جراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه❤️【سال1403】⭐

ساختار دندان متشکل از چندین قسمت است که ریشه یکی از اجزای حیاتی و اصلی آن می باشد. در صورت آسیب دیدن ریشه دندان و عدم توانایی برای نگهداری آن، ممکن است فرد دندان خود را از دست دهد. مراقبت و رسیدگی به موقع به دندان ها مانع این عارضه می گردد. ما در این مقاله می خواهیم به شما لیستی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه را معرفی کنیم. برای شناخت این دندانپزشکان و کسب اطلاعات لازم در زمینه عملکرد ریشه، روش های درمان ریشه دندان و راه های مراقبتی از آن، در ادامه همراه ما باشید.

روش های درمان بهترین دندانپزشک درمان ریشه

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه برای درمان بیماری های ریشه دندان از روش های مختلفی استفاده می کند که شامل موارد زیر می باشد:

درمان باکتریایی: در این روش، دندانپزشک با استفاده از آنتی بیوتیک ها و ضد التهاب ها به درمان عفونت های باکتریایی در کانال ریشه می پردازد.

جراحی ریشه: با انجام جراحی ریشه، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه با استفاده از ابزارهای خاص و تخصصی، قسمت مربوط به عفونت را از کانال ریشه پاکسازی کرده و سپس کانال را پر می کند.

پوشش دادن ریشه: در این روش، دندانپزشک مربوطه با استفاده از یک ماده خاص، کانال ریشه را پوشش می دهد و در این صورت، عفونت های محل ریشه دندان بهبود پیدا می کند.

جراحی لثه: در بعضی موارد، دندانپزشکان برای درمان بیماری های ریشه دندان، جراحی لثه را انجام می دهند تا به ریشه دندان دسترسی بیش تری داشته باشند. اغلب اوقات با رجوع به یک کلینیک دندانپزشکی در ابتدا فرد به یکی از متخصصین لثه ارجاع داده می شود.

درمان ریشه با لیزر: درمان ریشه دندان با لیزر یک روش نوین و کم دردتر برای درمان عفونت کانال ریشه دندان است. در این روش، دندانپزشک با استفاده از لیزر، عفونت را از کانال ریشه دندان پاکسازی می کند. لیزر با تولید نور قوی، باکتری های موجود در کانال ریشه را نابود می کند و بدون نیاز به برش و حفره، دندان را درمان می کند. این روش سریع تر، کم دردتر و بازده بالاتری نسبت به روش های سنتی درمان ریشه دندان است. همچنین، درمان با لیزر معمولا به طور قابل توجهی کوتاه تر است و معمولا فقط چند جلسه درمان لازم است.

روش های درمان بهترین دندانپزشک درمان ریشه

دندانپزشک درمان ریشه چه مشکلاتی را درمان می کند؟

ریشه دندان ها می توانند به علت بیماری های مختلفی آسیب ببینند که شامل موارد زیر می باشند:

التهاب ریشه: این بیماری معمولا به علت عفونت باکتریایی در کانال ریشه ایجاد می شود و باعث درد، تورم و حساسیت دندان به سرما و گرما می شود.

نقص ریشه: این عارضه معمولا به علت شکستگی یا ضعف ریشه دندان ایجاد می شود و باعث درد و عفونت محل شکستگی می شود.

عارضه بر اثر جراحی ریشه: در این مورد، معمولا به علت ترمیم ناموفق دندان و یا عفونت در کانال ریشه پس از جراحی ایجاد می شود و باعث درد، تورم و حساسیت دندان به تغییرات دمایی می شود.

تخریب ریشه: گاهی اوقات به علت تخریب پایه و پشتیبان ریشه دندان فرد دچار عارضه می شود و در نهایت این مورد باعث شکستگی دندان و یا عفونت محل تخریب می شود.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه را بشناسید!

دکتر بیتا میر سلطانی

دکتر بیتا میر سلطانی

خانم دکتر بیتا میرسلطانی متخصص درمان ریشه دندان (اندودنتیست) است که در سال 1386 در مقطع تخصص از دانشگاه علوم پزشکی کرمان فارغ التحصیل شده است. در حال حاضر ایشان در دو منطقه تهرانپاس و قیطریه به ارائه خدمات در مطب شخصی شان مشغول هستند. بنابراین می توان خانم دکتر میرسلطانی را به واسطه تجربیات و مهارتی که دارند به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه به شمار آورد.

خدمات:

 • درمان ریشه پنهان دندان
 • عصب کشی و ترمیم ریشه
 • درمان کانال ریشه و ری اندو

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان شریعتی، نرسیده به بزرگراه همت، کوچه اتوبانک، پلاک 73، طبقه دوم، واحد 5

دکتر فهیمه جعفری گلستان

دکتر فهیمه جعفری گلستان

یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه تهران خانم دکتر فهیمه جعفری گلستان می باشد. ایشان متخصص درمان ریشه دندان با شماره نظام پزشکی 99713 می باشند. مدرک تحصیلی ایشان در مقطع عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران صادر شده است. برای دوره تخصص، دکتر جعفری گرایش درمان ریشه را انتخاب نمودند و در حال حاظر یکی از حاذق ترین و برجسته ترین دندانپزشکان در این زمینه می باشند.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان دائمی کودکان
 • درمان ریشه های عفونی
 • درمان ریشه هایی با کانال های بسته و یا تحلیل رفته
 • ترمیم و درمان دندان های ضربه خورده

آدرس: تهران، قیطریه، بالاتر از میرداماد، کوچه منظر نژاد(نیام)، پلاک60، طبقه سوم ، واحد 8

دکتر مریم رضازاده سفیده

دکتر مریم رضازاده سفیده

خانم دکتر مریم رضازاده یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه می باشند. ایشان متخصص درمان ریشه دندان ( اندودانتیکس ) بوده و دارای شماره نظام پزشکی 142623 هستند. خانم دکتر دارنده رتبه برتر بورد تخصصی اندودانتیکس از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند.

خدمات:

 • درمان عفونت ریشه دندان ها
 • ترمیم دندان های آسیب دیده و شکسته
 • جراحی ریشه و لثه

آدرس: تهران، قیطریه، حدفاصل مصدق(نفت جنوبی) و شمس تبریزی، ساختمان میلاد، پلاک 246، طبقه پنجم، واحد 27

دکتر امیرحسین مکارمی

دکتر امیرحسین مکارمی

کسانی که به دنبال یک دندانپزشک مسئولیت پذیر، باتجربه و ماهر با اخلاقی خوب هستند، می توانند روزهای شنبه و سه شنبه از ساعت 10:00 الی 15:00 و روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت 12:00 الی 19:00 به کلینیک دکتر مکارمی مراجعه کنند. ایشان متخصص درمان ریشه و یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه می باشند.

خدمات:

 • درمان درد دندان و رفع عفونت لثه و ریشه
 • جراحی ریشه دندان
 • قرار دادن پوشش برای ریشه
 • عصب کشی و روکش

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه داد، پلاک 19، واحد 16

دکتر هادی اسدیان

دکتر هادی اسدیان

آقای دکتر هادی اسدیان، دندانپزشک ، اندودانتیست و متخصص جراحی های میکروسکوپی و درمان ریشه دندان می باشند. ایشان علاوه بر طبابت، عضو هیات علمی دانشگاه بوده و به تدریش نیز مشغول هستند. دکتر اسدیان قطعا یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه و تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های ریشه دندان
 • درمان سرطان لثه
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • روکش سرامیکی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان شهید گلنبی (حسینیه ارشاد)، تقاطع خیابان شهید ناطق نوری جنوبی، برج زمرد، طبقه هشتم، واحد 81

ریشه دندان و اجزای آن

به طور کلی دندان ها از سه بخش اصلی ریشه، گردن و تاج تشکیل شده اند. گردن بخشی از دندان است که بین ریشه و تاج قرار می گیرد و از سه بخش اصلی لثه، پالپ و حفره تشکیل می شود. تاج نیز بخش قابل مشاهده و بیرونی دندان می باشد و متشکل از سه بخش اصلی تاج آناتومیکی یا تشریحی، مینا و عاج می باشد. اما بحث اصلی ما در این بخش ریشه دندان می باشد که تخصص اصلی بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه می باشد.

ریشه دندان قسمت نهفته و اساسی دندان می باشد که درون استخوان قرار گرفته است و باعث استحکام دندان و قرارگیری در جای خود می‌ شود. می توان گفت که ریشه دو سوم کل دندان را شامل می‌ شود و بر این اساس بخش مهمی می باشد. این بخش مهم خود از چندین قسمت متشکل است که عبارتند از:

 • کانال ریشه یا (Root canal): کانال ریشه رابطی است که پالپ دندان را شامل می شود.
 • سمنتوم یا سمان (Cementum): این ماده به نام سمنت یا سیمان دندان نیز شناخته می‌ شود. سمنتوم شبیه به استخوان است که زیر ساخت رباط پریودنتال می باشد.
 • رباط پریودنتال (Periodontal ligament): رباط پریودنتال ساخته شده از بافت همبند و فیبر کلاژن می باشد. این رباط‌ ها از اعصاب و عروق خونی تشکیل می گردند.
 • اعصاب و رگ های خونی (Nerves and blood vessels): تغذیه کننده رباط پریودنتال هستند و عروق عصبی نیز یاری دهنده برای جویدن غذا می شوند.
 • استخوان فک (Jaw bone): استخوان فک یا همان استخوان آلوئولار استخوانی است که با وجود حفره های دندانی ریشه دندان‌ ها را در خود نگه می دارد.
روش های درمان ریشه دندان ها

مراحل درمان ریشه دندان

مراحل درمان ریشه دندان به شرح زیر است:

 • تشخیص بیماری: در ابتدا بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران با استفاده از ابزارهای تشخیصی مانند رادیوگرافی، بررسی می کند که آیا عفونت در کانال ریشه دندان وجود دارد یا خیر.
 • آماده سازی دندان: پس از تشخیص بیماری، دندانپزشک با استفاده از ابزارهای خاص، دندان را برای درمان آماده می کند.
 • پاکسازی کانال ریشه: در این مرحله، دندانپزشک با استفاده از ابزارهای خاص و تخصصی، قسمت مربوط به عفونت را از کانال ریشه پاکسازی می کند.
 • پر کردن کانال ریشه: پس از پاکسازی کامل کانال ریشه، دندانپزشک آن را با ماده خاصی پر می کند تا جلوی ورود باکتری ها به داخل کانال ریشه را بگیرد.
 • پوشش دادن دندان: در مرحله آخر، دندانپزشک با استفاده از ماده خاصی، دندان را پوشش می دهد تا بهبودی کامل را تضمین کند.

در هر مرحله از درمان ریشه دندان، دندانپزشک باید از تجهیزات و ابزارهای خاص و تخصصی استفاده کند تا بهترین نتیجه را برای بیماران خود به دست آورد.

کلام آخر

در این مقاله در مورد ساختار دندان و اهمیت ریشه به عنوان بخش عمده تشکیل دهنده دندان ها صحبت کردیم. همچنین بیماری های رایج در این بخش و روش های درمان آن را نیز عنوان نمودیم. در ادامه لیستی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در قیطریه را معرفی نمودیم و سعی کردیم به کسانی که به دنبال دندانپزشک متخصص در این زمینه هستند، راهنمایی کرده باشیم.

امیدواریم آنچه گفته شد برای شما مفید بوده باشد. از همراهی تان تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. سایت دندانپزشکا آماده دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا