جراحی لثه

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران⚡️【سال1403】+ لیست 10 تایی❤️

درمان ریشه یا همان روت کانال، نوعی درمان برای رفع عارضه ها و بیماری های مربوط به ریشه دندان ها مثل عفونت های عمیق یا آسیب دیدگی هایی است که باعث از دست رفتن دندان می شوند. در این روش دندانپزشک لثه را برش می دهد و با برداشتن عفونت ها راه را برای دسترسی به ریشه باز کرده و آن را درمان می نماید. درمان دقیق و کامل مستلزم انجام آن توسط یک دندانپزشک متخصص و ماهر است و ما به همین دلیل تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

ریشه دندان یکی از اجزای سازنده دندان می‌ باشد که وظیفه خطیری را بر عهده داشته و نگهدارنده دندان در لثه و فک می‌ باشد. زمانی که این بخش دچار آسیب دیدگی و بیماری شدیدی شود، نیاز به مراجعه به یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران می‌ باشد. در این صورت دندانپزشک علت عارضه را تشخیص داده و بهترین روش درمانی را به کار می گیرد. درمان ریشه دندان آسیب دیده یا همان روت کانال نوعی از روش درمانی است که در راستای ورود به عمق ریشه و درمان عفونت‌ هایی که در آنجا درگیر است به عمل می‌ آید.

با این کار از عمیق تر شدن عفونت و از دست رفتن دندان و ریشه آن جلوگیری می‌ شود. کسانی که درد شدید و حتی بوی بد دهان و دندان دارند، با درمان ریشه می‌ توانند این علائم را از بین ببرند. بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران که به درمان ریشه می‌ پردازند، اغلب متخصص این حوزه هستند و با پزشک عمومی متفاوتند. آن ها ابتدا با استفاده از ابزارهایی خاص به ریشه دندان ورود می‌ یابند و آنجا را از عفونت‌ ها پاکسازی می‌ کنند. پس از آن که کانال ریشه تمیز شد درمان لازم را انجام می‌ دهند.

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران بعد از پایان کار محل مورد نظر را پر کرده و ماده مخصوصی به نام گوتاپرکا را در ریشه قرار می‌ دهد تا از نفوذ عفونت و باکتری‌ های جدید جلوگیری کند. هدف از درمان ریشه، رفع ترک‌ های موجود در ریشه دندان‌ ها، درمان تورم و التهاب آن و عفونت‌ های اطراف ریشه و لثه می‌ باشد. لازم به ذکر است گاهی اوقات درمان ریشه نمی‌ تواند عفونت‌ های عمیق را از بین ببرد و دندانپزشک مجبور به نصب پروتز دندان بعد از خلع دندان می‌ شود.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

مراحل درمان ریشه دندان

اگر بخواهیم درمان ریشه دندان را به صورت کامل توضیح دهیم، می توانیم به صورت زیر دسته بندی نماییم:

 • ارزیابی: در ابتدا، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران بررسی می کند که آیا درمان ریشه برای دندان مورد نظر مناسب است یا خیر. این ارزیابی شامل انجام پرتو X، آزمایش‌ های دندان و بررسی وضعیت عفونت و آسیب به ریشه دندان می‌ شود.
 • تخدیر: دندانپزشک پس از تشخیص نیاز به درمان ریشه، دندان و بافت اطراف آن را به عنوان محل مخصوص برای انجام درمان آماده می‌ کند.
 • دسترسی به ریشه: دندانپزشک با استفاده از ابزارهای خاص، به ریشه دندان دسترسی پیدا می‌ کند و بافت عفونی یا تخریب شده را حذف می‌ کند.
 • پاکسازی و پر کردن: بعد از حذف بافت عفونی، ریشه دندان پاکسازی می‌ شود و سپس با مواد پر کننده پر می‌ شود تا از ورود باکتری‌ ها به داخل ریشه دندان جلوگیری شود.
 • نصب تاج: در نهایت، یک تاج دندان جدید بر روی دندان مبتلا نصب می‌ شود تا دندان قوی‌ تر شود و احتمال شکستگی کاهش یابد.
 • پس از درمان: بعد از اتمام درمان، دندانپزشک ممکن است داروهای ضد التهاب یا ضد درد تجویز کند و نکات بهداشت دهان را برای حفظ وضعیت سلامت دندان‌های جدید توضیح دهد.

اگر بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران تشخیص دهد که آسیب دیدگی ریشه زیاد است و امکان حفظ آن وجود ندارد، دندان را تخلیه کرده و اصطلاحا دندان آسیب دیده از دست می رود. در صورتی که برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته به دنبال یک دندانپزشک متخصص هستید، به مقاله بهترین دکتر بریج دندان در ایران مراجعه نمایید.

مراحل درمان ریشه دندان

انواع بیماری های مربوط به ریشه دندان ها

همان طور که پیش از این نیز گفتیم ریشه دندان یکی از اجزایی است که وظیفه مهمی بر عهده دارد و در اصل نگهدارنده اصلی یک دندان است. در صورتی که ریشه دچار بیماری و آسیب شود نباید درمان آن را به تعویق انداخت.

انواع مختلف این بیماری ها که درمان برخی از آن ها سخت بوده و نیاز به مداخله بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران دارد عبارتند از:

التهاب کانال ریشه: این بیماری به دلیل عفونت باکتریایی در داخل کانال ریشه دندان ایجاد می شود و ممکن است با درد شدید، تورم و حساسیت به دمای غذا و نوشیدنی همراه باشد.

خراشیدگی ریشه دندان: آسیب دیدگی ریشه دندان به دلیل خراشیدگی روی سطح ریشه دندان یا ترکیدگی آن ایجاد می شود و ممکن است با درد، حساسیت و التهاب همراه باشد.

پوسیدگی ریشه دندان: بروز پوسیدگی به دلیل تخریب و پوسیدگی ساختار داخلی ریشه دندان ایجاد می شود و ممکن است با درد، حساسیت و عفونت همراه باشد.

ترکیدگی ریشه دندان: نوع دیگری از بیماری مربوط به ریشه دندان وجود دارد که به دلیل ترکیدگی سطح ریشه دندان یا عمق آن ایجاد می شود و ممکن است درد، حساسیت و تورم را برای فرد به وجود بیاورد.

عفونت ریشه دندان: به دلیل وجود عفونت در داخل کانال ریشه دندان ایجاد می شود و ممکن است منجر به بروز درد شدید، تورم و حساسیت به دمای غذا و نوشیدنی شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک عبارتند از:

❤️سطح دکترتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⚡تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران را بشناسید!

دکتر کسری ناصری

دکتر کسری ناصری

دکتر کسری ناصری جراح و دندانپزشک زیبایی فارغ‌التحصیل از دانشگاه تهران و دارای فلوشیپ زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا می باشند. ایشان مهارت بسیار بالایی را در زمینه طراحی لبخند با روش های کامپوزیت ونیر تکنیک لیرینگ و لمینیت های سرامیکی دارند. همچنین درمان تخصصی کاشت و ایمپلنت دندان و تمامی خدمات درمانی دندانپزشکی در مرکز ایشان ارائه میشود. مرکز دندانپزشکی دکتر کسری ناصری در محیطی لوکس ،آرام بخش و دلنشین با استفاده از متد روز دنیا و بهره گیری از بهترین متریال های معتبر شناخته شده دنیا آماده خدمت رسانی و پذیرایی از مراجعه کنندگان عزیز میباشد.
برای مشاهده نمونه کارها به پیج اینستاگرام سر بزنید.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند طبیعی کامپوزیت ونیر تکنیک لیرینگ لمینیت سرامیکی ایمکس
 • ایمپلنت دندان
 • درمان ریشه
 • جرم گیری و بلیچینگ دندان

آدرس: تهران،نیاوران،خ باهنر،کوچه راد،پلاک۳۵،واحد۴

مشاوره آنلاین در واتساپ: 09104588188

شماره تماس: 09104588188

اینستاگرام: dr_kasra_naseri

وب سایت: drkasranaseri.com

دکتر فهیمه جعفری گلستان

دکتر فهیمه جعفری گلستان

خانم دکتر فهیمه جعفری گلستان یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران می باشد که مطب شخصی شان در تهران دایر است. شماره نظام پزشکی ایشان 99713 است . دکتر گلستان دوره دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذرانده و بعد از فارغ التحصیلی برای دوره تخصص وارد گرایش درمان ریشه شدند.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان کودکان و بزرگسالان
 • عصب کشی دندان
 • ترمیم شکستگی دندان
 • رفع ترک و عفونت ریشه دندان

آدرس: تهران، قیطریه، بعد از میرداماد، کوچه شهید منظر نژاد، پلاک 60، طبقه 3، واحد 8 (لوکیشن مطب)

دکتر علی اکبر جمشیدیان

دکتر علی اکبر جمشیدیان

آقای دکتر علی اکبر جمشیدیان، فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1389 می باشد. دکتر جمشیدیان در حال حاضر یکی از بهترین دنداپزشک درمان ریشه در ایران و از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز می باشند. کسانی که برای عارضه ها و مشکلات مربوط به دندان های خود به دنبال پزشکی هستند که بتواند با استفاده از علم روز و تجهیزات مدرن مشکل آن ها را رفع کند، می توانند به مطب ایشان در کرج مراجعه کنند.

خدمات:

 • ویزیت و معاینه
 • ترمیم و درمان ریشه دندان
 • عصب کشی و پر کردن دندان
 • روکش دندان

آدرس: کرج، جهانشهر، میدان جمهوری، بلوار جمهوری، کنارگذر پل شهدای روحانی، کوچه ارژنگ، پلاک 2 (لوکیشن مطب)

دکتر محمد قاسمی

دکتر محمد قاسمی

آقای دکتر محمد قاسمی، از دیگر دندانپزشکانی هستند که به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران محسوب می شوند. ایشان تحصیلات خود را در دانشگاه University Centro Escolar گذرانده اند و دارای فلوشیپ ترمیمی از دانشگاه ایتالیا هستند. دکتر قاسمی در تلاش هستند که بتوانند علم و دانش خود را به روز کنند و همواره با بهترین روش ها و تجهیزات بیماران شان را درمان نمایند تا علاوه بر طی سریع تر این روند، بیماران بهترین نتیجه و کم ترین عوارض را تجربه نمایند.

خدمات:

 • بلیچینگ و بروساژ
 • ترمیم دندان با کامپوزیت
 • آنله و اینله دندان
 • درمان ریشه و عصب کشی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، نبش کسری، برج نگین البرز، طبقه6، واحد7 (لوکیشن مطب)

دکتر شهریار شاهی

دکتر شهریار شاهی

آقای دکتر شهریار شاهی، از اندودنتیست های با تجربه و متخصص درمان ریشه دندان، در استان آذربایجان شرقی می باشند. ایشان دارای شماره نظام پزشکی 31806 بوده و علاوه بر درمان، به تدریس در دانشگاه نیز مشغول هستند و از اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند. دکتر شاهی نیز به واسطه خدمات با کیفیتی که ارائه می دهند، جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران می باشند.

خدمات:

 • جراحی پری اپیکال و اپیکوسرجری
 • درمان ریشه دندان های بالغ و نابالغ
 • بلیچینگ دندان و داخل تاج
 • درمان عفونت و ترک های ریشه دندان

آدرس: تبریز، خیابان 17 شهریور، مابین خیابان طالقانی و شریعتی، ساختمان پزشکا ابن سینا، طبقه 3 (لوکیشن مطب)

دکتر سید مهدی انارکی فیروز

دکتر سید مهدی انارکی فیروز

آقای دکتر سید مهدی انارکی فیروز با شماره پروانه طبابت 139872 در شهر مشهد به ارائه خدمات دندانپزشکی در مطب شخصی شان مشغول هستند. ایشان در سال 1391 موفق به کسب مدرک دندانپزشکی عمومی شدند و برای ادامه تحصیل در دوره تخصص، گرایش درمان ریشه را انتخاب نمودند. در حال حاضر جزو اندودنتیست های موفق در کشور بوده و به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران شناخته می شوند.

خدمات:

 • ترمیم شکستگی و پوسیدگی دندان
 • درمان ریشه های عفونی و ملتهب
 • درمان ریشه و عصب مجدد دندان ها
 • پر کردن دندان

آدرس: مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار هاشمیه، جنب هاشمیه 13، ساختمان سایروس، طبقه دو، واحد 203 (لوکیشن مطب)

دکتر رحیم فریدونی

دکتر رحیم فریدونی

آقای دکتر رحیم فریدونی دارای مدارک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص درمان ریشه دندان، از جمله دندانپزشکانی است که به صورت حرفه‌ای و تخصصی به ارائه خدمات مختلف درمانی می پردازد‌. دکتر فریدونی یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران می‌باشد. شماره نظام پزشکی ایشان نیز 156629 است.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان
 • درمان عفونت و التهاب لثه و دندان
 • ترمیم پوسیدگی دندان
 • عصب کشی

آدرس: کرمان، خیابان استقلال، روبروی بیمارستان سیدالشهدا، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه چهارم (لوکیشن مطب)

دکتر سینا نقی زاده

دکتر سینا نقی زاده

آقای دکتر سینا نقی زاده یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران می باشد. ایشان متخصص درمان ریشه با شماره نظام پزشکی 132884 بوده و محل طبابت شان شهر شیراز می باشد. افرادی که بیماری هایی در زمینه دندان و لثه دارند، می توانند از خدمات بی‌نظیر آقای دکتر نقی زاده بهره ببرند.

خدمات:

 • ترمیم و عصب کشی
 • روکش دندان
 • درمان ریشه و رفع عفونت
 • رفع کیست ها و التهاب لثه

آدرس: شیراز، بلوار شهید چمران، بلوار نیایش، جنب کوچه بهار نو، ساختمان آندانته، طبقه 3 (لوکیشن مطب)

دکتر اعظم حدادی کوهسار

دکتر اعظم حدادی کوهسار

خانم دکتر اعظم حدادی کوهسار متخصص درمان ریشه و از اندودنتیست های برجسته و مطرح در شهر ساری می باشد. ایشان علاوه بر طبابت و درمان، استادیار و از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز می باشد. دکتر حدادی نیز یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران است.

خدمات:

 • پر کردن دندان
 • درمان مجدد ریشه
 • درمان تاج دندان اندو شده
 • عصب کشی و روکش

آدرس: ساری، خیابان فرهنگ، قبل از میدان شهدا، طبقه بالای بانک سرمایه، مجتمع سیمرغ، طبقه اول (لوکیشن مطب)

دکتر ندا شکرچی زاده اصفهانی

دکتر ندا شکرچی زاده اصفهانی

خانم دکتر ندا شکرچی زاده متخصص درمان ریشه با شماره نظام پزشکی 136719 می باشد. ایشان یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران است که در شهر اصفهان درمان های موفقی را به انجام رسانده و بسیار محبوب مراجعین و بیماران می باشد. وی رتبه برتر آزمون بورد تخصصی را نیز کسب کرده و در حال حاضر نیز عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد.

خدمات:

 • درمان ریشه های عفونی
 • عصب کشی دندان
 • جراحی لثه
 • رفع التهابات لثه و ریشه دندان ها

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، چهارراه مهرداد، نبش کوچه 31، مجتمع پزشکی توحید، طبقه 4 (لوکیشن مطب)

ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران

برای انتخاب یک دندانپزشک برای درمان ریشه دندان، لازم است شرایط پزشک مورد نظر را بررسی کرد و در صورت ایده آل بودن به سراغ او رفت. ویژگی هایی که یک متخصص به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران دارد عبارتند از:

تجربه و تخصص: انتخاب یک دندانپزشک با تجربه و متخصص در درمان ریشه بسیار مهم است. اطمینان حاصل کردن از اینکه دندانپزشک توانایی لازم برای انجام این درمان را دارد، امری حیاتی است.

تجهیزات و فناوری: اطمینان حاصل کردن از این که دندانپزشک دارای تجهیزات و فناوری مورد نیاز برای انجام درمان ریشه است، نیز بسیار مهم است.

بازخوردهای مثبت: مطالعه بازخوردهای دیگر بیماران در مورد تجربه‌ های شان با دندانپزشک می‌ تواند به شما کمک کند تا یک انتخاب خوب برای درمان ریشه دندان‌ های خود داشته باشید.

هزینه و موقعیت مکانی: هزینه درمان و موقعیت مکانی مطب دندانپزشک نیز ملاک‌ های مهمی برای انتخاب درمانگر مناسب می‌ باشد.

ملاک انتخاب بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران

علائم و دلایل آسیب دیدن ریشه دندان ها

علائم آسیب دیدن ریشه دندان ممکن است شامل درد شدید در دهان، حساسیت به گرما و سرما، تورم و قرمزی لثه، خونریزی لثه، و حتی عفونت باشد. اگر این در حال تجربه این علائم هستید، بهتر است به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. در این صورت مشکل ریشه دندان شما تشخیص داده شده و درمان مناسب انجام می شود. آسیب دیدن ریشه دندان ممکن است به دلیل عوامل مختلفی اتفاق بیفتد، از جمله:

ترکیدگی یا شکستگی دندان: این ممکن است به دلیل ضربه، فشار زیاد، یا ترکیدگی طبیعی دندان اتفاق بیفتد.

تجویز نادرست ترمیمات دندانی: اگر ترمیمات دندانی نادرست انجام شود، ممکن است ریشه دندان آسیب ببیند.

تجویز نادرست روکش‌ های دندان: استفاده از روکش‌ های دندان نادرست می‌ تواند منجر به آسیب ریشه دندان شود.

التهاب لثه: التهاب لثه ممکن است به عفونت ریشه دندان منجر شود.

تجویز نادرست پرکردن دندان: اگر پرکردن دندان به درستی انجام نشود، ممکن است باعث آسیب دیدگی ریشه دندان شود.

ریشه دندان با لیزر چگونه درمان می شود؟

یکی از روش های نوینی که برای درمان ریشه دندان توسط اندودنتیست ها وجود دارد، درمان ریشه با لیزر است. البته ممکن است در حال حاضر برای تمامی بیماری های مربوط به ریشه کارساز و نتیجه بخش نباشد، اما برای درمان عفونت ها بسیار موثر است. به خاطر جدید بودن این روش شاید هر دندانپزشکی تسلط به انجام آن را نداشته باشد؛ از این رو برای انجام آن باید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران مراجعه کرد.

بهترین دندانپزشک درمان ریشه با استفاده از روش درمانی لیزر، عمل ریشه کشی دندان را به صورت کاملا غیر تهاجمی و بدون درد انجام می دهد و بیمار بعد از عمل، به سرعت به حالت عادی خود بازمی گردد. همچنین، این روش باعث کاهش زمان درمان و هزینه های مربوط به آن نیز می شود.

درمان ریشه دندان با لیزر به عنوان یک روش جدید و پیشرفته، به صورت زیر انجام می شود:

 • ابتدا، دندان مورد نظر با استفاده از دستگاه رادیوگرافی، تصویربرداری شده و محل دقیق عفونت یا ترکیدگی ریشه دندان تعیین می شود.
 • سپس، پس از بی حسی دادن دندان، لیزر برای حذف باکتری ها و عفونت های داخل کانال ریشه استفاده می شود. لیزر با قدرت خود، باکتری ها و بافت های آسیب دیده را از بین می برد و به طور همزمان باعث تسکین درد و التهاب نیز می شود.
 • در مراحل بعد، کانال ریشه دندان با استفاده از فایل های خاص تمیز شده و مواد ضد عفونی کننده در آن قرار داده می شود.
 • در نهایت، دندان با پوشش دهی مناسب، به حالت اولیه خود باز گردانده می شود.
ریشه دندان با لیزر چگونه درمان می شود؟

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد ریشه دندان و آسیب های احتمالی و بیماری های ممکن برای آن صحبت کردیم. لازمه درمان ریشه، اقدام به موقع و درمان توسط انندودنتیست است. از این رو ما برای کسانی که در هر کجای کشور به دنبال یک متخصص برای رفع بیماری ها و عفونت های ریشه دندان شان هستند، تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ایران را معرفی نمودیم.

از همراهی تان تا انتهای مقاله کمال تشکر را داریم. نظرات و پیشنهادات تان را در سایت دندانپزشکا با ما به اشتراک بگذارید تا بتوانیم به کمک شما کیفیت مطالب ارائه شده را بهبود بخشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا