جراحی لثه

10 تا از بهترین دکتر لثه در قیطریه⭐【سال1403】❤️

ما در این مقاله می خواهیم مطالبی را در خصوص شناخت ساختار لثه و بیماری های مربوط به آن بیان کنیم. داشتن دندان ها و دهانی سالم در گرو داشتن بافت لثه سالم و بدون عفونت می باشد. باید بدانیم که رفع بیماری های لثه تنها با درمان های خانگی امکان پذیر نیست و نیاز به درمان توسط متخصص این امر دارد. در ادامه، می خواهیم تعدادی از بهترین دکتر لثه در قیطریه را نیز به شما معرفی نماییم. پس تا انتها همراه ما باشید.

چه بیماری هایی توسط دکتر لثه درمان می شود؟

لثه بافت حساسی دارد که اگر به نظافت و سلامت آن رسیدگی نشود ممکن است درمان آن کمی سخت شود. برخی از بیماری های رایج لثه عبارتند از:

التهاب لثه: یکی از بیماری های شایع لثه است که باعث التهاب و خونریزی لثه می شود و اغلب مسواک زدن را بسیار سخت می کند.

پریودنتال: این بیماری باعث تخریب بافت های پشت لثه و در نتیجه ریزش دندان می شود. در صورت عدم مراجعه به موقع به کلینیک دندانپزشکی باعث از دست رفتن دندان خواهد شد.

سفتی لثه: در این بیماری، بافت لثه به دندان ها چسبیده و باعث آسیب به دندان ها می شود.

لثه سفید: در این بیماری، لثه سفید و غیرطبیعی می شود و ممکن است باعث خونریزی و درد شود.

تحلیل رفتن بافت لثه: تحلیل رفتن بافت لثه به معنی کاهش ضخامت و از بین رفتن بافت لثه است. این مشکل معمولا به دلیل بیماری‌های لثه، مصرف داروهای خاص و یا عوامل دیگری که باعث تخریب بافت لثه می‌شوند، ایجاد می‌شود. تحلیل رفتن بافت لثه می‌ تواند منجر به ناپایداری دندان و در نهایت از دست دادن آن شود. درمان این بیماری که بهترین دکتر لثه در قیطریه انجام می دهد شامل جراحی لثه، تزریق مواد پر کننده و یا تزریق فرمولاسیون‌ های خاص است.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر لثه در تهران

جراحی لثه توسط بهترین دکتر لثه در قیطریه

جراحی لثه به عملیاتی گفته می‌ شود که به منظور درمان بیماری‌ های لثه و اصلاح مشکلات ظاهری و عملکردی آن ها انجام می‌شود. در این عملیات، بهترین دکتر لثه در قیطریه با استفاده از ابزارهای خاص، بافت‌های لثه را ترمیم و اصلاح می‌ کند. این جراحی می‌ تواند شامل برش، خارج کردن بافت‌ های نامناسب، پوشاندن نقاط خالی و ترمیم زخم‌ های لثه باشد. این عملیات معمولا تحت تأثیر بیش ترین تحمل درد قرار نمی‌ گیرد و بعضی از بیماران با استفاده از مسکن‌ های ساده مانند آسپرین یا تایلنول می‌ توانند درد را کاهش دهند.

اجزای سازنده دندان

10 تا از بهترین دکتر لثه در قیطریه را بشناسید!

دکتر امیرحسین شایگان

دکتر امیرحسین شایگان

آقای دکتر امیرحسین شایگان متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) بوده که تحصیلات و دوره های آموزش را در این مرحله متوقف نکرده و دارای فلوشیپ جراحی لثه و کاشت دندان (پریوایمپلنت) نیز می باشد. ایشان دارای شماره نظام پزشکی 52308 بوده و به دلیل خدمات بی نظیر ارائه شده توسط ایشان یکی از بهترین دکتر لثه در قیطریه می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه
 • لیفت لثه و افزایش طول تاج دندان

آدرس: تهران، قیطریه ، خیابان گلفام ، ساختمان گلفام ، طبقه سوم ، واحد 20

دکتر حمید مقدس

دکتر حمید مقدس

آقای دکتر حمید مقدس یکی دیگر از بهترین دکتر لثه در قیطریه تهران است. ایشان متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) بوده و با شماره نظام پزشکی 17197 به عنوان یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور به ارائه خدمات می پردازد.

خدمات:

 • درمان عفونت و کیست لثه
 • جراحی لثه
 • درمان سرطان لثه
 • جراحی دندان

آدرس: تهران، خیابان آفریقا، نبش گلشهر، پلاک 177

دکتر مهیار بهرامی فریدونی

دکتر مهیار بهرامی فریدونی

دیگر دندانپزشکی که به عنوان یکی از بهترین دکتر لثه در قیطریه شناخته می شود، آقای دکتر مهیار بهرامی می باشد. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی بوده که شماره نظام پزشکی 40009 از آن ایشان می باشد. دکتر بهرامی به واسطه تجربه و مهارتی که دارند بسیاری از خدمات عمومی و تخصصی را با بهترین کیفیت و مطلوب ترین نتیجه به بیماران ارائه می دهند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان عارضه های لثه
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • درمان ریشه
 • ایمپلنت و پروتز دندان

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان حکمت، نرسیده به میدان چیذر، ساختمان پارسی نژاد، پلاک 14، واحد 2

دکتر هومن اشکوری

دکتر هومن اشکوری

یکی دیگر از بهترین دکتر لثه در قیطریه که از دندانپزشکان زبده در انجام انواع خدمات دندانپزشکی محسوب می شوند، آقای دکتر هومن شکوری می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 54205 می باشد. ساعات حضور دکتر اشکوری در مطب، روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 11:00 الی 13:00بوده و در روزهای یکشنبه نیز از ساعت 11 الی 17 در مطب شان حضور می یابند.

خدمات:

 • ایمپلنت و پروتز دندان
 • عصب کشی و روکش
 • جراحی لثه و درمان ریشه
 • کامپوزیت ونیر

آدرس: تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان خراسانی، ساختمان پزشکان، طبقه اول، واحد 5

دکتر هما ازغندی

دکتر هما ازغندی

دیگر دندانپزشکی که در لیست بهترین دکتر لثه در قیطریه قرار می گیرد، خانم دکتر هما ازغندی می باشد. نامبرده با 25 سال سابقه درخشان در زمینه طبابت و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان به یکی از برجسته ترین و باتجربه ترین دندانپزشکان در تهران تبدیل شده است. دکتر ازغندی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و شماره نظام پزشکی 74365 می باشد.

خدمات:

 • ترمیم دندان های پوسیده
 • کشیدن دندان عقل و جراحی آن
 • درمان آبسه و عفونت لثه
 • درمان عارضه های ریشه دندان

آدرس: تهران، قیطریه، بزرگراه صدر شرق، بعد از بلوار کاوه، خیابان بهار جنوبی، کوچه نیکبخت، پلاک 12، واحد 11

اجزای سازنده دندان

دندان یکی از ساختارهای مهم دهان است که برای خوردن، گاز زدن و صحبت کردن اساسی است. دندان شامل سه قسمت اصلی است: پوسته، عاج و ریشه. پوسته دندان، قسمت بیرونی آن است که با مصرف غذا و نوشیدنی ها، ترکیبی از مواد غذایی و باکتری ها بر روی آن تشکیل می شود. عاج دندان، قسمت میانی آن است که شامل لایه های مختلفی از مواد معدنی است که به صورت تدریجی از پوسته به ریشه دندان کاهش می یابد. ریشه دندان، قسمت پایینی آن است که به فک وصل می شود و حفراتی دارد که عصب ها و رگ های خونی را به دندان تامین می کند.

سلامت دندان، بسیار مهم است و برای حفظ آن، باید به بهداشت دهان و دندان دقت کرد و به مواد غذایی سالم و مناسبی روی آورد. اما آنچه که باعث مستحکم بودن دندان در جای خود می شود، لثه است. لثه یا بافت لثه، بافت نرمی است که دندان ها را احاطه کرده و به فک متصل می شود. لثه، نقش مهمی در حفظ دندان ها و جلوگیری از عفونت های دهان دارد. همچنین، لثه با حفظ سلامت آن، به زیبایی و جذابیت لبخند کمک می کند. اگر لثه به شدت التهاب داشته باشد، ممکن است باعث گردش خون ناکافی در اطراف دندان شود و در نتیجه باعث ریزش دندان شود.

برای حفظ سلامت لثه، باید به بهداشت دهان و دندان دقت کرد و همچنین به مصرف مواد غذایی سالم و مناسبی روی آورد. در صورتی که هرگونه آسیب و بیماری لثه ها را درگیر کند، لازم است فورا به بهترینکلینیک دندانپزشکی قیطریه مراجعه شود تا روند بیماری را کنترل کرده و آن را درمان کند.

 جراحی لثه توسط بهترین دکتر لثه در قیطریه

توصیه های بهترین دکتر لثه در قیطریه

بهتر ایت قبل از این که لثه ها دچار عارضه و آسیب شوند از آن ها به خوبی مراقبت شود. روتین مراقبتی از دهان و دندان شامل موارد زیر می شود:

 • مسواک زدن دو بار در روز با یک مسواک نرم و سر صاف.
 • استفاده از محلول های ضد عفونی کننده دهانی و آب نمک.
 • خوردن مواد غذایی سالم و پر از ویتامین C و D.
 • مراجعه به دندانپزشک برای بررسی دوره ای و درمان بیماری های لثه.

پس از جراحی و درمان لثه نیز باید مراقبت‌ هایی انجام شود تا بهبودی سریع‌ تر صورت گیرد و از عفونت و التهابات جلوگیری شود. برخی از مراقبت‌های بعد از جراحی لثه عبارتند از:

 • برای کاهش درد و تسکین درد پس از جراحی، می‌توان از مسکن‌هایی مانند آسپرین یا تایلنول استفاده کرد.
 • جهت کاهش تورم و التهاب، می‌ توان یخ را روی منطقه جراحی قرار داد. باید به یاد داشته باشید که یخ را باید به مدت 15 تا 20 دقیقه استفاده کنید و بین هر دو بار استفاده، حداقل 1 ساعت فاصله قرار دهید.
 • پس از جراحی، باید از خوردن غذاهای سفت و سخت و نوشیدن مایعات گرم خودداری کرد. همچنین، باید دهان خود را با آب شستشو داد و از ساییدن و استفاده از خمیر دندان خودداری کرد.
 • پس از جراحی لثه، باید از دوش گرفتن خودداری نمود تا آب به منطقه جراحی نرسد و عفونت و التهابات جلوگیری شود.
 • برای کاهش درد و تسکین درد، می‌ توان از غذاهای نرم و پخته شده استفاده نمود.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد بافت لثه و بیماری هایی که ممکن است برای این بخش از ساختار دندان و دهان پیش بیاید صحبت کردیم. لثه بافت نرمی دارد که در عین حال با استحکام کامل به عنوان نگهدارنده دندان عمل می کند. همچنین لیستی از بهترین دکتر لثه در قیطریه را جهت راهنمایی به شما ارائه دادیم. امیدواریم از آنچه گفته شد بهره برده باشید. نظرات تان را در دیدگاه های سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا