جراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران⭐【سال1403】❤️

درمان ریشه دندان یکی از تخصص های دندانپزشکان است. زمانی افراد از وجود مشکل در ریشه دندان های شان آگاه می شوند که دندان درد به سراغ آن ها بیاید. این درد در اصل به عصب و ریشه های دندان مربوط می شود و ممکن است به دلیل وجود عفونت، پوسیدگی شدید دندان و فشار وارده باشد. در صورتی که در زمان درست به درمان ریشه پرداخته نشود، مشکل دندان حادتر خواهد شد و دردهای شدیدتری فرد را درگیر خواهد کرد. در این مقاله در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد و 5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران را معرفی خواهیم کرد تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و روند درمان خود را آغاز کنید.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

درمان ریشه دندان به عملیاتی گفته می شود که در آن قسمتی از دندان که شامل بافت های زنده مانند عصب و عروق است، از داخل دندان خارج شده و جای آن با ماده پر کننده پوشیده می شود. این عمل برای درمان درد و التهاب دندان و همچنین جلوگیری از فساد دندان و پیشروی عفونت به سایر قسمت های بدن انجام می شود. بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران در ابتدا با تشخیص آسیب وارده به دندان، نوع درمان را تعیین نموده و با به کارگیری تجهیزات و به روزترین متدها و مواد اورجینال به رفع ایرادات وارده به ریشه دندان بیمار خود می پردازد.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

مراحل درمان ریشه دندان

درمان ریشه، یک روش درمانی است که برای درمان عفونت و التهاب در دندان استفاده می شود. حیطه عملکرد دندانپزشکان این حوزه با دندانپزشک زیبایی متفاوت است و کاملا جنبه درمانی دارد.  این روش به طور کلی شامل چند مرحله است:

بررسی دندان: دندانپزشک مربوطه قبل از شروع درمان، دندان را بررسی می کند تا ببیند که آیا ریشه دندان تحت تاثیر عفونت قرار گرفته است یا خیر.

بخش بالایی دندان را حذف کنید: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران بخش بالایی دندان را با استفاده از برداشتن مواد ترمیمی قدیمی، حفر کردن و یا جراحی حذف می کند.

دسترسی به ریشه: یک دندانپزشک متخصص با استفاده از ابزارهای خاص، به ریشه دندان دسترسی پیدا می کند.

حذف بافت های مرده: در مرحله بعدی بهترین دندانپزشک تهران با استفاده از ابزار خاص، بافت های مرده را از داخل ریشه حذف می کند.

شستشوی ریشه: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران با استفاده از محلول های ضد عفونی کننده، ریشه دندان را شستشو می دهد تا عفونت کاملا از بین برود.

پر کردن ریشه: پس از شستشوی ریشه، دندانپزشک ریشه را با ماده پر کننده پر می کند تا جای خالی پس از حذف بافت های مرده پر شود.

ترمیم دندان: پس از درمان ریشه، بخش بالایی دندان را بازسازی می کند تا دندان به شکل طبیعی خود بازگردد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران را بشناسید!

دکتر مهدی کثیری

دکتر مهدی کثیری

جناب آقای دکتر مهدی کثیری، جراح و دندانپزشک و یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران می‌ باشد. علت این که به جناب دکتر کثیری این لقب داده می‌ شود، میزان تجربه و مهارت ایشان در حرفه‌ شان است. دکتر کثیری با وجود اخلاق حرفه‌ ای، صبوری و القای حس آرامش در بیماران دوره درمان بدون درد را برای آن ها تداعی می‌ کند. آقای دکتر کثیری با پروانه طبابت به شماره 172897 عضو سازمان نظام پزشکی ایران است.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • درمان ریشه عصب کشی
 • پر کردن دندان جراحی لثه و لیفت آن
 • کامپوزیت

آدرس: تهران، حکیمیه، کوی دانشگاه، فاز یک

دکتر فرحناز دادگر

دکتر فرحناز دادگر

خانم دکتر فرحناز دادگر که در سال 1370 موفق به کسب رتبه 76 در کنکور سراسری گردیدند، در رشته دندانپزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند و پس از پایان دوره دکترای حرفه ای، با کسب نمره دوم کتبی وارد دوره تخصص شده و بورد تخصصی دندانپزشکی را در رشته درمان ریشه  در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کسب نمودند. ایشان در دانشگاه زاهدان و شهید بهشتی با سمت استادیار و عضویت در هیئت علمی در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند  و در عین حال به صورت تخصصی عضو مرکز جامع درمان های اندو هستند. با توجه به این که کلینیک ایشان در تهرانپارس است، می توان گفت خانم دادگر یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران می باشند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان خانم‌ های باردار
 • ایمپلنت
 • جراحی دندان عقل و دندان نهفته
 • درمان ریشه دندان
 • درمان و جراحی کیست و ضایعات مجاور ریشه درمان
 • پالپ دندان نکروز شده
 • اپیکواکتومی

آدرس: تهران، تهرانپارس، خیابان امیری طائمه، ابتدای خیابان ملکی 111، پلاک 61، طبقه 4، واحد 7

دکتر مهدی دستورانی

دکتر مهدی دستورانی

دکتر مهدی دستورانی متخصص درمان ریشه و دارای مدرک دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی، در ارائه خدمات درمانی مانند عصب کشی، درمان کیست‌ های دندان، جراحی لثه و درمان ریشه بسیار حرفه‌ ای عمل می‌ کنند. ایشان با شماره نظام 125582 به طور رسمی عضو سازمان نظام پزشکی می‌ باشند. علاوه بر درمان ریشه دندان بزرگسالان، دکتر دستورانی در درمان ریشه دندان‌ های دائمی اطفال نیز بسیار متبحر هستند. عملکرد دکتر دستورانی به نحوی است که ناممکن‌ ترین درمان‌ ها را که دیگر دندانپزشکان ممکن است از انجام آن عاجز باشند به بهترین نحو به سرانجام می‌ رسانند. از این رو بسیاری از بیماران به دلیل عملکرد ایشان و اقداماتی با کم ترین هزینه و بهترین نتیجه، رضایت صددرصدی از ایشان دارند.

خدمات:

 • درمان کیست‌ های توده‌ ای در لثه
 • درمان ریشه
 • درمان ریشه دندان‌ های دائمی اطفال
 • عصب کشی ریشه های تک کاناله و چند کاناله
 • پرکردن دندان
 • جراحی لثه

آدرس: تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام، بین گلشنی و آهنی آمینه، پلاک 89، ساختمان آریانا، طبقه 1، واحد 3

دکتر سمیه گل محمدی

دکتر سمیه گل محمدی

خانم دکتر سمیه گل محمدی با مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و دارای برد تخصصی درمان ریشه یا همان اندودانتیکس یکی از دندانپزشکان و جراحان حرفه‌ ای و کاربلد در تهران هستند. شماره نظام پزشکی ایشان نیز 116654 می‌باشد. دکتر گل محمدی از نظر بیماران و مراجعین یکی از حاضر ترین، با حوصله ترین و خوش اخلاق ترین دندانپزشکان می باشند. با توجه به این که دکتر گل محمدی در درمان ریشه بسیار موفق عمل نموده اند، می توان ایشان را نیز یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران عنوان نمود. دکتر گل محمدی در تمام روزهای هفته به جز جمعه از ساعت 10 صبح الی 7 بعد از ظهر آماده پذیرش مراجعین و بیماران می باشند.

خدمات:

 • درمان ریشه بدون درد
 • عصب کشی
 • آنله و اینله
 • معاینه و ویزیت
 • جراحی لثه و دندان عقل
 • درمان کیست‌ها و توده های موجود در لثه

آدرس: تهران، تهرانپارس، بعد از فلکه اول، خیابان 154 شرقی، پلاک 87، ساختمان پزشکان سریتا، طبقه 2، واحد 10

دکتر بیتا میر سلطانی

دکتر بیتا میر سلطانی

خانم دکتر بیتا میر سلطانی متخصص درمان ریشه دندان‌ ها یا همان اندودنتیکس و دارای بورد تخصصی دندانپزشکی در حوزه درمان ریشه دندان‌ ها از دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سال 1386 می‌باشد. در ضمن دکتر میر سلطانی در سال 1383 دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه آزاد تهران به پایان رسانده است. طبق نظر بیماران نسبت به خانم دکتر میر سلطانی، ایشان بسیار حاذق و ماهر بوده و درمان انجام شده توسط ایشان ماندگار است و نیازی به مراجعه مجدد به دندانپزشکی ندارد.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، فلکه سوم تهرانپارس، خیابان شهید زفرقندی، جنب طاهری جنوبی، ساختمان پزشکان تهرانپارس، طبقه چهارم، واحد 48

علت درمان ریشه مجدد دندان

درمان ریشه مجدد (Root Canal Therapy) زمانی انجام می‌ شود که ریشه یک دندان توسط عفونت، ترمیمات قدیمی یا صدمه‌ا ی آسیب ببیند. این روش درمانی معمولا زمانی اجرا می‌ شود که عفونت در ریشه دندان پیشرفت کرده و باعث درد شدید، تورم و تحریک عصب دندان شده است. هدف اصلی از درمان ریشه مجدد، حذف عفونت و نجات دندان است. به طور خلاصه به دلایل زیر می تواند نیاز به درمان مجدد ریشه دندان به وجود آید:

 • به وجود آمدن پوسیدگی در دندانی که عصب کشی شده است.
 • کامل نشدن درمان ریشه و کانال آن به طور کامل پس از درمان مراحل اولیه
 • بروز عفونت جدید.
 • تخلیه نشدن کامل پالپ و عدم پاکسازی ریشه دندان
علت درمان ریشه مجدد دندان

فرق عصب کشی و درمان ریشه دندان

طبق نظر بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شرق تهران، عصب کشی و درمان ریشه دندان دو روش متفاوت برای درمان مشکلات دندانی هستند. در عصب کشی، عصب دندان به طور کامل از داخل دندان خارج می‌شود، در حالی که در درمان ریشه دندان، عفونت و باکتری‌ها از داخل ریشه دندان پاکسازی می‌ شوند و ریشه دندان درمان می‌شود. درمان ریشه دندان معمولا برای دندان‌ هایی که عفونت در ریشه آن‌ ها وجود دارد یا دچار ترمیمات عمیقی شده‌اند، استفاده می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله در مورد چگونگی درمان ریشه دندان و نوع تخصص دندانپزشکان و متخصصان این حوزه صحبت کردیم. همچنین 5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان در شرق تهران را معرفی نمودیم. امیدواریم از مطالب بیان شده بهره لازم را برده باشید. از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات سازنده شما در کامنت های سایت دندانپزشکا هستیم.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا