ترمیم دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک⭐【سال1403】❤️

دندان‌ها از ساختارهای حیاتی دهان هستند که نقش مهمی در سلامت و زیبایی افراد دارند اما در برخی موارد، مهم‌ترین بخش داخلی دندان که ریشه نامیده می‌شود، ممکن است با مشکلات و آسیب‌هایی روبرو شود در چنین مواقعی مراجعه به بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان در ونک برای حفظ و نجات ریشه دندان لازم و ضروری به نظر می‌رسد. درمان ریشه یا اندودانتیکس (Endodontics) یکی از حوزه‌های مهم و تخصصی دندانپزشکی است و هدف اصلی درمان ریشه، حفظ دندان طبیعی می‌باشد. ما در این مقاله به معرفی بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک می‌پردازیم تا بتوانید از درد‌ها و مشکلات ریشه دندان، رهایی یابید.

مشخصات بهترین دندانپزشک درمان ریشه

مهارت و دقت: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک باید دارای مهارت و تجربه زیاد در انجام مواردی مانند: تخلیه عصب، تمیز کردن کانال ریشه و پر کردن ریشه باشد. او باید قادر به انجام این فرآیندها به بهترین شکل ممکن و با حرفه‌ای‌ترین روش‌ها باشد.

تخصص و تجربه: دندانپزشک درمان ریشه باید تخصص مربوط به درمان ریشه را داشته باشد که شامل: تحصیلات فوق دکترا در زمینه درمان ریشه، گواهینامه‌های تخصصی فلوشیپ در ریشه‌درمانی می‌باشد و هم چنین تجربه عملی درمان ریشه نقش بسیار مهمی در کیفیت درمان ایفا می‌کند.

استفاده از تجهیزات پیشرفته: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک با استفاده از تصاویر دیجیتال، می‌تواند مشکلات ریشه را تشخیص داده و روش درمانی مناسب را انتخاب کند. هم چنین، استفاده از میکروسکوپ در درمان ریشه دندان به دندانپزشک این امکان را می‌دهد که با دقت بالا به ساختارهای داخلی دندان دسترسی پیدا کند.

رابطه خوب با بیمار: درمان ریشه دندان ممکن است برای بیماران ناراحت کننده باشد. بنابراین، رابطه خوب و ارتباط موثر بین دندانپزشک درمان ریشه و بیماران بسیار مهم است. بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک  باید به مشکلات و نگرانی‌های بیماران توجه کند و به بیماران خود در مورد فرآیند درمان ریشه و مراحل انجام آن توضیح دهد.

هزینه درمان ریشه: هزینه درمان ریشه یکی از مواردی است که دندانپزشک درمان ریشه باید به آن توجه کند. او باید به بیماران خود اطلاعات دقیق و شفاف در مورد هزینه‌های مرتبط با درمان ریشه ارائه دهد و هم چنین  باید در تعیین هزینه‌ها، منصفانه و متناسب با کیفیت خدمات عمل کند.

درمان ریشه توسط بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک

درمان ریشه یا اندودانتیکس، درمان عمقی در داخل ریشه دندان است. هدف اصلی این درمان، حفظ و نجات دندانی است که به دلیل عفونت، ترمیمی عمیق یا آسیب جدی دچار مشکل شده است در این روش، بهترین جراح دندانپزشک در ونک با استفاده از ابزارهای خاص، عفونت را از داخل ریشه تخلیه کرده و ریشه دندان را حفظ می‌کند سپس، ریشه دندان را معمولا با ترمیمی مانند: پرکردن (فیلینگ) یا ترمیم تاجی (پوشاندن تاج) به حالت اولیه بازمی‌گرداند. درمان ریشه باعث بازیابی عملکرد و ظاهر طبیعی دندان می‌شود.

عصب و عروق اصلی دندان در یک بافت نرم قرار دارند که به آن پالپ می‌گویند. زمانی که دندان دچار مشکلاتی مانند عفونت می‌شود، نیاز به درمان دارد و در این موقع، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران معمولا پیشنهاد می‌دهد، درمان ریشه دندان انجام شود. عفونت پالپ دندان معمولا در اثر عواملی مانند: آسیب دیدگی، ترک و شکستگی، پوسیدگی عمیق و… ایجاد می‌شود. علائم عفونت شامل: حساسیت دندان به دمای مایعات، خرابی قابل مشاهده در دندان، تورم در ناحیه فک و لثه، درد و غیره است با توجه به این علائم، باید برای درمان ریشه دندان به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک مراجعه کنید.

دندانپزشک درمان ریشه ابتدا باید دندانپزشکی عمومی را که شامل تجربه‌های عملی و نظری درباره تشخیص، ترمیم و درمان عمومی دندان‌ها است، به پایان برساند سپس برای تخصص درمان ریشه باید دوره‌ای به مدت حدود 2 تا 3 سال را در تخصص دندانپزشکی درمان ریشه (اندودانتیکس) طی کند. برخی دندانپزشکان پس از اتمام تخصص درمان ریشه، تصمیم می‌گیرند تا دوره فلوشیپ ریشه‌درمانی را بگذرانند تا مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌تر درمان ریشه را آموزش  ببینند.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک را بشناسید!

دکتر نوید میزراهی

دکتر نوید میزراهی

دکتر نوید میزراهی، دندانپزشک حرفه‌ای و متخصص ریشه با تجربه بالا هستند و ایشان دارای گواهینامه‌های آموزشی بین‌المللی ایمپلنت از موسسات معتبری همچون ITI سوئیس و Dentium کره می‌باشند و با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و مواد با کیفیت، به عنوان متخصص ریشه، خدمات دندانپزشکی بی‌نظیری را ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • سفید کردن دندان‌ها
 • لمینت و روکش‌های تمام سرامیکی
 • درمان ریشه با دستگاه‌های روتاری
 • جرم‌گیری
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، ونک، خیابان گاندی، خیابان 14، پلاک 13

دکتر ایمان بلورچی

دکتر ایمان بلورچی  

دکتر ایمان بلورچی، دندانپزشک و متخصص اندودانتیکس، فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران هستند و  تخصص خود را در زمینه اندودانتیکس از دانشگاه شهید بهشتی دریافت نمودند و در همان سال، رتبه اول تخصصی را در بین دانشگاه‌های ایران کسب کردند و به عنوان یکی از پیشروان این رشته، به خصوص در زمینه بالینی خدمات ارزنده‌ای را ارائه کرده‌اند.

خدمات:

 • درمان مجدد ریشه
 • لیزر پرتوان
 • جرم‌گیری
 • بلیچینگ
 • جراحی اپیکواکتومی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، خیابان میرداماد، نرسیده به تقاطع جردن، پلاک 410، طبقه 2، واحد 9

دکتر آذر اصلانی مقدم

دکتر آذر اصلانی مقدم

دکتر آذر اصلانی مقدم، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک هستند و ایشان از دانشکده دندانپزشکی  دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان فارغ‌التحصیل شدند و سپس دکترا تخصصی خود را در رشته اندودانتیکس از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کرده و به عنوان هیات علمی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه قزوین فعالیت می‌کنند.

خدمات :

 • درمان ریشه دندان
 • درمان آبسه
 • دندان‌های ضربه خورده
 • تشخیص درد
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، رو به روی خیابان 32، بن بست چمن، پلاک 2، طبقه 4

دکتر علی کنگرلو حقیقی

دکتر علی کنگرلو حقیقی

دکتر علی کنگر لو حقیقی، جراح دندانپزشک با سابقه و تحصیلات برجسته هستند و ایشان دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی بوده و تخصص خود را از دانشگاه پنسیلوانیا در امریکا کسب نموده‌اند و در حال حاضر به عنوان مدیر گروه بخش درمان ریشه در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می‌کنند که نشان از تجربه و تخصص ایشان در این حوزه می‌باشد.

خدمات :

 • درمان ریشه دندان
 • جراحی لثه
 • ارتودنسی
 • جراحی فک و صورت
 • طراحی لبخند

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، جنب بیمارستان مهرگان، نبش کوچه 36، پلاک 2245

دکتر امیرعبدالله عزیزی

دکتر امیرعبدالله عزیزی

دکتر امیرعبدالله عزیزی، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک هستند. ایشان دارای گواهینامه فلوشیپ در لیزر و ایمپلنت دندانی می‌باشند. دکتر امیرعبدالله عزیزی با تخصص درمان ریشه (اندودانتیکس)، تجربه و مهارت خود را در این زمینه به اثبات کردند و با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های پیشرفته درمان ریشه، بیماران را درمان می‌کنند و خدمات دندانپزشکی باکیفیتی را ارائه می‌دهند.

خدمات :

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی
 • درمان کیست
 • درمان درد‌های دندانی
 • عفونت‌های فکی

آدرس: تهران، ونک، خیابان گاندی، خیابان 21، ساختمان آیناز، پلاک 20، واحد 3

مراحل انجام درمان ریشه دندان

بررسی و تشخیص: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک، برای تشخیص و بررسی بهتر وضعیت ریشه و ساختارهای اطراف آن از عکس برداری و رادیوگرافی دندان، استفاده می‌کند. این تصاویر به دندانپزشک کمک می‌کند تا ابعاد دقیق ریشه، حالت عفونت و وجود هرگونه ترک یا مشکل دیگر را تشخیص دهد و برنامه درمانی مناسب را برای بیمار تعیین کند.

بی حسی: برای ایجاد بی‌حسی در دندان، دندانپزشک از مواد مختلفی مانند محلول‌های بی‌حسی موضعی یا تزریق مواد بی‌حس کننده استفاده می‌کند. این مواد بی‌حس کننده کمک می‌کند تا در طول فرآیند درمان،  بیمار درد کمتری را احساس کند.

تخلیه عصب: دندانپزشک در این مرحله با حذف تاج دندان به کانال‌های ریشه دسترسی می‌یابد سپس، با استفاده از ابزارهای مخصوص دندانپزشکی مانند: فایل‌ها و براش‌ها، پالپ دندان به صورت کامل از کانال‌های ریشه حذف می‌شود که شامل: حذف بافت پالپی، عروق و عصب دندان می‌شود.

تمیز کردن کانال ریشه: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک برای حذف باقیمانده‌ عفونت و ضدعفونی کردن کانال‌ها از مواد آنتی‌سپتیک مخصوصی استفاده می‌کند که با شستشوی متناوب کانال‌ها به داخل آن‌ها می‌رسد و عفونت را کنترل می‌کند.

پر کردن ریشه: پس از تخلیه پالپ، کانال‌های ریشه باید آماده‌سازی شوند تا بتوانند به خوبی پر شوند و ماده پرکننده که معمولا رزین اپکسی است به طور دقیق و با استفاده از ابزارهای خاص به کانال‌ها تزریق می‌شود و به صورت ثابت در کانال‌ها متراکم و باعث انسداد و خنثی کردن هر گونه باکتری و عفونت موجود می‌شود در نهایت، کانال‌ها به طور محکم پر می‌شوند تا از ورود باکتری‌ها به داخل کانال‌ها جلوگیری شود.

مراحل انجام درمان ریشه دندان

چه زمان لازم است به دندانپزشک درمان ریشه مراجعه کنیم؟

 • درد شدید: اگر دندان شما درد شدیدی دارد و درد با مسکن تسکین نمی‌یابد، بهتر است به دندانپزشک متخصص درمان ریشه مراجعه کنید. درد شدید ممکن است نشانه عفونت عمیق در پالپ دندان باشد و نیاز به درمان ریشه باشد.
 • حساسیت به دما و فشار: اگر دندان شما حساسیت زیادی به دما و فشار دارد، به خصوص زمانی که آب سرد یا گرم با آن تماس پیدا می‌کند، احتمالا نیاز به درمان ریشه دارید. این حساسیت ممکن است نشانه آسیب عمیق به پالپ دندان باشد.
 • تغییر رنگ دندان: اگر دندان شما تغییر رنگ داده  و به رنگ خاکستری یا تیره تبدیل شده، نشان دهنده آن است که پالپ دندان شما آسیب دیده است.
 • تورم و التهاب: اگر دور دندان تورم و التهاب وجود دارد، این نشانه می‌دهد که دندان دچار عفونت شده است و باید هرچه سریع‌تر به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • شکستگی دندان: در صورتی که دندان شما شکستگی داشته باشد، ممکن است نشانه آسیب عمیق به پالپ دندان باشد و نیازمند درمان ریشه دندان باشید.

کلام آخر

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک، دندانپزشکی با تجربه و تخصص بالا است. او دارای تجهیزات پیشرفته و بروز می‌باشد و از روش‌های درمانی مدرن استفاده می‌کند و باید توانایی برقراری رابطه خوب با بیماران را داشته باشد. اخلاق حرفه‌ای، صداقت، شفافیت و احترام به حریم شخصی بیماران از دیگر ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب است.

باتشکر از شما که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. هدف ما در این مقاله، معرفی بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است. امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی در مورد مشکلات درمان ریشه به شما کمک کرده باشیم و مطالب ذکر شده برایتان مفید واقع شده باشد در صورتی که تجربه ای از مراجعه به دندانپزشکان ذکر شده را دارید می توانید از طریق کامنت های سایت دندانپزشکا با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا