دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

برای بسیاری از افراد در طول زندگی، مشکلات مختلف دندانی پیش می آید. اگر برای رفع آسیب دیدگی ها و درمان مشکلات پیش آمده به موقع اقدام شود، می توان دندان ها را حفظ کرد. اما در برخی موارد آسیب دیدگی شدید می شود و در نهایت باعث از دست رفتن دندان می گردد. در این صورت باید به دنبال راه حل هایی برای جایگزینی دندان از دست رفته بود. یکی از روش هایی که هزینه مقرون به صرفه ای دارد و به خصوص افراد در سنین بالاتر به سراغ آن می روند، پروتز دندان می باشد. ما در این مقاله می خواهیم در مورد انواع پروتز دندان صحبت کنیم و تعدادی از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش را نیز به شما معرفی نماییم. پس همراه ما باشید.

پروتز دندان چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت دارد؟

پروتز دندان یک روش درمانی است که در آن دندان مصنوعی به جای دندان طبیعی برای جایگزینی و ترمیم دندان های آسیب دیده، شکسته یا از بین رفته استفاده می شود. این پروتزها معمولا از مواد مختلفی مانند پلیمر، سرامیک، فلز و یا ترکیبات آن ها ساخته می شوند و با توجه به نوع پروتز و نیاز بیمار، ممکن است به صورت ثابت یا قابل حرکت باشند.

ایمپلنت دندان یک روش جراحی است که در آن پیچ هایی فلزی در فک بیمار قرار داده می شود و به آن یک دندان مصنوعی متصل می شود. این دندان مصنوعی به عنوان دندان اصلی عمل می کند و برای ترمیم دندان های مفقود شده استفاده می شود. انجام ایمپلنت که به کاشت دندان معروف است توسط بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش قابل انجام است.

اما پروتز دندان، یک روش غیرجراحی برای ترمیم دندان های مفقود شده است. در این روش، دندان های مصنوعی به دندان های باقیمانده یا لثه و فک بیمار متصل می شوند. پروتز دندان نسبت به ایمپلنت دندان، قابل حرکت است و برای بیمارانی که دارای مشکلات لثه و فک هستند یا بیش تر از یک دندان را از دست داده اند، مناسب است.

پروتز دندان چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت دارد؟

انواع پروتز دندان

انواع مدل هایی که بهترین دکتر پروتز دندان درتهران برای بیمار پیاده سازی می کند شامل موارد زیر می باشد:

پروتز دندان ثابت: در این نوع پروتز، دندان مصنوعی به دندان های باقیمانده متصل می شود و قابل حرکت نیست. این نوع پروتز برای ترمیم دندان های مفقود شده و یا اصلاح ظاهر دندان ها مناسب است.

پروتز دندان قابل حرکت: این نوع پروتز به دندان های باقیمانده متصل نمی شود و قابل حرکت است. این پروتز برای بیمارانی که بیش تر از یک دندان را از دست داده اند و یا دارای مشکلات لثه و فک هستند، مناسب است.

پروتز دندان جزئی: از این نوع پروتز برای ترمیم دندان هایی استفاده می شود که تنها یک قسمت از آن ها آسیب دیده است. در این نوع پروتز، دندان مصنوعی به دندان های باقیمانده متصل می گردد.

پروتز دندان کامل: پروتز دندان کامل برای ترمیم دندان هایی استفاده می شود که همه آن ها از بین رفته اند. در این نوع پروتز، دندان های مصنوعی به لثه و فک بیمار متصل می شوند.

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش را بشناسید!

دکتر محمد نجفی

دکتر محمد نجفی

آقای دکتر محمد نجفی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی و جراحی لثه و ایمپلنت های دندانی در مقطع تخصص، یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش می باشد. ایشان سابقه فعالیت به عنوان یکی از اعضای هیات علمی و استادیار دانشگاه را در رزومه خود دارند. دکتر نجفی با 16 سال سابقه فعالیت در ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی دارای تجربه و مهارت هستند.

خدمات:

 • جراحی های ساده و پیشرفته ایمپلنت ، سینوس لیفت و پیوند استخوان
 • خارج کردن کیست های دندانی و ریشه های باقیمانده
 • ساخت انواع پروتزهای دندانی
 • جرم گیری تخصصی و رفع التهاب و عفونت های لثه و پریودنتال

آدرس: تجریش، شریعتی، بعد از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 58، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه اول، واحد 2

دکتر عزیز گشاده رو

دکتر عزیز گشاده رو

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش، آقای دکتر عزیر گشاده رو می باشد. ایشان با شماره نظام پزشکی 138319 به ارائه انواع خدمات تخصصی و درمانی به ساکنین پایتخت مشغول هستند. ایشان متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی بوده و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشد. دکتر گشاده رو در مقطع تخصص موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی شدند. ساعات کاری کلینیک ایشان روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 الی 20 می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت با بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در کم ترین زمان
 • لمینت سرامیکی و کامپوزیت
 • بازسازی های سه بعدی استخوان فک
 • ایمپلنت دیجیتالی و طراحی لبخند دیجیتالی

آدرس: تجریش، الهیه ، کوچه دشتی ، پلاک 4، ساختمان آرمه کامپلکس ، طبقه 6

دکتر نرگس عامری

دکتر نرگس عامری

خانم دکتر نرگس عامری با شماره نظام پزشکی 133307 و 8 سال سابقه مفید کاری، یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش می باشد. ایشان متخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) و ایمپلنت بوده و دارای رتبه برتر بورد تخصصی هستند. همچنین خانم دکتر عامری استاد دانشگاه تهران نیز می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • ساخت پروتز دندانی ثابت و متحرک
 • جراحی و کشیدن دندان عقل

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فخار مقدم، پلاک 72، طبقه 2، واحد 3

دکتر امین اسکندری دامنه

دکتر امین اسکندری دامنه

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش، آقای دکتر امین اسکندری می باشد . ایشان متخصص پروتزهای دندانی یا همان پروستودانتیکس و فوق تخصص ایمپلنت دندان می باشند. کد نظام پزشکی دکتر اسکندری نیز 134558 است و تمامی خدمات ارائه شده طبق آخرین متد روز و با بهترین مواد و تجهیزات انجام می گیرد.

خدمات:

 • کاشت دندان به روش ایمپلنت فوری
 • پروتز دندان های تکی و کامل
 • ترمیم دندان ها
 • بریج و روکش

آدرس: تهران، مفتح شمالی، خیابان زهره

دکتر بابک ختائی

دکتر بابک ختائی

اگر بخواهیم لیست بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش را در این بخش کامل کنیم، دیگر پزشکی که در این لیست قرار می گیرد، آقای دکتر بابم ختائی می باشد. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی و شماره نظام پزشکی 133476 می باشد.

خدمات:

 • کشیدن دندان عقل
 • جراحی لثه
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • روکش و پروتز دندانی

آدرس: تجریش، خیابان ولیعصر، فلاحی، مقدس اردبیلی

مراحل ساخت و جایگذاری پروتز دندان متحرک

بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش طی چندین مرحله دندان های مصنوعی را جایگزین دندان های اصلی می نماید. این مراحل عبارتند از:

مرحله بررسی و مشاوره: در این مرحله، دندانپزشک با بیمار ملاقات می کند و به دقت تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی بیمار را بررسی می کند. سپس نوع پروتز دندان مناسب برای بیمار را تعیین می کند.

مرحله اندازه گیری: در مرحله بعدی، دندانپزشک اندازه های دقیق دندان های باقیمانده و فضای خالی را اندازه گیری می کند تا پروتز دندان مناسب سفارش داده شود.

مرحله تهیه پروتز دندان: پس از اندازه گیری، پروتز دندان سفارش داده شده توسط دندانپزشک در آزمایشگاه آماده سازی می شود.

مرحله تست و تنظیم: پس از تهیه پروتز دندان، باید آن را با دهان بیمار تست کرد تا فهمید به چه تنظیمات و تغییراتی نیاز است. در این مرحله، دندانپزشک پروتز دندان را به شکل صحیح در دهان بیمار قرار می دهد.

مرحله نگهداری و پایش: پس از نصب پروتز دندان، باید آن را به صورت منظم تمیز کرده و در صورت نیاز تنظیمات لازم را انجام داد. همچنین، باید به دندانپزشک پروتزهای دندان مراجعه کرد تا پروتز دندان را بررسی کند و هر گونه مشکل را حل نماید.

مراحل ساخت و جایگذاری پروتز دندانی متحرک

ویژگی های بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش

برخی از افراد برای پرداخت هزینه کم تر و یا به دلیل توصیه های دوستان و آشنایان، برای ساخت پروتز دندان و اصطلاحا دندان مصنوعی به سراغ دندانسازهای تجربی می روند. در صورت ساخت پروتز دندانی توسط فرد غیر ماهر و غیر متخصص ممکن است نامتناس باشد و فرد تحمل نگهداری آن را نداشته باشد و به لثه هایش آسیب برسد. بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش دارای مدرک تخصص ایمپلنت و پروتز دندان می باشد و به صورت حرفه ای و ماهرانه متناسب با سایز لثه و دهان فرد دندان ثابت یا متحرک را می سازد. ویژگی های بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش عبارتند از:

 • داشتن تحصیلات و تخصص در زمینه پروتز دندان و یا ایمپلنت دندانی برای ساخت پروتزی ایده آل و متناسب
 • برخورداری از تجربه کافی در انجام عملیات پروتز دندان و تسلط بر تمامی مراحل پروتز دندان
 • توانایی تشخیص و درمان مشکلات مرتبط با پروتز دندان
 • استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و مواد با کیفیت برای ساخت پروتز دندان.
 • ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به بیماران در انتخاب نوع پروتز دندان مناسب برای آن ها.
 • رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ابزار و تجهیزات بهداشتی در انجام عملیات پروتز دندان.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد پروتز دندان و انواع آن صحبت کردیم. پروتز دندان روشی برای جایگزین نمودن دندان های از دست رفته می باشد. برای افرادی که بیش از یک دندان را از دست داده اند پروتز دندان می توان روشی مناسب باشد. علاوه بر توضیح در مورد چگونگی ساخت پروتز دندان، لیستی از بهترین دکتر پروتز دندان در تجریش را ارئه دادیم.

امیدواریم از مطالب گفته شده راضی بوده باشید. از همراهی شما سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا