دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک⭐【سال1403】❤️

اکثر کودکان در هنگام مراجعه به دندانپزشکی دچار ترس و اضطراب می‌شوند، مهارت و تجربه دندانپزشک در زمینه روانشناسی کودکان به کاهش اضطراب در اطفال کمک می‌کند. ما به شما بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را پیشنهاد می کنیم زیرا نه تنها تخصص و تجربه لازم در زمینه دندانپزشکی را دارند، بلکه محیطی دوستانه و جذاب را برای کودکان فراهم می‌کنند. آن‌ها به تمام نیازها و مشکلات دندانی کودکان با دقت توجه می‌کنند و با استفاده از روش‌های مدرن درمانی، کودکان را درمان می کنند. در این مقاله به توصیه های مراقبتی قبل از رفتن به دندانپزشک کودکان می‌پردازیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بهترین دندانپزشک کودکان کیست؟

دندانپزشک کودکان، متخصص در درمان و پیشگیری از بیماری‌های دهان، دندان و لثه در کودکان می‌باشد و تحصیلات خاصی در زمینه دندانپزشکی کودکان و مهارت در برقراری ارتباط با کودکان دارد. او مسئول درمان انواع بیماری‌های دندانی و لثه‌ای در کودکان، هم چنین انجام ترمیم‌های دندانی و بهداشت دهان و دندان‌های کودکان است. این دندانپزشک معمولا تجهیزات و امکانات خاصی برای مطب خود دارد تا محیطی دوستانه و جذاب برای کودکان ایجاد کند که باعث آرامش و رفع اضطراب کودکان در محیط دندانپزشکی شود.

بهترین دندانپزشک کودکان در ونک بعد از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی که دوره تخصصی تحصیلی آن 3 سال طول می‌کشد، تخصص به دست می آورد و در این دوره، آموزش‌های تخصصی و عملی در زمینه مراقبت‌های دندانی کودکان، بیهوشی کودکان، ارتودنسی کودکان و مدیریت رفتار آن ها را می‌بیند.

او باید توانایی مدیریت ترس و اضطراب کودکان را داشته باشد و از روش‌هایی مانند: تکنیک‌های دیستراکشن، تحسین و تشویق استفاده کند و باید توانایی تشخیص و درمان مشکلات دندانی و فکی در کودکان را داشته باشد. برخی از مراجعات دندانپزشکی کودکان نیاز به بیهوشی دارد، بنابراین بهترین دندانپزشک کودکان فردی است که تجربه و مهارت لازم برای انجام بیهوشی کودکان را داشته باشد و از روش‌های ایمن و مؤثری برای درمان مشکلات دندانی کودکان استفاده کند.

بهترین دندانپزشک کودکان کیست؟

برخی از مشکلات شایع دندانی در کودکان

شکستگی یا ترک خوردن دندان: ترک خوردن دندان کودک ممکن است نشانه‌ای از بیماری دندانی مثل پوسیدگی شدید دندان یا عفونت لثه باشد. اگر ترک دندان ناشی از ضربه باشد، می‌توانید ابتدا دندان را با آب خنک شستشو دهید و سپس سریعا به بهترین دندانپزشک کودکان در ونک مراجعه کنید، دندانپزشک ممکن است تصویربرداری با اشعه ایکس را انجام دهد و سپس تصمیم درباره درمان لازم را بگیرد.

پوسیدگی دندان‌های شیری: پوسیدگی دندان در کودکان بسیار شایع است، مصرف بیش از حد شکر، قند، شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های شیرین باعث ایجاد پوسیدگی در دندان‌های شیری و عفونت دندان و لثه می‌شود، مسواک‌نزدن و استفاده از خمیردندان‌های نامناسب نیز به تشکیل پلاک و پوسیدگی دندان کمک می‌کند و هم چنین مصرف ناکافی مواد مغذی، به ویژه کلسیم و ویتامین D می‌تواند به ضعف مینای دندان‌ها و افزایش خطر پوسیدگی منجر شود.

بیماری های لثه: بیماری‌های لثه‌ای شامل اختلالات و التهابات در بافت‌های لثه است. التهاب لثه، ناشی از تجمع پلاک و مواد مخاطی در اطراف دندان‌ها است. علائم آن شامل: خونریزی لثه، تورم، قرمزی و خارش لثه می‌باشد. التهاب پیشرفته لثه در صورت عدم درمان، می‌تواند باعث تخریب بافت‌های پایه دندان و استخوان فک شود.

بوی بد دهان: باکتری‌ها و پلاک‌های دندانی ممکن است به علت عدم آگاهی یا عدم توانایی در مسواک‌زدن منظم، در دهان کودکان تجمع کنند. آموزش کودکان به مسواک‌زدن صحیح و رعایت بهداشت دهان از سن کودکی می‌تواند به رفع بوی بد از دهانشان کمک کند. مراقبت از تغذیه مناسب و مصرف آب پس از خوردن غذاهای بو دار، می‌تواند این مشکل را کاهش دهد به علاوه پوسیدگی دندان، التهاب لثه، تجمع پلاک و سایر مشکلات دهانی نیز در کودکان بوی بد دهان را ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را بشناسید!

دکتر مهکامه میرکریمی

دکتر مهکامه میرکریمی

دکتر مهکامه میرکریمی بهترین دندانپزشک کودکان در ونک هستند. ایشان دارای بورد تخصصی در زمینه دندانپزشکی کودکان می‌باشند و در بخش دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مدرس فعالیت می‌کنند. دکتر میرکریمی درمان‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها را برای کودکان ارائه می‌دهند و با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مناسب، به کودکان کمک می‌کنند تا دندان‌های سالمی داشته باشند و از مشکلات پوسیدگی دندان کودکان جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، دکتر میرکریمی تجربه درمان کودکان مضطرب را نیز دارند و قادر هستند در شرایط بیهوشی عمومی به کودکان مضطرب، درمان دندانی ارائه دهند.

خدمات:

 • عصب کشی و ترمیم دندان های کودکان
 • پیشگیری و مراقبت از دندان های شیری و دائمی کودکان
 • روکش دندان شیری
 • فیشورسیلانت دندان‌ها
 • فلوراید تراپی دندان‌ها

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک، کوچه 14 گاندی، پلاک 11، طبقه 3

دکتر مهسا منصوری

دکتر مهسا منصوری

دکتر مهسا منصوری، دندانپزشک متخصص در حوزه دندانپزشکی کودکان هستند. ایشان فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و هم چنین تخصص فلوشیپ را در دندانپزشکی بیمارستانی دریافت کرده‌اند. دکتر منصوری در زمینه بیهوشی دندانپزشکی، متخصص هستند، ایشان تجربه گسترده‌ای در حوزه دندانپزشکی کودکان دارند و در بیمارستان‌های مفید، بهمن، عرفان نیایش و… به فعالیت می‌پردازند.

خدمات:

 • روکش دندان
 • عصب کشی
 • کشیدن دندان
 • پرکردن دندان
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیخ بهایی جنوبی، بن بست برنا، پلاک 1، طبقه 1

دکتر محمودرضا فریدونی

دکتر محمودرضا فریدونی

دکتر محمودرضا فریدونی دارای مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند. ایشان در سال1387 تخصص دندانپزشکی کودکان را از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی دریافت کرده‌اند. دکتر فریدونی عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران و هم چنین عضو انجمن دندانپزشکی کودکان آمریکا هستند و دارای تجربه و تخصص گسترده‌ای در حوزه دندانپزشکی کودکان هستند. تمرکز اصلی ایشان بر مراقبت و درمان دندان‌های کودکان می‌باشد.

خدمات:

 • فلوراید درمانی
 • درمان ریشه دندان
 • ارتودنسی پیشگیری
 • فیشورسیلانت
 • ترمیم دندان

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، بین شیرازی و شیخ بهایی، پلاک 127، طبقه 11

دکتر نفیسه معمار کرمانی

دکتر نفیسه معمار کرمانی

دکتر نفیسه معمار کرمانی، بهترین دندانپزشک کودکان در ونک و متخصص در زمینه دندانپزشکی کودکان و نوجوانان هستند. ایشان فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند و تخصص و تجربه‌ لازم را در درمان کودکان مضطرب دارند و با محیط آرام و دوست داشتنی، برای درمان کودکان تلاش می‌کنند، فضای مطب ایشان مناسب برای کودکان طراحی شده است.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیری
 • سفیدکردن دندان های قدامی
 • ترمیم دندان های شیری
 • درمان فیشور سیلانت برای پیشگیری از پوسیدگی شیارهای عمیق
 • عصب کشی و ترمیم و روکش دندان کودک

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، بالاتر از میدان شیخ بهایی، نرسیده به میدان پیروزان، روبروی امداد خودرو، پلاک 73، واحد 12، طبقه 3

دکتر فاطمه کدخدائی

دکتر فاطمه کدخدائی

دکتر فاطمه کدخدائی دندانپزشک متخصص در حوزه دندانپزشکی کودکان هستند و در مطب ویژه دندانپزشکی کودکان فعالیت می‌کنند. ایشان تخصص و تجربه ارائه درمان‌های دندانپزشکی برای کودکان تحت آرام‌بخش و بیهوشی را دارند. دکتر کدخدائی دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمی دانشگاه هستند. در مطب تخصصی دکتر کدخدائی، شما می‌توانید با آرامش و اطمینان به درمان دندان کودکان خود بپردازید.

خدمات:

 • درمان دندان کودکان
 •  فلوراید تراپی
 • ترمیم پوسیدگی دندان کودک
 • درمان کودکان غیر همکار و مضطرب
 •  ارتودنسی کودکان

آدرس: خیابان ملاصدرا، نرسیده به اتوبان چمران، روبروی دانشگاه بقیه الله، ساختمان پزشکان سحر، پلاک 207، طبقه 5، واحد 17

بهترین دندانپزشک کودکان در ونک چه خدماتی را ارائه می دهد؟

 • بررسی و تشخیص مشکلات دندانی و دهانی کودکان: مشکلات دهانی و دندانی شامل: بررسی پوسیدگی دندان‌ها، التهاب لثه، تشخیص بوی بد دهان و سایر مشکلات دهانی می‌شود.
 • بهداشت دهان و پیشگیری از پوسیدگی: دندانپزشک کودکان در ونک می‌تواند پاکسازی پلاک‌های دندانی و سایر آلاینده‌ها را انجام دهد و به والدین و کودکان نکات پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها را آموزش دهد.
 • درمان پوسیدگی و ترمیم دندان‌ها: در صورت شکستگی یا پوسیدگی دندان‌ها، بهترین دندانپزشک کودکان در ونک اقدام به ترمیم دندان‌ها با استفاده از مواد قابل ترمیم مانند کامپوزیت می‌کند.
 • درمان عفونت‌های دهانی: در صورت بروز التهاب لثه یا سایر عفونت‌های دهانی، بهترین دندانپزشک کودکان در ونک درمان مناسب را ارائه می‌دهد که شامل: تجویز ضد‌التهاب، آنتی‌بیوتیک و سایر روش‌های درمانی می‌باشد.
 • درمان انحرافات دندانی: دندانپزشک کودکان با استفاده از آکلوزورها و دستگاه‌های ارتودنسی کوتاه مدت ‌می‌تواند درمان انحرافات دندانی کودکان را انجام دهد.
 • روش‌های آرام‌بخشی: برای کودکانی که اضطراب یا ترس از مراجعه به دندانپزشک دارند، روش‌های آرام‌بخشی مانند: مواد آرام‌بخش و تکنیک‌های رفع ترس از دندانپزشکی کودکان انجام می‌دهد.
 • ارائه مشاوره به والدین: بهترین دندانپزشک کودکان در ونک می‌تواند به والدین راهنمایی‌هایی در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان، تغذیه سالم و رفع عادات ناسالم دهانی کودکان را ارائه دهد.
بهترین دندانپزشک کودکان در ونک چه خدماتی را ارائه می دهد؟

توصیه های لازم قبل از مراجعه به دندانپزشک کودکان

والدین از طریق صحبت کردن با کودکشان درباره سلامت دندان‌ها و نیاز به دندانپزشک برای رسیدگی به وضعیت دندان‌هایشان می‌توانند نگرش مثبتی برای کودکان نسبت به مراجعه به دندانپزشک ایجاد کنند و با دادن هدایای کوچکی پس از مراجعه به دندانپزشک، کودکان را تشویق کنند و قبل از مراجعه به دندانپزشکی با کودک خود، نقش دندانپزشک و بیمار را بازی کنند تا او را برای درمان‌هایی که پیش رو دارد، آماده کنند. در هنگام مراجعه به دندانپزشک، همراهی با کودک و حضور در اتاق درمان، می‌تواند برای کودک احساس امنیت و راحتی ایجاد کند. هم چنین از کتاب‌ها و ویدئوهای مخصوص کودکان در مورد دندانپزشکی استفاده کنید، این منابع می‌توانند به کودکان کمک کنند تا با فرایند درمان بهتر آشنا شوند.

کلام آخر

به طور خلاصه، بهترین دندانپزشک کودکان در ونک باید تخصص و تجربه کافی در زمینه دندانپزشکی کودکان داشته باشد. او باید با نیازها و مشکلات خاص کودکان آشنا باشد و توانایی برقراری ارتباط مؤثر با کودکان را داشته باشد و هم چنین صبورو مهربان باشد تا کودکان به راحتی با او ارتباط برقرار کنند و کمتر دچار ترس و اضطراب شوند.

باتشکر از شما که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما و کودکانتان مفید واقع شده باشد. ما سعی کردیم بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را به شما معرفی کنیم. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن تجربه مرتبط با مراجعه به دندانپزشک کودکان، از طریق کامنت ها با کاربران دیگر در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا