دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان❤️【سال1403】⚡️

برای داشتن دندان های زیبا و سالم باید از ابتدای کودکی به وضعیت سلامت آن ها و نکات مراقبتی توجه داشت. در واقع دندان های شیری نقش بسزایی در شکل گیری درست فک و دهان دارند؛ به همین خاطر باید در بررسی خصوصیات بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان دقت بالایی به خرج داد. تفاوت دندانپزشکی کودک و بزرگسالان منجر به جداسازی و مستقل کردن دندانپزشکی کودک شده است. دندان های دائمی و شیری هر دو به مراقبت و نگه داری نیاز داشته و باید توسط والدین و دندانپزشکان به کودکان آموزش داده شود. با دندانپزشکا همراه شوید تا موضوع دندانپزشکی کودک را بررسی کنیم.

تفاوت دندانپزشکی کودک و بزرگسالان

دندانپزشک اطفال وظیفه دارد بستر را برای رشد دندان ها و تکامل فک کودک فراهم آورد. در این میان اقداماتی وجود دارد که در دندانپزشکی بزرگسالان نیست. دندان های دائمی به مراقبت های جدی تری نیاز دارند تا بتوانند سال های متمادی کار کنند. با به کارگیری خدمات پیشگیرانه دندانپزشکی می توان رشد دندان ها و سلامت دهان آن ها را کنترل کرد. منظور از خدمات پیشگیرانه مراقبت های اولیه مانند رعایت بهداشت و فلورایدتراپی است. این کار از دندان ها محافظت کرده و آن ها را مقاوم می سازد.

در واقع دندان های دائمی بزرگسالان هم به این مراقبت ها احتیاج دارند اما رسیدگی های اساسی در کودکی اهمیت زیادی دارد. یکی دیگر از تفاوت های دندانپزشکی اطفال و بزرگسال در سن مراجعه آن ها است. بزرگسالان یک الی دو بار در سال باید به پزشک مراجعه کنند که در مواقعی زمان آن به هنگام ایجاد دردهای شدید موکول می شود. در صورتی که کودکان در سن شش ماهگی باید به دندانپزشکی اطفال مراجعه کرده تا بررسی های لازم برای داشتن دندان های سالم صورت بگیرد و این مراجعات تا سن 18 سالگی ادامه دارد.

تفاوت بعدی در نوع خدمات دندانپزشکی است. طبیعتا دهان و فک یک فرد بالغ با کودک نابالغ تفاوت های بسیاری دارد. خدمات دندانپزشکی بر اساس سن اطفال نیز ارائه می شود. بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان بر آموزش اصول مراقبتی و پیشگیرانه در دندانپزشکی کودک تاکید دارد. زیرا عادات خود مراقبتی در کودکی شکل گرفته و تا سال های زیادی همراه فرد می باشد.

تفاوت دندانپزشکی کودک و بزرگسالان

خصوصیات بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان

برخی از واکنش های کودکان نسبت به دندانپزشکی و پزشک ها موجب نگرانی خانواده ها و از طرفی دقت بالا در انتخاب دکتر می باشد. دندانپزشکان اطفال با کودکان نابالغی در ارتباط هستند که نسبت به کار آن ها دچار اضطراب و ترس می شوند. پس رفتار بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان باید به نحوی باشد که کودک احساس امنیت کند. استقبال مناسب از کودک، خوش رفتاری و خندان بودن، مثبت بودن و صبوری از ویژگی های لازمه برای یک دندانپزشک اطفال است.

از طرف دیگر انتخاب محیط درمانی و ایجاد جو صمیمانه می تواند تا حدود زیادی ترس و استرس کودک را از بین ببرد. یک دندانپزشک کودک خوب باید به محیط درمان خود رسیدگی کرده و با اصول روانشناسانه و رفتاری که در طول سال های خدمت خود به دست آورده فضا را عادی جلوه دهد. در برخی از درمان ها از بی حسی های متنوع استفاده کرده تا کودک درد را احساس نکند. در انتخاب روش درمان و نوع ارتباط گیری با بیمار باید ملاحظات سن و شرایط در نظر گرفته شود.

به علاوه تمام موارد گفته شده داشتن دانش و تخصص بالا به بهبود روابط دندانپزشک و کودک کمک کرده و درمان او را با موفقیت همراه می کند. خلاقیتی که بهترین دندانپزشک کودکان در ایران برای آرام کردن اطفال به خرج می دهد؛ نشان دهنده مهارت و تجربه بالای اوست. یک کلینیک دندانپزشکی کودک باید امکانات و تجهیزات مناسب و مطابق با فناوری روز دنیا داشته باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان را بشناسید!

دکتر مهسا نجفی

دکتر مهسا نجفی

خانم نجفی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان از دانشگاه تهران می باشند. ایشان محیطی جذاب و مفرح به وجود آورده که در آن تمامی خدمات دندانپزشکی کودک ارائه می شود. دکتر مهسا نجفی دارای بورد تخصصی بوده و از دیدگاه مردم بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان شناخته می شود. ایشان از روش های کنترل رفتاری و روانشناسی کودک برای رفع اضطراب استفاده می کنند.

خدمات:

 • کشیدن دندان شیری
 • عصب کشی و پرکردگی
 • درمان پوسیدگی دندان کودک

آدرس: زنجان، خیابان زینبه شرقی، نبش خیابان دلجویی، ساختمان پزشکان تندیس، طبقه 3، واحد 5

دکتر سعیده اجلی

دکتر سعیده اجلی

مطب سرکار خانم سعیده اجلی به انواع تجهیزات و ابزارهای دندانپزشکی مجهز می باشد. مراجعین با دریافت نوبت به صورت حضوری و غیرحضوری می توانند از خدمات درمانی دکتر اجلی بهره مند شوند. ایشان از مهارت بالایی در ترمیم دندان های آسیب دیده برخوردار بوده و برخورد مناسبی با بیماران خود دارند. دکتر سعیده اجلی علاوه بر فعالیت در مطب شخصی خود در درمانگاه های دندانپزشکی نیز مشغول به کار می باشند.

خدمات:

 • عصب کشی
 • کشیدن دندان قدامی
 • کشیدن دندان عقل

آدرس: زنجان، زینبیه شرقی، ابتدای دلجویی، ساختمان نسیم

دکتر بهاره ناظمی

دکتر بهاره ناظمی

دندانپزشکی کودک شغل حساسی بوده و افرادی که این گرایش را انتخاب می کنند باید صبور و مهربان بوده و با دلسوزی با مراجعین کوچک خود ارتباط بگیرند. دکتر بهاره ناظمی بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی از روش مناسبی برای کاهش اضطراب کودکان استفاده می کند. ایشان با روی گشاده وضعیت دندان ها را بررسی کرده سپس با استفاده از بی هوشی ها به ترمیم دندان اطفال می پردازد. دکتر بهاره ناظمی دارای بورد تخصصی نیز می باشند.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • درمان ریشه و پوسیدگی
 • ارتودنسی پیشگیرانه کودکان و نوجوانان

آدرس: زنجان، خیابان صفا، پشت کارخانه کبریت، ساختمان جهان کودک، طبقه 5

دکتر زهره زمانی

دکتر زهره زمانی

ایشان با سال ها تجربه و تخصصی که در زمینه دندانپزشکی دارند به مراجعین خود خدمات مشاوره ارائه می کنند. دکتر زهره زمانی برجسته تمرکز و دقت بالایی در عین کار خود داشته و خوش اخلاقی از صفات بارزشان به شمار می رود. خانم زمانی نکات بهداشتی را رعایت کرده و برای بیماران از سیستم های ضدعفونی کننده استفاده می کنند. پروانه طبابت این دندانپزشک حاذق به شماره 134290 در نظام پزشکی کشور ثبت شده است.

خدمات:

 • باندینگ
 • جرم گیری و بروساژ
 • فلورایدتراپی و فیشورسیلانت

آدرس: زنجان، خیابان هفت تیر، ساختمان پزشکان امین، طبقه 2، واحد 8

دکتر پریسا غفاری

دکتر پریسا غفاری

خانم غفاری یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان هستند که عملکرد خود را بر اساس استانداردها و روش های نوین درمانی قرار داده اند. ایشان دارای سوابق تحصیلی درخشان و پربار بوده و مراجعین زیادی دارند. والدین به علت رفتار صمیمانه و جو مطب به این مرکز درمانی مراجعه می کنند. کلیه افرادی که در مجموعه درمانی دکتر پریسا غفاری مشغول به کار هستند آموزش های دندانپزشکی را پشت سرگذاشته و مهارت بالایی دارند.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • عصب کشی و جراحی
 • پرکردگی و روکش دندان

آدرس: زنجان، کوچمشکی، چهارراه اول جنوبی، ساختمان پزشکان ایران، طبقه 3، واحد 8

دکتر علیرضا رسام

دکتر علیرضا رسام

طبق نظرات مراجعین اسبق دکتر رسام ایشان فردی خوش قول، مسئولیت پذیر و متخصص می باشند. اخلاق حرفه ای در محیط کاری از ویژگی مشترک کادر درمان دکتر علیرضا رسام است. این دندانپزشک باتجربه بر اساس کیفیت خدمات قیمت گذاری کرده و بسیار منصف است. شماره نظام آقای رسام 73834 می باشد. مطب ایشان در بهترین نقطه زنجان قرار داشته و از آلودگی های صوتی به دور می باشند.

خدمات:

 • باندینگ
 • روکش و جرم گیری
 • عصب کشی و کشیدن دندان

آدرس: زنجان، خیابان هفت تیر، پایانه کوی شهید صادقی، بن بست اول، پلاک 74

دکتر حسین مجیدزاده

دکتر حسین مجیدزاده

یک دندانپزشک خبره باید از همه جوانب رفاه مراجعین خود را در نظر بگیرد. تنوع خدمات دندانپزشکی یکی از مواردی است که شخص را برای حضور در یک مجموعه درمانی ترغیب می کند. ایشان در مطب خود اکثر خدمات دندانپزشکی کودک و بزرگسال را ارائه می کند. دکتر حسین مجیدزاده دقت و سرعت العمل بالایی داشته و بدون فوت وقت معاینه و درمان بیماران را انجام می دهد.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ارتودنسی
 • درمان ریشه
 • ترمیم و دندانپزشکی کودکان

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، کوچه قلعه، ساختمان پزشکان البرز، طبقه 1، واحد 6

دکتر شبنم تمجید شبستری

دکتر شبنم تمجید شبستری

دسترسی به مطب دکتر شبستری ساده بوده و با استفاده حمل و نقل های عمومی امکان پذیر می باشد. دکتر شبنم تمجید شبستری دیزاین مناسب کودک به کار گرفته و محیط شاد و مفرحی را برای اطفال فراهم آورده است. ایشان بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان بوده و سوابق تحصیلی و کاری درخشانی دارند. دکتر شبنم تمجید شبستری به صورت مجازی در مورد بیماری ها و علائم کودک مشاوره ارائه می دهند.

خدمات:

 • ترمیم دندان
 • ری اندو و بروساژ
 • درمان آبسه و عفونت دندان
 • خدمات پیشگیرانه و آموزشی دندانپزشکی

آدرس: زنجان، خیابان زینبیه غربی، رو به روی پاساژ هشت بهشت، ساختمان الماس

آشنایی با بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان

همان طور که گفته شد والدین برای یافتن دندانپزشک اطفال با چالش ها و نگرانی های متفاوتی رو به رو هستند. با یافتن دندانپزشک حرفه ای و آشنایی با آن می توان بر استرس و اضطراب های ناشی از روند درمان کودک غلبه کرد. برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان بهتر است از تجربیات سایرین بهره گرفت و از راهنمایی های آن ها استفاده کرد. امروزه اکثر کسب و کارها در فضای مجازی فعالیت داشته و شناخت آن ها با یک جستجوی ساده امکان پذیر است.

مراجعه به سایت های معرفی دندانپزشک و استفاده از دیدگاه های مردم می تواند به یافتن دندانپزشک خوب کودک کمک کند. معیارهای دندانپزشک خوب را باید در نظر گرفته و با مقایسه دندانپزشک با آن، کاندیدای خود را برگزینید. با به دست آوردن شماره نظام پزشکی دندانپزشک اطفال می توان به تمامی اطلاعات در مورد سوابق تحصیلی، تجربیات کاری، مهارت ها و درصد موفقیت و رضایت مراجعین دست یافت.

پس از چالش شناسایی بهترین دندانپزشک کودک باید با نحوه کار او آشنایی یافت. مراحل درمانی، ابزار و تجهیزات مورد استفاده، تعداد بیماران و برخورد دندانپزشک قضاوت را تا حدود زیادی ساده می کند. در نهایت با دریافت مشاوره از دندانپزشک کودک و تعامل با وی می توان به میزان تخصص و تجربه ی او آگاهی یافت. برخی از رفتار والدین در کاهش استرس و اضطراب اطفال پیش از مراجعه به دندانپزشک نقش موثری دارند.

آشنایی با بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان

چرا باید از دندان های شیری مراقبت کرد؟

دندان های شیری از 6 ماهگی رویش کرده و تا این روند تا 6 سالگی ادامه دارد. هر نوع تاخیر یا تعجیل در رویش دندان ها می تواند از یک مشکل و عارضه ای خاص در کودک سرچشمه بگیرد. دندان های شیری در شکل گیری فک و دهان نقش مهمی ایفا می کند. این دندان ها محیط، مراقبت ها و سلامت کودک را آزمایش کرده تا دندان های دائمی سالمی داشته باشد. دندان های شیری تا سن 12 سالگی اعمال بلع، جویدن، گاز زدن، خرد کردن و گفتار را برای کودک انجام می دهند.

موقعیت قرارگیری هر دندان، عضلات و استخوان های فک و لثه هر کدام به نحوی مسیر را برای رویش و رشد دندان های دائمی هموار می سازند. طبق گفته بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان اغلب افراد به پوسیدگی دندان های اولیه مبتلا هستند. این مشکل ریشه در کودکی و وضعیت سلامت مادر و جنین در دوره بارداری دارد. چنان چه این مشکل برطرف نشود دندان ای دائمی نیز با همین منوال رشد کرده و دارای پوسیدگی می شوند. به طور کلی هر نوع عارضه ای در لثه و دندان های شیری کودک در آینده بر سلامت دندان های دائمی تاثیر می گذارد.

کلام آخر

هر نوع بیماری که در دهان، دندان و فک شخص ایجاد می شود در اثر بی توجهی والد یا کودک در دوره طفولیت است. در دندانپزشکی به جز برخی از بیماری ها که در اثر سبک زندگی نادرست و ژنتیک به وجود می آید؛ هرگونه مشکلی در فک، لثه و دندان ها قابل درمان است. با مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان در زنجان می تواند از خدمات مشاوره آن استفاده کرده و در مورد خدمات پیشگیرانه دندانپزشکی کودک اطلاعات مفیدی به دست آورد. دندانپزشکا با انتشار این مقاله در صدد معرفی دندانپزشکان ماهر و اهمیت دندان های شیری و مراقبت های کودک برآمده است. امیدواریم از این مطالب لذت برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 8 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا