جراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش⚡️【سال1403】❤️

برخی از دندانپزشکان برای دوره تخصصی حوزه درمان ریشه را انتخاب می کنند. این متخصصین، توانایی درمان انواع بیماری های مربوط به لثه و درمان ریشه را دارند. ما در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش آشنا کنیم، علاوه بر آن در مورد نحوه عملکرد این دندانپزشکان و ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری در این خصوص کسب نمایید.

نحوه عملکرد بهترین دندانپزشک درمان ریشه

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش، برای درمان بیماری در ریشه دندان، ابتدا باید علت بیماری را تشخیص دهد. برای این منظور، از ابزارهایی مانند رادیوگرافی و تست حساسیت استفاده می‌ کند. سپس با استفاده از ابزارهای خاصی مانند فایل‌ های ریشه، پالپوتومی، پالپکتومی و اندودونتیکس درمان را انجام می‌ دهد.

در صورت لزوم، دندانپزشک می‌ تواند به دنبال گزینه‌ های دیگر، مانند عمل جراحی ریشه دندان باشد. همچنین، برای جلوگیری از بازگشت بیماری، دندانپزشک به بیمار توصیه می‌ کند که به نکات بهداشت دهان و لثه توجه کند و به طور منظم به بروشور راهنمای درمان پس از درمان بیماری‌ های دندان و لثه عمل کند.

ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش

متخصص درمان ریشه دندان (Endodontist) باید دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه باشد. او باید با استفاده از ابزارهای پیشرفته و فن آوری‌های جدید، بتواند بهترین درمان را برای بیماران خود ارائه دهد. علاوه بر این، ویژگی‌ های متخصص درمان ریشه دندان عبارتند از:

توجه به جزئیات: متخصص درمان ریشه دندان باید به جزئیات کار خود توجه کند و همواره به دنبال بهبود کیفیت درمان باشد.

تجربه: دندانپزشک باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد تا بتواند بهترین راهکارها را برای درمان بیماران ارائه دهد.

حساسیت: یک متخصص درمان ریشه دندان باید حساسیت و مراقبت کافی را در ارائه خدمات به بیماران خود داشته باشد. همچنین بتواند علل بیماری را تحلیل کند و بهترین راهکارها را برای درمان آن ارائه دهد.

همکاری با بیمار: تمامی دندانپزشکان و متخصصین باید با بیماران خود همکاری کنند و آن‌ ها را در مورد نحوه درمان و نگهداری دندان‌ های خود آموزش دهند.

علت بروز بیماری در ریشه دندان ها

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش را بشناسید!

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر مصطفی میرشاه پناه

آقای دکتر مصطفی میرشاه پناه با شماره نظام پزشکی 143112 یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش می ‌باشند. ایشان بعد از پایان تحصیلات در دوره دندانپزشکی عمومی برای پیشرفت تحصیلی و متخصص بودن در یک حوزه، گرایش درمان ریشه را انتخاب کرده و با گذراندن دوره سه ساله موفق به اخذ بورد تخصصی گردیدند. دکتر میر شاه پناه بسیار با اخلاق بوده و با سطح درک و فهم بالایی که دارند همواره وضعیت بیمار را درک می‌ کنند.

خدمات:

 • درمان عفونت ریشه
 • جراحی لثه
 • عصب کشی دندان
 • درمان مجدد ریشه
 • ترمیم دندان پوسیده

آدرس: تجریش، خیابان باهنر، روبروی پاساژ نارون، اول خیابان یاوری، پلاک 1، واحد 3

دکتر شیما صابر طحان

دکتر شیما صابر طحان

خانم دکتر شیما صابر طحان متخصص درمان ریشه دندان هستند. ایشان با فارغ التحصیلی دوره دکترای حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران و ورود به مقطع تخصص موفق به اخذ رتبه اول آزمون بورد تخصصی اندودنتیکس گردیدند. خانم دکتر صابر با توجه به سطح علمی بالا، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می ‌باشند. با توجه به رزومه درخشانی که خانم دکتر صابر دارند و موفقیت ‌های به دست آمده، ایشان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش محسوب می‌ شوند.

خدمات:

 • جراحی پری اپیکال
 • درمان ریشه دندان های نابالغ
 • بلیچینگ داخل تاج
 • درمان ریشه دندان دائمی و شیری

آدرس: تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی

دکتر علیرضا درویش

دکتر علیرضا درویش

آقای دکتر علیرضا درویش یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش به شمار می‌ رود. دکتر درویش متخصص درمان ریشه دندان بوده و دارای شماره نظام پزشکی 121877 می ‌باشد. ایشان همه روزه از ساعت 16  تا 20  و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر پذیرای مراجعین و بیماران است. کسانی که به دنبال یک اندودنتیست ماهر می‌ باشند، می ‌توانند دکتر درویش را در اولویت انتخاب قرار دهند.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • جراحی لثه
 • درمان ریشه
 • عصب کشی دندان

آدرس:  تهران، فرمانیه، نبش بیمارستان فرمانیه، ساختمان پلاتو، طبقه 4

دکتر فهیمه جعفری گلستان

دکتر فهیمه جعفری گلستان

اگر همچنان به دنبال یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش هستید، می‌ توانید به کلینیک دکتر جعفری در روزهای زوج از ساعت 15  الی 19 مراجعه نمایید. ایشان موفق به اخذ مدرک دکترای حرفه ‌ای دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی شده و بعد از آن با فارغ التحصیلی از این رشته برای دوره تخصص، درمان ریشه را انتخاب نمودند. پس از آن با دریافت بورد تخصصی به عنوان یک اندودنتیست وارد حرفه طبابت گردیدند و تاکنون با کسب موفقیت ‌ها و عملکردی درخشان، باعث رضایت بیماران خود شده اند‌.

خدمات:

 • درمان ریشه با کانال‌ های بسته
 • درمان ریشه عفونی
 • درمان ریشه دندان‌ های ضربه خورده و آسیب دیده
 • رفع مشکلات دندان کودکان

آدرس: تجریش، خیابان شریعتی، کوچه منظرنژاد، پلاک 60، طبقه 3، واحد 8

دکتر سید احمد قاضی نوری

دکتر سید احمد قاضی نوری

آقای دکتر سید احمدقاضی نوری با شماره نظام پزشکی 3949، در شمال تهران و در مطب شخصی خود خدمات تخصصی درمانی را ارائه می دهند. ایشان متخصص درمان ریشه دندان هستند. دکتر قاضی نوری به عنوان یک از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش شناخته می شوند.

خدمات:

 • درمان عفونت و کیست ریشه دندان ها
 • عصب کشی و پر کردن دندان
 • جراحی ریشه دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تجریش، ابتدای خیابان ولیعصر، نبش کوچه سلماک،  پلاک2

علت بروز بیماری در ریشه دندان ها

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران اظهار دارد که بیماری در ریشه دندان، معمولا به دلیل عفونت باکتریایی در این منطقه رخ می‌ دهد. این باکتری‌ ها می‌ توانند از طریق ترک‌ های کوچک در دندان وارد شده و سپس در ریشه دندان تکثیر شوند. علل دیگر شامل ترمیم ناصحیح دندان، ترک دندان، تصادفات و ضربه به دندان و همچنین برخی بیماری‌های دهان و لثه مانند پریودنتیت باشد.

طبق نظر بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش، راه های پیشگیری از بروز این بیماری‌ ها می‌ تواند شامل رعایت بهداشت دهان و لثه، نظافت دندان‌ها، مصرف غذاهای مناسب، مصرف آب کافی و مراجعه به دندانپزشک برای بررسی و درمان به موقع بیماری‌های دهان و لثه باشد.

علت بروز بیماری در ریشه دندان ها

راه های پیشگیری از عفونت ریشه دندان

برای پیشگیری از عفونت ریشه دندان، لازم است که مراقبت هایی را انجام دهید. این مراقبت ها عبارتند از:

بهداشت دهان: شستشوی دهان با محلول ضدعفونی کننده و استفاده از خمیر دندان با فلوراید، باعث بهبود بهداشت دهان و کاهش خطر عفونت ریشه دندان ها می شود.

استفاده از سرکه سیب: استفاده از سرکه سیب به عنوان ضدعفونی کننده طبیعی، می‌تواند به کاهش خطر عفونت ریشه دندان کمک کند.

استفاده از مسواک الکتریکی: استفاده از مسواک الکتریکی برای تمیز کردن دندان هابه کاهش خطر عفونت ریشه دندان ها کمک می کند.

مراجعه به دندانپزشک: مراجعه به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش برای بررسی و درمان مشکلات دندانی و ریشه دندان، می‌ تواند به جلوگیری از عفونت ریشه دندان کمک کند.

رعایت تغذیه سالم: رعایت تغذیه سالم و مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند، بهبود سلامت دهان و کاهش خطر عفونت ریشه دندان را به دنبال دارد.

کلام آخر

ریشه دندان جزو بخش های مهم می باشند و لازم است که افراد باید برای حفظ سلامتی آن کوشا باشند تا بر اثر سهل انگاری و کوتاهی دندان شان را از دست ندهند. در صورتی که ریشه دندانی دچار عفونت و یا عارضه شود می بایستی به یک متخصص مراجعه شود.

ما در این مقاله در مورد این مبحث مطالبی را بیان نمودیم و لیستی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تجریش را ارائه دادیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. با ما در ارتباط باشید تا با مطالب بیش تری در این خصوص آشنا شوید و سؤالات خود را مرتبط با مطالب ارائه شده از طریق کامنت ها با ما درمیان بگذارید.

آیا می‌توانم بعد از درمان ریشه دندان می توان چیزی خورد؟

بهتر است قبل از از بین رفتن اثر بی‌حسی در دهان صبر کنید تا از گاز گرفتن زبان خود جلوگیری کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به دندان تحت درمان، تا زمانی که دندان کامل توسط دندانپزشک ترمیم نشود، نجوید و گاز نزنید.

آیا درمان ریشه نیاز به بیهوشی دارد؟

چندین روش آرام بخشی برای درمان ریشه دندان در دسترس است، از جمله اکسید نیتروژن (گاز شاد)، آرام بخش خوراکی، یا آرام بخشی IV. به ندرت ممکن است بیمار احتیاج به بیهوشی عمومی داشته باشد.

آیا می‌توانم دندان‌های خود را بعد از درمان ریشه مسواک زد؟

شما می‌توانید دندان تحت درمان را به آرامی مسواک بزنید و نخ دندان بکشید اما اگر فیلینگ موقت در فضای بین دندان قرار گرفته باشد، نباید نخ دندان بکشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا