دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه آشنا کنیم. دندان های از دست رفته می توانند باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس شوند. البته اولین عارضه ای که نبود دندان به همراه دارد، بروز مشکل در جویدن و بلع غذا و به دنبال آن آسیب رسیدن به سیستم گوارش می شود. روش های جاگزینی برای دندان از دست رفته وجود دارد. پروتز دندانی و یا همان دندان مصنوعی جایگزینی است که از سال ها پیش توسط دندانپزشکان به کار گرفته می شود. همراه ما باشید تا بیش تر در این خصوص صحبت کنیم.

پروتز دندان چیست؟

پروتز دندان نیز در گروه موارد و اقدامات دندانپزشکی قرار دارد و در صورت انجام آن توسط دندانپزشکی حاذق و باتجربه، می تواند مثل یک دندان طبیعی در جایگاه کلی یا جزئی ایفای نقش نماید. علت استفاده از این اصطلاحات این است که ممکن است دندان ها به صورت کامل و یا تکی از بین بروند و بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه بخواهد پروتزی به صورت تکی یا کلی برای بیمار بسازد.

اجزایی تشکیل دهنده پروتز کامل تاج دندان، پل، دندان مصنوعی، ایمپلنت دندان و روکش است که برخی از آن ها ثابت و برخی دیگر متحرک هستند. برای پروتز دندانی حتما باید به دندانپزشکی معتبر و مطمئن مراجعه کرد تا دندان هایی سبک و سازگار با لثه و دیگر دندان ها ساخت. برخی از افراد برای پرداخت هزینه کم تر دندان خود را به دندانساز می سپارند که حتی ممکن است هزینه ای بالاتر نیز برای آن ها رقم بزند و نتیجه ای نامطلوب را ببخشد.

در صورت داشتن پروتز دندانی، غذا خوردن برای فرد راحت تر می شود و می تواند شرایط بهتری داشته باشد. همچنین دندان تاثیر شگرفی در زیبایی دارد و جایگزینی پروتز دندانی به جای دندان می تواند اعتماد به نفس را به فرد ببخشد و زیبایی ظاهری را به او ببخشد. همچنین نبود دندان باعث تحلیل رفتن فک و لثه می شود که پروتز دندانی تا حدودی می تواند از آن پیشگیری کند.

پروتز دندان از نوع ثابت چیست؟

پروتز دندان به طور کلی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شود. هر کدام از این موارد نیز بسته به وضعیت بیمار و شرایط دندانی ممکن است با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به دسته بندی و معرفی هر یک از موارد خواهیم پرداخت.

پروتز دندان ثابت

این نوع پروتز دندان که در بیش تر موارد به عنوان روکش دندان نام برده می شود، به صورت دائمی داخل دهان قرار می گیرد و فرد هنگام استفاده از آن، به راحتی تفاوتی بین طبیعی بودن و نبودن آن قائل نمی شود. ظاهر ایده آل و طبیعی دیده شدن پروتز دندانی ثابت باعث می شود که این نوع بسیار رایج و محبوب باشد و افراد زیادی بخواهند از این مدل استفاده کنند. ضمنا پروتزهای ثابت به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند :

پروتز دندان از نوع روکش تک واحدی دندان: اگر پوسیدگی و آسیب دیدگی تنها برای یک دندان باشد و مقدار پوسیدگی در حدی که دیواره های دندان از بین برود نباشد، روکش دندان بعد از عصب کشی موثر می باشد و قطعا بهترین دکتر عصب کشی در تهران آن را توصیه خواهد کرد. در صورتی که مینای دندان تغییر رنگ داده باشد می توان با پروتز ثابت از نوع روکش دندان ظاهر آن را به صورت طبیعی در آورد.

پروتز دندان به صورت بریج دندان: واژه پروتز دندان ثابت به صورت خالی همان بریج دندان می باشد. هنگامی که میان دو دندان ثابت و سالم یک یا چند دندان پوسیده و خراب شود و حتی مقداری از استخوان دندان ها نابود شود، بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه از بریج دندان استفاده می کند. این روش به این صورت است که از دندان های سالم اول و آخر به عنوان پایه استفاده می شود و مابین آن ها پل گذاری می گردد. حالا می توان ناحیه حدفاصله را پر کرد.

پروتز دندان از نوع ثابت چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه

ویژگی های بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه شامل موارد زیر می‌ شود:

 • تخصص و تجربه: دکتر پروتز دندانی دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه جایگزینی دندان‌ های خراب و گم شده است.
 • استفاده از تکنولوژی مدرن: این دکتر از تکنولوژی‌ های مدرن در جایگزینی دندان‌ ها استفاده می‌ کند و با استفاده از مواد با کیفیت بالا، پروتز دندانی با طول عمر بالا و ظاهر طبیعی را ارائه می‌ دهد.
 • رعایت بهداشت: بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه در تمامی مراحل جایگزینی دندان، به رعایت بهداشت و استفاده از ابزارهای استریل و مناسب اهمیت می‌ دهد.
 • روابط بین‌ المللی: این دکتر با همکاری با دندانپزشکان بین‌المللی، به روزرسانی‌ های لازم را در زمینه پروتز دندانی انجام می‌ دهد و از جدیدترین روش‌ ها و تکنولوژی‌ ها استفاده می‌ کند.
 • مشاوره کامل: متخصص پروتز دندان در هنگام جایگزینی دندان، به مشتریان خود مشاوره کامل داده و بهترین راهکار برای جایگزینی دندان را با توجه به نیازهای هر فرد ارائه می‌ دهد.

ممطلب پیشنهادی: بهترین دکتر پروتز دندان در تهران

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه را بشناسید!

دکتر علی صفار

دکتر علی صفار

آقای دکتر علی صفار دارای مدرک تخصص جراحی لثه و ایمپلنت های دندانی است که بورد تخصصی پروتز دندانی را نیز با کسب بهترین رتبه اخذ نموده است. وی به تدریس انواع دوره های ایمپلنت به دانشجویان و دندانپزشکان می پردازد و خود نیز یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه محسوب می شود. ضمنا دکتر صفار دارای فلوشیپ پروتز دندان از دانشگاه ایتالیا می باشد.

خدمات:

 • ترمیم دندان و عصب کشی های پیچیده
 • عصب کشی مجدد و ترمیم تاج دندان
 • روکش کردن
 • انواع پروتز دندان و ایمپلنت
 • بستن فضاهای بین دندانی

آدرس: زعفرانیه، بلوار بهزادی، نبش ماکویی پور، ساختمان سروین، پلاک 19، واحد 43

دکتر مهری صفری

دکتر مهری صفری

خانم دکتر مهری صفری دیگر دندانپزشکی است که به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه شناخته می شود. وی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بوده و به انجام کلیه خدمات درمانی و زیبایی مسلط است. شماره نظام پزشکی خانم دکتر صفری نیز 131713 است. کسانی که به دنبال یک دندانپزشک باتجربه هستند بدانند که دکتر صفری بیش از 10 سال است که به طور حرفه ای به طبابت مشغول می باشد.

خدمات:

 • کامپوزیت و لمینت
 • عصب کشی و روکش
 • بریج و پروتز پارسیل
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان اعجازی، جنب بانک ملی، پلاک 49، طبقه 1، واحد 1

دکتر مریم شریف زاده

دکتر مریم شریف زاده

خانم دکتر مریم شریف زاده با مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و شماره نظام پزشکی 153423 یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه به شمار می رود. وی سال های زیادی است که به صورت حرفه ای و با داشتن مجوزهای لازم به ارائه خدمات به بیماران و مراجعین مشغول است. خانم شریف زاده تجربه و مهارت بالایی در ساخت انواع پروتزهای دندانی دارد.

خدمات:

 • بلیچینگ و بروساژ
 • پر کردن و ترمیم دندان
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • جراحی لثه و لیفت

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بالاتر از پالادیوم، جنب سفارت فنلاند، پلاک 96، طبقه 2، واحد 7

دکتر مریم ولایی

دکتر مریم ولایی

دکتر مریم ولائی دندانپزشک زیبایی و یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه است که فارغ التحصیل از کشور امارات متحده عربی بوده و تحصیلات خود را در سال 1392 به اتمام رسانده‌ است. وی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشد و در مرکز ویکتوری دنتال کر مشغول به خدمت می باشد.

خدمات:

 • کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی
 • بلیچینگ برای سفیدی دندان و جرم گیری
 • انواع پروتز دندانی و ایمپلنت
 • بستن فاصله دندانی و لیفت لثه

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان فرشته، خیابان مریم شرقی، خیابان امین، ساختمان smp، طبقه 3، واحد B3

دکتر ونوس لران

دکتر ونوس لران

خانم دکتر ونوس لران، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی و دیگر دندانپزشکی است که می خواهیم به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه به شما معرفی نماییم. ایشان با سطح مهارت بالای خود و استفاده از به روزترین روش ها و مواد مصرفی با کیفیت همواره سعی در جلب رضایت بیماران دارد. دکتر لران با صبر و حوصله و رویی گشاده در مطب شخصی خود اماده پذیرش مراجعین و بیماران می باشد.

خدمات:

 • کامپوزیت و لمینت برای زیبایی دندان ها
 •  بلیچینگ
 • عصب کشی
 • ایمپلنت و پروتز دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان شادآور، نبش چهارم شرقی، پلاک دهم

پروتز دندان متحرک چیست؟

استفاده از پروتز دندانی متحرک در وضعیتی توصیه می گردد که فرد شرایط و امکان استفاده از پروتز ثابت نداشته باشد. پروتز ثابت از متحرک طبیعی تر است و زیبایی بیش تری دارد. پروتز متحرک نیز انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می شوند:

پروتز دندانی متحرک پارسیل

پروتز پارسیل به پروتز تکه ای معروف است و دارای چندین نوع می باشد که همگی از نظر ویژگی و کاربرد باهم متفاوت هستند:

 • پروتزهای تمام آکریل: یک درمان موقت و اولیه می باشد که برای مدت کوتاه استفاده می شود.
 • پروتزهای کروم کبالت: در صورت عدم امکان استفاده از پروتز ثابت یا عدم تمایل بیمار به استفاده از نوع ثابت، این نوع پروتز به کار برده می شود. اگر در انتهای دهان دندانی نباشد نمی توان از پارسیل کروم کبالت استفاده کرد.

نوع دیگری از پروتز دندان متحرک وجود دارد که به دندان مصنوعی معروف است و اغلب با آن آشنا هستند. این دندان ها از نوعی است که همراه با لثه بوده و در آن ها از سیم‌ ها و آلیاژ‌های فلزی استفاده می‌ شود. گیره‌ هایی که در آن وجود دارد ممکن است برای فرد ایجاد راحتی نکند، در این صورت نوع دیگری وجود دارد که در آن گیره‌ ها همرنگ دندان‌ ها انتخاب شده و حس ناخوشایند فرد را برطرف می‌ کند. این پروتز‌ها یا دندان‌ های مصنوعی ممکن است به صورت تکی و یا دست کامل باشند. امروزه این دندان‌ ها جای خود را به ایمپلنت دادند، اما هنوز هم بسیاری از افراد دندان مصنوعی را به دلیل هزینه کم تر به ایمپلنت ترجیح می‌ دهند و از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه تقاضای آن را می کنند.

پروتز دندانی متحرک پارسیل

روش های مراقبت از پروتز دندان

طبق نظر بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه، دوام و ماندگاری پروتز دندان بستگی به نوع پروتز دندانی و نوع مواد استفاده شده دارد. با استفاده از مواد با کیفیت بالا و با رعایت بهداشت در تمامی مراحل جایگزینی، پروتز دندانی می‌ تواند سال های طولانی دوام بیاورد. همچنین، مراقبت و نگهداری مناسب از پروتز دندانی نیز می‌ تواند در افزایش دوام آن مؤثر باشد.

 • هر شب قبل از خواب، پروتز دندان را با محلول ضد عفونی کننده شستشو دهید.
 • پروتز دندان را هر روز با یک مسواک نرم و آب شستشو دهید.
 • از خوردن غذاهای سخت و کرسپی اجتناب کنید، زیرا ممکن است باعث شکستگی پروتز دندان شود.
 • از استفاده از خمیر دندان‌های حاوی ذرات سخت و خشکیده خودداری کنید.
 • از استفاده از محصولات حاوی الکل برای تمیز کردن پروتز دندان خودداری کنید، زیرا این مواد ممکن است باعث خشکی و ترکیدگی پروتز دندان شوند.
 • از قرار دادن پروتز دندان در آب گرم برای چند دقیقه قبل از استفاده آن استفاده کنید، زیرا این کار باعث تسهیل در قرار گیری پروتز دندان در دهان شما می‌ شود.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان های از دست رفته است که با استفاده از یک ساختار فلزی که به عنوان پایه عمل می کند، در استخوان فک قرار می گیرد. این پایه بعد از جایگزینی، به عنوان پایه برای نصب دندان مصنوعی استفاده می شود. برای انجام این روش، ابتدا باید بررسی شود که آیا شرایط فیزیکی و پزشکی برای انجام این روش فراهم است یا خیر. پس از بررسی و تأیید، دندانپزشک پروتزهای دندان با استفاده از یک متخصص از روش های تصویربرداری برای بررسی دقیق تر وضعیت استخوان فک استفاده می کند.

پس از آماده سازی استخوان فک، پزشک با استفاده از یک دستگاه خاص، یک سوراخ در استخوان فک می کند و پایه فلزی را درون آن قرار می دهد. پس از این مرحله، استخوان فک باید به خوبی با پایه فلزی هماهنگ شود تا بهترین نتیجه را بدهد. پس از اتمام این مرحله، باید صبر کرد تا استخوان فک به خوبی با پایه فلزی هماهنگ شود و سپس دندان مصنوعی روی پایه فلزی نصب می شود. در نهایت، بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه باید مراقبت های لازم را پس از جراحی به بیمار بگوید تا از عفونت و مشکلات دیگری جلوگیری شود.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد راه حل جایگزینی دندان های از دست رفته صحبت کردیم. ایمپلنت و پروتز دندان می توان روش های موثر برای داشتن دندان باشد. پروتز دندان خود به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شود که نوع متحرک آن همان دندان مصنوعی می باشد. انجام این کار باید به دست یک دندانپزشک مسلط در این حوزه انجام شود.

از این رو ما طبق روند سایت دندانپزشکا لیستی از بهترین دکتر پروتز دندان در زعفرانیه را برای کمک به شما ارائه دادیم. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید سپاس گزاریم. نظرات و پیشنهادات تان را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا