جراحی لثه

بهترین دکتر لثه در ونک【سال1403】⚡+ لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر لثه در ونک آشنا کنیم. بیماری‌های لثه بدون شک در تغذیه و حفظ سلامت دندان‌ها تاثیر بسزایی دارند و تنها راه حل، انتخاب یک متخصص لثه است که با تخصص و تجربه خود به شما خدمات با کیفیت و منحصر به فردی ارائه دهد. لثه‌ها نه تنها به شما لبخندی زیبا می‌بخشند بلکه به عنوان یک محافظ قوی برای دندان‌ها عمل می‌کنند. لثه‌های سالم و قوی، دندان‌ها را در مقابل  عفونت‌ها و التهابات محافظت می‌کنند و باعث استحکام دندان‌ها می‌شوند. بنابراین با مراقبت دوره‌ای و مراجعات منظم به دندانپزشک، می‌توانید به لثه‌های سالم و قوی دست یابید.

دکتر لثه کیست؟

دکتر لثه یا پریودنتولوژیست، متخصصی است که به تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های لثه و بافت‌های اطراف دندان‌ها و به بررسی و مراقبت از سلامت لثه، استخوان فک و بافت‌های پشتیبانی دندان‌ها می‌پردازد. او می‌تواند با استفاده از ابزارهای تخصصی مانند: سونوگرافی لثه و رادیوگرافی دندان، علایم و نشانه‌های بیماری لثه را تشخیص دهد و برنامه درمانی مناسب را ارائه دهد.

متخصص لثه پس از فارغ‌التحصیلی از دندانپزشکی عمومی، دوره تخصصی پریودنتولوژی را طی می‌کند که به مدت 3 تا 4 سال می‌باشد که شامل: درس‌های تخصصی در زمینه بیماری‌های لثه، جراحی لثه، ایمپلنت‌های دندانی و درمان‌های مرتبط است و به عنوان متخصص در زمینه لثه و بیماری‌های لثه در مراکز درمانی فعالیت می‌کند. هم چنین دکتر لثه می‌تواند به عنوان استاد و مشاور در دانشکده‌ها و مراکز آموزشی نیز مشغول به فعالیت شود.

بهترین دکتر لثه در تهران درمان‌هایی مانند: تمیزی عمیق لثه، جراحی لثه، ترمیمات آمالگام و ایمپلنت دندان را انجام می‌دهد. هدف اصلی او حفظ و بهبود سلامت لثه، استحکام استخوان فک و حفظ دندان‌ها در دهان است. بنابراین بهترین دکتر لثه، متخصصی است که درمان، پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های لثه و بافت‌های اطراف دندان را برعهده دارد.

دکتر لثه کیست؟

معیار های انتخاب بهترین دکتر لثه در ونک

تجربه و تخصص : بهترین دکتر لثه در ونک باید توانایی تشخیص درست و صحیح بیماری‌های لثه را داشته باشد که شامل: آبسه لثه، عفونت لثه می‌باشد و توانایی استفاده از روش‌های تشخیصی مانند: ارزیابی کلینیکی، رادیوگرافی و سایر تست‌های تشخیصی را داشته باشد.

درک مشکلات بیمار: دکتر لثه با تخصص و تجربه خود، باید بتواند مشکلات بیماران را به خوبی درک کند که شامل: مشاهده و تجزیه و تحلیل علائم و نشانه‌های بیماری‌های لثه، عکس دندان، گرفتن تاریخچه پزشکی کامل از بیمار و گفتگوی دقیق با بیمار است. علاوه بر این، دکتر لثه باید به توانایی ارتباط موثر با بیماران توجه کند و به آن‌ها فرصت بیان مشکلات و نگرانی‌هایشان  را بدهد.

درک وضعیت مالی بیمار: بهترین دکتر لثه در ونک باید بیمار خود را در مورد هزینه‌های مربوط به درمان‌های لثه آگاه کند که این امر به بیماران کمک می‌کند تا از هزینه‌های درمانی خود مطلع شوند و قادر به انتخاب گزینه‌های مالی مناسب باشند که شامل: طرح برنامه پرداخت‌های اقساطی، استفاده از بیمه دندانپزشکی و سایر روش‌های مالی است که بیماران را در انجام درمان‌های لثه کمک می‌کند.

تشخیص بیماری‌های لثه: متخصص لثه به بررسی دقیق وضعیت لثه، خونریزی، التهاب، قرمزی، تورم و… می‌پردازد. او با استفاده از آینه و ابزارهای خاصی مانند: سنج لثه و پروب لثه، لثه را بررسی می‌کند و نشانه‌های بیماری لثه را تشخیص می‌دهد. استفاده از رادیوگرافی (X-ray) و سایر روش‌های تصویربرداری‌ برای ارزیابی وضعیت عمقی استخوان زیرلثه و میزان جذب استخوان در اطراف دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر لثه در ایران

10 تا از بهترین دکتر لثه در ونک به همراه آدرس مطب دکتر شامل لیست زیر است:

نام دکترآدرس مطب دکتر
دکتر مهدی کدخدا زاده
تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از خیابان گلدشت، ساختمان سحر
دکتر رامین خیابانی
تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان توانیر(عباس پور)، ساختمان پزشکان توانیر
دکتر امید امیر بنده
تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک 42
دکتر محمدرضا شباهنگ فر
تهران، میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 34، واحد 18
دکتر بیتا ملکی
تهران، ونک، خیابان ملاصدرا(بین شیراز و شیخ بهایی)، بالای بانک سینا

10 تا از بهترین دکتر لثه در ونک را بشناسید!

دکتر مهدی کدخدا زاده

دکتر مهدی کد خدا زاده

دکتر مهدی کد‌خدا زاده، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت هستند. ایشان فلوشیپ لیزر در دندانپزشکی را دریافت کرده و در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تهران به عنوان استاد فعالیت می‌کنند. هم چنین دکتر کد‌خدا‌زاده سرپرست دوره تخصصی گروه پریودنتولوژی در دانشکده دندانپزشکی همدان و سرپرست دانشجویان بهداشت‌کار دهان و دندان در همان دانشکده می‌باشند.

خدمات:

 • جراحی پیوند لثه
 • کورتاژ لثه
 • بازسازی هدایت شده بافت لثه
 • جراحی لثه با لیزر
 • جراحی افزایش طول تاج

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از خیابان گلدشت، ساختمان سحر، پلاک 207، طبقه 2، واحد 8

دکتر رامین خیابانی

دکتر رامین خیابانی

دکتر رامین خیابانی، بهترین دکتر لثه در ونک هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، وارد دوره تخصصی جراحی لثه و متخصص جراحی لثه شدند. دکتر خیابانی در زمینه ایمپلنت دندانی تخصص دارند و با استفاده از ایمپلنت‌ها، درمان پلاک‌های لق شده را انجام می‌دهند. مطب ایشان آماده خدمت رسانی به تمام امور دندانی و لثه برای شما مراجعه کنندگان عزیز می‌باشد.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • پیوند لثه
 • لیفت لثه
 • ایمپلنت
 • کاشت دندان

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان توانیر(عباس پور)، رو به روی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان توانیر،  واحد 4

دکتر امید امیر بنده

دکتر امید امیر بنده

دکتر امیربنده، دانش آموخته دوره عمومی داندانپزشکی در دانشگاه مشهد است. پس از تکمیل این دوره، وی در گرایش تخصصی جراحی و درمان بیماری‌های لثه و درمان‌های ایمپلنت فعالیت می‌کنند. ایشان موفق به اخذ تخصص پریودنتیکس شدند. علاوه بر این، دکتر امید امیربنده دوره فوق تخصصی (فلوشیپ)  در گرایش جراحی و درمان لثه با لیزر را در یک دانشگاه معتبر در کشور ایتالیا، به نام دانشگاه جنوا، با موفقیت تکمیل کردند.

خدمات:

 • پیوند لثه
 • پیگمنتاسیون لثه با استفاده از لیزر
 • ایمپلنت‌های دندانی
 • ایمپلنت تمام فک
 • جراحی خط لبخند

آدرس: تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک 42، طبقه 5

دکتر محمدرضا شباهنگ فر

دکتر محمدرضا شباهنگ فر

دکتر محمدرضا شباهنگ فر، بهترین دکتر لثه در ونک هستند. ایشان دوره دندانپزشکی عمومی را با بالا‌ترین رتبه گذراندند و متخصص جراحی لثه می‌باشند. دکتر شباهنگ فر بیش از 25 سال سابقه درمان بیماران را دارند و هم چنین، عضو آکادمی ایمپلنت آمریکا و عضو انجمن بین‌المللی ایمپلنت دندانپزشکی نیز می‌باشند به گفته مراجعه کنندگان، با مشاوره های ایشان روند درمان بسیار راحت انجام می‌شود.

خدمات:

 • لیفت لثه
 • جراحی لثه جهت روکش دندان
 • کاشت ایمپلنت
 • جراحی دندان شیری فک
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 34، واحد 18

دکتر بیتا ملکی

دکتر بیتا ملکی

دکتر بیتا ملکی، جراح و متخصص بیماری‌های لثه و ایمپلنت‌های دندانی هستند. ایشان دارای بورد تخصصی و فارغ‌التحصیل دوره دندانپزشکی عمومی از دانشگاه آزاد تهران می‌باشند و هم چنین دوره تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی همدان گرفتند. دکتر ملکی در طول مسیر تحصیلی خود دوره‌های تکمیلی نیز گذراندند که شامل: دوره پیشرفته جراحی ایمپلنت‌های دندانی، دوره پیشرفته بازسازی استخوان (GBR) و سینوس لیفت می‌باشد.

خدمات:

 • جراحی پیوند لثه دندان‌های قدامی پایین
 • بازسازی فک بالا و پایین
 • جراحی لیفت لثه جهت طراحی لبخند و کامپوزیت ونیر
 • مراحل سینوس لیفت
 • تحلیل لثه و جراحی پیوند لثه به صورت

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا(بین شیراز و شیخ بهایی)، روبروی بستنی منصور، بالای بانک سینا، پلاک 156، طبقه 2، واحد 5

برخی از بیماری های لثه

التهاب لثه (ژنژیویت لثه): در این بیماری لثه‌ها قرمز، متورم و آسیب دیده می‌شوند و معمولا به دلیل تجمع پلاک و باکتری‌ها بین دندان و لثه ایجاد می‌شود. اگر درمان صحیح صورت نگیرد، ممکن است به بیماری پریودنتیت منجر شود. بیماری‌ها مانند: دیابت، سیستم ایمنی ضعیف و تغییرات هورمونی می‌توانند خطر بروز التهاب لثه را افزایش دهند. استرس، سیگار کشیدن، تغذیه نامناسب و فشار مکانیکی ناصحیح بر روی لثه نیز می‌توانند عوامل موثر در بروز التهاب لثه باشند.

پریودنتیت: در این بیماری، علاوه بر التهاب لثه، بافت‌های حاشیه‌ای دندان‌ها و استخوان‌های زیرلثه نیز آسیب می‌بینند. اگر بیماری پیشرونده شود، ممکن است باعث از دست دادن پیوند لثه به دندان‌ها و درنهایت ترک خوردن دندان‌ها شود و به طور کلی، دو نوع پریودنتیت وجود دارد: پریودنتیت مزمن و پریودنتیت تیپ A، این بیماری منجر به تخریب پیوند بین لثه و دندان می‌شود و برای درمان  پیشنهاد می‌شود به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید.

ترک‌های لثه: در برخی موارد، لثه‌ها ممکن است به صورت غیرطبیعی ترک یا شکستگی داشته باشند، این مشکل می‌تواند به علت استفاده نادرست از ابزار دندانپزشکی یا برخی بیماری‌های دیگر باشد. استفاده نامناسب از مسواک، فشار زیاد روی لثه و حرکات نادرست مسواک زدن می‌توانند به ترک‌ها و شکستگی‌های لثه منجر شوند و برخی بیماری‌های سیستمیک مانند: بیماری‌های خونی، عوارض دارویی و عفونت‌های سیستمیک نیز ممکن است باعث آسیب و ترک لثه شوند.

ترکیبی از بیماری‌های لثه و بافت‌های اطراف (بیماری پریمالی): در برخی موارد، بیماری‌های لثه با سایر بیماری‌های دهان و فک، مانند: ترک‌ها و شکستگی استخوان، زخم‌های دهانی و عفونت‌های لثه همراه می‌شود. التهاب لثه پیرامون ایمپلنت‌ها می‌تواند به پریمالیتی منجر شود. این مسئله به دلیل تجمع پلاک‌ها ‌و باکتری‌ها در اطراف ایمپلنت‌ها است که خود التهاب لثه  را به وجود می‌آورد.

برخی از بیماری های لثه

بهترین زمان مراجعه به بهترین دکتر لثه در ونک

برای حفظ سلامت لثه و پیشگیری از بیماری‌های لثه، لازم است هر شش ماه یک بار به بهترین دکتر لثه در ونک مراجعه کنید. این بازه زمانی ممکن است نسبت به وضعیت شما تغییر کند، اگر لثه شما خونریزی مداوم دارد، قرمز و متورم شده است یا به صورت مداوم دچار التهاب است، باید بلافاصله به دکتر لثه مراجعه کنید چون ممکن است نشانه بیماری‌های لثه مانند: ژنژيويت یا پریودنتیت باشد که نیاز به درمان دارد. اگر در هنگام غذا خوردن یا لمس ناحیه دهان درد غیر قابل تحمل دارید، بهتر است به دکتر لثه مراجعه کنید تا علت درد را تشخیص دهد.

کلام آخر

بهترین دکتر لثه در ونک باید در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های لثه و بافت‌های اطراف دندان‌ها تخصص و تجربه کافی داشته باشد. هم چنین، باید از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته استفاده کند تا بهترین درمان را به بیماران ارائه دهد. او باید در رابطه با بهداشت لثه، جراحی‌های لثه، ترمیمات آمالگام و ایمپلنت بی‌همتا باشد.

باسپاس از شما که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.تمام سعی و تلاش ما، معرفی بهترین دکتر لثه در ونک است و امیدواریم اطلاعات مفیدی در زمینه دندانپزشکی به شما عزیزان ارائه کرده باشیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهادی، می‌توانید آن را از طریق سایت دندانپزشکا با ما مطرح کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا