جراحی فک و صورت

بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه【سال1403】✅+ لیست 10 تایی

پروتز فک روشی برای رفع ایرادات ظاهری است که به وسیله آن صورت متقارن شده و فک برجسته می گردد. پروتز فک نوعی از جراحی فک و صورت محسوب می شود که اغلب توسط پزشکان زیبایی قابل انجام است و با ایجاد برشی کوچک، قطعه پروتزی در فک جاسازی می گردد. در این مقاله ما قصد داریم مطالبی را در مورد این روش زیبایی بیان کنیم و لیستی از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه را نیز به شما معرفی کنیم. برای شناخت این متخصصان و اطلاع از نحوه انجام کار، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

چه کسانی کاندید انجام پروتز فک هستند؟

پروتز فک توسط جراحان دندانپزشکی و جراحان فک و صورت انجام می شود. این روش برای افرادی که به دلیل تصادفات، بیماری ها یا عوامل دیگر نیاز به جایگزینی فک دارند، مناسب است. همچنین برای افرادی که به دلیل نقص های زیبایی مانند فک کوچک یا بزرگ، فک نامتقارن و یا فک همراه با بیماری های مانند سندرم داون، نیاز به پروتز فک دارند، این روش قابل انجام است.

در کنار کسانی که کاندید مناسبی برای پروتز فک هستند، طبق نظر بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه این روش برای افرادی که به دلیل بیماری های خاص مانند سرطان فک، عفونت شدید، فشار خون بالا یا بیماری های قلبی، نمی توانند جراحی را تحمل کنند، مناسب نیست. همچنین، افرادی که به دلیل عدم توانایی در مراقبت از پروتز فک، نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند، نباید از این روش استفاده کنند. در نهایت، پروتز فک برای افرادی که به دلیل عدم رضایت از شکل فک خود، نیاز به جراحی دارند، می تواند مناسب باشد ولی باید پیش از اقدام با یک مشاوره جراحی زیبایی مشورت شود.

چه کسانی کاندید انجام پروتز فک هستند؟

روش های مختلف جراحی و پروتز فک

بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه خدماتی از جمله تشخیص و درمان بیماری های فک، جراحی های جایگزینی فک، ترمیم و بازسازی فک، ارائه پروتز فک و دندان، تعویض پروتز قدیمی، تعویض پروتز شکسته و تعمیر پروتز فک را ارائه می دهد. همچنین، این دکتر می تواند مشاوره و راهنمایی لازم را در مورد نحوه مراقبت و نگهداری پروتز فک به بیماران خود ارائه کند. چندین روش برای جراحی فک جهت تغییرات ظاهری وجود دارد که عبارتند از:

پروتز مفصلی: پروتز مفصلی فک یک روش پزشکی است که برای جایگزینی مفصل فکی آسیب دیده و یا از کار افتاده استفاده می شود. این پروتز معمولا از مواد مختلفی مانند پلیمر، فلز و سرامیک ساخته می شود و به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد برای مفصل فکی طبیعی عمل می کند. پروتز مفصلی فک در برخی از بیماری های فک و مفصل فکی، مانند آرتروز فک، تروما و عوارض جراحی استفاده می شود.

پروتز استخوانی فک: پروتز استخوانی فک برای جابجایی استخوان های فک به موقعیت صحیح آن هاست که توسط پزشک انجام می شود. این روش درمانی برای بیمارانی است که فک آن ها به دلیل تروما، بیماری های مفصل فکی و یا عوامل دیگر، از موقعیت طبیعی خود خارج شده است. با استفاده از پروتز استخوانی فک، استخوان های فک به موقعیت صحیح خود باز می گردند و عملکرد صحیح فک بهبود می یابد. این روش درمانی معمولا با استفاده از دستگاه های ارتودنسی انجام می شود و ممکن است نیاز به جراحی نداشته باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در قیطریه در این زمینه متخصص است.

استئوپلاستی: استئوپلاستی یا جراحی استخوان، یک روش درمانی است که در آن استخوان های بدن با عمل جراحی تغییر شکل داده می شوند. این روش درمانی برای بیمارانی استفاده می شود که به دلیل تروما، بیماری های استخوانی، تغییر شکل استخوان ها و یا عوامل دیگر، نیاز به تغییر شکل استخوان ها دارند. در این روش، پزشک با استفاده از ابزارهای خاص، استخوان را شکل داده و به موقعیت صحیح خود باز می گرداند. استئوپلاستی معمولا در بخش های مختلف بدن از جمله فک تحت جراحی فک و صورت، بینی، ستون فقرات، شانه و کمر انجام می شود.

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه را بشناسید!

دکتر مهرداد مقیمی

دکتر مهرداد مقیمی

آقای دکتر مهرداد مقیمی از جمله متخصصین زیبایی و پلاستیک هستند که به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه شناخته می شوند. ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. شماره نظام پزشکی دکتر مقیمی نیز 38795 می باشد.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی
 • پروتز فک و تزریق فیلر
 • پروتز سینه و لیفت آن
 • پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از متروی قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک 1835، ساختمان مریم، طبقه 2، واحد 8

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی

آقای دکتر محسن اسدی یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه می باشد. ایشان فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی هستند که بعد از پایان دوره جراحی عمومی در مقطع تخصص این درجه را به دست آورده است. ساعات حضور ایشان در مطب برای معاینه و مشاوره، یکشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 17:30 می باشد.

خدمات:

 • تزریق فیلر، بوتاکس و چربی
 • پروتز فک، چانه و گونه
 • کوچک و بزرگ کردن سینه
 • زیبایی شکم

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار کاوه، پایین تر از اتوبان صدر، نبش کوچه مطلبی نژاد، پلاک 21

دکتر رفیع پرنیا

دکتر رفیع پرنیا

از دیگر کسانی که دارای تحصیلات فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی هستند و به عنوان یکی از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه محسوب می شوند، آقای دکتر رفیع پرنیا می باشد. ایشان از سال ها پیش با شماره نظام پزشکی 18239 و مجوز از وزارت بهداشت و درمان به جراحی بیماران می پردازند و در حال حاضر از متخصصان و جراحان با سابقه و حاذق به شمار می روند.

خدمات:

 • جراحی بینی
 • جراحی سینه و شکم
 • پروتز گونه و فک
 • تزریق فیلر و چربی

آدرس: تهران، قیطریه، بالاتر از تقاطع میرداماد، کوچه قبادیان شرقی، پلاک 5، طبقه دوم، واحد 7

دکتر سیاوش صفوی

دکتر سیاوش صفوی

دکتر سیاوش صفوی، متخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی بوده و دارای شماره نظام پزشکی 12156 می باشد. کسانی که برای تغییر در ظاهر خود به ویژه برجسته کردن فک و چانه به دنبال یک متخصص هستند، می توانند با اطمینان خاطر به دکتر صفوی اعتماد کنند، چراکه ایشان یکی از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه محسوب می شوند.

خدمات:

 • جراحی پلاستیک صورت و ترمیم زخم ها و سوختگی ها
 • پروتز فک و تزریق چربی و فیلر
 • ترانسفر چربی به باسن
 • ابدومینوپلاستی
 • ماموپلاستی

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، ساختمان 2016

دکتر خسرو دبیرزاده

دکتر خسرو دبیرزاده

آقای دکتر خسرو دبیرزاده دیگر متخصصی است که در لیست بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه قرار می گیرد. ایشان در انجام انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت و بدن دارای تخصص هستند. مدرک تحصیلی دکتر دبیرزاده نیز فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی می باشد.

خدمات:

 • عمل زیبایی بینی
 • جراحی زیبایی شکم
 • زاویه سازی صورت و پروتز گونه و فک
 • لیفت سینه و پروتز آن

آدرس: تهران، جردن، خیابان تور، پلاک 64

مراحل انجام پروتز فک

اگر بخواهیم کلیه مراحل انجام پروتز فک را به طور خلاصه بیان کنیم می توانیم به طور خلاصه مراحل زیر را عنوان نماییم:

مشاوره با پزشک: در این مرحله، پزشک با بیمار ملاقات کرده و به دقت توضیحاتی در مورد روش های مختلف پروتز فک و نحوه انجام آن ها را ارائه می دهد.

بررسی تصاویر پرتودرمانی: بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه باید تصاویر پرتودرمانی بیمار را بررسی کند تا بتواند بهترین روش برای انجام پروتز فک را تعیین کند.

آماده سازی بیمار: قبل از انجام پروتز فک، باید بیمار به صورت کامل آماده شود. این شامل عملکرد تست های خون، تصویربرداری و سایر آزمایش های پزشکی است.

جراحی: در این مرحله، پزشک با استفاده از ابزارهای خاص، فک بیمار را باز می کند و پروتز را در محل مناسب قرار می دهد. سپس فک را به شکل قبلی خود باز می گرداند.

بازیابی: بعد از جراحی، بیمار باید به صورت کامل استراحت کند و داروهای تجویز شده را مصرف کند تا بهبودی کامل داشته باشد.

پیگیری: پس از انجام جراحی، پزشک باید وضعیت بیمار را پیگیری کند تا اطمینان حاصل شود که پروتز فک به درستی جایگذاری شده است و بیمار بهبودی کامل داشته است.

مراحل انجام پروتز فک

مراقبت های بعد از انجام پروتز فک

 • استراحت کافی و جلوگیری از فعالیت های سنگین.
 • مصرف داروهای تجویز شده به دقت و بر اساس نسخه پزشک.
 • مصرف غذاهای نرم و پوره شده تا زمانی که درد و تورم کاهش یابد.
 • پاک نگه داشتن منطقه پروتز با استفاده از آب ولرم و شستشو با محلول ضد عفونی کننده.
 • رعایت دقیق دستورات پزشک در مورد مراقبت های بعد از جراحی
 • مراجعه به پزشک در صورت بروز هرگونه علائم نامطلوب مانند درد شدید، خونریزی، عفونت و تورم شدید.

کلام آخر

پروتز فک روشی است که برای برجسته و زیباسازی فک انجام می شود و اغلب کسانی که چانه کوچک و یا فک عقب رفته دارند متقاضی این روش هستند که البته برخی از افراد نیز تزریق فیلر را جایگزین پروتز می کنند که روشی موقتی استم ما در این مقاله در مورد پروتز فک و نکات مربوط به آن صحبت کردیم و شما را نیز با تعدادی از بهترین دکتر پروتز فک در قیطریه آشنا نمودیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. سایت دندانپزشکا همواره در تلاش است که مطالب مفیدی را در خصوص دندانپزشکی و معرفی متخصصین این حوزه در هر منطقه ارائه دهد. با در میان گذاشتن نظرات و پیشنهادات تان ما را در ارائه مطالب بهتر یاری نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا