دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان【سال1403】⚡+ لیست 10 تایی

داریم مقاله می‌ خواهیم تعدادی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان تهران را به شما عزیزان که دنبال راهی برای جایگزین کردن دندان‌ های از دست رفته‌ تان هستید معرفی کنیم. ارائه این لیست به منزله کمک و راهنمایی به شما عزیزان می‌باشد تا تو در صورت نیاز با مراجعه حضوری بتوانید نمونه کارهای دندانپزشک مورد نظر را ببینید و برای انجام پروتز دندان تصمیم بگیرید. پروتز دندان روشی قدیمی است که برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته استفاده می‌ شود و نسبت به ایمپلنت هزینه مناسب‌ تری دارد. در ادامه مقاله بیش تر در این مورد صحبت خواهیم کرد، پس همراه ما باشید.

پروتز دندان چیست؟

پروتز دندان نوعی روش درمانی برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته محسوب می‌ شود که در آن دندانپزشک با استفاده از قالب‌ گیری و ارسال آن به لابراتوار و جای گذاری در دهان بیمار سعی در رفع مشکلات او می نماید. دندان مصنوعی ساخته شده می تواند جایگزینی برای دندان‌ های قبلی باشد و برای خوردن غذا و همچنین حفظ ظاهر در رفع مشکلات فرد موثر باشد. پروتزها از جنس فلز، سرامیک و یا پلیمر ساخته می‌ شوند.

از تکنیک‌ های جایگزینی دندان، استفاده از پروتز‌های جامد می‌ باشد. در این صورت دندان به صورت مرحله به مرحله به حالت قبلی بر می‌گردد و با روکشی سرامیکی یا فلزی به جای دندان قبلی نصب می‌ شود. این پروتز نوعی پروتز دائمی به حساب می‌ آید و ظاهر خوب و استحکام مناسبی دارد.

پروتزهای جزئی نوع دیگری از پروتزهای دندانی هستند که به دندان‌ های دیگری که در دهان مانده‌ اند وصل می‌ شوند و آن ها به عنوان تکیه گاه عمل می کنند و به فرد در خوردن غذا و صحبت صحیح‌ تر کمک می‌ کند. دندان مصنوعی یا پروتز کامل رایج‌ ترین نوع دندان‌های پروتزی است که فرد تمام دندان‌ های پوسیده خود را از دهان خارج می‌ کند و یک دندان یک تکه مصنوعی به جای آن جایگزین می‌ کند. ساخت پروتز دندانی از اهمیت بالایی برخوردار است. پروتزهای دندانی در صورتی می‌ توانند عملکرد خوبی داشته باشند و فرد را آزار ندهند که توسط دندانپزشکان معتمد مثل بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان ساخته شود.

پروتز دندان چیست؟

انواع پروتز دندانی

پروتز دندان با توجه به تعداد دندان از دست رفته بیمار ممکن است به صورت تکی یا کامل ساخته شود که هرکدام شرایط و مزایا و معایب منحصر به فردی دارد. پروتز دندانی در سه دسته ثابت، متحرک و ایمپلنت طبقه بندی می شود که در ادامه به توضیح و معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

پروتز دندان ثابت

پروتز دندان ثابت همان طور که از نامش پیداست در دهان فیکس می‌ شود و بیمار امکان خروج آن از دهان را نخواهد داشت. این پروتز به نام روکش نیز شناخته می‌ شود و در دو نوع طبقه‌ بندی می‌ گردد: روکش دندان تک واحدی و بریج دندان.
منظور از روکش تک واحدی دندان حالتی است که دندانی پوسیده و ضعیف شده است و احتمال از بین رفتن آن زیاد است. در این صورت دندانپزشک با ساخت روکشی بر روی دندان ایراددار، باعث استحکام آن و همچنین زیبایی بعد از پر کردن و عصب کشی می‌ شود. بعد از پایان دوره درمان دندان های پوسیده و به عصب رسیده، بهترین دکتر عصب کشی در ستارخان توصیه می‌ کند بعد از مدتی برای روکش گذاری اقدام شود، چرا که دیواره‌های دندان به دلیل تراشیده شدن ضعیف شده و تحمل و توان فشار را نخواهد داشت که این کار توسط بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان قابل اجراست.

زمانی که بیمار یک یا تعدادی از دندان خود را از دست داده باشد ولی در طرفین دندان خالی، بیمار دندان‌ های سالمی داشته باشد، دندانپزشک با تراشیدن دندان‌ های کناری پلی بین آن ها می‌ زند در فضای مابین دندان مصنوعی را فیکس می‌ کند که به این مورد بریج دندان می گویند.

پروتز دندانی متحرک

زمانی از پروتز دندانی متحرک استفاده می‌ شود که امکان استفاده از پروتز دندانی ثابت وجود نداشته باشد. پروتز دندانی متحرک قابل حرکت و جداسازی است. سه نوع پروتز دندان متحرک داریم که عبارتند از: پارسیل، دست دندان و اوردنچر

پروتز دندان پارسیل که با نام پروتز دندان تکه‌ ای نیز شناخته می‌شود، ممکن است تمام آکریل یا فیلپر باشد که نوعی درمان موقت محسوب می شود. همچنین ممکن است کروم کبالت باشد که برای رفع از دست رفتگی دندان‌ ها با انتهای آزاد مورد استفاده قرار می‌ گیر.د پروتزهای دندانی از ترکیبات آکریل و آلیاژ فلزی می‌ باشند. با توجه به این که این پروتزهای دندانی فلزهای گیره‌ ای نیز دارند از نظر ظاهری آنچنان مورد پسند نیستند و نوع پروتز دندان پارسیل felexite که گیره‌ های فلزی شان به رنگ دندان است بیش تر مورد استقبال قرار می‌ گیرد.

دست دندان یا پروتز کامل دندان

افرادی که در سنین بالاتر تمام دندان‌ های خود را از دست داده باشند می‌ توانند از پروتز دندان دست کامل استفاده کنند. این مدل در دو نوع معمولی و لثه نرم وجود دارد. بخش سفید آن شامل دندان‌ های مصنوعی است و بخش صورتی آن به عنوان لثه پروتزی ساخته می‌ شود. لثه ساخته شده یک تا دو میلی‌ متر ضخامت دارد و مدتی طول می‌ کشد که با دهان سازگار شود.

پروتز دندان اوردنچر

پروتز اوردنچر متحرک است و دست کامل دندان می‌ باشد. پایه آن پایه‌ های ایمپلنت بوده اما نسبت به پروتز ثابت دندان راحتی کم تری دارد.

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان را بشناسید!

دکتر طیبه ابراهیمی

دکتر طیبه ابراهیمی

خانم دکتر طیبه ابراهیمی با تحصیلات دکترای حرفه ای دندانپزشکی و شماره نظام پزشکی 130342 یکی از برترین و حرفه ای ترین دندانپزشکان در محدوده ستارخان تهران می باشد. کسانی که برای جایگزینی دندان های از دست رفته شان به دنبال یک دندانپزشک متبحر و باتجربه هستند می توانند با انتخاب دکتر ابراهیمی در مورد داشتن دندانی مصنوعی و بریج اطمینان داشته باشند، چراکه دکتر ابراهیمی یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان می باشد.

خدمات:

 • ارائه خدمات ترمیمی دندان
 • کشیدن و جراحی برخی از دندان ها
 • عصب کشی و روکش
 • خدمات زیبایی دهان و دندان
 • پروتز دندانی

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان شادمان، قبل از چهارراه نصرت، جنب گلپر

دکتر لادن رضازاد

دکتر لادن رضازاد

خانم دکتر لادن رضازاد از جمله دندانپزشکانی است که هم از نظر تجربه و هم مهارت در سطح بالایی می باشد و همواره خدمات دندانپزشکی را با کیفیت و ماندگاری بالایی ارائه می دهد. یکی از تخصص های دکتر رضازاد، ساخت انواع پروتز دندانی از نوع ثابت و متحرک می باشد و از این رو به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان محسوب می شود.

خدمات:

 • انواع پروتز دندان ثابت و متحرک
 • روکش و جرم گیری
 • کامپوزیت ونیر
 • عصب کشی و کشیدن دندان

آدرس: تهران، ستارخان، اول پاتریس لومومبا، جنب کوچه ترک زاده، پلاک 5، طبقه 2، واحد 3

دکتر فرانک فردوس

دکتر فرانک فردوس

از دیگر دندانپزشکانی که به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان شناخته می شود، خانم دکتر فرانک فردوس می باشد. شماره پروانه طبابت ایشان 33452 است و مدرک ایشان دندانپزشکی عمومی است. دکتر فردوس از دندانپزشکان متعهد و مسئولیت پذیری است که در حرفه خود اولویتش حفظ سلامت بیمار است و به هیچ عنوان منافع مالی را فدای تعهد کاری نمی کند.

خدمات:

 • دندان مصنوعی و بریج
 • روکش و ترمیم دندان با مواد همرنگ
 • کامپوزیت ونیر
 • عصب کشی

آدرس: تهران، ستارخان، قبل از چهارراه خسرو، روبروی پاساژ صدف، ساختمان 777

دکتر سمیه میرظفر جویان

دکتر سمیه میرظفر جویان

خانم دکتر سمیه میرظفر جویان نیز یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان می باشد. وی دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و دارای شماره نظام پزشکی 105980می باشد. کسانی که به دنبال دندانپزشکی ماهر و متخصص هستند می توانند با مراجعه حضوری، نمونه کارهای دکتر میرظفرجویان را از نزدیک ببیند و با اطمینان خاطر تصمیم بگیرند.

خدمات:

 • ویزیت و معاینه
 • عصب کشی و پر کردن دندان
 • روکش و بریج
 • پروتز ثابت و متحرک

آدرس: تهران، ستارخان، روبروی برق آلستوم

دکتر سیدرضا اسحاق حسینی

دکتر سیدرضا اسحاق حسینی

آقای دکتر سید رضا اسحاق حسینی در ساخت انواع پروتز دندانی متناسب و سازگار با دهان و متناسب با دندان های دیگر بسیار ماهر است و اغلب دندان های مصنوعی ساخته شده توسط ایشان از ظرافت و در عین حال مقاومت بالایی برخوردار است و از این رو یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان محسوب می شود. وی دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و شماره نظام پزشکی 67141 کد طبابت ایشان می باشد.

خدمات:

 • انواع پروتز دندانی
 • روکش و عصب کشی
 • ایمپلنت
 • ترمیم دندانی

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان حبیب اله، خیابان کمال الدین خامنه، پلاک 1

مراقبت های لازم از پروتزهای دندانی

بعد از این که به جای دندان های از دست رفته از پروتزهای دندانی ثابت و متحرک استفاده شد، توصیه های بهترین دکتر پروتز دندان در تهران برای این است که فرد بتواند بهره بیش تری از اقدام انجام شده بگیرد و ماندگاری آن را بالا ببرد. همچنین با مراقبت منظم و اصولی از عفونت هایا حتمالی لثه و همچنین ناسازگاری آن با دهان و ایجاد زخم می توان جلوگیری کرد. نکات مراقبتی و توصیه های دندانپزشک در این خصوص عبارتند از:

داشتن بهداشت دهان مناسب: برای حفظ پروتز دندان، باید بهداشت دهان خود را به خوبی حفظ کرد. این شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان و استفاده از آب دهانشویه است. عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان ها، حتی دندان های مصنوعی، امکان تجمع جرم و پلاک ها را بالا می برد و در نهایت با ورود باکتری ها به لثه عفونت وارد بافت لثه می شود. لثه عفونی متورم شده و دیگر تحمل دندان مصنوعی در این شرایط سخت می شود.

نگهداری و تمیز کردن پروتز: پروتز دندان متحرک را باید با آب و صابون نرم تمیز کرده و سپس خشک نمود. همچنین باید از محلول های شستشوی ویژه برای پروتز ها استفاده کرد. این گونه اقدامات عمر مفید پروتز را بالا می برد و از ساییدگی و آسیب دیدگی آن جلوگیری می کند.

اجتناب از غذاهای سخت و سفت: برای جلوگیری از خراب شدن پروتز، باید از خوردن غذاهای سخت و یفت خودداری کرد. این گونه مواد ممکن است باعث شکستن دندان و لثه مصنوعی ساخته شده شود.

مراجعه به دندانپزشک: برای بررسی و تعمیرات لازم، باید به دندانپزشک مراجعه کرد و از واگذاری تعمیرات دندان به دندانساز تجربی پرهیز کرد. مخصوصا اگر تعمیرات به دست خود سازنده دندان انجام گیرد می تواند بسیار مناسب تر باشد.

استفاده از چسب پروتز: اگر پروتز دندانی قابل جابجایی باشد، باید از چسب پروتز استفاده کرد تا پروتز در مکان خود قرار گیرد و حابجا نشود. جابجایی پروتز در دهان منجر به آسیب دیدن پروتز و همچنین لثه و بافت دهان می گردد.

حفظ در دمای مناسب: پروتز را باید در محلول نگهداری یا آب نگهداری کرد تا از خشک شدن و تغییر شکل آن جلوگیری نمود.

تعویض پروتز: پروتز دندان ها نیاز به تعویض دارند، بنابراین باید به دندانپزشک خود مراجعه کرده و زمان تعویض را مشخص کرد.

مراقبت های لازم از پروتزهای دندانی

مزایا و معایب پروتز دندان

به طور کلی استفاده از پروتز دندان به جای دندان از دست رفته کار درستی است و متقاضیان زیادی نیز دارد. البته امروزه توصیه دندانپزشکان و ترجیح افراد استفاده از ایمپلنت دندانی به جای دندان مصنوعی می باشد که ممکن است برای برخی از افراد به دلیل نامناسب بودن شرایط فکی و یا هزینه بالا قابل انجام نباشد. مزیت های پروتز دندان عبارتند از:

 • بهبود ظاهر: پروتز دندان می تواند به شما کمک کند تا ظاهر خود را بهبود ببخشید و از نمایاندن دندان های خالی یا مفقود جلوگیری کنید.
 • ارتقاء عملکرد: با استفاده از پروتز دندان، می توانید بهبود عملکرد دهان و حرکات گفتاری خود را تجربه کنید.
 • راحتی: غالبا پروتز دندان ها راحت و قابل تنظیم هستند و باعث افزایش راحتی و کارایی در زندگی روزمره شما می شوند.

در کنار تمامی مزایای گفته شده، پروتز دندان معایبی نیز دارد که با دانستن آن ها از قبل و راهنمایی های بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان بتوان تصمیم درستی گرفت. این معایب عبارتند از:

 • هزینه: هزینه های نصب و نگهداری پروتز دندان ممکن است بالا باشد و برخی از افراد قادر به پرداخت این هزینه ها نباشند.
 • نیاز به مراقبت: پروتز دندان ها نیاز به مراقبت و نگهداری دقیق دارند تا به درستی کار کنند و از دوام بالایی برخوردار باشند.
 • عوارض جانبی: استفاده از پروتز دندان ممکن است باعث عوارض جانبی مانند التهاب لثه یا عفونت شده و نیاز به درمان دوباره وجود داشته باشد. استفاده از بهترین نوع پروتز و انجام آن تحت نظر متخصص این احتمال را کاهش می دهد.
 • ضعف لثه: در نوع متحرک پروتز دندانی، اغلب به دلیل خالی ماندن لثه از ریشه، به مرور لثه و استخوان فک تحلیل می رود. از این رو انجام ایمپلنت در برابر پروتزهای متحرک بسیار مناسب تر است.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد پروتز دندان و انواع آن صحبت کردیم و تعدادی از بهترین دکتر پروتز دندان در ستارخان را نیز معرفی نمودیم. پروتز دندان روشی است که قدمت زیادی دارد و رفته رفته پیشرفت علم دندانپزشکی باعث شده است بیش ترین شباهت را به دندان های طبیعی داشته باشد. انتخاب نوع پروتز بستگی به تعداد دندان های از دست رفته و شرایط آن ها دارد و تایید نوع مناسب آن برای فرد، بر عهده دندانپزشک است.

از همراهی تان تا پایان مقاله سپاس گزاریم. نظرات و پیشنهادات تان را در سایت دندانپزشکا با ما به اشتراگ بگذارید تا بتوانیم به کمک شما دوستان عزیز سطح کیفیت مطالب را ارتقا دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا