ترمیم دندانجراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان❤️【سال1403】⚡️

اندودانتیکس یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به بررسی و درمان ریشه های دندان می پردازد. در واقع مراحل کار بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان در حول پالپ دندان و بافت های پیرامون لثه و دندان ها می باشد. هر نوع اختلالی که در ریشه دندان ها به وجود آید به سادگی با اندودانتیکس قابل معالجه است اما کاندیدای درمان ریشه چه کسانی هستند؟! درمان ریشه به تشخیص دندانپزشک و پس از اطمینان از عارضه و اثبات حدسیات انجام می شود. دندانپزشکا این بار درمان ریشه و دندانپزشک های آن را مورد بحث قرار می دهد.

درمان ریشه چگونه انجام می شود؟

دندان ها از دو بخش تاج و پالپ تشکیل شده اند. بخش سفید رنگ دندان را تاج نامیده و فضای خالی که عروق خونی، عصب و پالپ را درون خود جای داده را ریشه می گویند. هر گاه اعصاب، پالپ و یا عروق خونی دچار مشکلی شوند فرد به درمان ریشه نیاز پیدا می کند. در این روش بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان با استفاده از بی حسی های موضعی درد بیمار را کاهش می دهد نام دیگر این درمان روت کانال می باشد.

دندان هایی که دچار پوسیدگی های شدید یا عفونت هستند از طریق درمان ریشه قابل برطرف کردن می باشند. در این فرآیند دندانپزشک عصب و پالپ دندان را برداشته و با بررسی ریشه ها و کانال های دندان عفونت یا بافت آسیب دیده را تخلیه می کند. با تمیز کردن داخل دندان اعصاب آن از بین رفته و تنها دندان با ریشه های خود درون لثه همانند یک پروتز دندانی باقی می ماند.

یک دندانپزشک حرفه ای پیش از اقدامات درمانی ایرادات دندان را با تصاویر رادیولوژی معاینه کرده و کانال معیوب را می یابد. آسیب به بافت پالپ یا اعصاب دندان سبب می شود باکتری ها تکثیر شده و در نتیجه بی توجهی فرد عفونت، آبسه یا پوسیدگی را گسترش دهند. بنابراین درمان ریشه را می توان حذف بافت های پوسیده و عفونی و پاک سازی داخل دندان بدون حذف ریشه ها دانست.

درمان ریشه چگونه انجام می شود؟

مراحل کار بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان

یک دندانپزشک حاذق ابتدا علائم درد و نشانه های بیمار را جویا شده سپس دستور عکس برداری رادیولوژی را می دهد. با در دست داشتن تصاویر رادیولوژی به سادگی می توان دندان معیوب و ریشه های آن را شناسایی کرده و یک روش درمانی مناسب را برای آن انتخاب نمود. در این مرحله بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان لثه، دندان و موقعیت آن را معاینه کرده تا بتواند درمان صحیح و قطعی را دنبال کند.

در نهایت با در جریان گذاشتن بیمار درمان ریشه را آغاز می کند. استفاده از بی حسی ها درد بیمار را کاهش داده و شرایط را برای کار دندانپزشک مهیا می کند. در این جا دنداندپزشک درمان ریشه، تاج و پالپ دندان را برداشته تا به کانال ها و ریشه دندان ها دسترسی یابد. با اطلاعاتی که از تصاویر رادیولوژی به دست آورده ریشه ای را که عروق و اعصاب آن دچار مشکل شده را به وسیله ابزارهای دندانپزشکی تخلیه می کند.

با استفاده از شوینده ها چندین و چندبار داخل ریشه و دندان را تمیز و ضدعفونی کرده تا به طور کامل عفونت ها و آلودگی ها برطرف شود. بهترین دکتر ایمپلنت در زنجان درون دندان را با استفاده از مواد پر کردنی چون آمالگام یا کامپوزیت ترمیم کرده و تاج دندان را قرار می دهد. این کار برای جلوگیری از عفونت یا پوسیدگی مجدد دندان ها صورت می گیرد.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان را بشناسید!

دکتر نگار جوادی

دکتر نگار جوادی

کلیه دندانپزشکان باید دارای کد نظام پزشکی باشند؛ خانم نگار جوادی دارای شماره نظام 120107 هستند. ایشان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان بوده که بیش تر درمان های شان با موفقیت همراه بوده و رضایت مراجعین را در پی داشته است. دکتر جوادی در مراکز آموزشی معتبر کشور به تحصیل پرداخته و سطح علمی بالایی دارد. مطب این دندانپزشک در محله ای آرام و دور از شلوغی برای راحتی مراجعین واقع شده است.

خدمات:

 • معاینه دندانپزشکی
 • کشیدن دندان های قدامی و خلفی
 • عصب کشی، ترمیم و پرکردن دندان ها
 • درمان ریشه اپیکال، اندو و ری اندو

آدرس: زنجان، پایین تر از فلکه دادگستری، رو به روی تالار شهریار، طبقه 3 نوشت افزار گنجینه

دکتر رضا واحدی

دکتر رضا واحدی

ایشان یکی از متخصصان در حوزه درمان ریشه هستند که مهارت علمی و عملی بالایی دارند. بیماران دکتر واحدی با دریافت نوبت به صورت تلفنی و اینترنتی می توانند از اتلاف زمان خود جلوگیری کنند. با بررسی رزومه دکتر رضا واحدی می توان به اطلاعات لازم برای انتخاب و مقایسه دندانپزشکان دست یافت. مطب این دندانپزشک حاذق به انواع امکانات و سیستم های درمانی پیشرفته مجهز می باشد. آقای واحدی در مراکز درمانی عمومی و درمانگاه ها نیز مشغول به کار می باشد.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • عصب کشی
 • اپکسوژنر دندان ها
 • اپکسیفیکاسیون کانال دندان

آدرس: زنجان، چهار راه سعدی، کوچه قلعه( جنب بانک سینا)، ساختمان آفتاب، طبقه 5، واحد 19

دکتر یاشار بنازاده

دکتر یاشار بنازاده

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان، دکتر بنازاده می باشند که به نظرات و وضعیت بیماران خود توجه بسیاری دارند. ایشان با دقت مراجعین خود را بررسی کرده سپس با عکس برداری و تحلیل تصاویر رادیولوژی ایراد ریشه، اعصاب و عروق را می یابند. آقای یاشار بنازاده به رعایت بهداشت و نظافت تاکید داشته و بر اساس پروتکل ها بیماران را معاینه و درمان می کنند. دکتر بنازاده با هیچ بیمه ای قرارداد نداشته و به صورت آزاد بیماران را ویزیت می کنند.

خدمات:

 • پالپوتومی دندان
 • درمان مجدد چندکانال
 • بلیچینگ و کامپوزیت
 • جرم گیری پروساژ کامل فک

آدرس: زنجان، میدان ارک، رو به روی کلینیک بهشتی، ساختمان ارک

دکتر آیسان مظفری

دکتر آیسان مظفری

اندودنتیست آیسان مظفری سال ها است که فعالیت خود را آغاز کرده و دارای تجارب ارزنده ای می باشند. ایشان در حیطه کاری خود بلند آوازه بوده و با عنوان بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان شناخته می شوند. خانم مظفری علاوه بر فعالیت های درمانی خود عضو هیئت علمی دانشگاه و استادیار می باشند. مجوز نظام پزشکی ایشان به شماره 130981 ثبت شده است.

خدمات:

 • روکش گذاری دندان
 • خارج کردن کراون
 • درمان مجدد ریشه کانال دندان
 • لمینت، کامپوزیت و بلیچینگ

آدرس: زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دکتر عباس خسروی

دکتر عباس خسروی

دکتر خسروی با گذراندن دوره های تحصیلی و آموزشی گرایش دندانپزشکی خود صاحب مهارت و دانش بالایی شده اند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران بوده و ارائه دهئده خدمات دندانپزشکی هستند. بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان باید قدرت تشخیص دقیقی داشته و بر اساس دانش و تجارب خود نتیجه گیری کند. دکتر عباس خسروی رفتار بسیار محترمانه و صبورانه ای با بیماران خود داشته و تنها هدف تامین سلامت جامعه را دنبال می کند.

خدمات:

 • کشیدن دندان عقل
 • خارج کردن ریشه باقی مانده
 • جراحی اپیکو با بی حسی موضعی

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، کوچه قلعه، جنب بانک سینا، ساختمان البرز، واحد 18

دکتر وهاب شیعه زاده

دکتر وهاب شیعه زاده

دندانپزشکان باید به موقعیت و امکانات محل کار خود اهمیت دهند. داشتن مطب مجهز و به روز یکی از ملاک های افراد برای انتخاب دندانپزشک شان است. دکتر وهاب شیعه زاده از به روزترین متد دنیا برای درمان بیماری ها استفاده کرده و در این مسیر از انواع سیستم های فناورانه دنداپزشکی کمک می گیرد. ایشان سابقه تحصیلی درخشانی داشته و با گذراندن چندین و چند سال فعالیت یکی از مجرب ترین دندانپزشکان است. دکتر شیعه زاده شرایط دریافت مشاوره غیرحضوری را برای مراجعین خود فراهم کرده است.

خدمات:

 • MTA کانال دندان
 • عصب کشی، تاج و روکش
 • کشیدن دندان ها و باندینگ
 • درمان ری اندو ریشه یک و دو کانال

آدرس: زنجان، خیابان صفا، رو به روی کارخانه کبریت، نبش کوچه شهید اکبر دهاری، طبقه 1، واحد 1

دکتر محمدرضا انصاری

دکتر محمدرضا انصاری

دکتر محمدرضا انصاری بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان از دیدگاه مردم است. ایشان بسیار خوش برخورد و مهربان بوده و به صورتی با بیماران خود تعامل کرده که استرس و اضطراب دندانپزشکی را از آن ها دور کند. شماره نظام این دندانپزشک خبره 136129 بوده و هم اکنون در مطب شخصی خود مشغول به کار هستند. آقای انصاری در ابتدا دندان را وارسی کرده و پس از اطمینان از معیوب بودن آن اولویت را ترمیم قرار می دهد. درمان ریشه جزو خدمات تخصصی دکتر انصاری به شمار می رود.

خدمات:

 • اپکسیفیکاسیون کانال
 • درمان پالپ دندان دائمی
 • برطرف کردن عفونت و آبسه
 • فیشور سیلانت، فلورایدتراپی و چسباندن روکش دندان

آدرس: زنجان، خیابان دلجویی، نرسیده به دروازه رشت، ساختمان 1، طبقه 4

روش بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان

همه دندانپزشکان بر اساس دانش و تجربه ای که در طول سال های خدمت خود به دست آورده اند برای درمان بیماران اقدام می کنند. بنابراین نمی توان گفت روش همه آن ها برای درمان ریشه یکسان است. سه روش اصلی برای تشخیص انواع مشکلات ریشه و مجاری آن وجود دارد. کشف لمسی، بازرسی بصری و عکس برداری روش هایی بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان برای تشخیص وضعیت دندان ها هستند.

به طور کلی درمان ریشه با توجه به پیشرفت و سطحی که دارد به سه شکل جراحی اپیکو، اندو و ری اندو قابل درمان است. جراحی اپیکو یک عمل سرپایی است که معمولا در یک تا دو جلسه بسته به مقاومت و موقعیت دندان انجام می شود. زمانی که پوسیدگی یا عفونت دندان به بخش انتهایی ریشه رسیده باشد این درمان موثر واقع می شود. زمانی که عفونت یا پوسیدگی دندان به آخرین حد پیشرفت رسیده باشد تنها راه درمان جراحی اپیکو خواهد بود.

اندو یا همان عصب کشی یکی دیگر از روش هایی است که برای ترمیم دندان از آن کمک گرفته می شود. در واقع تمام روش های درمان ریشه به این صورت بوده که بافت آسیب دیده حذف شده و ریشه ترمیم می یابد. سپس با ماده پر کننده دندان ظاهری طبیعی پیدا می کند. عصب کشی مرحله ای است که عفونت یا پوسیدگی به اوج خود نرسیده و درمان جزیی احتیاج دارد. ری اندو یا عصب کشی مجدد هم در مواقعی که بعد از درمان ریشه دوباره عفونت عود کرده یا بخشی از پالپ آلوده باقی مانده باشد انجام می پذیرد.

روش بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان

کاندیدای درمان ریشه چه کسانی هستند؟

افرادی که دچار دردهای شدید در ناحیه لثه و دندان های خود دارند معمولا به انجام درمان ریشه نیاز مبرم دارند. زیرا دندان این افراد به احتمال زیاد دارای عصب مرده و یا عفونت های شدید هستند. همچنین با مراجعه به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان برجستگی هایی روی لثه دیده می شود که نشان دهنده پیشرفت آبسه و عفونت است. هر چه بیمار نسبت به وضعیت خود بی توجه تر باشد بر وخامت اوضاع دندان و لثه ها افزوده می شود. اعصاب تحریک شده در این افراد ایجاد حساسیت کرده و با مصرف خوراکی های سرد و داغ درد را تشدید می کنند.

در واقع همه افرادی که علائم بیماری ریشه دندان را دارند باید فورا به دندانپزشک مراجعه کنند. التهاب، تورم و تیرگی لثه از نشانه های ظاهری است که از وضعیت دندان خبر می دهد. پوسیدگی های شدید که منجر به تکه تکه شدن دندان و کاهش استحکام آن هستند مهم ترین گروهی اند که باید به درمان ریشه توجه اساسی داشته باشند. دندان های شکسته و ترک خورده یک نشانه برای شناخت پوسیدگی است.

کلام آخر

با پیروی از توصیه های همه دندانپزشکان در مورد رعایت بهداشت و نکات مراقبتی می توان از درمان روت کانال جلوگیری نمود. مراجعه منظم به دندانپزشک و تشخیص به موقع می تواند به وضعیت سلامت دهان، دندان و لثه کمک کند. با مشاهده هر یک از علائم آسیب دیدگی ریشه بهترین دندانپزشک درمان ریشه در زنجان را انتخاب کرده و مراحل درمان را طی کنید. پیش از آغاز مراحل درمانی هر نوع عارضه و بیماری باید با دندانپزشک درمیان گذاشته شود تا سلامت فرد به خطر نیافتد. دندانپزشکا در این مقاله تعدادی از دندانپزشکان روت کانال را معرفی کرده و درمان موفقیت آمیزی را برای شما کاربران گرامی آرزو می کند.

5/5 - (2 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا