جراحی دندان

بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه آشنا کنیم. دندانپزشکان از اعضای جامعه پزشکی هستند که وظیفه تشخیص و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان را بر عهده دارند. دندان هایی که نیاز به جراحی دارند توسط دندانپزشکان عمومی و یا کسانی که تجربه و تخصص در زمینه جراحی دندان و ریشه را ندارند امکان پذیر نیست. از این رو لازم است که حتما به دندانپزشکی که در این حوزه دارای مهارت است مراجعه شود. در ادامه همراه ما باشید تا بیش تر با این موضوع آشنا شوید.

جراح دندانپزشک کیست؟

جراح دندانپزشک یک پزشک است که تخصص در جراحی دندان و گاهی فک و صورت دارد. این پزشکان مسئول انجام عملیات جراحی دندانی و ترمیمی هستند، از جمله جراحی لثه، جراحی ریشه، جراحی زیبایی و جراحی ایمپلنت دندان. آن ها همچنین مسئول ارائه مشاوره و درمان در مورد مشکلات دندانی و فک و صورت هستند. بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه باید دارای تحصیلات و مدارک لازم برای انجام این کار باشد و باید دارای تجربه کافی در این زمینه باشد.

برخی ممکن است تصورشان بر این باشد که جراح دندانپزشک و دندانپزشک عمومی یکی هستند. جراح دندانپزشک و دندانپزشک عمومی هر دو در زمینه مراقبت از دندان ها و فک ها فعالیت دارند، اما تفاوت هایی نیز بین آن ها وجود دارد.

دندانپزشک عمومی معمولاً به مراقبت های پیشگیرانه مانند تمیز کردن دندان ها، جرم گیری و پر کردن دندان ها می پردازد. او نیز مسئول ارائه مشاوره های تغذیه ای و رفتاری برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها است.

جراح دندانپزشک به عنوان یک متخصص در زمینه جراحی دهان و فک ها فعالیت می کند. او مسئول انجام جراحی های پیچیده مانند جراحی ایمپلنت، جراحی ارتودنسی، جراحی لثه و جراحی فک است. او نیز مسئول تشخیص و درمان بیماری های دهان و فک ها است.

به طور کلی، دندانپزشک عمومی برای مراقبت های پیشگیرانه و درمان بیماری های ساده دندان ها مناسب است، در حالی که جراح دندانپزشک برای جراحی های پیچیده و درمان بیماری های جدی دندان ها و فک ها مناسب است.

جراح دندانپزشک کیست؟

انواع جراحی های دهان و دندان

بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه می تواند در زمینه های مختلفی مداخله کند و به جراحی بپردازد. کلیه جراحی های قابل انجام توسط چنین متخصصی عبارتند از:

جراحی استخوان: این جراحی برای افرادی که به خاطر از دست دادن استخوان دهان به دلیل بیماری های مختلف مانند بیماری لثه، بیماری پریودنتال و یا ضربه های شدید رنج می برند، انجام می شود. در این جراحی، استخوان جایگزین مصنوعی، در محل مورد نظر قرار داده می شود.

جراحی ایمپلنت: این جراحی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته با استفاده از ایمپلنت های مصنوعی است. در این جراحی، ایمپلنت به عنوان یک ستون برای نگهداری دندان مصنوعی استفاده می شود که در لثه و استخوان فک پیچ می شود.

جراحی لثه: در صورت بروز بیماری لثه، جراحی لثه به عنوان یک روش درمانی برای بهبود سلامت لثه ها و پایدارسازی دندان ها استفاده می شود.

جراحی ارتودنسی: ارتودنسی برای بهبود تراز دندان ها و فک ها و رفع مشکلات ارتودنسی مانند تورم و تغییر شکل فک ها استفاده می شود. بهترین جراح دندانپزشک در تهران به این مورد به صورت تخصصی رسیدگی می کند.

جراحی پروتز: این جراحی برای جایگزین کردن پروتز های مصنوعی با دندان های نابود شده و یا تعویض پروتز های قدیمی استفاده می شود.

جراحی دندان عقل: زمانی که دندان عقل کامل رشد نکرده باشد و بخشی از آن روی عصب ها باشد لازم است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دیگر دندان ها و کج شدن شان، به سرعت تحت جراحی قرار گیرند.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه را بشناسید!

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی

آقای دکتر محمد محمدی متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت بوده که دارای شماره نظام پزشکی 151131 می باشد. ایشان در انجام انواع جراحی های مربوط به دهان و دندان متبحر بوده و از این رو یکی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه محسوب می شود.

خدمات:

 • کاشت دندان و ایمپلنت
 • پروتز ثابت و متحرک
 • جراحی لثه
 • جراح دندان عقل و ریشه دندان ها

آدرس: تهران، قیطریه، بین خیابان کاوه و شریعتی، کوچه نعمتی، پلاک 1، ساختمان نگین کیکاووس، طبقه 4، واحد 8

دکتر مصطفی حیدری

دکتر مصطفی حیدری

آقای دکتر مصطفی حیدری از دیگر جراحان و متخصصان دندانپزشکی در تهران است که به عنوان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه شناخته می شود. ایشان مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و دارای شماره نظام پزشکی 156048 می باشد. علاوه بر جراحی ایشان با تیم متخصص خود انجام انواع خدمات زیبایی دهان و دندان را نیز به بهترین نحو انجام می دهند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، نبش شریقی منش، بن بست یکم، پلاک 5، طبقه 2، واحد 7

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

آقای دکتر مهدی سمیعی ایمپلنتولوژیست، جراح و دندانپزشک و عضو جامعه دندانپزشکان سوئد است که سابقه ایشان به بیش از بیست سال در سوئد و ایران می رسد. ایشان تاکنون بیش از 10هزار جراحی تخصصی و درمان های ایمپلنت را با موفقیت به انجام رسانده است. کسانی که به دنبال یکی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه هستند می توانند روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 9:30 الی 19:30 به کلینیک دکتر سمیعی مراجعه کنند.

خدمات:

 • جراحی دندان و ریشه دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان ها و ریشه های آسیب دیده
 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، بلوار کاوه، بعد از تقاطع دولت، نبش بهار جنوبی، پلاک 2، طبقه دوم، واحد 6

دکتر آبتین زیادلو

دکتر آبتین زیادلو

آقای دکتر آبتین زیادلو یکی دیگر از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه می باشد. ایشان با شماره 161619 به طور قانونی و به عنوان عضو سازمان نظام پزشکی کشور به ارائه خدمات درمانی، ایمپلنت و اقدامات زیبایی هم چون لمینت و کامپوزیت می پردازد.

خدمات:

 • بلیچینگ و بروساژ
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • جراحی دندان عقل و دندان های شکسته
 • لیفت لثه

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار کاوه جنوب، بعد از خروجی صدر، نبش کوچه رزمجوبین، پلاک 4

دکتر سلمی یزدی نژاد

دکتر سلمی یزدی نژاد

دندانپزشک دیگری که به دلیل مهارت بالا و رضایت بیماران به عنوان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه شناخته می شود، خانم دکتر سلمی یزدی نژاد می باشد. ایشان با کد 88245 از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور هستند که توانایی انجام اغلب خدمات درمانی و زیبایی را دارند.

خدمات:

 • رفع دندان درد فوری
 • عصب کشی دندان و روکش سرامیکی و زیرکونیوم
 • جراحی ریشه دندان باقی مانده
 • جراحی دندان عقل
 • کامپوزیت و لمینت دندان

آدرس: تهران، قیطریه، رو به روی پارک قیطریه، نبش خیابان خراسانی، پلاک 2، ساختمان پزشکان پارک قیطریه، طبقه 2، واحد 9

وظایف بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه

وظایف بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه که موظف است به خوبی به آن ها عمل کند عبارتند از:

 • تشخیص بیماری های دندان و فک: جراح دندانپزشک باید بتواند بیماری های دندان و فک را تشخیص داده و درمان مناسب را برای آن ها پیشنهاد کند.
 • انجام جراحی های دندانپزشکی: جراح دندانپزشک باید بتواند انواع جراحی های دندانپزشکی را انجام دهد، از جمله جراحی استخوان، ایمپلنت، لثه، ارتودنسی و پروتز.
 • تعیین نوع بیهوشی: بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه باید بتواند نوع بیهوشی مناسب را برای بیمار انتخاب کند و بیمار را به درستی آماده کند.
 • نوشتن نسخه دارو: دندانپرشک مربوطه باید بتواند داروهای مناسب را برای بیمار تجویز کرده و نسخه دارو را صادر کند.
 • ارزیابی وضعیت دندان ها: چنین پزشکی باید بتواند وضعیت دندان های بیمار را ارزیابی کرده و نظر خود را در مورد درمان های لازم به بیمار اعلام کند.
 • مشاوره با بیمار: لازم است جراح با بیماران خود مشاوره کند و به آن ها راهنمایی کند تا بهبودی سریع تری داشته باشند.
 • استفاده از تجهیزات پزشکی: ضروری است که دندانپزشک توانایی استفاده از تجهیزات پزشکی مناسب را داشته باشد و از آخرین و به روزترین متدها و روش های درمانی آگاه باشد.
وظایف بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه

مراقبت های لازم بعد از جراحی دندان

بعد از انجام جراحی دندان توسط بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه، لازم است احتیاط های لازم انجام گیرد و از دندان ها و لثه ها به خوبی مراقبت شود تا دوره نقاهت به خوبی طی شود و آسیبی متوجه بیمار نشود. اگر این موارد به درستی رعایت شود، از خشک شده حفره دهان و محل جراحی که ممکن است دردناک باشد جلوگیری می شود. در صورت خشکی حفره دهان، ممکن است زخم ها باز شده و استخوان زیرین آن دیده شوند.

بعد از جراحی دهان، باید استراحت کرد و تا 24 ساعت فعالیت ها را کاهش داد. جهت کم کردن التهاب می توان از کیسه یخ و برای کاهش درد از قرص مسکن استفاده نمود. بهتر است فقط غذاهای نرم مصرف شود و طوری غذا در دهان جابجا شود که به محل جراحی شده و حفره دندان برخورد نکند. دیگر نکته مراقبتی بعد از جراحی، شستشوی روزانه دهان است و مسواک شدن به صورت مرتب است، البته به شرطی که به محدوده دندان جراحی شده دقت شود.

کلام آخر

بخشی از روند درمانی مربوط به دهان و دندان، جراحی است و لازم است که لثه یا دندان مورد نظر تحت عمل جراحی با بی حسی یا بیهوشی قرار گیرد. دندانپزشکانی که انجام جراحی را بر عهده می گیرند، اغلب متخصص بوده و یا دارای مهارت و تجربه در این حوزه می باشند. در این مقاله ما در مورد این موضوع صحبت کردیم و لیستی از بهترین جراح دندانپزشک در قیطریه را ارائه دادیم.

امیدواریم از مطالب گفته شده بهره برده باشید. برای بهبود مطالب ارائه شده نظرات و پیشنهادات تان را با ما در سایت دندانپزشکا به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا