دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

سلامت دهان و دندان به دلیل اهمیتی که در زیبایی، جویدن و سلامت سیستم گوارش دارد، یکی از دغدغه های روزمره افراد است و مخصوصا امروزه تمام تلاش خود را برای حفظ دندان های خود می کنند. اما ممکن است دندان به قدری پوسیده شود که دیگر با روش های ترمیمی و عصب کشی نتوان آن را حفظ کرد. در نهایت چنین دندان هایی از دست می روند. جای خالی دندان آزاردهنده است. در سنین بالا، افراد پروتز دندانی یا همان دندان مصنوعی را برای جایگزینی دندان از دست رفته به صورت تکی و یا کلی انتخاب می کنند. ما در این مقاله قصد داریم در این خصوص صحبت کنیم و 5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

پروتز دندان چیست؟

پروتز دندان به معنای جایگزینی یک یا چند دندان از حالت طبیعی خود به یک حالت جدید است. این فرایند ممکن است به صورت جراحی انجام شود و معمولا برای جبران دندان‌های نابود شده، تصحیح ترمیمات دندانی نامناسب، تصحیح استقامت دندان‌ ها و یا بهبود ظاهر و عملکرد دندان‌ ها استفاده می‌شود. در حالت پروتز دندانی، دندان جایگزین ممکن است از مواد مختلفی مانند پروتز فک، پروتز ثابت یا پروتز متحرک ساخته شود.

بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران به کمک قالب گیری و ساخت دندان و پروتز مصنوعی در لابراتوار سعی می کند دندانی متناسب و هم اندازه با سایز دهان فرد بسازد تا باعث سختی و آسیب رسیدن به لثه ها نشود. ممکن است برخی از افراد ساخت پروتز دندان را به دندانساز تجربی بسپارند، این انتخابی غلط است و باید چنین مورد مهمی به یک دندانپزشک عمومی و یا بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در شرق تهران سپرده شود که تخصص پروستودنتیست داشته باشد.

پروتز دندانی چیست؟

انواع پروتز دندانی

پروتز دندان انواع مختلفی دارد که بهترین دکتر پروتز دندان در تهران طبق معاینه و وضعیت لثه ها و دندان فرد یکی از این موارد را برای فرد متقاضی انجام می دهد. انواع مختلف پروتزهای مخصوص دندان عبارتند از:

پروتز دندانی جزئی: این نوع پروتز برای جبران فقدان یک یا چند دندان استفاده می‌ شود و به دندان‌های مجاور متصل می‌شود. این پروتز می‌ تواند به صورت پروتز دندانی ثابت یا قابل حذف باشد.

پروتز دندانی کامل: این نوع پروتز برای جبران همه دندان‌ های از دست رفته در یک فک استفاده می‌ شود. این پروتز معمولا به صورت قابل جابجایی و برداشت است و بر روی بافت لثه قرار می‌ گیرد.

پروتز دندانی ثابت: این نوع پروتز به دندان‌ های مجاور از طریق کرون یا پل متصل می‌شود و قابل حذف نیست. این نوع پروتز دارای ثبات بیش تری است و بیش تر برای جبران چندین دندان حذف شده استفاده می‌ شود.

پروتز دندانی قابل حذف: این نوع پروتز به صورت قابل حذف بر روی بافت لثه قرار می‌ گیرد و می‌توان آن را برای تمیز کردن و نظافت منظم خارج کرد.

پروتز دندانی ایمپلنت: این مورد با استفاده از یک ایمپلنت دندانی ثابت شده و به صورت دائمی در دهان قرار می‌ گیرد. پروتز دندانی ایمپلنت برای جبران فقدان یک یا چند دندان استفاده می‌ شود و قابل حذف نیست و بهترین دکتر ایمپلنت در تهران این مورد را به خوبی انجام می دهد.

پروتز دندانی موقت: برای استفاده موقت در صورت درمان یا جبران فقدان دندان استفاده می‌ شود و بعد از مدت زمان مشخصی تعویض می‌ شود.

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران به همراه آدرس مطب دکتر شامل لیست زیر است:

نام دکترآدرس مطب دکتر
دکتر منصور بابایی
تهران، خیابان شمشیری، روبروی خیابان نیروی هوایی شمالی، ساختمان افرا
دکتر مصطفی شیواپور
تهران، بزرگراه رسالت مجیدیه جنوبی، روبه روی مسجد المهدی، پلاک 265
دکتر مصطفی محمدی
تهران، خیابان پیروزی، سه راه سلیمانیه، جنب بانک ملت، پلاک 599
دکتر فردیس نصیریان
تهران، خیابان پیروزی، بعد از صد دستگاه، کوچه ایل خان، پلاک 12
دکتر احسان مرشدی
تهران، فلکه اول تهرانپارس، حدفاصل فلکه اول تهرانپارس و چهارراه تیرانداز

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران را بشناسید!

دکتر منصور بابایی

دکتر منصور بابایی

دکتر منصور بابایی، دارنده مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه آزاد تهران و متخصص زیبایی و ایمپلنت از دانشگاه تهران، در سال 1395 موفق به اخذ بورد تخصصی گردید و در حال حاضر به عنوان یک دندانپزشکی که خدمات زیبایی و ترمیمی را با مهارت بی نظیری به انجام می رساند، یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در شرق تهران به شمار می رود.

خدمات:

 • انجام ایمپلنت دندان
 • پروتز دندانی
 • اصلاح طرح لبخند با استفاده از لمینیت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر

آدرس: تهران، خیابان شمشیری، روبروی خیابان نیروی هوایی شمالی، ساختمان افرا، طبقه 3، واحد 16

دکتر مصطفی شیواپور

دکتر مصطفی شیواپور

دکتر مصطفی شیواپور، جراح و دندانپزشک، با 20 سال سابقه درخشان در ارائه انواع خدمات مربوط به دهان و دندان، در کلیه امور دندانسازی و دندانپزشکی دارای مهارت است. وی یکی از کلینیک های دندانسازی موفق را در شرق تهران دارد. با توجه به پروتزهای دندانی باکیفیتی که دکتر شیواپور در طول سال های فعالیت خود ساخته و به متقاضیان خود تحویل داده است، می توان گفت ایشان نیز یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در شرق تهران می باشد. در ضمن شماره نظام پزشکی ایشان، 14166 می باشد.

خدمات:

 • ساخت پروتزهای ثابت و متحرک
 • پرداخت هزینه به صورت اقساط
 • تعمیر شکستگی در حداقل زمان
 • ساخت لثه نرم بدون درد
 • جراحی لثه و دندان

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت مجیدیه جنوبی، روبه روی مسجد المهدی، پلاک 265، واحد 3

دکتر مصطفی محمدی

دکتر مصطفی محمدی

جناب آقای مصطفی محمدی با کد نظام پزشکی 61679، یک دیگر از دندانپزشکانی است که به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در شرق تهران به شمار می رود. ایشان متخصص ایمپلنت و کاشت دندان بوده و خدمات مربو به دندان را به طور کامل و با بالاترین سطح کیفیت ارائه می دهد. علاوه بر خدمات مربوط به بزرگسالان، دکتر محمدی خدمات دندانپزشکی را به کورکان و اطفال نیز ارائه می دهد.

خدمات:

 • جرم گیری و بروساژ
 • ساخت پروتز و دندان مصنوعی
 • درمان ریشه دندان
 • ایمپلنت
 • ترمیم دندان

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، سه راه سلیمانیه، جنب بانک ملت، شعبه پیروزی، پلاک 599، طبقه 4،  واحد 14

دکتر فردیس نصیریان

دکتر فردیس نصیریان

جناب آقای دکتر فردیس نصیریان، متخصص در انواع خدمات دندانپزشکی و مدیر و موسس کلینیک دندانپزشکی آرامیس در پیروزی، یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در شرق تهران محسوب می شود. ایشان با شماره نظام پزشکی 136749 و گرفتن تمامی مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان به ارائه خدمات در کلینیک خود می پردازد. محیط این کلینیک نیز بسیار شیک و تمیز بوده و در محیطی استریل شده پذیرای مراجعین و بیماران است.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • جراحی لثه و دندان عقل
 • ترمیم و عصب کشی
 •  پروتز دندانی
 • روکش دندان

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، بعد از صد دستگاه، طبقه فوقانی فست فود جلیز ولیز، کوچه ایل خان، پلاک 12، طبقه 6، واحد 11

دکتر احسان مرشدی

دکتر احسان مرشدی

جناب آقای دکتر احسان مرشدی، دکترای حرفه ای دندانپزشکی، دارای بورد تخصصی پروتزهای دندانی یا همان پروستودانتیکس، یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران می باشد. دکتر مرشدی در ساخت پروتزهای دندانی بسیار متبحر و با تجربه است و این کار را با ظرافت و کیفیت تمام انجام می دهد.

خدمات:

 • پروتز ثابت و متحرک
 • پروتز فک
 • دندان مصنوعی
 • جراحی لثه و ریشه

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، حدفاصل فلکه اول تهرانپارس و چهارراه تیرانداز

پروتز دندان پارشیال چیست؟

پروتز دندانی پارشیال چیست؟

پروتز دندان پارشیال یک نوع پروتز دندانی است که برای جبران یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می‌ شود. این پروتز معمولا از موادی مانند فلز، پلاستیک یا سرامیک ساخته می‌ شود و به دندان‌ های مجاور وصل می‌ شود تا ثابت بماند. پروتز دندان پارشیال به بیماران کمک می‌ کند تا قابلیت بالقوه خود را در جوانب ظاهری و عملکردی بازیابی کنند و به آن‌ ها اجازه می‌ دهد تا به حس چشیدن غذاها با طعم های عادی برگردند.

بهترین دکتر پروتز دندانی در شرق تهران زمانی از این روش استفاده می کند که در دهان فرد چندین دندان طبیعی وجود داشته باشد و نیازی به دندان مصنوعی کامل نباشد.

هزینه پروتز دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پروتز دندانی بستگی به چندین عامل مهم و کلیدی دارد، از جمله:

 • تعداد و نوع دندان‌ هایی که باید جایگزین شوند: هرچه تعداد دندان‌ هایی که نیاز به جایگزینی دارند بیش تر باشد، هزینه بیش تری برای پروتز دندانی لازم است.
 • نوع پروتز دندانی: پروتز‌های ثابت معمولا گران‌ تر از پروتز‌های متحرک هستند. همچنین، استفاده از مواد با کیفیت بالا و فناوری‌ های پیشرفته نیز می‌ تواند قیمت را افزایش دهد.
 • مکان جغرافیایی: هزینه پروتز دندانی در هر کشور و منطقه ممکن است متفاوت باشد. در برخی مناطق، هزینه‌ ها بالاتر و در برخی دیگر کم تر است.
 • تجربه و تخصص دندانپزشک: تجربه و تخصص دندانپزشک نقش مهمی در هزینه پروتز دندانی دارد. دندانپزشکان با تجربه و متخصص، معمولا هزینه بیش تری می‌ گیرند.

به طور کلی، هزینه پروتز دندانی می‌تواند بین چند میلیون تا چند ده میلیون تومان در ایران و بین چند صد دلار تا چند هزار دلار در کشورهای دیگر باشد. برای دقیق‌ تر بودن، بهتر است با یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در تهران مشورت کنید.

کلام آخر

پروتز دندان روشی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود که بنابر وضعیت دندان ها و تعداد دندان های از دست رفته انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله به طور مفصل در این خصوص صحبت کردیم و برای ساکنین مناطق شرقی تهران، 5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در شرق تهران را معرفی کردیم. امیدواریم از مطالب عنوان شده بهره لازم را برده باشید. از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم و منتظر نظرات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا