کامپوزیت

بهترین دکتر کامپوزیت در یزد❤️【سال1403】+ لیست 10تایی✅

در این مقاله تلاش داریم تا بهترین دکتر کامپوزیت در یزد را معرفی کنیم. کامپوزیت دندان یک ماده‌ای است که برای ترمیم و بازسازی دندان‌ها استفاده می‌شود. این ماده از چندین نوع رزین و سایر مواد پلیمری تشکیل شده است و از کامپوزیت دندان به عنوان جایگزین دندان های از بین رفته، ترمیم شکستگی‌ ها، تغییر رنگ دندان‌ ها و تصحیح شکل آن ها استفاده می‌شود و از ویژگی‌ های این ماده می‌ توان به قابلیت تطابق با رنگ دندان، مقاومت در برابر فشار و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یک روش محبوب برای ترمیم و بازسازی دندان‌ ها است و مواد کامپوزیت برای ترمیم دندان‌ ها استفاده می‌ شود و از ترکیبات رزینی و ذرات سرامیکی یا شیشه‌ ای تشکیل شده است و این مواد قابل تطابق با رنگ دندان می باشند. طبق گفته های بهترین دکتر کامپوزیت در یزد؛ در فرآیند کامپوزیت، ابتدا دندان تمیز می‌ شود و سپس مواد کامپوزیت به صورت لایه‌ ای بر روی دندان قرار داده می‌ شود ، سپس با استفاده از یک نور UV یا لیزر مواد کامپوزیت به دندان‌ ها چسبیده می شوند.

در فرآیند کامپوزیت، نیاز به حذف مقدار زیادی از ساختار اصلی دندان وجود ندارد و این به معنای حفظ سلامت دندان و حذف کمترین مقدار از بافت سالم دندان است و کامپوزیت دندان برای ترمیمات جزئی مناسب است و این روش برای پر کردن شکستگی‌ های کوچک، تغییرات رنگ و … مناسب است و مواد کامپوزیت با مقاومت مناسب به دندان ها پایداری مناسب را می‌ بخشند. با استفاده از کامپوزيت، خطر آسيب به لثه كاهش می يابد و در کل، کامپوزیت دندان به عنوان یک روش ترمیم دندان است که به دلیل قابلیت تطبیق با رنگ دندان‌ ها ، مقاومت در برابر فشار و حرارت، قابلیت چسبندگی به سطح دندان و عدم نیاز به تراش دندان، به عنوان یک روش ترمیم دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در یزد

ویژگی‌ های بهترین دکتر کامپوزیت دندان می‌ تواند شامل موارد زیر باشد:

تخصص و تجربه : دکتر کامپوزیت دندان برتر باید دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه باشد. او باید دارای مدارک لازم برای انجام روش‌ های پیشرفته کامپوزیت دندان باشد.

تجهیزات پیشرفته: بهترین دکتر کامپوزیت دندان باید دسترسی به تجهیزات پیشرفته و فناوری‌ های جدید در زمینه کامپوزیت دندان داشته باشد. این شامل دستگاه‌ ها و مواد با کیفیت بالا برای انجام روش‌ های کامپوزیت دندان می‌ شود.

دقت و حوصله : یک دکتر کامپوزیت دندان برتر باید دارای حوصله و دقت بالا در انجام فرآیند کامپوزیت دندان باشد. این فرآیند نیازمند صبر و دقت زیاد است تا نتایج خوبی به دست آید.

استفاده از مواد با کیفیت : بهترین دکتر کامپوزیت در یزد باید از مواد با کیفیت و استاندارد برای ترمیم و بازسازی دندان‌ ها استفاده کند. این شامل استفاده از رزین‌ ها و سایر مواد پلیمری با قابلیت تطابق با رنگ دندان، مقاومت در برابر فشار و انعطاف پذیری مناسب می‌ شود.

نظافت و بهداشت : یک دکتر کامپوزیت دندان برتر باید استانداردهای بهداشت و نظافت را رعایت کرده و از تجهیزات و محیط کار خود به صورت منظم و بروز نگهداری کند.

قابلیت برقراری ارتباط : بهترین دکتر کامپوزیت دندان باید قابلیت برقراری ارتباط موثر با بیماران خود را داشته باشد تا احساس راحتی و اطمینان در آنها ایجاد شود.

پذیرش نظرات و بازخوردها: یک دکتر کامپوزیت دندان برتر باید قابلیت پذیرش نظرات و بازخوردهای بیماران خود را داشته باشد و در صورت نیاز، تغییرات لازم را اعمال کند.

رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای: بهترین دکتر کامپوزیت دندان باید اصول اخلاق حرفه‌ای را رعایت کند و همواره به منافع و سلامت بیماران خود احترام بگذارد.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد را بشناسید!

دکتر عباس فلاح

دکتر عباس فلاح

دکتر عباس فلاح در سال 1367 مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی خود را دریافت کرده‌ اند و موفق شدند در سال 1371 موفق شدند که مدرک تخصص خود را دریافت کنند و بیش از 24 سال سابقه دارند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • پروتز دندان
 • معاینه
 • جراحی فک

آدرس : یزد، بلوار طالقانی، کوچه هدایتی، ساختمان پاستور

دکتر سید محسن آتشی یزدی

دکتر سید محسن آتشی یزدی

دکتر سید محسن آتشی یزدی مدرک دکترای دندان پزشکی Doctor of Dental Surgery (D.D.S.) از دانشگاه Carol Davila در کشور رومانی را دریافت کردند و موفق شدند PHD تخصصی ارتودنسی را در دانشگاه Carol Davila اخذ کنند و مشغول به کار شدند و ایشان در سال 2004 به ایران بازگشتند و با بهره‌ گیری از پیشرفته‌ ترین امکانات و با کیفیت‌ ترین مواد بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • پرکردن
 • معاینه
 • لمینت

آدرس : یزد، میدان ازادی، خیابان طالقانی، بن بست 22 ، انتهای کوچه

دکتر فهیمه شفیعی

دکتر فهیمه شفیعی

دکتر فهیمه شفیعی دوره عمومی دندانپزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با رتبه عالی پشت سر گذاشتند و دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی یزد سپری کردند. ایشان در سال ۱۳۹۸ مدرک تخصصی دندانپزشکی ترمیمی را دریافت کردند و عضو هیات علمی گروه دندانپزشکی ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی یزد می باشند و در کنگره های متعدد شرکت کردند و مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کردند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • طرح لبخند
 • معاینه
 • لمینت

آدرس : یزد، خ طالقانی، نرسیده به پاساژ ستاره، بن بست، طبقه دوم

دکتر آرمین نامداری

دکتر آرمین نامداری

دکتر آرمین نامداری مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان مدرک تخصص خود را از دانشگاه جنوا ایتالیا دریافت کردند و عضو هیات علمی دانشگاه می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات:

 • کامپوزیت
 • طرح لبخند
 • معاینه
 • لمینت

آدرس : یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، چهار راه پژوهش، ساختمان اترک

دکتر عبدالرحیم داوری

دکتر عبدالرحیم داوری

دکتر عبدالرحیم داوری دکترای تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند و ایشان در سال 1368 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل شدند و مدارک تحصیلی خود را دریافت کردند . ایشان دارای سابقه عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد می ‌باشند و ایشان از جمله اساتید برتر دانشگاه یزد و پژوهشگر برتر این دانشگاه می باشند و ایشان سوابق آموزشی و پژوهشی درخشانی را داشته است. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • لمینت دندان
 • معاینه
 • جرم گیری

آدرس : یزد، بلوار طالقانی، کوچه بهار آزادی، ساختمان پزشکان ابن سینا، طبقه دوم، واحد هشتم

دکتر امین خلیل نژاد

دکتر امین خلیل نژاد

دکتر امین خلیل نژاد مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان دارای کلینیک فوق تخصصی دندان در شهر یزد می باشند که در این کلینیک فعالیت می کنند و این کلینیک دارای بیش از ۳۰۰ متر فضای مناسب جهت ارائه خدمات برتر دندانپزشکی بوده و همواره از مواد مرغوب جهت ارائه خدمات دندانپزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از خدماتی که انجام می دهند رضایت داشته باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • عصب کشی
 • معاینه
 • لمینت

آدرس : یزد، خیابان امام خمینی، نرسیده به بیمارستان سیدالشهدا، روبروی سه راهی

دکتر سید محسن دعایی

دکتر سید محسن دعایی

دکتر سید محسن دعایی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و ایشان در رشته دکترای دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فارغ التحصیل شده ‌اند. ایشان اولین گواهینامه خود را در کشور آلمان در زمینه ایمپلنت در سال 2004 دریافت کرده و دارای سرتیفیکیت‌ های بسیار در این حوزه می ‌باشند و خدمات خود را بر اساس تکنولوژی‌ های روز دنیا به مراجعان ارائه می ‌دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی پزشکی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات پزشکی را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • دندانپزشکی اطفال
 • معاینه
 • بیماری لثه

آدرس : یزد، خیابان کاشانی، روبروی مجتمع تجاری شهاب، کوچه نسیم، پلاک هشتم، دندانپزشکی آبان

دکتر مرضیه منتظمی

دکتر مرضیه منتظمی

دکتر مرضیه منتظمی دندانپزشک عمومی می باشند. ایشان دارای ۱۰ سال تجربه درخشان می باشند و دارای مهارت بالایی در ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • جراحی دندان
 • معاینه
 • جراحی لثه

آدرس : یزد، میدان امام علی، داخل پایانه اتوبوسرانی، درمانگاه دندانپزشکی شبانه روزی

دکتر محمد علی لطفعلیانی

دکتر محمد علی لطفعلیانی

دکتر محمد علی لطفعلیانی جراح دندانپزشک می باشند. ایشان از موسسین کلینیک باران در شهر یزد می باشند و ا بیش از 20 سال تجربه دندانپزشکی، از برترین ‌های این حوزه به شمار می ‌روند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی پزشکی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات پزشکی را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزویکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • عصب کشی
 • معاینه
 • جراحی دندان

آدرس : یزد، میدان امام علی، داخل پایانه اتوبوسرانی، درمانگاه باران

دکتر الهام مطلبی

دکتر الهام مطلبی

دکتر الهام مطلبی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان سابقه عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد را دارند و همواره از جدیدترین متد های دندانپزشکی استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. همچنین ایشان جزو یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در یزد می باشند.

خدمات :

 • کامپوزیت
 • لمینت
 • معاینه
 • طرح لبخند

آدرس : یزد، چهارراه پژوهش، ساختمان اترک، مرکز طراحی لبخند

مزایای کامپوزیت دندان

بهترین دکتر کامپوزیت در یزد برخی از مزایای کامپوزیت دندان را چنین بیان می کند:

ظاهر زیبا : یکی از مزایای اصلی کامپوزیت دندان، این است که این روش به شکل زیبایی به ظاهر دندان‌ ها می‌ دهد. مواد کامپوزیت قابل تطابق با رنگ دندان هستند و به دندان‌ ها یک ظاهر طبیعی و زیبا می‌ دهند.

حفظ سلامت دندان : در فرآیند کامپوزیت، نیاز به حذف مقدار زیادی از ساختار اصلی دندان وجود ندارد. این به معنای حفظ سلامت دندان و حذف کمترین مقدار از بافت سالم دندان است.

جلوگیری از حساسیت : در فرآیند کامپوزیت، حساسیت دندان به حرارت و سرما کاهش می‌ یابد و این به معنای رفع مشکلات حساسیت دندان است.

حفظ سلامت لثه : با استفاده از کامپوزیت، خطر آسیب به لثه کاهش می‌ یابد و لثه ها را در برابر التهاب و خطرات دیگر محافظت می‌ کند.

مقاومت مناسب: مواد کامپوزیت مقاومت مناسبی در برابر فشار و خوردگی دارند و به دندان‌ ها پایداری مناسب را می‌ بخشند.

هزینه مناسب: در مقایسه با روش‌ های دندانپزشکی ديگر، هزينه كامپوزيت دندان نسبت به برخی از روش های ديگر كمتر است.

مزایای کامپوزیت

معایب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش‌ های محبوب در دندانپزشکی برای ترمیم دندان‌ های آسیب دیده است، با این حال همانطور که در هر روش درمانی معایبی وجود دارد، کامپوزیت دندان نیز دارای معایبی است که در ادامه به آن‌ ها می پردازیم:

مقاومت کمتر در برابر سایش : یکی از معایب کامپوزیت دندان، مقاومت کمتر آن در برابر سایش است. این به این معناست که در مقایسه با ماده پرسلن، کامپوزیت دندان سریع‌ تر خراب می‌ شود و نیاز به تعویض زودتر دارد.

آسیب پذیری بالاتر در برابر لکه‌ ها: کامپوزیت دندان نسبت به ماده پرسلن، آسیب پذیری بالاتری در برابر لکه‌ ها دارد. این به این معناست که کامپوزیت دندان به سرعت رنگ می‌ گیرد و به لکه‌ های قهوه‌ای یا زرد تبدیل می‌ شود.

حساسیت دندان: استفاده از کامپوزیت دندان ممکن است باعث افزایش حساسیت دندان شود. این به این معناست که بیمار ممکن است به درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت دچار شود.

هزینه بالاتر: هزینه استفاده از کامپوزیت دندان نسبت به روش‌ های دیگر ترمیم دندان، مانند ماده پرسلن، بالاتر است. این به این معناست که بیمار باید هزینه بیشتری را برای ترمیم دندان با کامپوزیت پرداخت کند.

کلام آخر

کامپوزیت دندان به عنوان یک روش ترمیم دندان محبوب شده است که به دلیل زیبایی، قابلیت تطبیق با رنگ دندان‌ های طبیعی، مقاومت در برابر فشار و حرارت، قابلیت چسبندگی به سطح دندان و عدم نیاز به تراش دندان، به عنوان یک روش ترمیم دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرد. استفاده از کامپوزیت دندان نسبت به روش‌ های سنتی ترمیم دندان، مزایای زیادی دارد و با توجه به خصوصیات و نیاز بیمار، می‌ توان از این روش برای ترمیم دندان استفاده کرد.

در این مقاله تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا اطلاعات کاملی را درباره بهترین دکتر کامپوزیت در یزد در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت دندانپزشکا با ما در ارتباط باشید.

همچنین اگر نیاز به جراحی فک داشتید می توانید به بهترین جراح فک و صورت در یزد مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

زهرا سلگی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، پزشکی و حقوقی/ روزنامه نگار/ عاشق سفر، موسیقی و کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا