ترمیم دندان

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه❤️【سال1403】⚡

ممکن است در هنگام بروز دندان درد کمی مضطرب و نگران شوید که شاید راهی برای درمان آن وجود نداشته باشد و مجبور به کشیدن دندان تان شوید. اما این طور نیست، عصب کشی راه حلی است که دندانپزشکان به واسطه آن و با استفاده از ابزارآلات خاصی بعد از برداشتن پوسیدگی ها و ایجاد راهی برای نفوذ به ریشه دندان، عصب های فعال را از بین برده و درد دندان را از بین می برند. در ادامه مقاله ضمن معرفی تعدادی از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه در مورد چگونگی انجام این روش، تفاوت آن با درمان ریشه و مراقبت های پس از آن مطالبی را بیان خواهیم کرد.

عصب کشی دندان چیست؟

به هر دلیلی ممکن است افراد در طول زندگی خود با دندان درد درگیر شوند و بخواهند به سرعت از درد رهایی یابند. دلایل درد دندان ممکن است شامل عفونت دندانی، ترک دندان، تخریب دندان، بیماری لثه، فرسایش لایه‌ های داخلی دندان (مانند لایه‌ی عاج) و یا درد احتمالی پس از انجام عمل جراحی دندان باشد. همچنین، برخی عوامل مانند تغییرات در دمای هوا، مصرف غذاهای سخت و یا شیرین، و یا فشار بر دندان نیز ممکن است باعث درد دندان شوند.

پوسیدگی دندان نیز معمولا به دلیل تجمع باکتری‌ ها و قند در دهان و بر روی سطح دندان رخ می‌ دهد. این فرایند ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد، اما بیشتر در کودکان و نوجوانان اتفاق می افتد. همچنین، عواملی مانند نقص در بهداشت دهان و دندان، مصرف زیاد قند و نوشیدنی‌ های شیرین، عدم استفاده از محافظ دندانی، فرسایش لایه‌ های داخلی دندان و یا تغذیه نامناسب ممکن است باعث پوسیدگی دندان شوند.

حال راه حل رفع این درد چه برای دندان های شیری و چه دائمی، عصب کشی است. بهترین دکتر عصب کشی در تهران با دقت و تمرکز این کار را انجام می دهد و با عصب کشی کامل درد را رفع می کند. عصب کشی دندان، یک روش درمانی است که برای حفظ دندان مصدوم یا دندانی که عفونت دارد، استفاده می‌ شود. در این روش، عصب دندان از داخل دندان خارج شده و جای آن با ماده‌ ای خاص پر می‌ شود. این روش به دلیل حفظ دندان و جلوگیری از نیاز به خلع دندان، بسیار محبوب است.

نوع دیگری از عصب کشی وجود دارد که به عصب کشی مجدد معروف است. عصب کشی مجدد و یا درمان ریشه مجدد برای دندانی انجام می گیرد که پیش از این نیز عصب کشی شده باشد ولی به دلایل مختلف ریشه های دندان مجددا ملتهب یا عفونی شده و درد داشته باشد و یا این که عصب های دندان به طور کامل از بین نرفته باشد.

در عصب کشی مجدد، دندان بازسازی و ضد عفونی شده و دوباره درمان می شود. بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه دوباره دندان را باز کرده و به ریشه و عصب آن دسترسی می یابد و ترمیمات ناقص را کامل می کند. اصطلاح درستی که برای این کار در نظر گرفته می شود، درمان مجدد کانال ریشه است که به آن به صورت عامیانه عصب کشی مجدد می گویند.

عصب کشی دندان چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه

بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه ممکن است یک دندانپزشک عمومی و یا یک متخصص باشد. در هر دو حالت به دلیل داشتن تجربه و سابقه و همچنین مهارت و تجربه ای که دارد در انجام این روش حاذق شده و به خوبی یک عصب کشی کامل را برای بیمار انجام می دهد. بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران، متخصص در درمان عمقی پوسیدگی دندان و دیگر مشکلات دندانی است. ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی عبارتند از:

 • برخورداری از تخصص و تجربه کافی در عصب کشی دندان
 • توانایی تشخیص مشکلات دندانی و نیاز به عصب کشی و پرهیز از اقدامات بی جا
 • توانایی اجرای عمل عصب کشی به صورت دقیق و با استفاده از تجهیزات پزشکی حرفه ای
 • توانایی درمان عمقی پوسیدگی دندان و بهبود سلامت دهان و دندان
 • توانایی ارائه مشاوره به بیماران در مورد بهداشت دهان و دندان و روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان و سایر مشکلات دندانی

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه را بشناسید!

دکتر محمد علی ایرانی

دکتر محمد علی ایرانی

آقای دکتر محمد علی ایرانی با داشتن سال ها تجربه و سابقه درخشان، برای انجام عصب کشی و رفع آسیب دیدگی ها و درد دندان یکی از دندانپزشکان مورد تایید می باشد و جزو بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه شناخته می شود. در واقع سابقه طبابت ایشان به 13 سال می رسد و در این مدت همواره سعی کرده است که بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به بیماران ارائه دهد.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان و عصب کشی
 •  جراحی دندان عقل و ریشه های باقی مانده در لثه
 • روکش و بریج
 • پروتز ثابت و متحرک دندان

آدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، برج شمالی، طبقه 8، واحد 801

دکتر ماندانا آیت الهی

دکتر ماندانا آیت الهی

خانم دکتر ماندانا آیت الهی یکی دیگر از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه می باشد. ایشان با استفاده از مدرن ترین روش ها و مطابق با استانداردهای روز دنیا و بهترین تجهیزات و متریال دنیا به ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی به بیماران خود می پردازد. ضمنا کارنامه کاری ایشان سابقه ای 10 ساله را در حوزه طبابت نشان می دهد.

خدمات:

 • عصب کشی و پر کردن دندان با آمالگام و کامپوزیت
 • جراحی دندان عقل و نهفته
 • درمان ریشه
 • کامپوزیت و لمینت دندان

آدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین میدان الف و پسیان

دکتر امیر بیرقی

دکتر امیر بیرقی

از جمله دندانپزشکانی که توانایی ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی را دارد اما بیشتر به واسطه داشتن تخصص و مهارت در انجام عصب کشی و رفع فوری درد دندان به عنوان یکی از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه شناخته می شود، دکتر امیر بیرقی می باشند. ایشان در کلینیک شخصی خود همراه با تیمی مجرب و تجهیزاتی به روز و پیشرفته خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد.

خدمات:

 • ایمپلنت و انواع پروتز دندان
 • لمینت و کامپوزیت
 • ارتودنسی و رفع به هم ریختگی دندان ها
 • بلیچینگ و بروساژ
 • لیفت لثه و افزایش طول تاج دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان بهزادی، نبش مردانی، پلاک 51، طبقه 4، واحد 401

دکتر فاطمه ماهوتی

دکتر فاطمه ماهوتی

از دیگر متخصصینی که از جمله یکی از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه معرف حضور شما می گردد، خانم دکتر فاطمه ماهوتی می باشد. ایشان دارای سال ها سابقه درخشان و فعال در حوزه درمان و طبابت دهان و دندان است و همواره به خاطر رفتار خوب و دلسوزانه و حفظ احترام بیمار و پیگیری وضعیت او مورد تایید و تمجید قرار می گیرد.

خدمات:

 • درمان ریشه و عصب کشی
 • ترمیم و پر کردن دندان با بهترین مواد
 • کامپوزیت و لمینت
 • روکش دندان

آدرس: زعفرانیه، خیابان ولیعصر، روبروی باغ فردوس، پلاک 1590، برج زعفرانیه، طبقه 7، واحد 33

دکتر مونا کشکولی

دکتر مونا کشکولی

خانم دکتر مونا کشکولی دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و عضو انجمن دندانپزشکان ایران می باشد. وی دارای فلوشیپ پیشرفته دندانپزشکی چندین گواهینامه معتبر داخلی و بین المللی می باشد. سابقه ایشان 12 سال است و یکی از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه محسوب می شود.

خدمات:

 • جراحی دندان و کشیدن آن
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • کامپوزیت ونیر و اصلاح طرح لبخند
 • روکش و لمینت سرامیکی

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، ساختمان اکیاس، طبقه 7 جنوبی، واحد 34

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه در جلسات درمانی به بیمار خود توصیه می کند که پس از انجام عمل عصب کشی دندان، باید به مراقبت های خاصی توجه نماید تا بهبودی سریع تر صورت گیرد. برخی از مراقبت های بعد از عصب کشی دندان عبارتند از:

 • استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک، بعد از عصب کشی ممکن است دندانپزشک مربوطه آنتی بیوتیک و مسکن برای زمان از بین رفتن اثر بی حسی تجویز کند.
 • مصرف غذاهای نرم و خنک به مدت چند روز و خوردن مایعات برای چند ساعت بعد از عصب کشی
 • جلوگیری از خوردن غذاهای سخت و داغ برای چند روز، چرا که خوردن غذاهای سفت و داغ ممکن است باعث آسیب دیدن لثه و دندان ترمیم شده شود.
 • استفاده از یخ برای کاهش درد، تورم و تمیز کردن دهان با آب گرم و نمک برای کاهش التهاب و باکتری ها
 • اجتناب از استفاده از سیگار و ترکیبات الکلی تا پایان دوره نقاهت
 • رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن دو بار در روز و استفاده از محصولات ضد باکتری
مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

جراحی دندان های نهفته چگونه است؟

جراحی دندان های نهفته یا عقل، جراحی است که برای حذف یک یا چند دندان عقل و یا دندان هایی که روی عصب قرار گرفته اند و کامل رشد نمی کنند و از لثه خارج نمی شوند انجام می شود. این دندان ها معمولا در پشت دندان های غیر عقل و یا خارج از نظم قرار دارند و به دلیل فضای کم در دهان، ممکن است باعث درد و التهاب شوند.

جراحی دندان های نهفته شامل برش کردن لثه، حذف دندان و در صورت نیاز، خیاطی لثه است. این جراحی ممکن است با بخشی از بخشی از لثه و استفاده از مواد بی حس کننده صورت بگیرد. بعضی از موارد نیاز به جراحی باز است که در آن لثه برای دسترسی به دندان بزرگ تر بریده می شود. جراحی دندان های نهفته معمولا زیر نظر یک جراح دندانپزشکی انجام می شود و پس از جراحی، باید دستورالعمل های مراقبتی خاصی را دنبال کرد.

عصب کشی دندان های روکش یا لمینت شده

در بعضی موارد، دندان های روکش یا لمینت شده نیاز به عصب کشی دارند. این اتفاق ممکن است به دلیل ترمیمات قدیمی، ترمیمات ناموفق، ترک دندان یا تصادف باشد. در این موارد، جراح دندانپزشکی یا بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه باید تصمیم بگیرد که آیا عصب کشی دندان لازم است یا خیر. اگر دندان دچار عفونت شده است، عصب کشی ضروری است تا عفونت رفع شود و در صورت نیاز، روکش یا لمینت جدید نصب شود.

نوعی از عصب کشی وجود دارد که جزو روش های جدید است و به عصب کشی لیزری معروف است. عصب کشی لیزری دندان یک روش جدید و پیشرفته برای عصب کشی است که با استفاده از نور لیزر، عصب را حذف می کند. این روش بسیار دقیق و کم درد است و باعث کاهش عوارض پس از عصب کشی می شود. همچنین، به دلیل عدم استفاده از ابزارهای سنتی عصب کشی، خطر آسیب به بافت های اطراف دندان کاهش می یابد. با این حال، این روش هنوز در دسترس نیست و تحقیقات بیشتری برای اثبات کارایی آن لازم است.

جمع بندی

دندان هایی که به دلایل مختلف دچار پوسیدگی و آسیب می شوند نیاز به درمان فوری دارند. عصب کشی دندان راه حلی است که برای ترمیم دندان های پوسیده به کار گرفته می شوند. با این کار دندانپزشک با برداشتن پوسیدگی ها به ریشه نفوذ می کند و عصب ها را از بین برده و مجدد دندان را پر می کند.

از آنجا که عصب کشی باید به طور دقیق و کامل انجام شود، نیاز به شناخت دندانپزشک ماهر دارد. از این رو ما در این مقاله تعدادی از بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه را معرفی کردیم. امیدواریم آنچه در سایت دندانپزشکا گفته شد برای تان مفید بوده باشد، از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات تان هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا