جراحی دندان

5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته ⭐【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا در این زمینه اطلاعاتی را کسب نمایید و با مشخصات این پزشکان آشنا شوید. ریشه و یا همان کانال دندان که جزو حیاتی ترین و مهم ترین بخش های دهان و دندان است، بسیار حساس بوده و نیاز به رسیدگی و روند درمان متفاوتی دارد. دندانپزشکانی که در این حیطه فعالیت می‌کنند قطعا از متخصصین برجسته ای هستند که با استفاده از تخصص و مهارت خود می توانند این بیماری را تشخیص دهند و مراحل درمان را طی کنند. درمان ریشه یا همان اندودنتیکس از گرایش های مهم حوزه دندانپزشکی است که هدف اصلی آن درمان ریشه و پیشگیری از نابودی دندان است.

معرفی اجزای دندان

دندان از اجزای مختلفی تشکیل شده است که همگی در کنار هم سلامت آن را حفظ می کنند و باعث داشتن ظاهری زیبا و کمک به صحبت کردن و جویدن غذا می شند. در صورتی که به هر یک از این اجزا در موقع نیاز رسیدگی نشود و تحت درمان قرار نگیرند، ممکن است باعث از دست رفتن دندان شده و هزینه های گزافی را برای فرد بر جای بگذارد. اجزای سازنده دندان عبارتند از:

مینای دندان: مینا همان پوشش سخت بیرونی است که حافظ اصلی دندان بوده و پوسیدگی ها ابتدا از آنجا شروع می شود.

عاج دندان: عاج ماده ای است که نسبت به مینای دندان نرم تر است و وظیفه محافظت از مینا را برعهده دارد و بیش ترین حجم دندان مربوط به آن است.

سیمان دندان: این ماده بافت بسیار سختی دارد که وظیفه آن حفاظت از ریشه می باشد.

پالپ: ماده ای با بافت نرم است که در مرکز دندان قرار دارد.

کانال ریشه: کانال ریشه دندان از پالپ تشکیل شده است و مجموعه ای است که از تاج دندان تا انتهای ریشه را در بر دارد. ممکن است برخی از دندان ها یک ریشه و برخی دیگر چند کانال ریشه داشته باشند. درمان ریشه زمانی انجام می گیرد که با عکسبرداری و رادیوگرافی وجود آلودگی و رشد باکتری  در ریشه دیده شود. با درمان به موقع می توان از عفونت و تکثیر باکتری ها پیشگیری کرد و به درمان ریشه پرداخت. وظیفه بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته بررسی وضعیت دندان و رسیدگی به آن در صورت آسیب دیدگی و عفونت است.

معرفی اجزای دندان

چه زمانی نیاز به درمان ریشه دندان است؟

زمانی باید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران مراجعه کرد که یکی از موارد زیر در وضعیت دهان و دندان پیش آمده باشد و باعث آسیب رسیدن به ریشه دندان شده باشد.

بروز تروما یعنی آسیب رسیدن به صورت ناگهانی به دندان که ممکن است توسط خود فرد و یا عامل خارجی ایجاد شده باشد.

ایجاد شکستگی یا ترک خوردگی در دندان که در این صورت ممکن است به پالپ دندان بدون این که در ظاهر چیزی مشخص باشد، آسیب رسیده باشد. این عارضه با رادیوگرافی و عکس برداری قابل تشخیص است و در جلسه معاینه بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته آن را بررسی می نماید.

بروز پوسیدگی های عمیقی که به دلیل مراجعه دیرهنگام به دندانپزشک به وجود آمده است. در این صورت بهترین دکتر عصب کشی در فرشته با برداشتن پوسیدگی های سطحی وضعیت ریشه دندان را بررسی می نماید و آن را ترمیم می کند.

انجام چندین اقدام دندانپزشکی و درمانی بر روی دندان ها که ممکن است باعث تحریک شدن ریشه ها و آسیب پذیری آن ها گردیده باشد.

5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته را بشناسید! 

دکتر سید احمد قاضی نوری

دکتر سید احمد قاضی نوری

دکتر سید احمد قاضی نوری دارای تحصیلات دکترای حرفه ای دندانپزشکی، متخصص درمان ریشه و همچنین دارای بورد تخصصی اندازه اندودانتیکس می باشد. شماره نظام پزشکی ایشان، 3949 می باشد. دکتر قاضی نوری در درمان ریشه های دندانی یک کاناله و چند کاناله دارای مهارت است و سال هاست که در این حوزه به ارائه خدمات و درمان بیماران می پردازد. ایشان علاوه بر درمان ریشه، عصب کشی دندان، ترمیم سطحی، جراحی لثه، ایمپلنت و غیره را نیز به بهترین شکل و بدون عوارض بعدی برای بیماران انجام می دهند.

خدمات:

 • درمان عفونت های ریشه دندان
 • آبسه
 • جراحی لثه
 • عصب کشی
 • ویزیت و معاینه

آدرس: فرشته، ابتدای خیابان ولیعصر، نبش کوچه 109، پلاک 2

دکتر حمیدرضا حسین زاده

دکتر حمیدرضا حسین زاده

آقای دکتر حمید رضا حسین زاده متخصص درمان ریشه و اندودانتیکس و دارنده مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی با پروانه طبابت خود به شماره  30198 به صورت حرفه ای و تخصصی به بررسی وضعیت دندان ها و ریشه آن ها پرداخته و درمان و اقدامات لازم را انجام می دهد. بیماران و مراجعین از ایشان به دلیل اختصاص وقت کافی به آن ها و طی روند درمان به بهترین شکل ممکن رضایت کامل دارند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • درمان پوسیدگی ها و شکستگی های دندان
 • کاشت و روکش دندان

آدرس: فرشته، پلاک 132، واحد 9، طبقه 3

دکتر کاووس احمدی پور

دکتر کاووس احمدی پور

دکتر کاووس احمدی پور یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته است که با مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و به روز ترین متد ها به درمان بیماران خود می پردازد. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی بوده و به عنوان جراح و دندانپزشک با شماره پروانه 133255 خدمات دندانپزشکی را به مراجعین و و بیماران خود ارائه می دهند. دکتر احمدی پور فلوشیپ زیبایی از دانشگاه ژنوا ایتالیا را دارا می باشند و تمام روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 2 بعد از ظهر پذیرای مراجعین هستند.

خدمات:

 • انجام خدمات زیبایی همچون لمینت و کامپوزیت
 • درمان ریشه و جراحی لثه
 • عصب کشی
 • روکش دندان
 • کشیدن دندان عقل و باقیمانده ریشه دندان

آدرس: فرشته، خیابان برادران سلیمانی غربی، پلاک 102، ساختمان کریستال، طبقه یک، واحد 10

دکتر ویدا عیسی بیگلو

دکتر ویدا عیسی بیگلو

خانم دکتر ویدا عیسی بیگلو دندانپزشک متخصص در زمینه جراحی لثه، درمان ریشه دندان ها، عصب کشی و جراحی فک و صورت، یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته می باشد که در کلینیک ماکان مشغول به فعالیت است. شماره نظام پزشکی ایشان 126067 می باشد. در تمامی روزهای هفته از ساعت 10 الی 19 می توانید با مراجعه به کلینیک ماکان تحت نظر خانم دکتر عیسی بیگلو دندان های خود را چکاپ نموده و مراحل درمان را با بهترین کیفیت و مواد دریافت کنید.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • اندودنتیست
 • انجام ارتودنسی
 • دندانپزشکی اطفال
 • ترمیم دندان ها با پروتز و ایمپلنت
 • لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

آدرس: فرشته، خیابان الف، جنب خیابان خرم نژاد، پلاک 20، طبقه 2، واحد 201

دکتر پریسا باقری

دکتر پریسا باقری

خانم دکتر پریسا باقری، فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی با مدرک تحصیلی دکترای عمومی دندانپزشکی و تخصص در درمان ریشه (اندودانتیکس) یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته می باشد. ایشان دارای بورد تخصصی بوده و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به صورت پاره وقت هستند.

خدمات:

 • جراحی لثه و درمان ریشه های پوسیده دندان ها
 • عصب کشی دندان برای اطفال و بزرگسالان
 • کشیدن دندان های قدامی و‌ خلفی
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: فرشته، خیابان الف، نبش خیابان خرم نژاد، پلاک 20، طبقه 2، واحد 201

درمان ریشه دندان ها با لیزر

جدیدترین روشی که بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته برای درمان بیماران به کار می برد، استفاده از پرتوهای لیزر است که با بهترین و بروز ترین ابزار آلات دندانپزشکی و جدیدترین متد ها پس از بررسی وضعیت ریشه دندان کار درمان را آغاز می شود. با استفاده از لیزر برای درمان ریشه دندان، بیمار درد کم تری را متحمل می شود و با کم ترین عوارض بهبود می یابد. با استفاده از این روش درد و مشکلی را در دوره‌ نقاهت تحمل نمی‌ کند. از دیگر کاربردهای لیزر در روند درمان، استفاده در مرحله بی حسی است. در این روش به جای استفاده از آمپول بی حسی و ایجاد سوزش و درد در هنگام تزریق آن، تنها با تاباندن لیزر، ناحیه مورد نظر بی حس می شود و بیمار بدون هیچ گونه احساس ناراحتی و دردی مراحل درمان را طی می کند.

درمان ریشه دندان ها با لیزر

توصیه های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته برای قبل و بعد از انجام مراحل درمان توصیه هایی را به بیمار خود می کند. نکات قبل از مراجعه به شرح زیر می باشد:

 • کسانی که به دلیل آسیب رسیدن به ریشه دندان شان دچار درد هستند، بهتر است پیش از مراجعه و تا آغاز مراحل درمان، دهان شان را با دهانشویه و مواد ضد التهابی شتشو دهند.
 • توصیه می‌شود پیش از مراجعه به دندانپزشک از یخ بسته بندی شده برای کاهش التهاب استفاده شود.
 • غذاهای نرم و مسکن های موضعی مثل ژل ها و کرم ها مصرف شوند.

اقداماتی که برای بعد از انجام درمان ریشه باید توسط بیمار انجام می گیرد نیز عبارتند از:

 • عمل به دستورات و توصیه های دندانپزشک مربوطه یعنی مصرف داروهای تجویز شده
 • رژیم غذایی مناسب و پرهیز از خوردن و آشامیدن مواد غذایی مضر
 • رعایت بهداشت؛ بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته توصیه می کند بیمارانی که تحت معالجه قرار گرفته اند دو بار در روز دندان های شان را با مسواکی نرم و خمیردندان بشویند.
 • در صورت بروز درد و تورم شدید حتما به پزشک شان اطلاع دهند و یا مستقیما به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر مراجعه کنند.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد چگونگی درمان ریشه دندان ها و اقدامات مورد نیاز برای کاهش درد و بهبود سریع تر صحبت کردیم. همچنین  تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در فرشته را به کسانی که نیاز به مراجعه به یک دندانپزشک متخصص در این حوزه دارند معرفی نمودیم. از این که همراه ما بودید سپاس گزاریم. در سایت دندانپزشکا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیش تری را در حوزه علم دندانپزشکی در اختیار شما قرار می دهیم و شما را با بهترین متخصصان دهان و دندان آشنا کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا