار برای پذیرش این درد و تذکر به اهمیت به نکات مهم مراقبتی از وظایف یک دندانپزشک خوب است.

با یافتن بهترین دکتر ارتودنسی در اراک باید در مراحل اولیه از وضعیت خود مطلع شده و از توصیه های ارتودنتیست بهره گرفت. صبر و پشتکار دو ویژگی مهم زیباجو برای انجام ارتودنسی است. بخش عمده ای از مراحل ارتودنسی را رعایت بهداشت و نکات مراقبتی تشکیل می دهد. بنابراین آگاه بودن از این توصیه ها می تواند به افراد برای یک درمان موثر کمک کند. مراجعه به دندانپزشک در فواصل مختلف، پایبندی به اصول نگهداری و مراقبتی دو عنصر مهم در انجام ارتودنسی هستند.

کلام آخر

رشد و تکامل دندان ها به شکل ناهنجار علاوه بر اختلال در عملکرد آن ها موجب کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی در افراد می شود. اکثر کسانی که برای انجام ارتودنسی به دندانپزشک ها مراجعه می کنند به علت بعد زیبایی آن است. طول درمان ارتودنسی زیاد بوده و نیازمند رعایت مراقبت ها و مراجعه منظم به دندانپزشک است. با انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در اراک می توان از خدمات آن بهره مند شده و در مراحل اولیه از آمادگی لازم برخوردار شد. ارتودنسی مزایای زیادی دارد که در دو بعد زیبایی و سلامت می توان آن ها را مورد بررسی قرار داد. دندانپزشکا امیدوار است از مطالب فوق لذت کافی را برده باشید. سوالات و نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا