جراحی فک و صورت

بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

یکی از روش هایی که برای بهبود خطوط چانه، گردن و زاویه و خط فک به کار گرفته می شود، جراحی پروتز فک است. در این روش نوعی ایمپلنت و یا همان قطعه پروتزی در چانه کار گذاشته می شود و در نتیجه تناسب و تعادلی در ساختار چهره ایجاد می شود. در این مقاله ما قصد داریم در مورد چگونگی انجام این نوع جراحی زیبایی صحبت کنیم و از مزایا و معایب انجام آن بگوییم. همچنین برای آن دسته افرادی که برای انجام این کار نمی توانند به هر پزشکی اعتماد کنند و به دنبال یک متخصص حرفه ای هستند، تعدادی از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه را معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

زاویه سازی با پروتز فک چگونه انجام می شود؟

صورت های زاویه داری که تمامی اجزای آن با یکدیگر متناسب باشند به عنوان چهره های جذاب ایده آل شناخته می شوند. یکی از فاکتورهای موثر در این تناسب، داشتن زاویه فک و چانه است. برخی افراد به صورت طبیعی استخوان و مفاصل فکی شان برجسته است و حتی ممکن است این برجستگی به حدی غیر ایده آل باشد که فرد مجبور به جراحی فک و صورت شود. اما این برجستگی در چهره برخی افراد نیز وجود ندارد و به دنبال راه هایی برای زاویه سازی چهره خود هستند.

پروتز چانه و فک، یک روش جراحی زیبایی است که در آن با استفاده از ایمپلنت‌ های پزشکی، فک و چانه بیمار به شکلی زیبا و متناسب با صورت ایجاد می‌ شود. این روش معمولا برای افرادی که فک یا چانه‌ های ضعیف یا کوچک دارند و یا به دلیل تصادفات و آسیب‌ های جسمی، فک و چانه‌ های شان آسیب دیده است، استفاده می‌ شود. پروتز چانه و فک به عنوان یک روش جراحی زیبایی، در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است و برای افزایش رضایت بیماران از شکل صورت و بهبود خود اعتماد به نفس، مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

پروتز چانه در زاویه سازی فک می‌ تواند به عنوان یک روش جراحی زیبایی استفاده شود تا فک بیمار به شکلی مناسب و هماهنگ با چانه‌ های ش قرار گیرد. این روش معمولا برای افرادی که دارای فک نامتقارن یا نامتعادل هستند، استفاده می‌ شود. با استفاده از پروتز چانه در زاویه سازی فک، صورت بیمار به شکلی متناسب و هماهنگ تر قرار می‌ گیرد. بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه با ایجاد برش در چانه قطعه پروتزی را در فک قرار می دهد.

چگونگی انجام پروتز فک و چانه

انجام پروتز چانه و فک به صورت جراحی زیبایی انجام می‌ شود و ممکن است توسط یک جراح فک و صورت و یا جراح زیبایی انجام گیرد. در هر صورت بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه باید این روش را به دقت و تمرکز انجام دهد تا نتیجه عمل ایده آل و بدون هرگونه عارضه باشد. مراحل آن به شرح زیر است:

مشاوره: در ابتدا باید با یک پزشک متخصص زیبایی و یا جراح فک و صورت مشاوره کنید تا اوضاع و شرایط شما را بررسی کند و به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

انتخاب پروتز: پس از بررسی شرایط شما، بهترین دکتر پروتز فک در تهران به شما پروتز مناسب را پیشنهاد خواهد داد.

آماده سازی: پس از انتخاب پروتز، باید آماده سازی برای جراحی انجام می شود. این شامل تست‌های خون، آزمایش‌ های پزشکی و مصرف داروهای قبل از جراحی می‌ باشد.

جراحی: در مرحله جراحی، بعد از ایجاد بر از داخل دهان و یا چانه، پروتز چانه و فک در زیر پوست قرار داده می‌ شود. جراحی ممکن است با استفاده از بیهوشی عمومی یا موضعی انجام شود.

دوره نقاهت: پس از جراحی، باید چند روز در بیمارستان بمانید و سپس به خانه بازگردید. در این مرحله، باید داروهای تجویز شده را مصرف کنید و به زحمت و فعالیت فیزیکی جدی پرهیز کنید.

بازگشت به فعالیت روزمره: پس از چند هفته، شما می‌ توانید به فعالیت‌ های روزمره خود بازگردید. همچنین، باید به نکات مراقبتی پس از جراحی توجه کنید و مراجعات دوره‌ای به پزشک را انجام دهید.

چگونگی انجام پروتز فک و چانه

ویژگی های بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه

انجام پروتز فک حساس است و باید توسط یک متخصص انجام شود. ویژگی‌های بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه عبارتند از:

داشتن تجربه: یک دکتر پروتز چانه و فک، لازم است تجربه‌ کافی در زمینه‌ جراحی زیبایی داشته باشد که به دلیل این تجربه، می‌ تواند به شما بهترین راهنمایی را بدهد.

تخصص: بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه، در زمینه‌ پروتز چانه و فک تخصص دارد و می‌ تواند به شما پروتز مناسب و هماهنگ با ساختار بدن تان را پیشنهاد دهد.

استفاده از تجهیزات مدرن: چنین متخصصی، از تجهیزات مدرن و پیشرفته برای انجام جراحی استفاده می‌ کند که باعث می‌ شود جراحی بهتر و با کم ترین خطر انجام شود. در صورت عدم به روز نمودن اطلاعات و شناخت و تسلط به تجهیزات جدید دیگر نمی توان بهترین نتایجی که ایده آل بیمار باشد را به دست آورد.

رعایت نکات بهداشتی: متخصص جراحی چانه و فک، در هنگام جراحی، به نکات بهداشتی و بهداشت حرفه‌ ای توجه می‌ کند که باعث می‌ شود خطر عفونت و سایر عوارض جانبی کاهش یابد.

پشتیبانی پس از جراحی: دکتر پروتز چانه، پس از جراحی، به شما راهنمایی‌ های لازم را می‌ دهد و در صورت نیاز، پشتیبانی لازم را ارائه می‌ دهد.

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه را بشناسید!

دکتر کیوان خوشخو

دکتر کیوان خوشخو

آقای دکتر کیوان خوشخو، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و یکی از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه می باشد. وی عضو آکادمی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن آمریکا و همچنین عضو انجمن گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن ایران می باشد. دکتر خوشخو در انجام انواع جراحی های زیبایی صورت دارای مهارت و تخصص است و آماده پذیرش بیماران و خدمت رسانی می باشد. ضمنا ایشان عضو انجمن راینولوژی ایران نیز می باشد.

خدمات:

 • رینوپلاستی
 • اتوپلاستی
 • جراحی پروتز چانه و فک
 • بوکال فت و تزریق فیلر به صورت
 • لیفت سانترال لب و ابرو

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، جنب سفارت ژاپن، ساختمان مهر، پلاک 158، واحد 314

دکتر هومن هوشنگی

دکتر هومن هوشنگی

آقای دکتر هومن هوشنگی متخصص جراحی های ناهنجاری فک و صورت است که در درمان انواع کیست ها و توده های ناحیه دست و دهان دارای تخصص است. ایشان دارای بورد تخصصی بوده و با توجه به تعدد جراحی های انجام گرفته در ناحیه فک و صورت در جهت درمان و زیبایی، یکی از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه می باشد. دکتر هوشنگی تاکنون مقالات و کتب بسیاری را در حوزه تخصصی خود به چاپ رسانده است.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی
 • ایمپلنت دندان و تروماتولوژیست
 • جراحی زیبایی گوش، صورت و گردن
 • تزریق فیلر و چربی در چانه و گونه
 • زاویه فک و پروتز فک

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بین خیابان فلاحی و پسیان، پلاک 14، طبقه 4، واحد 14

دکتر فرهاد حافظی

دکتر فرهاد حافظی

آقای دکتر فرهاد حافظی یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه می باشد. ایشان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است. ایشان همچنین علاوه بر طبابت و انجام جراحی، به عنوان استاد دانشگاه به تدریس نیز می پردازد. دکتر حافظی در انجام انواع جراحی های زیبایی صورت و بدن دارای تبحر و تخصص است و می تواند یکی از اولویت های قطعی برای این گونه جراحی ها باشد.

خدمات:

 • جراحی زیبایی سینه
 • فیس لیفت و رینوپلاستی
 • بلفاروپلاستی و اتوپلاستی
 • جراحی زیبایی گونه و فک و تزریق فیلر

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان آصف، پلاک 33، واحد 12

دکتر احمدرضا دیانی

دکتر احمدرضا دیانی

آقای دکتر احمدرضا دیانی یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه محسوب می شود. وی متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک بوده و همواره بهترین و ایده آل ترین خدمات را به متقاضیان ارائه می دهد. از جمله ویژگی های ایشان، آگاه نمودن بیماران و دادن اطلاعات کامل در مورد نحوه کار و همچنین انجام جراحی با کم ترین عارضه و بهترین نتایج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ترمیمی و سوختگی
 • جراحی زیبایی فک و پروتز گذاری گونه و چانه
 • جراحی زیبایی گوش
 • لیفت و سانترال لب و تزریق فیلر

آدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین خیابان الف و ب، کلینیک شید، طبقه 3

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

آقای دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران‌‌‌ می باشد. همچنین ایشان عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک و زیبایی ‌‌‌بوده و به صورت فعال در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضویت دارد. برای کسانی که قصد برجسته نمودن و زاویه سازی فک و صورت خود را دارند، دکتر حدادی که یکی از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه است می تواند مورد بسیار مناسبی باشد.

خدمات:

 • ابدومینوپلاستی و پیکر تراشی
 • لیفت ابرو و سینه
 • پروتز سینه و چانه
 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • تزریق چربی و بوتاکس

آدرس: زعفرانیه، سه راه آصف، تقاطع اعجازی و فلاحی، ساختمان امین، طبقه هفتم، واحد 803

انواع پروتز فک و چانه

پروتزی که برای فک و چانه توسط بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه استفاده می شود، انواع مختلفی دارد که برخی قدیمی تر و برخی جدیدتر است و طبق نظر بیمار و پزشک مورد استفاده قرار می گیرد. انواع پروتز فک عبارتند از:

پروتز چانه سیلیکونی: این نوع پروتز با استفاده از سیلیکون ساخته می‌ شود و به دلیل ظاهر طبیعی و راحتی استفاده، بسیار محبوب است.  این پروتزها نرم، صاف و منعطف هستند و در ابعاد مختلف و به دو حالت مایع و جامد موجود هستند. ابعاد ان باید به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد. پروتزهای سیلیکونی اغلب در جای خود ثابت می مانند، ولی در برخی مواقع ممکن است تکان خورده و باعث فرسایش استخوان شوند.

پروتز چانه پلی اتیلنی: پروتزهای ساخته شده از جنس پلی اتیلن در عمل های زیبایی چانه و فک بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، چراکه ساختار آن با بافت چانه و استخوان سازگار است و ماندگاری خوبی دارد. پروتز پلیمری در جای خود به صورت ثابت قرار می گیرد و جابه جا نمی شود. خونرسانی نیز با وجود قرارگیری آن با اخلال مواجه نمی شود. ضمنا پروتز چانه پلی اتیلنی به سختی می تواند از فک خارج شود، زیرا بعد مدتی با بافت صورت یکپارچه می شود.

پروتز چانه پروپلاستی: این پروتز ساخته شده از مواد کامپوزیتی و ترکیبی، متشکل از پلی تترا فلورو اتیلن می باشد که با الیاف کربن یا اکسید آلومینیوم مختلط می شود. در برخی کشورها هنوز از این پروتز استفاده می شود اما در آمریکا دیگر تولید نمی گردد.

پروتز چانه بیوپلاستیک: بیوپلاستیک نیز یکی از انواع پروتز فک می باشد که ساخته شده از مواد طبیعی بوده و ناسازگاری با بدن ندارد. ساختار آن غیر سمی و دائمی است و در چانه تزریق می شود. با بیهوشی موضعی بدون درد قابل انجام است و بعد از تزریق در بدن ثابت باقی می ماند و جذب نمی شود.

ماندگاری پروتز فک و چانه به عوامل مختلفی مانند نوع مصالح استفاده شده، کیفیت جراحی، رعایت مراقبت های بعد از جراحی و عوامل فردی بیمار بستگی دارد. با این حال، با رعایت مراقبت های لازم و انجام تعمیرات دوره ای، پروتز فک و چانه می تواند تا چندین سال دوام داشته باشد.

انواع پروتز فک و چانه

مراقبت های بعد از پروتز فک

توصیه های مراقبتی بهترین دکتر پروتز فک در زعفرایه بعد از پروتز چانه عبارتند از:

استفاده از یخ: برای کاهش تورم و درد پس از عمل، می توانید یک کیسه یخ را روی منطقه پروتز قرار دهید. این کار را تا 20 دقیقه تکرار کنید و بین هر بار حداقل 10 دقیقه استراحت دهید.

استفاده از داروهای تسکین دهنده: پزشک ممکن است به شما داروهایی مثل آنتی‌بیوتیک ها یا ضد التهاب ها تجویز کند. این داروها به شما کمک می کنند درد و التهاب را کاهش دهند.

محافظت از پروتز: برای جلوگیری از آسیب به پروتز، باید مراقبت های لازم را انجام دهید. به عنوان مثال، در طول خواب، باید از استفاده از بالشتک های سخت یا خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید.

تغذیه سالم: مصرف مواد غذایی سالم و غنی از ویتامین C و پروتئین به بازسازی بافت های زخمی کمک می کند. همچنین، مصرف مایعات کافی و جلوگیری از مصرف الکل و سیگار نیز موثر است.

رعایت دستورات پزشک: برای بهبود سریع تر، باید دستورات پزشک را رعایت کنید. این شامل محدودیت فعالیت های فیزیکی سنگین، استفاده از باند چانه، و رعایت تاریخچه داروها و قرص های تجویز شده است.

هزینه پروتز فک چقدر است؟

عوامل مختلفی بر روی هزینه تمام شده پروتز فک تاثیرگذار است. هزینه پروتز فک، مطابق با شرایط جغرافیایی و قرارگیری کشور یا شهر مورد نظر متفاوت است. عوامل موثر بر تعیین این قیمت شامل موارد زیر می باشند:

جنس و نوع پروتز مصرفی: قعا هرچه پروتز قرارگرفته شده باکیفیت تر و اورجینال تر باشد هزینه پرداختی بیش تر خواهد شد.

هزینه های بیهوشی: اگر قرار گرفتن پروتز تحت بیهوشی باشد هزینه مواد بیهوشی و تیم مورد نظر نیز بر روی قیمت نهایی اثرگذار است.

دستمزد جراح: هر چقدر جراح مورد نظر باتجربه تر و حرفه ای تر باشد تقاضا برای انجام جراحی ها بیش تر بوده و به طور طبیعی هزینه دریافتی نیز بیش تر می شود. بهترین جراح فک و صورت در تهران ممکن است با توجه به مهارتی که دارد هزینه بیش تری بگیرد.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم هر اطلاعاتی که در مورد پروتز فک و چانه نیاز دارید ارائه دهیم. علت روی آوردن افراد به این روش، داشتن فک و چانه متقارن و برجسته است که در نتیجه باعث زیباتر شده چهره و اصلاحا فرم مدلینگ آن شود. انجام پروتز فک تحت نظر یک متخصص حاذق بسیار پر اهمیت است. از این رو ما تعدادی از بهترین دکتر پروتز فک در زعفرانیه را به شما معرفی کردیم.

از همراهی شما تا انتهای مقاله سپاس گزاریم. در انتهای مقالات در سایت دندانپزشکا نظرات و پیشنهادات تان را با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا