ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

بسیاری از افراد به دنبال دندان‌های سالم، زیبا و منظم هستند. یکی از روش‌های  پیشنهادی برای داشتن دندان‌های مرتب و زیبا، ارتودنسی است. بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران به شما کمک می‌کند تا وضعیت دندان‌های خود را بهبود ببخشید و ظاهر زیبا و لبخندی تاثیر‌گذار داشته باشید. ارتودنسی باعث بهبود عملکرد دهان، جویدن مناسب غذا و بهبود عملکرد گوارش می‌شود. مراحل درمان ارتودنسی معمولا شامل: ارزیابی اولیه، برنامه‌ریزی درمانی، نصب و تعویض دستگاه‌های ارتودنسی و پیگیری‌های دوره‌ای است در ارزیابی اولیه، ارتودنتیست بررسی دقیقی از دندان‌ها، فک‌ها و بافت‌های اطراف انجام می‌دهد و نیازهای خاص هر بیمار را تشخیص می‌دهد. ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را معرفی کنیم تا شما به سلامت دندان‌ها و لبخند زیبا دست یابید.

ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی روشی علمی در تشخیص و درمان ناهنجاری‌ها و اختلالات مربوط به موقعیت و تراکم دندان‌ها و وضعیت فک‌ها است. هدف اصلی ارتودنسی، اصلاح و تنظیم موقعیت دندان‌ها و فک‌ها است تا عملکرد دهان و دندان بهبود یابد و سلامت دندان‌ها و بافت‌های اطراف حفظ شود. بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف ارتودنسی، شناسایی ناهنجاری‌های دندانی و فکی را انجام می‌دهد و برنامه‌ریزی درمانی مناسب را برای هر بیمار تنظیم می‌کند. برخی از ناهنجاری‌های شایع که درمان ارتودنسی می‌تواند آن را بهبود بخشد، شامل: تراکم، پیچیدگی، چرخش، جابجایی افقی و عمودی دندان‌ها، مشکلات مربوط به برجستگی فکی، دهان بزرگ یا کوچک و ناهنجاری‌های مربوط به عضلات صورت و فک‌ها است.

بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران برای اصلاح این ناهنجاری‌ها، از روش‌های مختلف درمانی استفاده می‌کند که شامل: ارتودنسی متحرک و ثابت و در برخی موارد عمل جراحی می‌باشد. ارتودنسی نیازمند طولانی‌ترین درمان‌های دندانپزشکی است و نیاز به همکاری و صبر بیمار دارد. دندان‌ها و فک‌ها ممکن است به علت عوامل ژنتیکی، عادات بد دهانی و فشارهای ناشی از فرآیندهای رشدی و تغییرات در استخوان صورت در موقعیت نامناسب قرار بگیرد. این اختلالات می‌توانند شامل: تراکم دندانی و عقب کشیدگی فک‌ها، جلوگیری از رشد مناسب فک‌ها و دندان‌ها، جابجایی نامناسب دندان‌ها و سایر مشکلات مرتبط با موقعیت دندان‌ها و فک‌ها باشد.

درمان ارتودنسی اغلب با استفاده از براکت‌ها که بر روی سطح دندان‌ها چسبانده می‌شوند و سیم‌های که از براکت‌ها عبور می‌کنند، انجام می‌شود. با تغییر مداوم فشار و نیرو سیم‌ها، دندان‌ها در موقعیت درست خود قرار می‌گیرند. دوره درمان ارتودنسی ممکن است از چند ماه تا چند سال طول بکشد و بستگی به میزان اختلال و نیازهای هر فرد متفاوت است.

ارتودنسی چیست ؟

هدف بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران چیست ؟

هدف اصلی بهترین دکتر ارتودنسی در تهران درمان بیماران و بهبود ظاهر، عملکرد و سلامت دندان‌ها و فک‌ها است در بسیاری از موارد، دندان‌ها به طور نامناسب چسبیده و متراکم هستند. دکتر ارتودنسی به کمک براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی، تراکم دندان‌ها را اصلاح می‌کند و آن‌ها را در موقعیتی بهینه قرار می‌دهد. او با استفاده از فشار و کشش، دندان‌ها را به موقعیت مطلوب منتقل می‌کند.

ترتیب نامناسب دندان‌ها و ناهنجاری فک‌ها، می‌تواند موجب ناهماهنگی‌ها و درد مفاصل فک شود. بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران به کمک دستگاه‌ها و تکنیک‌های مناسب، توازن مناسبی را بین دندان‌ها و فک‌ها برقرار می‌کند. ارتودنسی علاوه بر اصلاح ناهنجاری‌های دندانی و فکی به بهبود ظاهر بیماران و افزایش اعتماد به نفس و راحتی در تلفظ کلمات و ایجاد لبخند زیبا کمک می‌کند.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را بشناسید!

دکتر زهرا ابراهیمی نیک

دکتر زهرا ابراهیمی نیک

دکتر زهرا ابراهیمی نیک، یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران هستند. ایشان با نمره ممتاز در رشته دندانپزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ‌التحصیل شدند. سپس تخصص خود را در رشته ارتودنسی از دانشگاه شهید صدوقی یزد با رتبه برتر اخذ کردند. دکتر زهرا ابراهیمی نیک به فعالیت‌های علمی و پژوهشی بسیار علاقه‌مند هستند و درمان‌های ایشان با بهترین و جدید‌ترین متد‌های روز دندانپزشکی مطابقت دارد و مراجعه کنندگان می‌توانند با خیال آسوده از خدمات ایشان بهره مند شوند.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیرانه در کودکان
 • اصلاح ناقرینگی صورت
 • ارتودنسی بیماران شکاف لب و کام
 • ارتودنسی ثابت و متحرک در اطفال و بزرگسالان
 • انجام کلیه درمان‌های ارتودنسی ثابت و متحرک

آدرس: تهران، نیاوران، روبروی پاساژ نارون، نبش کوچه یاوری، پلاک 1

دکتر محمد حاجی قدیمی

دکتر محمد حاجی قدیمی

دکتر محمد حاجی قدیمی، عضو کمیته علمی انجمن ارتودنتیست‌های دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی هستند. ایشان فارغ‌التحصیل دکترا دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی هستند و متخصص ارتودنسی از دانشگاه USC آمریکا می‌باشند و به عنوان مدرس و مدیر گروه بخش ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی فعالیت نموده‌اند. هم‌چنین دارای بورد دندانپزشکی از کانادا می‌باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی نامرئی و شفاف
 • ارتودنسی پیشگیرانه در کودکان
 • ارتوسرجری (ارتودنسی قبل از جراحی فک )
 • درمان ارتودنسی در بیماران با شکاف لب و کام

آدرس: تهران، نیاوران، چهارراه کامرانیه، روبروی شهر کتاب، پلاک 120، آپارتمان 4

دکتر رضا دولو

دکتر رضا دولو

دکتر رضا دولو، بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران هستند. ایشان فارغ‌التحصیل دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند و به دلیل علاقه‌مندی قوی به رشته جراحی فک و صورت مدتی را در کنار دکتر کدخدایی به عنوان دستیار سپری کردند و سپس در رشته ترمیم و زیبایی دندان تخصص گرفتند و از زمستان 1378 به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت نمودند.

خدمات:

 • انواع ارتودنسی
 • ونیر کامپوزیت
 • ارتودنسی کودکان
 • درمان ارتودنسی
 • لمینت

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، منظریه یکم، بیمارستان فرهنگیان

دکتر مهسان مقیمی

دکتر مهسان مقیمی

دکتر مهسان مقیمی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستند و با تجربه و دانش فراوان در این حوزه فعالیت می‌کنند و با استفاده از تکنیک‌های مدرن و تجهیزات پیشرفته، مشکلات فک و صورت بیماران را درمان می‌کنند با توجه به تجربه و تخصص ایشان، می‌توانید به دندان‌های مرتب و لبخندی جذاب و زیبا دست یابید.

خدمات:

 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • جرم‌گیری دندان
 • پرکردن فاصله بین دندان‌ها

آدرس: تهران، نیاوران، روبروی پمپ بنزین نیاوران، کوچه هیراد، ساختمان هیراد، طبقه اول، واحد 7

دکتر حمید رضا پاپلی

دکتر حمید رضا پاپلی

دکتر حمیدرضا پاپلی، جراح و دندانپزشک با مهارت و با تجربه‌ای هستند. ایشان به عنوان یک پزشک با دانش عمیق، توانایی تشخیص صحیح و درمان به موقع بیماری‌های دهان و دندان را دارند، اگر به دنبال یک پزشک با وجدان و حاذق هستید، دکتر پاپلی انتخاب بی‌نظیر است که با انگیزه و انرژی بالا، آماده خدمت‌رسانی به شما مراجعه کنندگان محترم می‌باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • کشیدن دندان
 • سفید کردن دندان
 • پروتز ثابت و متحرک
 • دندانپزشکی زیبایی

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، نبش خیابان بازدار(کامرانیه)، پلاک 84، طبقه بالای بانک ملت

انواع روش‌های درمان ارتودنسی

ارتودنسی ثابت: ارتودنسی ثابت در این روش، براکت‌ها (براکت‌های فلزی یا شفاف) بر روی سطح دندان‌ها چسبانده می‌شوند و سیم‌های فلزی از طریق بندها و انشعابات به براکت‌ها متصل می‌شوند و با استفاده از دستگاه‌های ثابت، ارتودنتیست قادر است به صورت دقیق موقعیت دندان‌ها را بسنجد و تغییرات لازم را ایجاد کند و بر‌خلاف دستگاه‌های متحرک، دستگاه‌های ثابت ارتودنسی بر روی دندان‌ها بسته می‌شوند و نیازی به همراهی بیمار در استفاده روزانه ندارند.

ارتودنسی لینگوال: ارتودنسی لینگوال (Lingual Orthodontics) یکی از روش‌های درمانی در ارتودنسی است که در آن براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی بر روی سطح داخلی دندان‌ها قرار می‌گیرد و از نظر ظاهری غیر‌قابل رویت می‌باشند. به همین دلیل، ارتودنسی لینگوال یک روش ترجیحی برای افرادی است که می‌خواهند درمان ارتودنسی را بدون نمایان بودن براکت‌ها انجام دهند.

ارتودنسی دیمون: یک روش مدرن درمان ارتودنسی است که با استفاده از براکت‌ها و سیم‌های خاص، می‌تواند به بهبود و تنظیم موقعیت دندان‌ها و فک‌ها کمک کند. در روش دیمون، براکت‌های خودقفل‌شونده استفاده می‌شود در روش دیمون، با استفاده از فشار بهینه و مداوم نیاز به کشیدن دندان‌ها به حداقل می‌رسد. سیم‌های خاص مورد استفاده در ارتودنسی دیمون، برای جابجایی دندان‌ها از قواعد فیزیکی طبیعی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود جابجایی دندان‌ها آرام و راحت تر انجام شود.

انواع روش های درمان ارتودنسی

توصیه قبل از درمان بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران

ملاقات با دکتر ارتودنسی: ابتدا بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران دندان‌های شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و تاریخچه پزشکی و دندانی شما را بررسی کرده تا بتواند برنامه درمانی مناسب را برای شما تنظیم کند که شامل: عکسبرداری دندان‌ها، تهیه مدل‌های دندانی و… است.

تصویربرداری: بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران برای تشخیص بهتر از تصویربرداری دندان‌ها که شامل: رادیو گرافی دندان‌ها، پانوراما و سی‌تی اسکن است، استفاده می‌کند تا مشکلات دندانی و فکی شما را برطرف کند معمولا بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مجهز به این دستگاه‌ها می‌باشد.

نکات بهداشت دهان و دندان: نکات بهداشت دهان و دندان که باید رعایت شود شامل: مواردی مانند مسواک زدن صحیح دندان، استفاده از نخ دندان، استفاده از دهان‌شویه ضد‌باکتریال و تغذیه سالم است و شما باید طبق دستور دکتر ارتودنسی رفتار کنید تا روند درمان شما به خوبی انجام شود.

رعایت دستورات و زمانبندی: دکتر ارتودنسی به شما دستوراتی درباره استفاده از دستگاه ارتودنسی و هم چنین زمان‌بندی مراجعات بعدی را می‌دهد. رعایت این دستورات و زمان‌بندی‌ها، در موفقیت درمان و کاهش مدت زمان آن تأثیرگذار است.

کلام آخر

بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران باید بتواند به طور دقیق مشکلات را تشخیص دهد و برنامه درمانی مناسب را تهیه کند. دکتر ارتودنتیست با دقت و دانش خود، نیازهای شما را درک کرده و بر‌اساس وضعیت شما برنامه‌ریزی درمانی را شروع می‌کند. او با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های پیشرفته، دندان‌ها و فک‌ها را بهبود می‌بخشد و زیبایی و هماهنگی طبیعی را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

بسیار سپاس‌گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما سعی کردیم به شما بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا