دندانپزشک پروتزهای دندان

10 تا از بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه❤️【سال1403】⚡️

بریج که به پل دندان نیز شناخته می شود یکی از روش هایی زیبایی دندان است که یک یا چند پروتز مصنوعی را جایگزین جای خالی دندان دائمی می کند. انواع بریج دندان به لحاظ کاربرد در مراحل نصب و آماده سازی متفاوت هستند. هر چه دقت، تجربه و تخصص دندانپزشک بیش تر باشد بریج به حالت طبیعی تر و ماندگارتری در جای خود قرار می گیرد. با توجه به راهنمایی بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه و انتخاب یک دندانپزشک خوب می توان از دندان های زیبا و طبیعی بهره مند شد. در این مقاله با دندانپزشکا همراه شوید.

انواع بریج دندان به لحاظ کاربرد

بریج نوعی پروتز مصنوعی دندان است که به شکل نوینی درون لثه قرار می گیرد. در واقع بریج یا پل دندان حد واسط میان ایمپلنت و پروتز مصنوعی دندان است. بنا به استحکام، شیوه نصب و تکنیک ها بریج دندان به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. اگر فرد در دو طرف دندان طبیعی شکافی داشته باشد، بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه  با استفاده از این شکاف پروتز را درون لثه قرار داده و به دندان های مجاور متصل می کند. این روش را بریج سنتی دندان می گویند.

در بریج دندان مریلند به جای روکش کردن دندان ها از یک نوع چارچوب فلز یا چینی در پشت دندان های طبیعی استفاده می شود تا هم ظاهر طبیعی برای بریج دندان ایجاد کند و هم مقاومت بالاتری داشته باشد. روش دیگری نیز وجود دارد که بریج کنسولی شناخته می شود. در این روش جای خالی دندان افتاده با استفاده از یک شکاف در مجاورت با دندان طبیعی با پروتز پر شده و سپس روکش روی دندان قرار گرفته تا دندان مصنوعی را محکم نگه دارد.

کلیه این روش ها و نوع بریج بر اساس ویژگی ها دندان و فک بیمار انتخاب می شود. دو فضای خالی دندان با ایمپلنت و فیکسچر پر شده و سپس میان این دو پونتیک قرار داده می شود. این پونتیک به پشتوانه اتصال به دو ایمپلنت استحکام و مقاومت لازم برای بریج دندان را فراهم می آورد. روشی که بریج به ایمپلنت اتصال می یابد از تمام روش ها قابل قبول تر و مستحکم تر است. تنها نیاز است با انجام دو جراحی ایمپلنت ها را در استخوان فک قرار داد.

انواع بریج دندان به لحاظ کاربرد

مراحل کار بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه

آمادگی جسمی و ذهنی بیمار قبل از شروع مراحل بریج دندان بسیار اهمیت دارد. با آماده سازی دندان ها و شرایط روانی مناسب برای بیمار می توان اوضاع را کنترل کرده و نتایج بهتری را مشاهده کرد. همکاری بیمار و دندانپزشک منجر به موفقیت درمان می شود. در ابتدا بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ارومیه وضعیت دندان ها و لثه فرد را بررسی کرده و با نوع درمان مقایسه می کند. چنان چه مشکلی برای بریج نباشد وارد فاز عملی می شوند.

دندانپزشک در مراحل آغازین دندان های پایه اطراف جای خالی را تغییر شکل داده و آن ها را بر اتصال به بریج آماده می کند. قسمتی از مینا و عاج دندان حذف می شود تا دندان ها پایه برای روکش و پر کردن فضای خالی آماده شوند. با قالب گیری از بخش خالی یا اسکن دیجیتالی، بریج دندان به همراه روکش آن ساخته می شود. در این هنگام بریج موقت در آن ناحیه فیکس خواهد شد.

در جلسه بعدی بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه، بریج موقت را با بریج اصلی جایگزین می کند. سپس روکش دندان های پایه و پروتز ثابت شده و سازگار می شوند. به طور عمده این مراحل در طی دو جلسه درمانی قابل اجرا است اما زمانی که دندان ها و لثه فرد نسبت به درمان مقاومت نشان دهند یا دندانپزشک ملزم به برطرف کردن سایر ایرادات دندان ها باشد ممکن است این جلسات بیش تر هم شود.

مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه در جدول زیر لیست شده است:

❤️سطح دکترتخصص لازم برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⚡تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه را بشناسید!

دکتر یاسر همتی

دکتر یاسر همتی

ایشان دارای 8 سال سابقه کاری در زمینه پروتزهای دندانی بوده و پروستودانتیکس هستند. آقای همتی فردی بسیار فعال و خوش انرژی بوده و با بیماران خود با گشاده روی رفتار می کنند. دکتر یاسر همتی عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و دارای 4 بورد تخصصی در کشور می باشند. نتایج درمان اکثر بیماران رضایت بخش بوده و موفقیت های زیادی را در رزومه دکتر همتی ثبت کرده است.

خدمات:

 • بریج دندان
 • کاشت ایمپلنت
 • جراحی لثه

آدرس: ارومیه، خیابان استادان، رو به روی اداره اوقاف، ساختمان 38، جنب فروشگاه کنسل، طبقه 1، واحد 1

دکتر عرفان جباری

دکتر عرفان جباری

تجربه برای یک دندانپزشک عامل موفقیت کاری است. دکتر جباری حدود 25 سال سابقه طبابت داشته و جزو بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه می باشد. ایشان مجوز فعالیت خود را به شماره نظام 73137 دریافت نموده اند. مطب ایشان در یک منطقه پزشکی و آرام واقع شده است. دکتر عرفان جباری فردی بسیار محترم و خوش برخورد بوده و با شکیبایی بیماران را ویزیت و معاینه می کند.

خدمات:

 • روکش
 • ایمپلنت و بریج
 • آتل و نایت گارد

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، کوی خان باباخان، ساختمان لقمان حکیم، طبقه 2، واحد 24

دکتر سعید فروزش

دکتر سعید فروزش

آقای فروزش دندانپزشک زیبایی و ترمیمی بوده و در مطب شخصی خود مشغول به کار هستند. ایشان فردی منظم و با اخلاق بوده و بیش از 25 سال است که در خدمت مردم می باشند. دکتر سعید فروزش فارغ التحصیل دانشگاه دندانپزشکی اصفهان بوده و از این رو سطح علمی بالایی دارند. ایشان در تشکیل تیم درمانی خود از افراد حاذق و کاربلد استفاده کرده اند.

خدمات:

 • بریج و کاشت پروتزهای دندانی
 • کامپوزیت، لمینت و بلیچینگ
 • درمان ریشه، جراحی لثه و دندان

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، کوچه خان باباخان، ساختمان پزشکان رویان 101، طبقه 2

دکتر لقمان قهرمانی

دکتر لقمان قهرمانی

یکی از مطب های مجهز ارومیه متعلق به دکتر قهرمانی است. ایشان اطلاعات علمی و دندانپزشکی خود را گسترش داده و در مسیر کاری خود از انواع تکنولوژی و فناوری های پیشرفته دندانپزشکی بهره می گیرند. ایشان دارای 24 سال سابقه کاری بوده و هم اکنون نیز در دانشگاه علوم پزشکی دانشکده دندانپزشکی فعال هستند.

خدمات:

 • بازسازی کامل دهان
 • کاشت پروتزهای ثابت و متحرک
 • جراحی لثه و دندان، نایت گارد و درمان پوسیدگی

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، کوی خان باباخان، ساختمان لقمان حکیم، واحد 12

دکتر بریوان آتشکار

دکتر بریوان آتشکار

سرکار خانم آتشکار متخصص پروتزهای دندانی و بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه می باشند. ایشان در ارائه خدمات به حفظ کیفیت و تعرفه های منصفانه اهمیت زیادی می دهند. در مجموعه دندانپزشکی دکتر بریوان آتشکار، بیماران از امکانات رفاهی- درمانی مطلوبی بهره مند خواهند شد. مطب این دندانپزشک حاذق در دسترسی کلیه مراجعین بوده و در محله ای آرام و به دور از ترافیک واقع شده است.

خدمات:

 • روکش کردن دندان
 • اصلاح پوسیدگی
 • بریج و تعویض آن

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، ساختمان لقمان حکیم 2، واحد 3-6

دکتر نسیم خسرونژاد

دکتر نسیم خسرونژاد

ارائه خدمات مشاوره و توضیح توصیه های دندانپزشکی به بیمار جزو وظایف بهترین دکتر بریج در ارومیه است که توسط خانم خسرونژاد به طور کامل انجام می شود. ایشان با دقت وضعیت بیمار را بررسی کرده، سپس به عرایض وی توجه می کند. در نهایت با همکاری بیمار یک روش درمانی با احتمال موفقیت بالایی را انتخاب خواهند کرد. دکتر نسیم خسرونژاد دارای سیستم نوبت دهی آنلاین و تلفنی می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • تاج و بریج
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی های دندان

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، ساختمان پاستور، طبقه 4، واحد 16

دکتر آیشین اکبرزاده

دکتر آیشین اکبرزاده

دکتر اکبرزاده یک پروستودانتیکس حرفه ای بوده که در مطب خود مشغول به کار می باشند. ایشان رتبه ی اول بورد تخصصی کشور و یکی از افتخارات جامعه دندانپزشکی اند. خانم اکبرزاده تبحر زیادی در کاشت پروتزهای دندانی داشته و بیش از 90 درصد از مراجعین ایشان از نحوه کار و نتیجه درمان ابراز خرسندی کرده اند. یکی دیگر از عنوان های شغلی دکتر آیشین اکبرزاده عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد.

خدمات:

 • بریج
 • ایمپلنت
 • کامپوزیت

آدرس: ارومیه، خیابان استادان، رو به روی اداره اوقاف، ساختمان 38، واحد 1

دکتر رضا میرزا طلوعی

دکتر رضا میرزا طلوعی

دکتر میرزا طلوعی شخصی منضبط و متمرکز بوده و تا زمان اطمینان از نوع مشکل و درمان بیمار اقدامی انجام نمی دهد. رعایت بهداشت و استفاده از ضدعفونی کننده ها در طول عمل از مهم ترین ویژگی های آقای رضا میرزا طلوعی می باشد. ایشان متخصص جراحی های لثه و ایمپلنت بوده و در کاشت بریج هم تخصص دارند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • درمان ریشه
 • پرکردگی و ترمیم دندان

آدرس: ارومیه، خیابان ورزش، جنب بهزیستی، مجتمع پزشکی سقراط، طبقه 4، واحد 12

دکتر مهدی الهویردی زاده

دکتر مهدی الهویردی زاده

ایشان متخصص پروتزهای دندانی بوده و در انجمن نظام پزشکی دارای کد 89659 می باشند. دکتر مهدی الهویردی زاده از امکانات و تجهیزات مدرن دندانپزشکی استفاده کرده و در هنگام انجام جراحی هیا لثه از بی هوشی برای کاهش درد بیمار کمک می گیرند. آقای الهویردی زاده استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز می باشند.

خدمات:

 • بریج سنتی و کنسولی
 • جراحی و ایمپلنت دندان
 • کشیدن و روکش کردن

آدرس: ارومیه، خیابان سرداران، کوی خان باباخان، ساختمان ایرانمهر، طبقه 2، واحد 13

راهنمایی بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه

برای این که از درمان موفق برخوردار شده و دندان هایی با فرم طبیعی داشت، باید یک دندانپزشک حاذق را انتخاب نمود. با مراجعه به بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه می توان درصدی از نتایج حاصل از درمان اطمینان یافت. دندانپزشک بر اساس سن، تعداد دندان های آسیب دیده، اندازه شکاف، وضعیت سلامت دندان های مجاور و مشخصات شخصی بیمار یک نوع روش درمانی را پیشنهاد می دهد. این روش درمانی غالبا موثرترین درمان محسوب می شود.

قبل از انجام بریج در مورد مزایا و معایب آن تحقیق کرده و با دیدگاه باز آن را انتخاب کنید. شاید نیاز باشد برای پر کردن جای خالی دندان از روش های دیگری کمک گرفت. هر نوع مشکل یا بیماری که مراجعه کننده دارد باید به اطلاع دندانپزشک برسد تا با در نظر گرفتن ملاحظات درمان صورت بگیرد. به نکات مراقبتی که دندانپزشک توصیه می کند باید توجه ویژه داشت تا بریج دندان عمر مفید طولانی تری داشته باشد.

چنان چه به کلینیکی مراجعه کرده و اختلاف قیمت فاحشی را با سایر مجموعه های درمانی مشاهده شد باید علت آن را جویا شده و از کیفیت بریج دندانی اطمینان یافت. اگر در طول درمان یا پس از آن هر نوع علائم مانند التهاب، آبسه، تورم و درد را در لثه و دندان ها مشاهده شود؛ شخص باید به دندانپزشک مراجعه کند تا در صورت بروز مشکل در مراجل ابتدایی درمان گردد. در صورت ایجاد شکستگی، بیماری های لثه یا پوسیدگی دندان های مجاور بریج دندان باید تعویض شود.

راهنمایی بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه

کاندیدای استفاده از بریج دندانی

به طور کل محدودیتی در انجام بریج برای افراد وجود ندارد. زیرا بریج دندان روشی کم خطر با بالاترین بازدهی در صورت وجود زیر ساخت های لازم است. افرادی که به سبب پوسیدگی دندان دچار افتادگی یا شکستگی دندان می شوند با استفاده از بریج دندان می توانند جای خالی دندان افتاده را پر کنند. گاهی اوقات شخص در اثر ضربات مختلف فیزیکی دندان خود را از دست می دهد. افرادی که دندان های خود را به هر تعداد از دست می دهند؛ در صورت بی توجهی به سایر دندان ها باید شاهد آسیب دیدگی آن ها نیز باشند.

نداشتن دندان در هر ناحیه ای از دندان می تواند به نوبه خود در صحبت کردن، خوردن، جویدن و گاز زدن تاثیر بگذارد. به گفته بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه حفظ فرم صورت و جلوگیری از آسیب به بافت لثه با انجام بریج میسر می شود. کسانی که توانایی پرداخت هزینه های انجام ایمپلنت را ندارند و لبخند زیبا و دندان های سالمی را تقاضا دارند؛ بهترین کاندیدا برای استفاده از بریج دندانی هستند.

کلام آخر

دندانپزشکا در این مقاله سعی کرد نکات لازم در مورد بریج دندان را به اطلاع شما کاربران عزیز برساند. در نهایت این بیمار است که در انتخاب دندانپزشک حاذق و روش درمانی حرف آخر را می زند. استفاده از خدمات مشاوره بهترین دکتر بریج دندان در ارومیه می تواند نظر بیمار را در مورد درمان اصولی و صحیح تغییر دهد. لذا بهره گیری از خدمات یک مجموعه کامل و متخصص برای بیمار یک تجربه دلنشین است. اگر دندان های خود را به هر علتی از دست داده اید می توانید برای جایگزینی آن از بریج دندان استفاده نمایید. از این که تا انتهای این مقاله با همراه بودید سپاس گزاریم. نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا