ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله می خواهیم در مورد ارتودنسی و نحوه انجام آن صحبت کنیم. زمانی که دندان ها ساختار نامرتبی دارند، برای این که یک دست باشند و در جای خود قرار گیرند نیاز به مداخله پزشک دارند. این ناهنجاری ها شامل فاصله داشتن دندان ها، در هم فرورفتگی، کجی دندان ها و قرار گیری آن ها در جای غیر متعارف می باشد که به کمک سیم ها و براکت ها نظم خود را به دست می آورند. برای کسانی که به دنبال یک متخصص ارتودنسی در تهران هستند، می خواهیم لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را ارائه دهیم. پس همراه ما باشید.

چه کسانی نیاز به ارتودنسی دارند؟

ارتودنسی یک رشته پزشکی است که به بررسی، تشخیص و درمان مشکلات دندانی، فکی و ساختمانی دهان می‌ پردازد. این رشته با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند براکت، سیم‌ های ارتودنسی، پلاک‌ های شفاف و غیره، به تنظیم دندان‌ ها، فک‌ ها و ساختمان دهان کمک می‌ کند.

هدف ارتودنسی، بهبود عملکرد دهان و جلوگیری از مشکلات جدی مانند درد گردن و فک، زخم و ورم در دهان و زبان است. ارتودنسی برای افرادی که دندان‌های شان در حال رشد هستند و یا دارای مشکلات دندانی هستند، توصیه می‌ شود. به طور کلی، افرادی که دارای مشکلاتی مانند فاصله بین دندان‌ها، تراکم بیش از حد، دندان‌ های پیچیده و یا نامنظم هستند، به ارتودنسی نیاز دارند.

همچنین، افرادی که مشکلاتی مانند بیش از حد فرسایش دندان‌ ها، درد گردن یا فک، هضم نادرست غذا، خستگی در دهان و زبان، و یا سردرد دارند، ممکن است به ارتودنسی نیاز داشته باشند. البته تشخیص این نوع درمان نیاز به تشخیص بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو دارد. در برخی موارد نیز عارضه موجود به دندان ها مربوط نبوده و نیاز به نظر و درمان بهترین جراح فک و صورت در فرشته یا دیگر بخش های حومه اندرزگو دارد.

چه کسانی نیاز به ارتودنسی دارند؟

مراقبت های قبل و بعد از انجام ارتودنسی

زمانی که فردی با دندان های به هم ریخته و نامرتب مواجه است، باید مراقبت های بیش تری را نسبت به کسی که دندان هایی صاف و مرتب دارد انجام دهد. توصیه بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو در این زمینه شامل موارد زیر می شود:

 • ملاقات با دندانپزشک: قبل از شروع درمان ارتودنسی، بهتر است با دندانپزشک عمومی و یا متخصص ارتودنسی ملاقات شود تا بررسی کاملی از وضعیت دندان‌ ها و فک‌ های تان انجام گیرد.
 • پاک کردن دندان‌ ها: قبل از شروع درمان، فرد باید دندان‌ های خود را به‌ خوبی پاک کند تا از هرگونه عفونت یا بیماری دهان و دندان را پیشگیری شود.
 • جلوگیری از خوردن غذاهای سخت: قبل از شروع درمان، باید از خوردن غذاهای سخت و سفتی که ممکن است به دندان‌ ها آسیب برساند، خودداری کرد.
 • بررسی وضعیت فک: باید وضعیت فک و ساختار دهان و صورت بررسی شود تا بهترین روش درمان ارتودنسی برای بیمار انتخاب شود.

مراقبت های بعد از ارتودنسی اهمیت بیش تری دارند و برای دریافت نتیجه مطلوب باید به تمامی نکات و توصیه های دندانپزشک مربوطه عمل شود.

 • مراقبت از دستگاه ارتودنسی: باید دستگاه ارتودنسی خود را به‌ خوبی نگهداری کند و هرگونه ضربه و شکستگی را به دندانپزشک خود اطلاع دهد.
 • پاک کردن دندان‌ ها: باید دندان‌ های خود را به‌ خوبی پاک کرده و موادی مثل خمیردندان و دهان شویه مورد استفاده قرار گیرد تا از عفونت‌ ها و بیماری‌ های دهان و دندان جلوگیری شود.
 • رعایت محدودیت‌ های غذایی: باید در حین درمان و پس از آن از خوردن غذاهای سخت و سفت خودداری کرد و به رژیم غذایی مناسب و پیشنهادی دندانپزشک خود عمل نمود.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمان های بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاری های اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

دکتر مریم افشاری

دکتر مریم افشاری

خانم دکتر مریم افشاری با شماره نظام پزشکی 137745، یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو می باشد. ایشان دارای 13 سال سابقه دندانپزشکی بوده و متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشد. نامبرده دارنده رتبه برتر بورد تخصصی ارتودنتیکس بوده و عضو هیات علمی دانشگاه می باشد.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی پیشگیرانه
 • ارتودنسی لینگوال

آدرس: تهران، اندرزگو، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان کیمیا، بالای رستوران هانی، طبقه 7، واحد 704

دکتر حمیدرضا پاپلی

دکتر حمیدرضا پاپلی

آقای دکتر حمیدرضا پاپلی دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی بوده و با 28 سال سابقه طبابت، در حال حاضر به یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو تبدیل شده است. کد نظام پزشکی دکتر پاپلی 39735 می باشد.

خدمات:

 • طراحی لبخند و فیسینگ
 • جرمگیری و بلیچینگ
 • انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت و پروتز دندان
 • جراحی لثه

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، کوچه وطن پور شمالی، پلاک 4/1، طبقه اول، واحد 6 

دکتر مریم جاهدمنش

دکتر مریم جاهدمنش

از دیگر دندانپزشکانی که به عنوان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو شناخته می شود، خانم دکتر مریم جاهدمنش می باشد. ایشان فارغ التحصیل دکترای عمومی دندانپزشکی با رتبه ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1378 و دوره تخصصی ارتودنسی با رتبه ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1385 و دارای مدرک بورد تخصصی ارتودنسی می باشد. علوه بر این دکتر جاهدمنش عضو انجمن ارتودنتسیت های ایران نیز هستند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی و لینگوال
 • ارتودنسی فانکشنال

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، نرسیده به بلوار کاوه، روبروی داروخانه دکتر مختاری

دکتر سوده طهماسبی

دکتر سوده طهماسبی

خانم دکتر سوده طهماسبی با شماره نظام پزشکی 92765، مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی و متخصص ارتودنسی یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو محسوب می شود. دکتر طهماسبی دارای 21 سال سابقه خدمت رسانی در حوزه طبابت و ارتودنسی می باشد.

خدمات:

 • جراحی و لیفت لثه
 • ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، نرسیده به قیطریه، جنب بانک کارآفرین، پلاک 41، طبقه اول

دسته بندی انواع ارتودنسی

زمانی که فردی با مشکلات و ناهنجاری های مربوط به دندان ها به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کند، بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو بر اساس سن بیمار، شرایط و وضعیت درمان ها و نظر بیمار یکی از روش های زیر را برای بیمار پیاده سازی می کند:

سنتی یا ثابت: برای ارتودنسی ثابت، استفاده از براکت‌ های فلزی یا سرامیکی و سیم‌ های فلزی یا ترموالستیک، به تنظیم دندان‌ ها و ساختمان دهان کمک می‌ کند.

ارتودنسی شفاف: متخصص ارتودنسی در این نوع، از براکت‌ های شفاف و سیم‌ های شفاف یا رنگی استفاده می‌ شود که برای اثرگذاری بیش تر در زیبایی ظاهر بعد از ارتودنسی و کم ترین تاثیر در ظاهر فرد در زمان ارتودنسی، مناسب است.

لینگوال: با انجام ارتودنسی لینگوال، براکت‌ ها و سیم‌ ها به داخل دهان نصب می‌ شوند و در ظاهر فرد قابل مشاهده نیستند.

ارتودنسی اینوویزال: بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو برای تنظیم دندان‌ ها، براکت‌ ها و سیم‌ ها را به داخل دهان نصب می کند که در ظاهر فرد قابل مشاهده نیستند.

دسته بندی انواع ارتودنسی

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو

ویژگی هایی که نمایانگر یک متخصص ارتودنسی زبده و ماهر هستند عبارتند از:

تخصص و تجربه: دکتر ارتودنسی باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه ارتودنسی باشد و بتواند برای هر فردی، برنامه درمانی مناسبی را ارائه دهد.

دقت و حوصله: ارتودنسی یک روند طولانی است که نیازمند دقت و حوصله بالاست. بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو باید توانایی کار با دقت بالا و صبر و حوصله لازم را داشته باشد.

شخصیت دوستانه: دکتر ارتودنسی باید شخصیت دوستانه و صمیمی داشته باشد تا بتواند با بیماران خود رابطه مثبتی برقرار کند.

مهارت در ارتباط با بیماران: دکتر ارتودنسی باید توانایی خوبی در ارتباط با بیماران خود داشته باشد و بتواند به آن‌ها توضیحات لازم را در مورد روند درمان و نحوه مراقبت از دندان‌ های آن‌ ها بدهد.

استفاده از تکنولوژی جدید: دکتر ارتودنسی باید با تکنولوژی جدید و روش‌های درمانی به‌روز آشنا باشد و بتواند از آن‌ ها در درمان بیماران خود استفاده کند.

کلام آخر

ارتودنسی راهی برای درمان به هم ریختگی و تنظیم دندان هاست. با ارتودنسی افراد می توانند لذت داشتن لبخندی زیبا، اعتماد به نفس و بهبود شرایط تکلم و بلع و جویدن را بچشند. ما در این مقاله سعی کردیم مطالب که در این زمینه می تواند برای شما مفید باشد ارائه دهیم. همچنین تعدادی از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را نیز معرفی نمودیم. از همراهی شما صمیمانه سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا