ترمیم دندان

بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب 💖【سال1403】+ لیست 10 تایی

دندان ها از اجزای مهم فک و دهان بوده که کاربرد بسیاری هم دارند. قدرت جویدن، خوردن کردن، گاز گرفتن و تکلم از توانایی هایی بوده که دندان برای انسان فراهم کرده است. دندان ها از چندین بخش تشکیل شده و دارای ریشه و تاج دندان می باشند. عصب های فراوانی در لثه و ساختار دندان وجود دارد که با اختلال در هر یک از بخش های کانال جانبی، عصب، رباط پریودنتال، رگ های خونی، پالپ و سایر بخش های قرار گرفته در ریشه، بیمار درد شدیدی را حس می کند. شخص با داشتن علائم درد و عفونت باید به بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب مراجعه کرده و دندان خود را ترمیم کند.    

عصب کشی چیست؟ 

همان طور که گفته شد دندان ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده که با یک دیگر در ارتباط هستند و عملکرد دندان را ایجاد می کنند. عصب ها در درون ریشه جای گرفته اند و برای درمان درد دندان باید لثه توسط بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب از عصب ها تخلیه و ریشه از عفونت پاکسازی شود. بسیاری بر این باورند که عصب کشی و درمان ریشه یکی هستند در صورتی که عصب کشی یکی از زیر مجموعه های درمان ریشه است.البته درمان ریشه توسط عصب کشی امکان پذیر است اما خود به تنهایی معنای عصب کشی را نمی دهد. 

بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب با انجام رادیولوژی و مشاهده عکس وضعیت دندان را بررسی کرده و برای درمان اقدام می کنید. برای انجام عصب کشی دندانپزشک باید محتویات دندان را خارج کرده و عصب را  از بین ببرد. هدف کلی از انجام عصب کشی پایداری دندان و باقی ماندن در دهان است. هنگامی که دندان عصب زنده ای نداشته باشد درد هم نخواهد داشت و به روال سابق می تواند به فعالیت خودش ادامه دهد.  

عصب کشی عمل بسیار سختی بوده که مستلزم تمرکز و ظرافت دندانپزشک می­ باشد. عصب کشی یا root canal  روشی است که در آن دندان های پوسیده یا دندان هایی که پالپ آن دچار آسیب دیدگی شده است، بدون کشیدن درمان می یابد. بهترین دکتر عصب کشی در تهران باید از تخصص و مهارت کافی برای انجام این جراحی برخوردار باشد.     

عصب کشی چیست؟ 

مراحل کار بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب

با گرفتن عکس و معاینه دندان دکتر تشیخص داده که آیا عصب کشی لازم است یا خیر. اگر عفونت و خرابی به ریشه و عصب دندان رسیده باشد، عصب کشی ضروری است. در صورتی که دندان دارای عفونت شدید و آبسه باشد بیمار باید از آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن عفونت استفاده کند. در وهله اول بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب با تزریق بی حسی موضعی درد ناشی از جراحی در بیمار را کاهش می دهد.  

در مرحله بعدی بهترین دکتر عصب کشی در زعفرانیه با ایجاد حفره ای کوچک در دندان به وسیله فرز توربین عاج دندان به ریشه و عصب دسترسی پیدا می کند. از آنجایی که کانال های عصبی دندان متعدد و متفاوت بوده دندانپزشک باید عصب آسیب دیده را بشناسد. سپس عفونت و عصب دندان را تخلیه کرده و عصب کشی را انجام می دهد. سپس کانال ایجاد شده را کمی بازتر کرده تا امکان پر کردن آن فراهم شود.  

پس از تکمیل مراحل درمان ریشه بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب با مواد باکیفیت پر کردنی باید حفره دندان را پوشش دهد. این کار از عفونت مجدد دندان و ورود باکتری های مضر به ریشه جلوگیری کرده و به طول عمر دندان می افزاید. پس از پر کردن دکتر برای زیبایی دندان می تواند از روکش ها کمک بگیرد. لازم به ذکر است که طول درمان بر اساس تعداد کانال های عصبی درگیر شده مشخص می شود.  

بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب را بشناسید! 

دکتر باهر افسرده 

دکتر باهر افسرده

ایشان از دکترای حرفه ای عصب کشی در شهرک غرب تهران هستند که در این زمینه سال ها تجربه داشته و بیماران بسیاری را معاینه و درمان کرده اند. کد نظام پزشکی آقای باهر افسرده 55175 بوده و علاوه بر عصب کشی خدمات دیگری را به مراجعین ارائه می دهند.  

خدمات: 

 • بروساژ دندان 
 • کشیدن دندان خراب 
 • تخلیه ریشه و درمان عصب دندان 
 • ترمیم و پر کردن دندان با مواد سیاه و بی رنگ 

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه 5، واحد 503 

دکتر فاطمه علیمردانی 

دکتر فاطمه علیمردانی

سرکار خانم علیمردانی  بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب بوده و در حوزه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی فعالیت دارند. ایشان دارای فلوشیپ لیزر دندانپزشکی از دانشگاه تهران و فلوشیپ ترمیم و زیبایی از دانشگاه ایتالیا می باشند.  

خدمات: 

 • جراحی لثه  
 • لمینت و کامپوزیت 
 • عصب کشی و درمان ریشه 
 • ایمپلنت و کاشت دندان به صورت حرفه ای 
 • اصلاح طرح لبخند و فیسینگ دندان های زیباجو 

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، ضلع جنوبی، تقاطع پاک نژاد و دریا، جنب داروخانه پرسیان، ساختمان ساحل، پلاک 164، واحد 1، دندانپزشکی آوید 

دکتر نعیم سعیدی 

دکتر نعیم سعیدی

جناب آقای سعیدی بیش از 10 سال است که در حوزه دندانپزشکی مشغول به کار بوده و از بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب می باشند. مطب ایشان بر اساس به روز ترین امکانات و تجهیزات راه اندازی شده و رضایت های فراوانی را به دنبال داشته است. کد نظام پزشکی دکتر نعیم سعیدی 143566 ثبت شده است. 

خدمات: 

 • معاینه دندان 
 • درمان پوسیدگی  
 • عصب کشی و پرکردن  
 • طراحی لبخند دیجیتالی 
 • جرم گیری و روکش دندان 
 • لمینت دندان و کامپوزیت سرامیکی 

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، نبش خیابان 6، برج مادر، طبقه 1 

دکتر بهادر علی دوستی 

دکتر بهادر علی دوستی 

مطب این دکتر حاذق بسیار آرام و مجهز بوده و دسترسی به آن برای عموم مردم آسان می باشد. بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب، آقای بهادر علی دوستی با سال ها سابقه طبابت هستند. پروانه پزشکی ایشان به شماره 31936 در سازمان نظام پزشکی ثبت گردیده است.  

خدمات: 

 • بلیچینگ 
 • درمان ریشه 
 • عصب کشی  
 • روکش دندان 
 • پروتز ثابت دندان 
 • فیشور سیلانت و جرم گیری 
 • ترمیم پوسیدگی ها و پرکردن  

آدرس: شهرک غرب، بلوار فرحزاد، بین دریا و ارغوان، نبش بهاران 3، ساختمان پزشکان ارغوان، پلاک 25، طبقه 1 

دکتر آتوسا صالحی  

دکتر آتوسا صالحی  

خانم صالحی دندانپزشک مجرب، متخصص، خوش برخورد و وظیفه شناسی بوده و اغلب بیمارن ایشان از نحوه ارائه خدمات و برخورد مجموعه آتوسا صالحی ابزار خرسندی کرده اند. بیش از 20 سال است که از صدور پروانه طبابت خانم صالحی می گذرد. شماره نظام پزشکی بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب 95696 به نام خانم صالحی ثبت شده است. مطب این دندانپزشک حاذق کاملا بهداشتی و مجهز به ابزارهای پیشرفته دندانپزشکی است. 

خدمات: 

 • درمان ریشه و عصب کشی 
 • ترمیم و پر کردن دندان های پوسیده  
 • بلیچینگ و سفید کردن دندان با مواد باکیفیت 
 • طراحی لبخند با لمینت و کامپوزیت سرامیکی  

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، رو به روی خیابان فلامک، خیابان فخار مقدم، کوچه گلبرگ شرقی، پلاک 16، طبقه 5، واحد 10 

عوارض عصب کشی دندان 

همه روش های درمانی در علم پزشکی هم می تواند مفید واقع شود و هم این که عواقب زیان باری را متوجه بیمار کند. اگر عصب کشی در زمان نامناسب انجام گردد ممکن است صدمات جسمی دیگری را به وجود بیاورد. عصب کشی از بهترین روش های استفاده از دندانی با ریشه و عصب خراب است. اگر بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب ریشه عفونی را به طور کامل خارج نکرده و عصب آن را نکشته باشد، منجر به آبسه لثه وعفونت سایر دندان ها می شود.  

هنگامی که عفونت دندان از ریشه تخلیه نشده باشد، عفونت در پالپ دندان باقی مانده و مستعد رشد و تکثیر باکتری های دیگر می شود. در نتیجه احتمال انتقال این عفونت به لثه و همچنین دیگر اجزای بدن بالا می رود. دندان های عصب کشی شده به دلیل این که دیگر عصبی نخواهند داشت از مقاومت کافی برخوردار نبوده و به سادگی دچار ترک خوردی و شکستگی می شود بنابراین باید با مواد مناسب پر شود. 

از عوارض دیگر عصب کشی دندان، بروز احتقان سینوسی است. از آن جایی که سینوس ها و کانال عصب و ریشه دندان در فاصله کمی از یک دیگر قرار دارند، ممکن است که با ورود مایع دهان به داخل غشای بینی احتقان سینوس به وجود آید. بانوان باردار باید به بهترین دندانپزشک عصب کشی در شهرک غرب مراجعه کرده و از ایمنی عصب کشی و عوارض آن بر جسم جنین مطمئن شوند.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر عصب کشی در کرج

عوارض عصب کشی دندان 

حق الزحمه بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب 

فاکتورهای زیادی بر تعیین هزینه های عصب کشی دندان اثر می گذارند. بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب به دلیل سابقه و تجربه ای که دارد جراحی و درمان ریشه را بدون کوچک ترین خطایی انجام می دهند. پس طبیعتا این مورد بر هزینه عصب کشی تاثیر خواهد داشت. امکانات و تجهیزات مورد استفاده در یک کلینیک دندانپزشکی بر قیمت عصب کشی می افزاید. 

مواد باکیفیت تضمین کننده سلامت دندان شما هستند. استفاده از مواد پر کردنی مرغوب قیمت بالایی داشته اما کیفیت مطلوبی را هم ارائه می دهد. تعرفه خدمات دندانپزشکی با مواد استاندارد از سوی مراجع ذی ربط هر ساله ابلاغ می گردد. مدت زمان درمان، وسعت خرابی، ترمیم و پر کردن با مواد سیاه و هم رنگ از دیگر عواملی بوده که حق الزحمه بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب را مشخص می کند.   

کلام آخر 

عصب کشی از جمله اقداماتی است که دندانپزشک برای کاهش درد و درمان هنگامی که پالپ دندان آسیب دیده است،انجام می دهد. در این روش بهترین دکتر عصب کشی در شهرک غرب تنها محتویات درون دندان را خالی کرده و عصب آن را از بین می برد. این شیوه درمانی به تبحر و دانش نیاز دارد و دندانپزشک باید عصب آسیب دیده را شناخته و فقط آن را تخلیه کند. ممکن است دندان عصب کشی شده پس از انجام عمل عفونت یا آبسه کند به همین دلیل به مراقبت احتیاج دارد. دندانپزشکا از این که تا پایان با ما همراه بودید، متشکر است. لطفا نظرات خود را از بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.   

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا